forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Liga adolescentelor slabute (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/liga-adolescentelor-slabute-2462.html)

Dulcinik 22 mar 2011 15:20:33

Re: Slabitul la adolescente
 
Ce ziceti slabutelor ;;) ... sa o tin ? sau sa tin dieta Montignac ?

roxy04 22 mar 2011 16:00:16

Re: Liga adolescentelor slabute
 
buna slabute
pt voi
http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:A...ipp7U-eFWzEAAs

voi slabi si eu 22 mar 2011 18:49:05

Re: Slabitul la adolescente
 
Citat:

Anterior postat de dianacosmina1 (Post 583424)
Buna fetelor.Cred ca si eu ma clasez la acelasi rang cu voi,adica la fetele adolescente.Ma numesc Diana,in varsta de 13 ani .. si as vrea sa slabesc .. defapt tin dieta Rina,care mi s-a parut ca e perfecta pentru mine pentru ca nu are atatea restrictii.Initial am putut sa slabesc 3 kg,dar pe mine ceea ce m-ar interesa e sa scap de solduri.Am putut sa scap de cativa cm de aici .. dar as mai vrea :(.Va rog,intelegeti-ma. le urasc.Pur si simplu nu le mai suport cum stau pe mine .. :((
Daca mai e vreo alta fata in aceiasi situatie cu mine,va rog eu ... ajutati-ma ,si ziceti-mi cam ce sporturi ajuta in special aceasta parte a corpului.
Multumesc mult ! :-*

salut diana...si eu sunt cam in aceeasi situatie cu tine>:D<
am tot 13 ani si si eu doresc foarte mult sa slabesc
pai eu din cate am auzit....sportul care te scapa nu numai de grasimea de pe solduri ci de peste tot este alergatul...dar sa fiu sincera am incercat si nu imi prea place pentru ca nu am conditie fizica:))
mi s.a spus ca nu poti sa slabesti doar intr.un loc....atunci cand slabesti slabesti peste tot...nu stiu cat de adevarat dar mi.ar placea sa fie asa:x
si eu am o problema mare cu soldurile...nu stiu ce sa mai fac cu ele...
la picioare nu am o problema asa mare, nici la maini, la talie e adevarat ca nu sunt supla dar nu este asa de grav.....dar soldurile-> nu le mai suport
poti face exercitii de aerobic. vei arde mai multe categorii, cu cat exersezi mai mult.
e bine sa alergi si sa mergi pe bicicleta (sau sa folosesti la o sala, bicicleta)
sau ai putea sa faci ceva de genul: YouTube - Aerobic - Spate, talie
sau mai cauta tu pe net exercitii pentru solduri si vezi ce iti da....dar trebuie sa ai rabdare;)
sper ca te.am ajutat.te pup:-*:-*

Dulcinik 22 mar 2011 20:55:26

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Merci Roxy :-* >:D< !!

http://www.floridinbrasov.ro/flori-f...-P-n-d_316.jpg

roxy04 22 mar 2011 22:13:08

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de Dulcinik (Post 583993)

cu multa placere
multumesc mult sunt superbe>:D<

dianacosmina1 22 mar 2011 23:09:28

Re: Slabitul la adolescente
 
Citat:

Anterior postat de Dulcinik (Post 583461)
Ce ziceti slabutelor ;;) ... sa o tin ? sau sa tin dieta Montignac ?

Hmmm, poi iubita.Mi se pare ca sunt prea multe feluri de mancare ceea ce cuprinde acea dieta.
Important e sa iti cunosti foarte bine orgasnismul.Nu te arunca dupa oricare dieta o auzi de la orisicine,sau mai ales de pe internet.La careva poate da rezulatate cele foarte drastice,iar al alta persoana poate da un disociata , insa asta nu inseamna ca si organismul tau va raspunde pozitiv.
Eu ceea ce iti poti spune e ca eu tin Rina.Cu toate ca mai am si am avut mii de abateri .. am putut sa slabesc.Mi-am dat seama ca organismul meu raspunde pozitiv la cele disoctiate ,care includ orice alimente numai sa fie mancate corect si cat mai sanatos.Acum,totul samane la latitudinea ta. :-*

dianacosmina1 22 mar 2011 23:18:00

Re: Slabitul la adolescente
 
Citat:

Anterior postat de voi slabi si eu (Post 583819)
salut diana...si eu sunt cam in aceeasi situatie cu tine>:D<
am tot 13 ani si si eu doresc foarte mult sa slabesc
pai eu din cate am auzit....sportul care te scapa nu numai de grasimea de pe solduri ci de peste tot este alergatul...dar sa fiu sincera am incercat si nu imi prea place pentru ca nu am conditie fizica:))
mi s.a spus ca nu poti sa slabesti doar intr.un loc....atunci cand slabesti slabesti peste tot...nu stiu cat de adevarat dar mi.ar placea sa fie asa:x
si eu am o problema mare cu soldurile...nu stiu ce sa mai fac cu ele...
la picioare nu am o problema asa mare, nici la maini, la talie e adevarat ca nu sunt supla dar nu este asa de grav.....dar soldurile-> nu le mai suport
poti face exercitii de aerobic. vei arde mai multe categorii, cu cat exersezi mai mult.
e bine sa alergi si sa mergi pe bicicleta (sau sa folosesti la o sala, bicicleta)
sau ai putea sa faci ceva de genul: YouTube - Aerobic - Spate, talie
sau mai cauta tu pe net exercitii pentru solduri si vezi ce iti da....dar trebuie sa ai rabdare;)
sper ca te.am ajutat.te pup:-*:-*

Buna iubita.Multumesc mult de raspuns..
Ohh .. alergari.Minunatele alergari.Ar fi super daca as putea rezista makr 20 de min fara oprire , dar ...
Da,e adevarat.Si eu am auzit ca atunci cand se slabeste,se slabeste automat din toate partile corpului.Pe mine m-ar interesa in special partea soldurilor,burticii .. dar nici de e picioare nu ar strica ..
Hmm,in legatura cu sportul.Eu am descarcat de pe torrent , un pachet SLIM 6.E un program complex de aerobic.Sun 5-6 filmulete cu diferite exercitii ,si se fac pe saptamana,asta facadu-te sa faci sport pe cel putin 5 saptamani ..
Promit ca am sa incep de saptamana viioare,numai daca vreiti sa ma tineti din spate,ca asa zic de 2 saptamani .. si nu m-am mai apucat.Uneori am atata ambitie,incat as schimba totul .. dar uneori nu stiu ce e cu mine. :(
Daca mai sunt fete care au facut exercitii pentru solduri , sa imi spuneti va rog frumos cum se numesc exercitiile.Va multumesc mult ! :-*

dianacosmina1 22 mar 2011 23:20:05

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de roxy04 (Post 583571)

Buna roxi.Si tie de asemenea,tot o asemenea floare. >:D<

Anishoara 22 mar 2011 23:54:29

Re: Slabitul la adolescente
 
Citat:

Anterior postat de Dulcinik (Post 583461)
Ce ziceti slabutelor ;;) ... sa o tin ? sau sa tin dieta Montignac ?

Buna Dulcinik, parerea mea e sa tii montignac. N-am analizat chiar bine dieta pe care ai scris-o (e tirziu si mii somn) dar am vazut ca trebuie sa mananci vreo 6 oua pe saptamana, se recomanda sa mananci maxim 3 oua/saptamana.;)

DolceLemon 23 mar 2011 08:07:21

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Buna,sunt noua pe aici si am vazut acest site acum cateva zile si mi se pare f bine facut.Imi doresc sa impartasesc experiente de slabit si cu alte persoane ar fi chiar interesant sa mai schimbam pareri.Ce pot sa mai spun de mica eram pofticioasa,mancam ce vroiam dar nu ma ingrasam; din cls a v-a am luat vitamine si asa am inceput sa i-au si kg :[[.Am ajuns la liceu cu 65 de kg si toata loomea era slaba cu exceptiaa doua fete de care se lua toata lumea. Am dat intr-o depresie deoarece nu ma simteam bn cand stateam cu fetele desi ele imi ziceu ca nu sunt grasa...asa ca am tinut tot felul de diete de 500-600 cal spre prostia mea dar pe urma am incep sa mananc sanatos si din cand in cand si ceva dulce :]]acum am ajun la 48 kg in 7 luni;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:07:24.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO