forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Liga adolescentelor slabute (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/liga-adolescentelor-slabute-2462.html)

crissa17 07 ian 2011 22:55:27

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de CaMi22 (Post 463716)
hello:*
ce faceti slabutelor:D eu sunt fericit am dat jos un kg probabil ca voi stagna de acuma pana mai incolo pt ca nu am timp sa fac sport dar ma bucur si pt asta pt psihicul meu de fapt:D
nu stiu cu ce sa va sfatuiesc ca am vazut ce or scris fetele mai sus....eu sunt pur si simplu determinata de faptul ca imi doresc chestia asta cu ardoare ca si cm iti doresti sa treci un examen eu de fapt asa l-am si luat a pe o provocare:D:)
nu vreau sa va suparati pe mine au sa credeti ca ma dau mare pur si simplu vreau sa va spun o parte din viata mea si sa va dau daca pot o parte din determinarea mea..dar in fine:)
voi ce faceti?:*

Ce sa facem, bine la o vorba...desi...in curand o sa ma cam duc incet incet sa imi fac un ceai si sa ma culc ...

Tu ce faci?:D

CaMi22 07 ian 2011 23:06:04

Re: Liga adolescentelor slabute
 
eu si rupta de obosita de azi dimineata de la 8 is in picioare am fost la meditatii la mate dupaia la liceu de la 1 si la 7 am iesit am fost sa mananc o salata si am ajuns acasa si cred ca o sa ies in curand pt ca maine la 9 am meditatii la anatomie:)) si seara am un majorat si nu stiu daca ma mai tine:))

andreea nicol 07 ian 2011 23:30:11

Re: Liga adolescentelor slabute
 
citisem si eu undeva ca daca timp de 6 luni iti mentii greutatea la care ai ajuns dupa o dieta apoi nu te mai ingrasi.bn nu trb sa exagerezi cu mancarea pt ca atunci e logic ca te ingrasi:-? inca nu m`am hotarat:d

ZApa 08 ian 2011 08:00:14

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de Livia89 (Post 448534)
tu ai dat deja 2 kg jos?:-/ cum ai facut? sper ca nu te-ai infometat, nu e deloc recomandat, indiferent de cate kg in plus ai avea:-s

foloseste calculatorul de calorii Calorii consumate - Calorii.Slabute.ro si acolo vei afla cate calorii ai consumat prin sport si cate ai papat peste zi:) e bine sa papi cel putin cate calorii iti apar pt metabolismul bazal, si cu timpul sa le scazi pe masura ce scade si acesta:)

la ce te referi cand spui de dieta? sper ca nu la ceva restrictiv, care sa implice infometarea:-s incearca sa papi sanatos si satios, si nu vei avea probleme>:D< ti-am spus, fara prajeli, dulciuri si fainoase in exces, cat mai multe legume, lactate, carne preparata fara sau cu cat mai putin ulei, oua, branza slaba, si din cand in cand ceva bun, ca sa te rasplatesti ca ai fost cuminte;;) vorbeste cu mama ta sa gateasca fara zahar, ulei si sare in exces, si opteaza pt o portie de legume la fiecare masa principala (mic dejun, pranz si cina) iar intre ele ia o gustare (un iaurt simplu, un fruct, o mana de alune/migdale/nuci/seminte) si asa vei avea 3 mese principale+2 gustari/zi, cum este recomandat intr-o dieta sanatoasa:)

te-am pupat si mai astept vesti>:D< si vreau sa stiu ce e cu acele 2 kg:-?

Sarbatori Fericite:-*

Din data de 5 mam apucat de sala [iar:))] inainte veneam la sala numai cat sa nu zica alti ca nu fac mniscare..dar miam luat un prieten si o prietena cu mine si de rusinea lor trag pana cad pe jos[ipotetic vorbind] Acum tin dieta Atkins....e belea...usoara si casa iti raspund la intrebare nu ma infometan sunt constienta ca inca sunt in creste-re si nu vreau sa patesc ceva

ZApa 08 ian 2011 08:03:57

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de gyya (Post 451027)
buna dimineata la toata lumea si LA MULTI ANI! am citit ca mergi la sala dac ca nu ti un regim. Crezi ca sunt sanse cu un stil de viata cat de cat sanatos si daca ma apuc de sala sa mai dau si eu 5 kg jos? :*

Nu'ss foarte in masura sa-ti raspuns dar fara regim am dat 2-3 kg jos |:))
Cred ca cel mai bine e sa mananci cat mia multe leguma reduci putin din grasimi, si muulta apa...[mai pe intelesul tuturor reduci putin din grasimi si dulciuri] o luna de fitness si 5-7 kg le dai ca pestele

Cassy 08 ian 2011 12:49:27

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de ZApa (Post 463864)
Nu'ss foarte in masura sa-ti raspuns dar fara regim am dat 2-3 kg jos |:))
Cred ca cel mai bine e sa mananci cat mia multe leguma reduci putin din grasimi, si muulta apa...[mai pe intelesul tuturor reduci putin din grasimi si dulciuri] o luna de fitness si 5-7 kg le dai ca pestele

ZApa, daca nu te superi, unde faci sala?;;)

voi slabi si eu 08 ian 2011 19:07:53

vreau sa slabesc
 
salut.....sunt noua pe acest forum:x
ma numesc maria, am 13 ani, 163 de cm si 56 de kg.....
as dori sa slabesc intre 4 si 6 kg:D
am incercat mai multe exercitii pentru slabit dar nu au functionat
as dori sa ma ajutati cu niste exercitii pentru slabit la maini,picioare[coapse,pulpe,etc...], abdomen, burta si mai ales la solduri:|
stiu ca cer prea mult dar in exercitiile de pe google pe care le gasesc nu ma pot baza deoarece nu sunt sigura ca sunt exercitii care mi.ar putea folosi mie:(
ca sa slabesc stiu ca trebuie sa nu mai mananc paine, sa beau multa apa, sa nu mananc dulciuri si grasimi si sa nu mananc dupa ora 6...dar am nevoie si de niste exercitii deoarece doresc sa slabesc in maxim 2 luni....
stiu ca este destul de greu dar avand in vedere ca in aceasta vara am slabit 2 kg intr.o saptamana si am slabit 3 kg in 3 zile [din pacate am putine urme pe solduri deoarece am slabit prea repede] cred ca ma voi descurca....si am vointa si nu ma las batuta asa usor de putina grasime de pe corp;)
va rog foarte mult sa ma ajutati si va multumesc anticipat:-*:-*>:D<>:D<
un an nou fericit si o zi buna in continuare:x

ilonadiana 08 ian 2011 19:42:38

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de anka4iulie (Post 456968)
Buna!
Ai putea sa vi si tu in concursul nostru, fiecare cu dieta ei si sport,fara infometare, sa pierdem cat mai multi cm si kg.
Si ti-ai putea face un jurnal, daca nu cumva ai.
Sport faci? Fara sport nu rezolvi nimic, si daca slabesti iti ramane pielea lasata.

in urma cu 2 ani am avut abonament la o sala de sport foarte buna. dar cum pretul abonamentului era foarte scump si cu timpul a mai crescut, am fost nevoita sa ma las.
de o saptamana am inceput sa fac sport acasa.:D

Itssy 08 ian 2011 20:41:06

Re: vreau sa slabesc
 
Citat:

Anterior postat de voi slabi si eu (Post 464745)
salut.....sunt noua pe acest forum:x
ma numesc maria, am 13 ani, 163 de cm si 56 de kg.....
as dori sa slabesc intre 4 si 6 kg:D
am incercat mai multe exercitii pentru slabit dar nu au functionat
as dori sa ma ajutati cu niste exercitii pentru slabit la maini,picioare[coapse,pulpe,etc...], abdomen, burta si mai ales la solduri:|
stiu ca cer prea mult dar in exercitiile de pe google pe care le gasesc nu ma pot baza deoarece nu sunt sigura ca sunt exercitii care mi.ar putea folosi mie:(
ca sa slabesc stiu ca trebuie sa nu mai mananc paine, sa beau multa apa, sa nu mananc dulciuri si grasimi si sa nu mananc dupa ora 6...dar am nevoie si de niste exercitii deoarece doresc sa slabesc in maxim 2 luni....
stiu ca este destul de greu dar avand in vedere ca in aceasta vara am slabit 2 kg intr.o saptamana si am slabit 3 kg in 3 zile [din pacate am putine urme pe solduri deoarece am slabit prea repede] cred ca ma voi descurca....si am vointa si nu ma las batuta asa usor de putina grasime de pe corp;)
va rog foarte mult sa ma ajutati si va multumesc anticipat:-*:-*>:D<>:D<
un an nou fericit si o zi buna in continuare:x

Buna micuto ! >:D<
Ma bucur ca nu ai asteptat sa iei mai multe kg si te'ai hotarat sa slabesti prin sport .
In primul rand , cum ai slabit tu asta vara? Am impresia ca ai aplicat niste metode neortodoxe ca sa slabesti 1kg/zi si de'aia ai si ramas cu vergeturi /.

Exercitii , incearca Zumba si Taebo care lucreaza toate grupele de muschi cred eu .. :).
Daca intr'adevar te vei tine si vei renunta la dulciuri/paine/sucuri/grasimi si vei face sport , cred ca vei reusi performanta de a te modela in 2 luni - 3 :).

Dar ai grija ! sa nu mananci sub 1200cal pe zi si sa nu faci mai mult de 90min de sport pe zi !

Pupici :-* si Bafta!

crissa17 08 ian 2011 21:04:10

Re: vreau sa slabesc
 
Tae-bo este cel mai bun. Scazi foarte repede in cm daca faci de 3-4 ori pe sapt. In vrei 3-4 sapt cu 3-4 ori pe sapt de Tae-bo, o sa ai niste rezultate exceptionale!!

Mie deja imi curg pantalonii de pe mine. Fara exagerare.

Te pup


Ora este GMT +2. Ora este acum 23:02:44.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO