View Single Post
  #25 (permalink)  
Vechi 22 feb 2013, 20:43:05
andra_aly's Avatar
andra_aly andra_aly este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Sibiu/Roma, Italia
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 21.862
Aprecieri acordate: 847
Am fost apreciat(a) de 1.470 ori in 478 mesaje
Implicit Re: Dupa intreruperea anticonceptionalelor e normal sa intarzie menstruatia?

Citat:
Anterior postat de niculina04 Vezi mesajul
Andra.......eu am luat Ac 10 luni iar dupa intreruperea lor ciclul a venit normal,ianuarie si febr ,astept luna viitoare sa vad ce se intampla..........stii de ce le-am oprit?cumnata mea care luat de f multi ani s-a imbolnavit ff tare(un blocaj renal+alte complicati)ea fiind omul care-mi spuse dute si ia pilule ca nu se intampla nimic, a stat pe capul meu 2 sapt sa nu le mai iau pt ca medici i-au spus ca si ele au avut o parte din vina a tot ce s-a intamplat.......a ramas cu tratament pe viata pt coagularea sangeluiasta este unul dintre efectele adverse(cred ca asa le spune).............
Te felicit pt decizia luataacum cu bb facem noi cevaeu sper sa nu am vreo surpriza,am doua buburuze deja maricele
Pai ea la inceput nu ai facut analizele necesare? si pe perioada care a luat pilule?
eu am facut chiar la inceput un control ginecologic+papanicolau apoi mi-a dat sa fac analizele specifice. cum zici tu, coagularea si altele...
Erau toate ok, asa mi-a prescris yaz.
Nu am avut probleme pana acum cu deranjul la sani, in rests toate bune.
Maine de dimi merg sa le repet asa le compar cu cele facute acum 2 ai si vedem daca a facut ceva pilulele.
Imi pare rau pentru cumnata ta

Eu daca am vreo surpriza, sper sa fie o buburuza mica si sanatoasa
Nu sunt convinsa ca e perioada, dar sa nu deviez de la subiect, iti povestesc in alta parte in alta zi

Sper totusi sa imi apara cat de cat punctual, imi venea inainte la 32-36 de zile. rar la 30... 28 de zile numai cat am luat pilula
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui andra_aly:
niculina04 (22 feb 2013)