forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Concurs "O luna fara dulciuri" (http://forum.slabute.ro/concurs-luna-fara-dulciuri/)
-   -   O luna fara zahar si faina alba! (http://forum.slabute.ro/concurs-luna-fara-dulciuri/luna-fara-zahar-faina-alba-10316.html)

aycha 14 oct 2011 10:25:18

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de GinaViesianu (Post 817279)
Bravo! suna f bine! Sa iti fie de bine!>:D<

Merci Gina:*!Sper sa o tin tot asa si restul zilei:-s

GinaViesianu 14 oct 2011 10:30:13

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de aycha (Post 817286)
Merci Gina:*!Sper sa o tin tot asa si restul zilei:-s


eu sunt sigura ca o sa o tii asa bine tot restul zilei.;)>:D<
hai sa iti zic si eu meniul meu de azi (eu il fac deseara- stiu e ciudat)
MD: fulgi de ovaz, de secara si o lingura de tarate cu suc de la gutuile din compot+ 50 ml lapte degresat cu 1 lg de gem fara zahar
G1: sandwich cu legume din 2 crackeri wasa si ardei capia
P: Mar granny smith micutz si omleta cu branza umpluta cu : fasole rosie, piept de pui, ardei murat, gogosar murat, ciuperci
G2: cioco neagra:X
C: cod la gratar cu sos de iaurt si usturoi+ salata verde...

Nasol cu munca, tot tpul trebuie sa imi gatesc pt pranz si sa vin cu caserola, dar asta e:-<

GinaViesianu 14 oct 2011 10:31:17

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
A! si am facut compot de gutui aseara(gutuile fierte pur si simplu cu f putin indulcitor si scortiosoara...poate iau 100g ca desert deseara..sa vad

aycha 14 oct 2011 10:32:59

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de GinaViesianu (Post 817289)
eu sunt sigura ca o sa o tii asa bine tot restul zilei.;)>:D<
hai sa iti zic si eu meniul meu de azi (eu il fac deseara- stiu e ciudat)
MD: fulgi de ovaz, de secara si o lingura de tarate cu suc de la gutuile din compot+ 50 ml lapte degresat cu 1 lg de gem fara zahar
G1: sandwich cu legume din 2 crackeri wasa si ardei capia
P: Mar granny smith micutz si omleta cu branza umpluta cu : fasole rosie, piept de pui, ardei murat, gogosar murat, ciuperci
G2: cioco neagra:X
C: cod la gratar cu sos de iaurt si usturoi+ salata verde...

Nasol cu munca, tot tpul trebuie sa imi gatesc pt pranz si sa vin cu caserola, dar asta e:-<


Suna foarte bine meniul tau!!!

Si eu obisnuiam sa-mi planuiesc meniul de seara...am facut asta vreo 2 luni,dar spre binele/raul meu..am renuntat,devenea mult prea aiurea si ma simteam ca un robotel.

GinaViesianu 14 oct 2011 10:35:58

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de aycha (Post 817294)
Suna foarte bine meniul tau!!!

Si eu obisnuiam sa-mi planuiesc meniul de seara...am facut asta vreo 2 luni,dar spre binele/raul meu..am renuntat,devenea mult prea aiurea si ma simteam ca un robotel.


Da, e asa o chestie:))...dar pe mn ma ajuta mult, stiu ca nu voi calca stramb si stiu exact cat voi manca...iar pana la cina nu am cum sa o dau in bara pt ca nu pot papa decat ceimi iau cu mine :D..Plus ca eu am fobie sa mananc ceva gatit de altcineva(inafara de mama, care mananca ca mine), pt k nu stiu cantitatile, combinatiile...nu reusesc sa trec peste asta:-s

aycha 14 oct 2011 10:42:18

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de GinaViesianu (Post 817297)
Da, e asa o chestie:))...dar pe mn ma ajuta mult, stiu ca nu voi calca stramb si stiu exact cat voi manca...iar pana la cina nu am cum sa o dau in bara pt ca nu pot papa decat ceimi iau cu mine :D..Plus ca eu am fobie sa mananc ceva gatit de altcineva(inafara de mama, care mananca ca mine), pt k nu stiu cantitatile, combinatiile...nu reusesc sa trec peste asta:-s

eu ma chinui sa trec peste lucrurile astea,chiar nu mai vreau sa ma simt ca un robotel:(

si incerc sa trec peste socul de azi-dimineata!![*plans*]

GinaViesianu 14 oct 2011 11:13:54

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de aycha (Post 817304)
eu ma chinui sa trec peste lucrurile astea,chiar nu mai vreau sa ma simt ca un robotel:(

si incerc sa trec peste socul de azi-dimineata!![*plans*]

Da`l mamei lui de soc! sunt sigura ca nu e decat o falsa crestere:-j.. ...cu stopul cum stai?

aycha 14 oct 2011 11:28:49

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de GinaViesianu (Post 817327)
Da`l mamei lui de soc! sunt sigura ca nu e decat o falsa crestere:-j.. ...cu stopul cum stai?

Chiar ma tot gandesc la el,cand m-am trezit m-au luat usoare dureri de mijloc,apoi tot mai intense.Durerile seamana mult cu cele premenstruale,au mai trecut putin...Am tot verificat nimic:-s...mi s-ar lua o piatra de pe inima de si-ar face aparitia!!!!

GinaViesianu 14 oct 2011 11:30:27

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de aycha (Post 817350)
Chiar ma tot gandesc la el,cand m-am trezit m-au luat usoare dureri de mijloc,apoi tot mai intense.Durerile seamana mult cu cele premenstruale,au mai trecut putin...Am tot verificat nimic:-s...mi s-ar lua o piatra de pe inima de si-ar face aparitia!!!!


Daca e perioada, pana vine si trece cantarul nu e relevant, so...nu`i dracu asa negru>:D<

aycha 14 oct 2011 11:38:39

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de GinaViesianu (Post 817354)
Daca e perioada, pana vine si trece cantarul nu e relevant, so...nu`i dracu asa negru>:D<

nu stiu daca e perioada...nu a mai venit din iulie si de atunci am mai avut parte de "alarme false" :(


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:39:13.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO