forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Concurs "O luna fara dulciuri" (http://forum.slabute.ro/concurs-luna-fara-dulciuri/)
-   -   O luna fara zahar si faina alba! (http://forum.slabute.ro/concurs-luna-fara-dulciuri/luna-fara-zahar-faina-alba-10316.html)

happygirldiana 27 sep 2011 15:19:43

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
[FONT="Arial"][COLOR="Sienna"][SIZE="2"][QUOTE=GinaViesianu;803109]:-/[QUOTE=happygirldiana;803103]
Citat:

Anterior postat de BornCrank (Post 803086)

oare de la ce? :-/ Ce ai papat tu azi?

Nu imi explic de ce.In afara de feliuta de tort de la ziua lu'sefu,am mancat la md porridge facut cu apa si fara zahar si la gustare un baton de cereale.Apoi dupa tort,ceva mai tarziu am l;uat pranzul,o bucatica de peste cod la gratar si cca 150 gr orez fiert.

just21 27 sep 2011 15:20:54

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Off fetelor azi am dat-o in bara!Nu am dat`o in bara cu paine, dar am papat dulce.Am papt 3 felii de cozonac..:((..si acum ma simt naspha..Dar nu am ce sa fac.Recuperez prin sport.Bine macar ca nu am papat paine..Ca la mine cu cozonacii e ocazional..:(

GinaViesianu 27 sep 2011 15:22:18

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
[QUOTE=happygirldiana;803114][FONT="Arial"][COLOR="Sienna"][SIZE="2"][QUOTE=GinaViesianu;803109]:-/
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 803103)

Nu imi explic de ce.In afara de feliuta de tort de la ziua lu'sefu,am mancat la md porridge facut cu apa si fara zahar si la gustare un baton de cereale.Apoi dupa tort,ceva mai tarziu am l;uat pranzul,o bucatica de peste cod la gratar si cca 150 gr orez fiert.

Da, nici eu nu imi pot da seama... :-?? ..poate esti obosita...sau poate nu ai baut suficienta apa ..

GinaViesianu 27 sep 2011 15:23:18

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de just21 (Post 803116)
Off fetelor azi am dat-o in bara!Nu am dat`o in bara cu paine, dar am papat dulce.Am papt 3 felii de cozonac..:((..si acum ma simt naspha..Dar nu am ce sa fac.Recuperez prin sport.Bine macar ca nu am papat paine..Ca la mine cu cozonacii e ocazional..:(


OFFF..bata`i vina de cozonaci..:))
Sport, sport si iar sport! Si de maine, de la capat! :*

happygirldiana 27 sep 2011 15:23:33

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
[FONT="Arial"][COLOR="Sienna"][SIZE="2"][QUOTE=GinaViesianu;803120][QUOTE=happygirldiana;803114]
Citat:

Anterior postat de GinaViesianu (Post 803109)
:-/

Da, nici eu nu imi pot da seama... :-?? ..poate esti obosita...sau poate nu ai baut suficienta apa ..

apa,intr-adevar,nu am baut deloc azi.Nu pot sa beau,nu mi-e sete,nu intra....Am baut doar o cafea.
pf...si cand ma gandesc ca fara 1 litru de ceai verde/negru si 1,5 litri de apa nu trecea ziua ma cam ingrozesc...

GinaViesianu 27 sep 2011 15:25:56

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
[QUOTE=happygirldiana;803125][FONT="Arial"][COLOR="Sienna"][SIZE="2"][QUOTE=GinaViesianu;803120]
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 803114)

apa,intr-adevar,nu am baut deloc azi.Nu pot sa beau,nu mi-e sete,nu intra....Am baut doar o cafea.
pf...si cand ma gandesc ca fara 1 litru de ceai verde/negru si 1,5 litri de apa nu trecea ziua ma cam ingrozesc...

Nah vezi, s-ar putea sa fie si asta un raspuns :-??

Alexik 27 sep 2011 15:28:02

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de BornCrank (Post 803060)
Pai fugi si relaxeaza-te.
Incearca-l, sper sa-ti placa. :)



Porridge- terci de ovaz. Il fierbi in lapte/apa dupa preferinte, adaugi fructe, cacao, indulcitor si iese ca o budinca.
Eu il mananc simplu (cu lapte/iaurt), fara cacao, fructe, indulcitor.

Clatite Sb? Adica din oua/faina naut? Sau...?
Meniul tau zici ca-i al meu, fara salate, fara nimic..dulciuri la greu.

Nu ,e pt sb 1..fara pic de fainaE din 2 oua+branza+putin indulcitor.
Apropo de salate..cred ca-mi fac un pe seara:Dam niste piept de pui si ar fi bine sa-l mananc:))

BornCrank 27 sep 2011 15:30:46

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de GinaViesianu (Post 803095)
Scumpele mele dragi si scumpe:))

1). Nu vi se intampla nimic! E doar o perioada..plus ca sunt sigura ca si faptul ca "va stiti la dieta va influenteaza"...@ BornCrank: mai ai CEL PUTIN 600 cal pe langa alea 400...plus ca era integral, mama lui, nu era vreo siroposhenie, baclava sau vreo chestie d`asta ..;)
@ happygirldiana: Cu atat mai mult! Azi ai papat tort? Sa iti fie de bine, pt ca de maine incercam sa papam ne-tort! Am inceput concursul de Luni, deci sutem chiar la inceput inceput>:D<
@ aischa: Felicitari! un meniu extrem de potrivit din punct de vedere al regulilor noastre!b-)

2). Sper sa ma tina motivarea asta...sa am de unde sa dau la toata lumea!

Ete, ce ne-a luat Gina pe toate la rand si ne-a pus la respect! :)):)):))
Sa vad mai aud acum ca va plangeti. :)):))

Am zis mai sus, nu-mi pare rau, doar ca nu avea ce cauta ala in meniul meu, preferam ciocolata. :))

GinaViesianu 27 sep 2011 15:30:54

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de Alexik (Post 803131)
Nu ,e pt sb 1..fara pic de fainaE din 2 oua+branza+putin indulcitor.
Apropo de salate..cred ca-mi fac un pe seara:Dam niste piept de pui si ar fi bine sa-l mananc:))

Chiar, cum e cu sb-ul? ti se potriveste

GinaViesianu 27 sep 2011 15:32:33

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de BornCrank (Post 803137)
Ete, ce ne-a luat Gina pe toate la rand si ne-a pus la respect! :)):)):))
Sa vad mai aud acum ca va plangeti. :)):))

Am zis mai sus, nu-mi pare rau, doar ca nu avea ce cauta ala in meniul meu, preferam ciocolata. :))


Da, cu ciocolata te inteleg... Si nah, sorry daca am fost prea "punctuala":))


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:57:36.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO