Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Alexik

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!

Alexik Alexik este deconectat

Slăbuţa cunoscător

Slăbuţa cunoscător

Mesaje Cartea de Oaspeţi

Afişare mesaje din Cartea de Oaspeti 1221 la 1230 din 1252
  1. Roxii
    07 apr 2011 20:29:56 - permalink
    Roxii
    AsaPai spune`i ca nu e corect daca ea nu papa sa iti impuna si tie..Nu ai mancat prea mult caloric,ci o cantitate prea mare de cereale.Pai sincer nu cred sa aiba 60 de grame 1 felie jumate de paine prajita..pt ca cea prajita e mai usoaraCu placere
  2. Roxii
    07 apr 2011 19:40:21 - permalink
    Roxii
    Hey...Scz de intarzierePai...nush ce sa zic..eu la inceput il faceam asa,cum aveam chef,nu dupa calendar.Apoi cand am descoperit ca are si calendar am facut cum scrie acolo.Eu zic mai bine fa pana luni cum vrei tu si de luni incepi dupa cum scrie in calendar

    Cat despre meniu...honey wheat alea nu au zahar?Ca nu ma pricep...si ai papat cam multe cereale la Md..puteai sa papi mai putine cereale si mai mult laptic.Ouale alea..mai bine le faceai fierte,sau romanesti,in apaIar la cina iaurtul ala are zahar,deci mai bine iei tu un iaurt simplu si pui ceva fructe pasate in el.Incearca sa papi si branza,iaurt,sunca..etc..asa vei avea mai multe proteine si implicit mai putini carbo
  3. Roxii
    07 apr 2011 15:36:04 - permalink
    Roxii
    Hello!Pai astept sa vad meniul atunciDaca ai peste 1000 de calorii e bine
  4. Adina14
    07 apr 2011 15:29:59 - permalink
    Adina14
    Da, stiu e foarte bun Dar eu am renuntat la el..Macar sa il papi la pranz, nu seara
  5. Roxii
    06 apr 2011 23:11:37 - permalink
    Roxii
    OkAstept meniul de maineEventual poti sa`ti cumperi si sunca de pui sau pastrama din piept de pui.Eu seara cam asta pap...ori pastrama/sunca de pui,ori muschi file cu rosii si branza cu castraveti
  6. Adina14
    06 apr 2011 20:58:37 - permalink
    Adina14
    Bravo In curand o sa poti sa le elimini de tot
    Oh Hm..Nu prea stiu care sunt cele mai bune cereale dietetice Probabil cele fara zahar, cu musli
    Stiu cum e Si eu sunt la fel Te ingrozesti de cat de lunga poate fi lista cu mancarurile care nu imi plac
    Pai sunt carbohidratii care devin grasimi, cum sunt pastele, painea alba, cartofii, orezul in general alimentele care contin mai mult amidon.
  7. Roxii
    06 apr 2011 20:42:38 - permalink
    Roxii
    AaaaAm inteles..tin doar ai taiAtunci papa branza cu legume,oua cu legume..etc

    Stai linistita ca nu`i nimic...mai bine ma simt daca vorbesc cu cnv ca altfel ma gandesc numai la asta si nu`i bine
  8. Adina14
    06 apr 2011 20:41:07 - permalink
    Adina14
    Da Pai la inceput mi'a fost mai usor sa slabesc fiindca eram obisnuita sa pap numai prajeli,dulciuri si combinatii de carbo+proteine gen sarmalutze
    La ce ti'e mai greu sa renunti?Dulciuri, mancarea gatita acasa cu carbo rai sau fast food?
    Oh, e bine ca sunt alaturi de tine Stiu cum e, si eu am luat in greutate un an la rand fara sa dau jos si ma chinuiam cu mancarea si sportul dar nu'mi iesea mai nimic Eu zic mai intai sa te documentezi foarte bine, ca sa stii din start ce sa papi si ce nu pentru ca daca incep dieta si mai gresesti, poate te descurajezi si abandonezi Eu ma oftic si acum cand nu'mi iese ceva din meniu
  9. Adina14
    06 apr 2011 20:23:05 - permalink
    Adina14
    Pai de cand am inceput Insanity, adica de 4 saptamani dar cu alimentatia am avut grija de'abia din a doua saptamana.Si atunci incepusem sa slabesc mai exact fiindca in prima saptamana mi s'a stabilizat greutatea la 63 ( inainte varia intre 63 si 64).
    Daca ai timp liber, cauta mai multe programe si vezi care iti place mai mult Cu sportul nu o poti da niciodata in bara chiar daca mai ciugulesti ceva dulce pe acolo
    Oh Pai nici eu nu prea mananc carne, chiar daca nu tin post Pai de exemplu dimineata pap o salata din rosii si castraveti ( fara ulei sau otet ), la pranz o ciorba de legume sau supa ( fara galusti sau fidea) iar la cina urzici sau ce mai gasesc dietetic facut de mama Daca nu, ma intorc la salata Iar gustarile sunt in mare parte fructe De ieri am inceput sa pap si biscuiti dietetici care mai taie din pofta de dulce Pe mine ma ajuta foarte mult Roxi Cand am vreo nelamurire o intreb pe ea si ma trage de maneca de fiecare data cand gresesc
  10. Roxii
    06 apr 2011 20:23:00 - permalink
    Roxii
    Aaa..tii post?Atunci poti papa soia si produse din soia..alea au mai multe proteine in general.

Despre mine

  • Despre Alexik
    Sexul
    Feminin
    Ţara
    Romania
    Judet
    Bucuresti
    Localitate
    Bucuresti
    Ocupaţie
    Studenta
    Hobby
    Filme+Seriale/Calatorit / Sport/Make-up
    Sportul preferat
    POP Pilates
    Nivel de activitate fizica
    Moderat activ
  • Dimensiuni
    Dimensiunile actuale.
    Înălţime (cm)
    159
    Bust (cm)
    83
    Talie (cm)
    60
    Şolduri (cm)
    90
    Coapsa (cm)
    51
    Grăsime corporală (estimată)
    Circumferinta gat este incorecta.
    Burta/"Colac" (cm)
    70
  • Pentru mamici
    Setari pentru mamici
    Eşti insarcinată sau alăptezi?
    Nu
  • Calculator slabit
    Calculator nutritional pentru slabit.
    Necesarul caloric zilnic
    1868
    Nr. calorii/zi recomandat pentru a slabi 0.5kg/saptamana
    1351
    Nr. kg/luna propus pentru slabit
    5
    Nr. calorii/zi pentru a slabi conform target
    577
  • Greutate
    Greutatea iniţială, actuală şi dorită.
    Greutate iniţială (kg)
    55
    Greutate (kg)
    52
    Greutate dorită (kg)
    46
  • Ticker
    Personalizeaza-ti ticker-ul tau de slabuta!
    Afisare ticker?
    Da
    Imagine cursor ticker
    Mai 2011 - Pisica neagra 2
    Imagine fundal ticker
    Mai 2011 - Ploaie
    Valoarea folosita pentru cursor ticker
    Data curenta (automat)
    Valoarea de start
    20.9.2013
    Valoarea finala
    26.11.2013
    Data start ticker
    20.9.2013
    Data sfarsit ticker
    26.11.2013
    Denumire ticker
    Nothing can hold me back
  • Ticker nou
    Personalizeaza-ti al doilea ticker!
    Afisare ticker nou?
    Da
    Imagine cursor ticker
    Incaltaminte - Pantof cu floare
    Imagine fundal ticker
    Cer azuriu cu flori albe
    Valoarea folosita pentru cursor ticker
    Greutate (kg)
    Valoarea de start
    26.7.2013
    Valoarea finala
    31.7.2013
    Valoarea curenta cursor
    560
    Data start ticker
    30.7.2013
    Data sfarsit ticker
    31.10.2013
    Denumire ticker
    Alex!Visele devin realitate!!
  • Semnătură
    If you want something you’ve never had, than do something you’ve never done



Statistici

Total mesaje
Mesaje Cartea de Oaspeţi
Total Thanks
Informaţii generale
  • Ultima activitate: 30 nov 2015 20:58:01
  • Data înregistrării: 14 feb 2011

Prieteni

Afişare prieteni 1 la 10 din 92
Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole