forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-balenuta-slabuta-celestina-4069.html)

celestina 09 iun 2010 22:31:38

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Mercy frumos andra. O seara plăcuta!

andra_aly 09 iun 2010 22:45:47

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Citat:

Anterior postat de celestina (Post 214996)
Mercy frumos andra. O seara plăcuta!

cu placere. somn usor>:D<

celestina 10 iun 2010 10:41:05

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Trebuie sa mă laud!! [*71*] Stiu ca e indicat sa te cantaresti dupa o saptamana, insa eu n am mai rezistat si de dimineata m am urcat pe cantar,,,si surpriza...am dat jos zile 1 kg [*dansand*]. Sunt suuuper fericita si totul e meritul vostru. Recunosc ca la inceput mi a fost foarte greu sa inlocuiesc statul in pat cu alergatul pe stadion, si la fel de greu mi a fost sa fie atenta la ce pap, insa acum, cand vad ca sunt si rezultate voi si mai atenta!! O ZI EXCELENTA SLABUTELOR!!!! [*117*]

LicuriciColorat 10 iun 2010 14:32:18

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Citat:

Anterior postat de celestina (Post 215324)
Trebuie sa mă laud!! [*71*] Stiu ca e indicat sa te cantaresti dupa o saptamana, insa eu n am mai rezistat si de dimineata m am urcat pe cantar,,,si surpriza...am dat jos zile 1 kg [*dansand*]. Sunt suuuper fericita si totul e meritul vostru. Recunosc ca la inceput mi a fost foarte greu sa inlocuiesc statul in pat cu alergatul pe stadion, si la fel de greu mi a fost sa fie atenta la ce pap, insa acum, cand vad ca sunt si rezultate voi si mai atenta!! O ZI EXCELENTA SLABUTELOR!!!! [*117*]


felicitari
si eu tot la o saptamana ma cantaresc sa vad cum evoluez:D
>:D<continua cu sportul si cu papatul dietetic si vei fii o slabuta in curand:)

andra_aly 10 iun 2010 15:00:53

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Citat:

Anterior postat de celestina (Post 215324)
Trebuie sa mă laud!! [*71*] Stiu ca e indicat sa te cantaresti dupa o saptamana, insa eu n am mai rezistat si de dimineata m am urcat pe cantar,,,si surpriza...am dat jos zile 1 kg [*dansand*]. Sunt suuuper fericita si totul e meritul vostru. Recunosc ca la inceput mi a fost foarte greu sa inlocuiesc statul in pat cu alergatul pe stadion, si la fel de greu mi a fost sa fie atenta la ce pap, insa acum, cand vad ca sunt si rezultate voi si mai atenta!! O ZI EXCELENTA SLABUTELOR!!!! [*117*]

Bravo>:D< ai vazut ca merita efortul?;;) continua tot asa si sa vezi cum acul tickerului aluneca incet incet spre target:x

celestina 10 iun 2010 23:27:28

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Ziua 4

mic dejun 09.00 - cafea fara zahar si 2 felii de paine cu dulceata de capsuni facuta in casa
gustare 11.30-mar
ptanz 14.00- peste in suc de rosii si 50 g graham
gustare 16.00-mar
cina 19.30-o farfurie cam plina cu varza calita, o felie de paine...-mirosea atat de bine incat n am rezistat sa nu pap tot.

mers pe jos 90 de minute, alergat 20 de minute-6 ture de stadion

Am observat ca daca am grija si pap mai des nu imi mai e atat de foame, asa ca voi fi atenta sa am mereu cele 2 mere la mine plus sticla de 2 l de apa plata. Si de cand fac sport ma simt ok. Si, Abia astept ziua de luni sa vad rezultatul final. Pupici slabutelor. Aveti idee cam dupa cat timp de alergat o sa vad si ceva rezultate? eu stau pe stadion cam ora, in care alernez alergatul cu mersul rapid, abdomene si 2 mici pauze.

LicuriciColorat 11 iun 2010 12:42:26

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Citat:

Anterior postat de celestina (Post 216058)
Ziua 4

mic dejun 09.00 - cafea fara zahar si 2 felii de paine cu dulceata de capsuni facuta in casa
gustare 11.30-mar
ptanz 14.00- peste in suc de rosii si 50 g graham
gustare 16.00-mar
cina 19.30-o farfurie cam plina cu varza calita, o felie de paine...-mirosea atat de bine incat n am rezistat sa nu pap tot.

mers pe jos 90 de minute, alergat 20 de minute-6 ture de stadion

Am observat ca daca am grija si pap mai des nu imi mai e atat de foame, asa ca voi fi atenta sa am mereu cele 2 mere la mine plus sticla de 2 l de apa plata. Si de cand fac sport ma simt ok. Si, Abia astept ziua de luni sa vad rezultatul final. Pupici slabutelor. Aveti idee cam dupa cat timp de alergat o sa vad si ceva rezultate? eu stau pe stadion cam ora, in care alernez alergatul cu mersul rapid, abdomene si 2 mici pauze.


hey bravo pt sport
nici mieniul nu e rau,doar ca eu as elimina painea de la cina:D,cam prea multa intr-o zi parerea mea
rezultatele depinde de fiecare persoala,se pot vedea si in 3 saptamani sau in o luna jumate,depinde,important e sa fii perverenta>:D<

celestina 12 iun 2010 09:52:42

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
O sa tin cont de sfatul tau si o sa incerc sa elimin painea de la cina >:D<

celestina 12 iun 2010 10:03:30

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Vineri a fost o zi mai speciala ..pt ca n am stat acasa si am fost la soare...Mi am luat o zi de concediu si am plecat cu niste prieteni la piscină...asa ca s a cam dus dieta mea pe apa sambetei...Am stat cred ca 3 ore in baziunul cu apa sărată si am avut o poftă de mancare incredibila....

Ziua 5

mic dejun 09.00 -2 felii de paine cu dulceata de capsuni
pranz 13.00 -2 rosii, 2 catraveti, un piept de pui la gratar si un snitel de pui...am comis o rau cu snitelul...asta a papat pe plajă
gustare 16.00- o farfurie de varza calita si un ou fiert- asta a fost cand am ajuns acasa de la piscină....imi era o foame de lup
cina 20.30 -jumătate de pizza- iar am comis-o....si rău...insă pur si simplu nu m-am putut abţine...nu mai mâncasem pizza de vreo 4 luni....

La capitolul sport...as putea să trec sportul făcut in bazin-adică înotul iar seara am facut curăţenie generală+ am muncit cam o oră si n am mai fost in stare sa ma duc sa alerg....De luni mi am adunat gasca de fete si mergem toate pe stadion.

Pupici SLABUŢELOR si weekend frumos!

celestina 12 iun 2010 10:07:51

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Si am mai observat ceva...că dacă nu pap nimic intre mese, adica un mar sau un iart, ajung la pranz sau la cină rupă de foame,,,,asa că o sa fac tot posibilul sa nu mi lipsească. :P


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:56:06.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO