Subiect: stefs journal
View Single Post
  #102 (permalink)  
Vechi 26 mai 2017, 07:41:48
mika_me's Avatar
mika_me mika_me este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 162cm, 76.9kg
Mesaje: 6.209
Aprecieri acordate: 306
Am fost apreciat(a) de 1.091 ori in 480 mesaje
Implicit Re: stefs journal

Citat:
Anterior postat de stefs Vezi mesajul
Tot aici sunt, dar am stat pe loc, n-am mai facut nimic. Au fost multe evenimente, bune rele care m-au tinut pe loc. Imi pare rau ca amo pierdut timpul asta, dar macar am avut grija sa ma mentin.
Trebuie sa incep si renovarea in casa si probabil pana nu termin nu ma mai apuc de diete si sport
Buna Stef!!!!

Awww...sper ca cele rele..n au fost ff rele....sper ca esti ok...

Este ffffff bine daca te ai mentinut. Nu trebuie sa ti para rau de timpul pierdut...niciodata. Nu iti dai seama ce mult ai realizat chiar si mentinandu te?!! E lucru mare...pentru ca asta e un aspect fff important...mai important decat slabirea in sine, pe termen lung...

Si eu sunt in renovari perioada aceasta si urmatoarele doua saptamani...si stiu ca nu e usor sa le tii in frau pe toate...am zile cand nu mananc cum ar trebui..in sensul ca mananc pe sarite (desi regula de aur in cazul meu e sa mananc cat mai structurat si absolut tot)...in alte zile poate mananc un pic mai mult, mancare de care am voie...dar simt nevoia de mai mult... M am straduit sa ma tin de sport...doar pentru a contrabalansa...si daca nu slabesc cine stie ce...macar sa ma mentin pe linia de plutire.

E drept ca mi am facut si eu calcule...vise...Mi am setat in minte o anumita greutate la un anumit moment. Uneori ma gandesc ca asta e, nu o sa reusesc nici de data asta Alteori imi spun ca din start n ar trebui sa imi setez sa fiu la o anumita greutate la o data anume, pentru ca poate deveni descurajant. Stim ff bine ca de multe ori socoteala de acasa nu se potriveste cu cea din targ....ca viata e cum e...ca pot interveni destule...si ca nu suntem roboti. Fac ce pot si cum pot eu mai bine, ca pana la urma, pentru mine fac...dar nici n o sa fiu de acum trasa de urechi daca n am fost 100% pe traiectorie....Fata de anii trecuti...sunt tare mandra de mine...pentru ca n am mai avut episoade de binge...pentru ca am mai mult de 3 luni de cand n am mai baut cola (1. nu ca as fi fost vreo dependenta sau ca as fi baut nu stiu ce cantitati, dar facea parte din viata mea. 2.nu ca as avea interzis pe viata....sau ca n as putea bea din cand in cand....dar inca n am simtit nevoia acuta)...pentru ca m am tinut de sport....99% din timp...no matter what....Asa ca daca tura urmatoare cand merg la doctorita n o sa ma incadrez cumva in grafic...si o sa fie dezamagita....Ei bine, eu...eu o sa fiu multumita pentru ca stiu ca am putut face mici schimbari in viata mea....schimbari pe care ma straduiesc sa le mentin.

Prin urmare, dupa toata poliloghia asta...ceea ce vreau sa sun e ca nu vreau sa fii dezamagita de niciun fel....(ca te am simtit un pic)...Sunt convinsa ca vor veni si perioade mai libere...mai bune...cand vei recupera! Atat timp cat te mentii pe linia de plutire si nu revii poate la obiceiuri vechi si nesanatoase, totul e ok.

Mult spor la renovari si te mai asteptam pe aici..macar din cand in cand!
__________________


Jurnal 2019

Jurnalul meu

Jurnal 2014

Primul meu jurnal 2009

11.05.2020 - 109.5 kg (sarcina 39 saptamani)
02.02.2021 - 104.5 kg (ziua in care am decis ca sunt totusi prea tanara sa port 50 kg in plus)
16.04.2021 - 85.7 kg
05.06.2021 - 79.2 kg
25.07.2021 - 74.7 kg
26.09.2021 - 69.9 kg
28.11.2021 - 65 kg
mika_me, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2237 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1720 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1204 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui mika_me:
alina_neamt (26 mai 2017)