View Single Post
  #30 (permalink)  
Vechi 27 apr 2010, 20:35:37
andra_aly's Avatar
andra_aly andra_aly este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Sibiu/Roma, Italia
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 21.862
Aprecieri acordate: 847
Am fost apreciat(a) de 1.470 ori in 478 mesaje
Implicit Re: Slabute, sariti in ajutor!

Citat:
Anterior postat de Cerasela Vezi mesajul
Buna tuturor! Numele meu este Cerasela, am 90 de kg si 21 de ani. Tragic....zic eu
Problema mea e ca nu reusesc sa slabesc prin dieta pe care am incercat-o. Am tinut 1 luna si 2 saptamani si ieri, cand m-am cantarit am descoperit ca, de la 89 de kg, cat aveam cand am inceput "dieta" am ajuns la 89,9. In tot acest timp am dat banii pe acupunctura. E drept ca nu am mai avut senzatie de foame si nu am avut nici pofte de nimic, dar eu ma asteptam la altceva
Dieta pe care am tinut-o a fost in felul urmator: dimineata 1 fruct+1proteina+1carbohidrat, la pranz 2 fructe/legume+1 proteina +1 carbohidrat iar seara 2 fructe+1proteina. In mare, asta insemna: dimineata-cereale cu lapte+fruct, pranz-piep de pui cu salata+1 felie paine(graham,bineinteles)+fruct iar seara pui/peste fiert/branza cu salata si un fruct. Dupa ora 6:30 nu mai mancam nimic si am incercat sa beau 2 litri de apa/zi. Nu am pus in gura nimic dulce, nu am mancat prajeli, nu am mancat paine decat portia zilnica si nu am baut sucuri. Cu toate astea...nu am slabit deloc
Astept un sfat pentru ca sunt disperata. Am ajuns sa cred ca am glanda sau ceva de genul asta.
Mentionez ca pe 27 aprilie 2007(deci acum 3 ani fix) aveam 67kg!
Bine ai venit printre noi
e tare ciudat ca nu ai slabit nimic in tot acest timp. dar eu zic ca e de vina si dieta.
deepinde si ce papai. e o dieta putin cam superficiala. adica 1 proteina sau 1 carbo(unele au mai putine calorii altele mai multe). deci nu te poti lua numai dupa asta. poate ca papai prea multe calorii... nu stiu ce altceva ar putea fi.
oricum e foarte ciudat ca in ciuda eforturilor tale nu ai dat nimic jos
sport nu faci deloc? ajuta foate mult si accelereaza procesul de slabire
sfatul meu este sa iti alegi alta dieta si sa numeri caloriile si binenteles sport si masaje. nu trebuie sa dai banii pe masaje. poti sa iti masezi zzonele cu probleme si acasa cu o crema hidratanta dupa baita
Suntem alaturi de tine