forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Anndreea (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-anndreea-3989.html)

Slabuta 05 iul 2010 00:47:00

Re: Jurnal Anndreea
 
Citat:

Anterior postat de anndreea (Post 240682)
stiu ca ai dreptate.incerc sa ma conving in fiecare zi ca merg bine lucrurile si ca trebuie sa tin in continuare regimul acesta si trebuie sa continui si cu sportul... as vrea sa maresc programul de sport..poate asa grabesc procesul de slabire.. in august plec in vacanta si vreau sa arat binee...nu vreau sa ma simt prost sau mai stiu eu cum din cauza greutatii mele.. ce zici am timp pana in august sa dau jos ultimele kg ?..tu te pricepi mai bine si chiar m ar ajuta un sfat si un pic de incurajare acum in luna aceasta ... >:D< :-*

Eu zic ca asta te frustreaza cel mai tare, faptul ca vrei sa slabesti repede... ;)

Sfatul meu e sa ai rabdare, orice pleaca repede se intoarce la fel de repede, eu am experienta in diete de cand aveam 16 ani si am vazut multe... de aceea cand spun ceva, nu am citit undeva in revista, ci am testat pe propria piele :D

In special, cand vine de partile negative ale slabitului, eu zic ca am vazut si "simtit" suficiente.

Eu nu sunt Nostradamus :)) sa zic ca da in august esti fotomodel. :)

Incearca sa nu ai abateri, sa respecti intocmai regulile dietei, fa sport si rezultate sigur vor fi :)

anndreea 05 iul 2010 00:50:40

Re: Jurnal Anndreea
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 240684)


Eu zic ca asta te frustreaza cel mai tare, faptul ca vrei sa slabesti repede... ;)

Sfatul meu e sa ai rabdare, orice pleaca repede se intoarce la fel de repede, eu am experienta in diete de cand aveam 16 ani si am vazut multe... de aceea cand spun ceva, nu am citit undeva in revista, ci am testat pe propria piele :D

In special, cand vine de partile negative ale slabitului, eu zic ca am vazut si &quot;simtit&quot; suficiente.

Eu nu sunt Nostradamus :)) sa zic ca da in august esti fotomodel. :)

Incearca sa nu ai abateri, sa respecti intocmai regulile dietei, fa sport si rezultate sigur vor fi :)

asta incerc sa fac..sa nu mai am abateri si sa fac sport..cat de mult pot eu..oricum..m ai ajutat foarte mult..sunt hotarata acum..mai hotarata decat eram cand am inceput dieta aceasta ..vara asta termin cu slabitul si intru la mentinere !!.trebuie ..

Slabuta 05 iul 2010 00:53:45

Re: Jurnal Anndreea
 
Citat:

Anterior postat de anndreea (Post 240686)
asta incerc sa fac..sa nu mai am abateri si sa fac sport..cat de mult pot eu..oricum..m ai ajutat foarte mult..sunt hotarata acum..mai hotarata decat eram cand am inceput dieta aceasta ..vara asta termin cu slabitul si intru la mentinere !!.trebuie ..

Tu mai ai niste amarate de 4 kg, sa vezi cum pleaca daca o sa te tii de treaba. :)

Asa ca nu ceda pe ultima suta de metri, stiu cat este de greu sa iti tii moralul "sus" la sfarsit, cand esti satula de toate, dar acum se culeg roadele adevarate ale muncii tale :)

Asa ca, sa nu te vad pesimista. Sigur poti sa slabesti>:D<

anndreea 05 iul 2010 00:57:43

Re: Jurnal Anndreea
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 240687)


Tu mai ai niste amarate de 4 kg, sa vezi cum pleaca daca o sa te tii de treaba. :)

Asa ca nu ceda pe ultima suta de metri, stiu cat este de greu sa iti tii moralul &quot;sus&quot; la sfarsit, cand esti satula de toate, dar acum se culeg roadele adevarate ale muncii tale :)

