forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-balenuta-slabuta-celestina-4069.html)

celestina 08 iun 2010 14:45:36

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Ti am ascultat sfatul si am fost la magazin de unde mi am luat vreo 300 grame parizer de pui, lapte batut degresat-aici cred ca am exagerat că am băut o sticlă de 800 ml şi o chifla graham de 50 de grame...si pe la 11 am papat un mar iar acum, e ora 15.45 am mai bagat inca un mar. Stiu ca am cam exagerat....dar o sa ma revansez diseara... O ZI FRUMUOASA LA TOATA LUMEA!

andra_aly 08 iun 2010 15:45:11

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Citat:

Anterior postat de celestina (Post 213265)
Ti am ascultat sfatul si am fost la magazin de unde mi am luat vreo 300 grame parizer de pui, lapte batut degresat-aici cred ca am exagerat că am băut o sticlă de 800 ml şi o chifla graham de 50 de grame...si pe la 11 am papat un mar iar acum, e ora 15.45 am mai bagat inca un mar. Stiu ca am cam exagerat....dar o sa ma revansez diseara... O ZI FRUMUOASA LA TOATA LUMEA!

Bravo... decat ce ai mancat ieri e mai bine asa:)
cam mult 300 gr de parizer:-/ iaurtul la fel. incearca sa papi mai des si mai putin. nu tot dintr-o data;)
sa te revansezi cu sport. sa nu cumva sa nu iei cina:-s
o zi frumoasa>:D<

Anca77yvb 08 iun 2010 15:47:39

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Citat:

Anterior postat de celestina (Post 213265)
Ti am ascultat sfatul si am fost la magazin de unde mi am luat vreo 300 grame parizer de pui, lapte batut degresat-aici cred ca am exagerat că am băut o sticlă de 800 ml şi o chifla graham de 50 de grame...si pe la 11 am papat un mar iar acum, e ora 15.45 am mai bagat inca un mar. Stiu ca am cam exagerat....dar o sa ma revansez diseara... O ZI FRUMUOASA LA TOATA LUMEA!

si toate astea le-ai mancat odata? ............. dar ce dieta tii?

celestina 08 iun 2010 16:31:28

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Din cauza programului meu, care e super aiurea, nu pot sa tin o dieta anume...Mi am propus sa nu depasesc 1200 de calorii, insa uneori+ cum a fost si azi, am exagerat. Vreau sa pap mai mult la micul dejun...pranzul il voi lua in functie de ce am la dispozitie si mai ales de timp, iar cina va fi compusa numai din supă de pui si o bucata mica de carne fiarte plus salara de rosii si castraveti. La care sa asezonez ceva miscare, de preferat alergat. :D

andra_aly 08 iun 2010 17:14:57

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
E si normal ca ai exagerat azi din moment ce ieri ai cam facut foamea cu suc la pranz:-s ai grija de tine>:D<
suntem cu ochii pe tine, vezi ce papi:P

celestina 08 iun 2010 20:44:56

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Mă bucur enorm că vă am aproape >:D< si sa stiti ca ma ajuta fff mult. Ani de-a randul am fost slabă, undeva la 52 de kg, insa acum vreo 7 ani am plecat in italia... Regimul de viata de acolo, mancatul pe sistem nervos,,,m au dus la 70 de kg in cateva luni. Arătam ca o balenă eşuată...Usor, usor am dat jos 5 kg,,,si de atunci ma chinui sa ajung la cele 55 de kg pe care le aveam candva...Recunosc ca pana acum principala greseala era legata de faptul ca nu mancam absolut nimic dimineata, apoi la pranz mancam tampenii...iar seara, cand ajungeam acasa goleam frigideru. Si evident ca in ritmu asta n aveam cum sa slabesc.,,ba chiar am mai pus 2 kg. Acum incerc sa ma indrept si seara mi am propus sa pap 2 farfurii cu supă de pui si o bucata de carne de pui fiarta plus o salata. Apoi, incerc sa ma obisnuiesc sa pap si dimineata iar la servici vreau sa am mereu 2 mere cu mine si de maine imi iau si o sticla cu apa. Ramane de rezolvat cu pranzu,,, Si, sa nu uit, azi am fost si am alergat [*103*] Dupa 10 ani am fost pe stadion si am alergat. Vă mulţumesc la toate că îmi sunteţi alături si mă ajutati cu sfaturi.>:D<

andra_aly 08 iun 2010 20:48:57

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Pana la urma te-ai pedepsit cu sport. ;;)bravo>:D< da macar ai mancat?
te inteleg.. si eu m-am ingrasat cand am venit in it:( si eu inainte mancam cam aiurea asa ca tine. am luat kg incet dar sigur:-s

celestina 08 iun 2010 20:51:24

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Ziua 2.
Mic dejun: cafea si ceai fara zahar, 4 felii de kaizer si 4 felii de cascaval
Gustare 1- mar
Pranz: 300 g parizer de pui, 800 ml sana, 50 g paine graham-stiu ca am comis o... si astea au calorii cat pt mancarea dintr o zi
gustare 2- mar
cina: supa de pui, ceai fara zahar

In plus, am mers 30 de minute pe jos si am alergat cam 15 minute,,,vreo 4 ture de stadion. Stiu ca e putin, dar eu n am mai alergat de 10 ani...Si vreau sa ma tin de alergat in fiecare seara. Spor la slabit fetelor!

celestina 08 iun 2010 20:57:34

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Ajuta stepperul oblic? Fetelor aveti idee daca m ar ajuta stepperul meu de acasa sa slabesc? si cam cat ar trebui sa fac pe el sa vad rezultate.. Pana acum m am cam temut sa ma urc pe el de teama sa nu ma aleg cu pulpele de la picioare cat China! Si mai am si o dracie de facut abdomene, cred ca ab tronic ii spune...Si cu asta cat ar trebui sa fac? A mai incercat cineva...si a avut si rezultate?

LicuriciColorat 08 iun 2010 21:01:50

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Citat:

Anterior postat de celestina (Post 213644)
Ajuta stepperul oblic? Fetelor aveti idee daca m ar ajuta stepperul meu de acasa sa slabesc? si cam cat ar trebui sa fac pe el sa vad rezultate.. Pana acum m am cam temut sa ma urc pe el de teama sa nu ma aleg cu pulpele de la picioare cat China! Si mai am si o dracie de facut abdomene, cred ca ab tronic ii spune...Si cu asta cat ar trebui sa fac? A mai incercat cineva...si a avut si rezultate?


poi eu zic asa
fac stepper cam de 1 an de 5x sapt uneori si cate 30-45min(faceam)
si crede-ma ca am niste gambe super oki
nu e nimic schimbat...aa ba da am dat ceva kg jos cu ajutorul lui:D
deci clar ajuta
depinde de tine cat rezisti,pt inceput si 15min e oki,apoi poti marii timpul
despre ab tronic ala eu zic ca e o prostie dar daca vrei cat faci pe stepper il poti pune,asa sa nu zici ca nu l-ai incercat:))


Ora este GMT +2. Ora este acum 18:13:33.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO