View Single Post
  #103 (permalink)  
Vechi 08 ian 2012, 21:14:20
mika_me's Avatar
mika_me mika_me este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 162cm, 76.9kg
Mesaje: 6.209
Aprecieri acordate: 306
Am fost apreciat(a) de 1.091 ori in 480 mesaje
Implicit Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...

Citat:
Anterior postat de brainiac Vezi mesajul
uff azi am fost pe drumuri, am ajuns in sf la cluj, am dezpachetat si am aranjat prin camera si apoi m-am apucat de curatenie ca nu se mai putea... sunt f obosita, mi-au venit si musafirii (asa ca simt oboseala mult mai accentuat) dar ma voi culca mai devreme ca vreau sa ma trezesc pe la 4 sa invat putin...ca acum sigur nu sunt in stare! important e ca azi am fost cumintica, nu am mancat nimic din ce n-ar fi trebuit si asta ma bucura f mult! greul abia acum incepe, caci cum am zis voi fi sub mult stres pe de o parte, iar pe de alta colega mea de camera si-a adus tot felul de bunatati (salam de biscuiti, fursecuri, biscuiti si alte cele) si fara sa vreau le vad ca ori is in frigider ori pe rafturi... si chiar daca imi gasesc putere sa o refuz pe ea cand ma serveste, cand sunt singura s-ar putea sa mi se faca pofta si atunci ori iau de la ea (si ma opresc cu greu) ori ma duc si imi cumpar ceva porcarii . am vb cu ea si i-am explicat mai demult care e situatia, si a zis ca incearca sa le puna mai afara din aria mea vizuala, dar acum deh nu pot si nici eu absurda ca e camin, totul e la comun... sper din suflet sa am taria sa rezist tutror acestor tentatii, dar stiu ca cu ajutorul vostru voi reusi!
e foarte greu sa stai la camin..am stat si eu primul an si m-am adaptat destul de greu..pe atunci nu tineam dieta..nici nu stiam sa gatesc..nu pofteam la ce aveau fetele..nu stiu, nu imi amintesc sa fi gustat ceva vreodata de la ele...
__________________


Jurnal 2019

Jurnalul meu

Jurnal 2014

Primul meu jurnal 2009

11.05.2020 - 109.5 kg (sarcina 39 saptamani)
02.02.2021 - 104.5 kg (ziua in care am decis ca sunt totusi prea tanara sa port 50 kg in plus)
16.04.2021 - 85.7 kg
05.06.2021 - 79.2 kg
25.07.2021 - 74.7 kg
26.09.2021 - 69.9 kg
28.11.2021 - 65 kg
mika_me, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2237 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1720 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1204 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]