Asa ca, sa nu te vad pesimista. Sigur poti sa slabesti>:D<

fii sigura ca dupa mica noastra discutie nu o sa mai cedez >:D:D< inca o data..si daca ai vreodata nevoie sa vorbesti stii unde ma gasesti..

anndreea 05 iul 2010 00:59:27

Re: Jurnal Anndreea
 
uff..nu s`a postat tot mesajul... oricum..nu voi ceda dupa discutia aceasta si voiam sa iti multumesc ca stiu ca esti aici si pot vorbi cu tine..cu cineva care trece prin aceleasi "chinuri" ca si mine..si daca ai vreodata nevoie sa vorbesti stii unde ma gasesti >:D

Slabuta 05 iul 2010 01:05:51

Re: Jurnal Anndreea
 
Citat:

Anterior postat de anndreea (Post 240689)
uff..nu s`a postat tot mesajul... oricum..nu voi ceda dupa discutia aceasta si voiam sa iti multumesc ca stiu ca esti aici si pot vorbi cu tine..cu cineva care trece prin aceleasi "chinuri" ca si mine..si daca ai vreodata nevoie sa vorbesti stii unde ma gasesti >:D

Foarte bine. :) Asa sa faci, de maine inca o saptamana si incearca sa nu trisezi. :)

Eu am ajuns sa vad slabitul ca pe ceva normal, chiar as zice ca imi place procesul, face parte din viata de zi cu zi si nici nu ma deranjeaza. :)

Insa, nu eram de aceeasi parere si acum cativa ani, cu multe complexe, probleme existentiale.... si tot tacamul de sentimente care insotesc procesul de slabire.

De aceea, mi-am dat seama ca era nevoie de aceasta comunitate, sustinerea este importanta cand vrei sa slabesti. :)

anndreea 05 iul 2010 01:09:14

Re: Jurnal Anndreea
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 240690)


Foarte bine. :) Asa sa faci, de maine inca o saptamana si incearca sa nu trisezi. :)

Eu am ajuns sa vad slabitul ca pe ceva normal, chiar as zice ca imi place procesul, face parte din viata de zi cu zi si nici nu ma deranjeaza. :)

Insa, nu eram de aceeasi parere si acum cativa ani, cu multe complexe, probleme existentiale.... si tot tacamul de sentimente care insotesc procesul de slabire.

De aceea am vazut ca era nevoie de aceasta comunitate, sustinerea este importanta cand vrei sa slabesti. :)

pai nici eu nu as avea probleme cu slabitul daca nu as fi o asa mare pofitcioasa..si mai ales ca imi place ciocolata la nebunie..inainte sa tin SB imi cumparasem o ciocolata 85% cacao..deci pur si simplu nu mi s a parut deloc amara..cred ca am mancat vreo 4 patratele..nu cred ca s a inevntat ciocolata care sa nu mi placa mie..oricum..decat la mentinere voi mai manca dulciuri si atunci putine... in legatura cu aceasta comunitate..m a ajutat enorm..daca nu ma inregistram aici cred ca nici acum nu ma apucam de o dieta..asa ca va multumesc ca existati >:D

Slabuta 06 iul 2010 12:15:25

Re: Jurnal Anndreea
 
Andreea ce faci? :)
Nu te-am vazut la subiectul cu South Beach, sper ca nu ai renuntat, ca acum iti dau bataita :D>:D<

anndreea 06 iul 2010 14:24:18

Re: Jurnal Anndreea
 
nup..nu am renuntat..v am urmarit mereu :D..doar ca astazi am cam fost plecata..si acum am intrat :D..ti am vazut rezulttele..felicitarii !!!!>:D<...sper sa dau si eu jos cin cm..chir daca la kg raman la fel..
sambata plec la munte dar tot sunt hotarata sa tin dieta :D..nu ma mai las..de maine ma apuc sa fac bicicleta..

anndreea 07 iul 2010 00:43:45

Re: Jurnal Anndreea
 
heyyy..s au bagat toate slabutele la somnic :-/ ?..eu n am somn..mai e cineva p aici ;;) ?


Ora este GMT +2. Ora este acum 14:25:45.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO