forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-eve-dieta-weight-watchers-8637.html)

EveEve 25 mar 2011 01:22:21

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Citat:

Anterior postat de Luckycoin (Post 588280)
:)si mie imi place foarte mult sa fac sport pentru ca ma simt mult mai bine, mai energica si se vad rezultate fizice:x. Dieta am inceput-o in 17 ianuarie si intr-o luna am pierdut repejor 3 kg. Cu ultimele e mai greu, acum dau mai putin jos, dar constant...sunt fericita ca sunt pe ultima suta de metrii:D. Au fost bune pachetelele? as fi curioasa sa gust si eu unul:P. te pupacesc, noapte buna sa ai.

Da...adevarul este ca sportul e ca o bagheta magica:xRezolva o multime de probleme, si ne da o gramada de satisfactii8->
imi dau seama ca esti fericita...Si eu as fi asa fericita la kg tale, si sa stiu ca mai am asa putin sa-mi vad visul implinit...8->
Deocamdata cantarul meu arata mai mult, tre sa-mi vina "musafirii", si retin multe lichide in aceasta perioada..;)) Nici nu ma mai cantaresc pana nu-mi trece:))
Pachetelele au fost foarte bune, chiar daca a fost primul "experiment" al iubitului meu:))Eu am mancat doar umplutura, fara coca aia in care este invelit, si mi-a gatit mie pe gratar, ca sa nu mananc prajit;)) Dar au fost bune si asa:DOricum, merita sa incerci si unul normal;))
Si puiul a fost bun, insa nu a mai continut migdale:)) Chiar ii ziceam astazi Alexandrei ca imi place la nebunie puiul cu legume chinezesti si migdale, insa al meu iubit a cumparat o punga de migdale, si cand sa le presare in mancare, s-a uitat la termen, si erau expirate:)) Si deja era 2 si ceva ceasul, si magazinele erau inchise:( Asa ca mi-am pus pofta in cui, si l-am avertizat data viitoare sa fie mai atent:))
Si eu te pup, si iti doresc noapte buna si odihnitoare>:D<:-*!

EveEve 25 mar 2011 01:31:03

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Citat:

Anterior postat de Roxii (Post 588282)

Eh,pe mine nu ma seci:PSi eu am fost ca tine si secam la randul meu pe alte fete,dar nah,asa inveti:P

Da,poti sa papi gem dietetic cu paine.Sau eu mai papam cu biscuiti faza zahar=P~>:D<

Yuhuuuu:D Abea astept sa iau micul dejun:X
Citat:

Anterior postat de Roxii (Post 588283)

Imi place meniul tau!Ai papat cam putin la cina,iar MD`ul putea fi mai bogat,dar presupun ca ai planificat astfel ca sa poti papa la pranz ce ti`a pregatit iubi tau:D>:D<

#:-sMa bucur ca astazi a fost mai bine:X Si da, la micul dejun am incercat sa mananc mai putin, ca stiam ca pranzul o sa-l iau la el, insa nu stiam ce pregateste, si m-am gandit sa fiu mai precauta:))Iar cina.. Am ajuns cam obosita acasa si fara pofta de mancare, si am incercat sa mananc ceva sa nu ma umflu tare, dar sa completez si punctele + caloriile.
Imi pare rau ca astazi am facut cam putin sport:(Insa trebuia sa ajung la o adresa care era putin mai departe, si daca tot se oprise ploaia, am decis sa merg pe jos, cu gandul ca daca incepe iar, ma bag repede in urmatoarea statie de metrou si continui drumul:))Dar din fericire, n-a mai plouat:DSi am mai profitat si de faptul ca m-am cam pierdut pe acolo, si pana am ajuns unde trebuia am mers..si am tot mers..:))
Ma rog, maine poate o sa am mai mult timp:D

EveEve 25 mar 2011 01:36:51

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Fetelor, eu ma pun la somn ca maine ma asteapta o zi extraordinar de grea;))
Va doresc noapte buna, vise placute, si maine sa va treziti odihnite si pline de energie, si mai ales fericite...CA IN SFARSIT E VINEEEERIII!!!:D:D:D:D
Va pup, Noapte Buna!!!:*:*>:D<

Alexandra Andreea 25 mar 2011 08:01:36

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Buna dimineata Eve! :-* Vin cu o cafelutza dupa mine!:">
http://1.bp.blogspot.com/_IViQGGdFFM...1600/cafea.jpg


Citat:

Anterior postat de EveEve (Post 588112)
Fetelor, va multumesc din suflet, la toate 3 ca va chinuiti sa va bateti capul cu mine>:D<>:D< Insa va puteti simti mandre, cred ca in cea mai mare parte am inteles cum sta treaba. Iar daca voi mai face greseli, o sa ma bucur ca va am aici ca sa ma puteti corecta, pana o sa-mi intre de tot in rutina mea alimentara:-*:-*
Sunteti minunate, vreau niste prietene asa si in viata de zi cu zi:))Adica sa-si bata capul cu mine, sa ma corecteze ptr binele meu... Nu va mutati la mine in Madrid?;;)
Va multumesc mult pentru informatii!:-*:-*:-*

Ehh, acuma ca ai invatat si lectia asta, parca vad ca vii tu si ne tragi pe noi de urechi la o combinatie rea! :)) >:) Si stai inistita, ca nu ne batem capul cu tine! ;) Nu toti avem timp sa ne documentam si e bine ca avem curajul sa intrebam! >:D<

Tu ai papat la MD, paine cu branzica! :D Combinatia nu este buna, dar sa fiu sincera mai pap si eu asa :"> ...branzica/iaurt + paine neagra! :D Zic eu ca nu e asa de rea combinatia! DAr...stii ca citesc carti de tot felul...si f multi spun ca atunci cand mananci glucide ( paine de ex) sa combini cu branzica /iaurt 0% materie grasa! :D Ca cica din cauza glucidelor, lipidele din branza se depun unde nu trebuie! :">

O zi frumoasa iti doresc! :-*

EveEve 25 mar 2011 09:02:28

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Buna dimineata fetelor!!!!:-*:-*
In sfarsit ziua mea liberaaaaaaaaaa!!!!:D:D<:-P\m/

EveEve 25 mar 2011 09:11:24

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Citat:

Anterior postat de Alexandra Andreea (Post 588346)
Buna dimineata Eve! :-* Vin cu o cafelutza dupa mine!:">
http://1.bp.blogspot.com/_IViQGGdFFM...1600/cafea.jpg




Ehh, acuma ca ai invatat si lectia asta, parca vad ca vii tu si ne tragi pe noi de urechi la o combinatie rea! :)) >:) Si stai inistita, ca nu ne batem capul cu tine! ;) Nu toti avem timp sa ne documentam si e bine ca avem curajul sa intrebam! >:D<

Tu ai papat la MD, paine cu branzica! :D Combinatia nu este buna, dar sa fiu sincera mai pap si eu asa :"> ...branzica/iaurt + paine neagra! :D Zic eu ca nu e asa de rea combinatia! DAr...stii ca citesc carti de tot felul...si f multi spun ca atunci cand mananci glucide ( paine de ex) sa combini cu branzica /iaurt 0% materie grasa! :D Ca cica din cauza glucidelor, lipidele din branza se depun unde nu trebuie! :">

O zi frumoasa iti doresc! :-*

Buna dimineata, Alexandra:x:-*!
Vai...cum arata boabele alea de cafea...8-> Sincer, cateodata asa de pofta mi-e de o cafeluta normala... Sa mai savurez dimineata aroma aia intensa...=P~ Insa prefer sa stau cuminte, sa nu mi se urce tensiunea dincolo de nori:))
Da.. de obicei eu intreb mult, mai ales ca nu-mi place sa fac ceva doar pe jumatate sau dupa ochi...Mai bine intreb, sa pot fi sigura de ce fac. Si am noroc cu voi, ca sunteti documentate, amabile si imi puteti raspunde:x
Cat despre MD...ce pot sa zic..:"> Branzica mea nu era degresata:( Dar o sa o schimbam si pe asta:D
Eu tocmai m-am trezit pe la 7:30, si ti-am urmat sfatul si mi-am stors portocale..:xParca m-a uns la suflet;)) Iar acum ca au trecut cam 20 min, o sa trec si la micul dejun;))
Cum a fost plimbarea de ieri?:D
O zi frumoasa si tie!:-*:-*

Alexandra Andreea 25 mar 2011 09:29:23

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Citat:

Anterior postat de EveEve (Post 588433)
Buna dimineata, Alexandra:x:-*!
Vai...cum arata boabele alea de cafea...8-> Sincer, cateodata asa de pofta mi-e de o cafeluta normala... Sa mai savurez dimineata aroma aia intensa...=P~ Insa prefer sa stau cuminte, sa nu mi se urce tensiunea dincolo de nori:))
Da.. de obicei eu intreb mult, mai ales ca nu-mi place sa fac ceva doar pe jumatate sau dupa ochi...Mai bine intreb, sa pot fi sigura de ce fac. Si am noroc cu voi, ca sunteti documentate, amabile si imi puteti raspunde:x
Cat despre MD...ce pot sa zic..:"> Branzica mea nu era degresata:( Dar o sa o schimbam si pe asta:D
Eu tocmai m-am trezit pe la 7:30, si ti-am urmat sfatul si mi-am stors portocale..:xParca m-a uns la suflet;)) Iar acum ca au trecut cam 20 min, o sa trec si la micul dejun;))
Cum a fost plimbarea de ieri?:D
O zi frumoasa si tie!:-*:-*

Am scris la mine in jurnal mai multe despre ieri! :"> Te astept si pe acolo! :D
La plimbare cu iubi a fost ff bine! :x:x:x Cand sunt cu el, nu prea are ce sa imi mearga rau...doar daca ma face el sa ma supar! >:) Te poop dulce! >:D<

Monica17 25 mar 2011 09:58:52

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Buna dimineata Eve! >:D<

Luckycoin 25 mar 2011 10:56:22

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Neata, sa ai o zi frumoasa :). Si eu am retinut 2 kg la perioada rosie dar dupa ce trece, trec si ele fara sa fi existat... :), interesant organism mai avem:-/. Te pupacesc:-*.

Roxii 25 mar 2011 12:06:21

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Citat:

Anterior postat de EveEve (Post 588296)
Yuhuuuu:D Abea astept sa iau micul dejun:X

#:-sMa bucur ca astazi a fost mai bine:X Si da, la micul dejun am incercat sa mananc mai putin, ca stiam ca pranzul o sa-l iau la el, insa nu stiam ce pregateste, si m-am gandit sa fiu mai precauta:))Iar cina.. Am ajuns cam obosita acasa si fara pofta de mancare, si am incercat sa mananc ceva sa nu ma umflu tare, dar sa completez si punctele + caloriile.
Imi pare rau ca astazi am facut cam putin sport:(Insa trebuia sa ajung la o adresa care era putin mai departe, si daca tot se oprise ploaia, am decis sa merg pe jos, cu gandul ca daca incepe iar, ma bag repede in urmatoarea statie de metrou si continui drumul:))Dar din fericire, n-a mai plouat:DSi am mai profitat si de faptul ca m-am cam pierdut pe acolo, si pana am ajuns unde trebuia am mers..si am tot mers..:))
Ma rog, maine poate o sa am mai mult timp:D

Ma gandeam eu ca asa ai gandit cand ai papat MD`ul:PEh,din cate spui te`ai cam plimbarit ieri,asa ca nu`i problema,tot miscare e si aia.Plus ca trebuie sa ai si makr o zi de pauza>:D<

Citat:

Anterior postat de EveEve (Post 588433)
Buna dimineata, Alexandra:x:-*!
Vai...cum arata boabele alea de cafea...8-> Sincer, cateodata asa de pofta mi-e de o cafeluta normala... Sa mai savurez dimineata aroma aia intensa...=P~ Insa prefer sa stau cuminte, sa nu mi se urce tensiunea dincolo de nori:))
Da.. de obicei eu intreb mult, mai ales ca nu-mi place sa fac ceva doar pe jumatate sau dupa ochi...Mai bine intreb, sa pot fi sigura de ce fac. Si am noroc cu voi, ca sunteti documentate, amabile si imi puteti raspunde:x
Cat despre MD...ce pot sa zic..:"> Branzica mea nu era degresata:( Dar o sa o schimbam si pe asta:D
Eu tocmai m-am trezit pe la 7:30, si ti-am urmat sfatul si mi-am stors portocale..:xParca m-a uns la suflet;)) Iar acum ca au trecut cam 20 min, o sa trec si la micul dejun;))
Cum a fost plimbarea de ieri?:D
O zi frumoasa si tie!:-*:-*

Eh,acum sincera sa fiu o sa ii cam contrazic eu pe astia de scriu tot felul de carti.Daca ar fi sa ne luam dupa ei nu am mai manca nimic.Plus ca nu au pic de logica..iti spun sa papi si paine dar cu ce?cu salata goala?:-?Neah...e o tampenie asta.Eu nu ma iau dupa tot felul de aiuriti care s`au gasit ei sa scrie carti[-XSunt tot felul de diete,unele se contrazic pe altele,la fel si nutritionistii...E adevarat ca nu e bine sa combini carbo+proteine sau grasimi,dar eu zic ca cu o branzica sau o sunca slaba merge:PMai sunt unele cazuri in care merg si exceptii:)Sper sa nu se supere Ale pe mine ca o contrazic dar nah,parerile sunt impartite:PEu una am slabit foarte frumos si cu astfel de combinatii si n`am avut nimic:D


Ora este GMT +2. Ora este acum 23:24:12.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO