View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 27 oct 2010, 22:35:28
andra_aly's Avatar
andra_aly andra_aly este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Sibiu/Roma, Italia
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 21.862
Aprecieri acordate: 847
Am fost apreciat(a) de 1.470 ori in 478 mesaje
Implicit Re: M-am lasat de fumat - efecte aparute (constipatie, posibila ingrasare)

Te inteleg in privinta orarului
Dar meniul tau e cam dezordonat deci: trebuie sa ai 3 mese pe zi (aici e ok), si macar 2 gustari daca nu chhiar si 3
Frucele se mananca la gustari
La o masa nu trebuie sa amesteci proteinele cu, carbohidratii. ceea ce mi-ai descris mai sus, nu e ok.
piure-ul de cartofi + carne, nu e o combinatie tocmai excelenta.
Si cea mai grava problema... e ca papi foarte putin ai zis tu bine, asta e infometare curata. si sa stii ca asa nu o sa slabesti cum trebuie. risti chiar sa te ingrasi daca organismul s-a obisnuit asa, normal ca nu o sa mai slabesti
Trebuie sa ai macar 1000 kcal pe zi. eu iti recomand 1100-1200. asa daca stagnezi, ai de unde sa scazi.
Fibrele le poti lua din legume si fructe. dar nu numai. cereale dimineata, poti sa cauti pe la magazine naturiste tarate de psyllium. eu consum macar 5-10 gr/z. e putin, dar strang de aici, de colo cate putin, astfel incat sa ajug la necesarul zilnic nu mereu reusesc, dar ma straduiesc cat mai mult
La cola ai face bine sa renunti. chiar si cea zero. nu e buna pentru stomacel iti spune asta o ex ependenta beam si cate o sticla pe zi si apa deloc pana am descoperit ca am gastrita.
mai beau din cand in cand dar rar...
Eu iti tin pumnii sa reusesti sa le impaci pe toate
Răspuns cu citat