Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Discuţie între rodica2010 şi nadia42

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Discuţie între rodica2010 şi nadia42
Afişare mesaje din Cartea de Oaspeti 21 la 30 din 58
  1. nadia42
    19 nov 2010 08:41:18 - permalink
    nadia42
    Ai spus lui grasuta61 ca tu stii cum sa combini mancarurile de post ca sa nu te ingrasi ..... Imi spui si mie te rog ???? Te pup !!!!!
  2. nadia42
    19 nov 2010 08:28:50 - permalink
    nadia42
    Buna,

    Initialele se potrivesc, eu nu am nici o legatura cu aceasta gradinita, decat ca il cunosc tangential ( nu stiu ce se intampla acolo .......decat ca am fost in gradinita pe acolo si am relatii de rudenie .........
    Eu am vrut sa te ajut, poate gasim ceva ..............poate imi dai idei ce ai vrea sa faci .............????
  3. rodica2010
    18 nov 2010 17:51:11 - permalink
    rodica2010
    Daca e vorba de "C.S."nici nu ma gandesc!Acolo fac interviuri de aproape o luna,ca nu sta nici bau-bau.Dau niste salarii de mizerie fata de munca depusa.Gandeste-te ca lucrezi cu copii,ai responsabilitati destul de mari.El vrea sa si supraveghezi copiii si sa fi si femeie de servici.De ce nu angajeaza 2 femei de servici si restul sa aiba grija de copii?Cu mana de pe matura sau mop, pui mana pe copii(pt.ca de multe ori nu ai timp sa te speli!).Vrea sa rupi painea cu manusi de unica folosinta,dar o pastrezi pt.o saptamana.Nu vezi ca e absurd?!NU STIE SA CONDUCA!!! Mai vorbim.Te pup si multumesc oricum.Daca e vorba de"C.S.",spune-i sa se gandeasca la sfaturile astea.Daca mai vrea,ii mai dau!
  4. nadia42
    18 nov 2010 14:51:28 - permalink
    nadia42
    Nu stiu daca pot sa iti numele gradinitei ...........poti sa imi lasi nr de telefon sa vorbim la mail ........... si te sun eu. Chiar acum am vb cu persoana si chiar facea interviuri pentru anagajare.
    Nu pot sa iti scriu mailul meu ...........nu stiu cum pot sa intru in legatura cu tine.......
    Te pup.
  5. rodica2010
    18 nov 2010 11:25:14 - permalink
    rodica2010
    Multumesc anticipat! Cum se numeste gradinita?Am mai spus,vreau ca acolo unde lucrez sa fie armonie,sa am niste sarcini bine stabilite(acolo unde am fost nici el nu stia ce vroia!),sa fie colaborare intre fete(adica sa fie dialog si nu sa ti se spuna:'pai de ce nu ai facut aia sau aialalta",cand tu nu stii de absolut nimic unde e si nu stii regulile pt. ca nimeni nu ti le-a spus!) si nu in ultimul rand sa fii inteles atunci cand se iveste un caz independent de tine.Acolo unde am fost,exact tot ceea ce am mentionat mai sus, nu era.Era o tensiune,o stare de incordare...nu stiu daca intelegi...Eu chiar imi doream sa lucrez cu copiii,dar ce era in jur nu corespundea cu ceea ce ma asteptam sa gasesc la o gradinita particulara.Credeam ca e ceva mai stilat...Hai sa vedem daca unde spui tu e mai bine!Doamne-ajuta!
  6. nadia42
    18 nov 2010 08:55:25 - permalink
    nadia42
    Tu vrei un job la o gradinita ........... ???? Poate te pot ajuta .....cine stie........???!!!???
  7. nadia42
    18 nov 2010 08:50:17 - permalink
    nadia42
    Te-am vazut ca esti din Bucuresti si cunosc pe cineva care o gradinita in aceasta zona..........nu am am auzit ca este asa de rau......... am intrebat pur si simplu !!!. Si eu tin post si nu vreau sa ma ingras................ Te pup si sa ai o zi frumoasa !!!!
  8. rodica2010
    16 nov 2010 16:02:44 - permalink
    rodica2010
    De ce ma intrebi?Si acolo sunt lucruri necurate? In privinta postului,merge f.bine.Azi am mancat dim.cereale integrale+lapte soia.G1-mar. La pranz-ciorba de legume+ardei iute+1/2felie de paine cu secara,o chiftea de post+1/2 felie paine+varza cruda.G2-ori mar,ori eugenie.Cina-1 felie de paine+pate de post+1 rosie.Cand tin post,dimineata mananc mereu cereale.La pranz,ciorba si felul doi.Pt.sandwich-uri: tofu,pate de post fasole batuta,vinete,chiftele de post.Salate din legume si fructe.Desert-clatite si prajitura de post(facute in casa si nu mereu!),ciocolata neagra,eugenia,batoane cu susan si miere,fructe,nuci,alune,migdale,seminte,floricele de porumb,curmale,smochine,etc
  9. nadia42
    16 nov 2010 08:54:50 - permalink
    nadia42
    Buna,
    Nu cumva gradinita asta este pe undeva langa Pache Protopopescu ???!!!!
    Cum merge cu postul ???? Putem schimba meniuri ???? Nu vreau sa ma eschivez , dar vreau sa tin post si sa pot pierde cateva kilograme .... Fac tot posibilul.
    Te pup ai ai grija de tine !!!
  10. nadia42
    10 nov 2010 09:14:24 - permalink
    nadia42
    Stiu ca postul se tine pana la Craciun si m-am documentat si cu dezlegarea la peste.............
    Deci sunt urmatoarele zile de dezlegare :
    - 21, 27,28, 30 noiembrie 2010
    - 4,5,6,7,9 decembrie
    - 11,12,13 decembrie
    - 17,18 decembrie

    In unele zile sunt si dezlegari la ulei si vin............nu prea stiu cum vine asta.........dar daca inlaturam si uleiul ( de vin nu se pune problema ) sa vezi ce o sa slabim

    Te pup si sa ai o zi usoara !!!

    PS : Am inteles ca saptamana asta inca esti libera , de saptamana viitoare incepe distractia cu prichindeii...............
Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole