Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #101 (permalink)  
Vechi 08 ian 2012, 20:50:18
brainiac's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 07 dec 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 33
Dieta: Mancat sanatos :)
Date: 165cm, 60.5kg
Mesaje: 623
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...

iata si meniul pe azi... nu am avut timp sa mananc mai mult

CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 20:33
Apa plata, 750ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Seminte de floarea soarelui, 15g - 86 calorii, 3.4 proteine, 7.4 grasimi, 0 colesterol, 2.8 carbohidrati, 1.6 fibre, 0 sodiu, 0.4 zaharuri
Seminte de mac, 10g - 53 calorii, 1.8 proteine, 4.2 grasimi, 0 colesterol, 2.8 carbohidrati, 2 fibre, 2.6 sodiu, 0.3 zaharuri
Nuci, 20g - 131 calorii, 3 proteine, 13 grasimi, 0 colesterol, 2.7 carbohidrati, 1.3 fibre, 0 sodiu, 0.5 zaharuri
Praf (pudra) ghimbir macinat, 5g - 18 calorii, 0.5 proteine, 0.3 grasimi, 0 colesterol, 3.5 carbohidrati, 0.6 fibre, 1.6 sodiu, 0.2 zaharuri
Polen de albine, granule, 5g - 17 calorii, 1.7 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 3.3 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Ceai verde, 250ml - 5 calorii, 0.5 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0.5 carbohidrati, 0 fibre, 7.5 sodiu, 0 zaharuri
Fulgi de ovaz fini, Granola, 40g - 144 calorii, 5 proteine, 2.8 grasimi, - colesterol, 22.8 carbohidrati, 3.8 fibre, 0 sodiu, 0.3 zaharuri
Lapte smantanit, 250ml - 88 calorii, 8.5 proteine, 0.5 grasimi, 5 colesterol, 12.3 carbohidrati, 0 fibre, 130 sodiu, 12.8 zaharuri

Gustare 1, ora 20:34
Supa de legume si paste, 300g - 62 calorii, 2.7 proteine, 0.9 grasimi, - colesterol, 10.2 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Apa plata, 750ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri

Gustare 2, ora 20:34
Apa plata, 500ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Pere, 85g - 50 calorii, 0.3 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 13.2 carbohidrati, 2.6 fibre, 0 sodiu, 8.3 zaharuri

Cina, ora 20:34
Apa plata, 1000ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Mazare fiarta, 80g - 28 calorii, 1.5 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 6.3 carbohidrati, 2.6 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Piept de pui cu sos de rosii a la Anqutz, 180g - 164 calorii, 22.7 proteine, 5.4 grasimi, - colesterol, 5.8 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Paine neagra, 40g - 131 calorii, 3.8 proteine, 3 grasimi, - colesterol, 21.4 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Ceai salvie, 250ml - 10 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 2.5 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 987 calorii, (mic)55.4 proteine, (mult)37.7 grasimi, 5 colesterol, (mic)110.1 carbohidrati, 14.5 fibre, 141.7 sodiu, 22.8 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Aspirat, 15min - 60 calorii
Curatenie, moderat, 30min - 86 calorii
Metabolism bazal - 1447 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1593 calorii
brainiac, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2105 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1588 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1331 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #102 (permalink)  
Vechi 08 ian 2012, 20:53:34
brainiac's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 07 dec 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 33
Dieta: Mancat sanatos :)
Date: 165cm, 60.5kg
Mesaje: 623
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...

aaa si nu in ultimul rand, imi cer scuze dragile mele daca nu va voi mai vizita casutele asa des, dar nu o sa mai am asa mult timp sa stau la comp.. acum trebuie sa invat... dar dupa sesiune promit sa ma revansez! oricum voi aprecia enorm daca mai treceti prin casuta mea sa ma salutati
brainiac, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2105 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1588 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1331 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #103 (permalink)  
Vechi 08 ian 2012, 21:14:20
mika_me's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 162cm, 76.9kg
Mesaje: 6.209
Aprecieri acordate: 306
Am fost apreciat(a) de 1.091 ori in 480 mesaje
Implicit Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...

Citat:
Anterior postat de brainiac Vezi mesajul
uff azi am fost pe drumuri, am ajuns in sf la cluj, am dezpachetat si am aranjat prin camera si apoi m-am apucat de curatenie ca nu se mai putea... sunt f obosita, mi-au venit si musafirii (asa ca simt oboseala mult mai accentuat) dar ma voi culca mai devreme ca vreau sa ma trezesc pe la 4 sa invat putin...ca acum sigur nu sunt in stare! important e ca azi am fost cumintica, nu am mancat nimic din ce n-ar fi trebuit si asta ma bucura f mult! greul abia acum incepe, caci cum am zis voi fi sub mult stres pe de o parte, iar pe de alta colega mea de camera si-a adus tot felul de bunatati (salam de biscuiti, fursecuri, biscuiti si alte cele) si fara sa vreau le vad ca ori is in frigider ori pe rafturi... si chiar daca imi gasesc putere sa o refuz pe ea cand ma serveste, cand sunt singura s-ar putea sa mi se faca pofta si atunci ori iau de la ea (si ma opresc cu greu) ori ma duc si imi cumpar ceva porcarii . am vb cu ea si i-am explicat mai demult care e situatia, si a zis ca incearca sa le puna mai afara din aria mea vizuala, dar acum deh nu pot si nici eu absurda ca e camin, totul e la comun... sper din suflet sa am taria sa rezist tutror acestor tentatii, dar stiu ca cu ajutorul vostru voi reusi!
e foarte greu sa stai la camin..am stat si eu primul an si m-am adaptat destul de greu..pe atunci nu tineam dieta..nici nu stiam sa gatesc..nu pofteam la ce aveau fetele..nu stiu, nu imi amintesc sa fi gustat ceva vreodata de la ele...
__________________


Jurnal 2019

Jurnalul meu

Jurnal 2014

Primul meu jurnal 2009

11.05.2020 - 109.5 kg (sarcina 39 saptamani)
02.02.2021 - 104.5 kg (ziua in care am decis ca sunt totusi prea tanara sa port 50 kg in plus)
16.04.2021 - 85.7 kg
05.06.2021 - 79.2 kg
25.07.2021 - 74.7 kg
26.09.2021 - 69.9 kg
28.11.2021 - 65 kg
mika_me, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2237 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1720 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1204 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #104 (permalink)  
Vechi 08 ian 2012, 21:29:52
brainiac's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 07 dec 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 33
Dieta: Mancat sanatos :)
Date: 165cm, 60.5kg
Mesaje: 623
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...

Citat:
Anterior postat de mika_me Vezi mesajul


e foarte greu sa stai la camin..am stat si eu primul an si m-am adaptat destul de greu..pe atunci nu tineam dieta..nici nu stiam sa gatesc..nu pofteam la ce aveau fetele..nu stiu, nu imi amintesc sa fi gustat ceva vreodata de la ele...
eu poftesc numai la dulciurile lor ca imi amintesc ce bunes sunt si nah... fire pacatoasa din fericire eu stiu sa gatesc asa ca macar din punctul asta de vedere stau bine
brainiac, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2105 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1588 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1331 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #105 (permalink)  
Vechi 08 ian 2012, 21:58:42
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...

Buna, Anca!Uite ca te vizitez si eu, imi pare, sincer, bine de cunostinta. Vreau sa iti spun ca atunci cand "te citesc" ma regasescin proportie de pest 80% in ce scrii. Trairi, sentimente, situatii dar mai ales felul in care ma privesc acum....Felul in care ma simt acum dupa mai mult de 5 luni in care am renuntat, fara sa vreau, la ce am realizat pana astavara: am slabit de la 84 la 66 de kg....La fel cum spuneai si tu in introducerea jurnalului tau, ma vad fara valoare, ma vad nedemna si urata...Da, pentru ca asta de acum nu sunt eu. Am invatat foarte multe lucruri noi pe drumul catre slabuta din mine, dar degeaba, daca acum am recapatat mare parte din kg sslabite....

Iti spun sincer ca iti sunt alaturi si ca te inteleg si te sustin pentru ca..parca imi citesc propriile cuvinte, parca ma privesc in oglinda...
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #106 (permalink)  
Vechi 08 ian 2012, 22:08:32
mika_me's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 162cm, 76.9kg
Mesaje: 6.209
Aprecieri acordate: 306
Am fost apreciat(a) de 1.091 ori in 480 mesaje
Implicit Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul
Buna, Anca!Uite ca te vizitez si eu, imi pare, sincer, bine de cunostinta. Vreau sa iti spun ca atunci cand "te citesc" ma regasescin proportie de pest 80% in ce scrii. Trairi, sentimente, situatii dar mai ales felul in care ma privesc acum....Felul in care ma simt acum dupa mai mult de 5 luni in care am renuntat, fara sa vreau, la ce am realizat pana astavara: am slabit de la 84 la 66 de kg....La fel cum spuneai si tu in introducerea jurnalului tau, ma vad fara valoare, ma vad nedemna si urata...Da, pentru ca asta de acum nu sunt eu. Am invatat foarte multe lucruri noi pe drumul catre slabuta din mine, dar degeaba, daca acum am recapatat mare parte din kg sslabite....

Iti spun sincer ca iti sunt alaturi si ca te inteleg si te sustin pentru ca..parca imi citesc propriile cuvinte, parca ma privesc in oglinda...
Buna Diana..din pacate asta e capcana in care cadeam multe dintre noi atunci cand slabim si dupa o perioada punem o parte sau toate kg inapoi...am patit si eu asa..dar pana la urma..nu kg sunt cele care ne definesc...nu trebuie sa lasam aceasta povara a kg in plus sa ne spulbere orice farama de incredere in propria persoana, in propriile forte..m-am uitat la pozicile tale acum ceva timp..esti foarte draguta..de ce sa ai o parere proasta despre tine?de ce s ate simti fara valoare?
Trebuie sa te gandesti ca acum ceva timp ai gasit forta de a slabi, de a deveni o alta persoana din punct de vedere fizic..dar intelectual, psihic..esti aceeasi...Poate ca nu ai invatat suficient pe drumul parcurs si asta a determinat reingrasarea..dar ai o noua sansa de a invata..si de a nu mai lasa kg sa mai revina...
Capul sus!Multa bafta!
__________________


Jurnal 2019

Jurnalul meu

Jurnal 2014

Primul meu jurnal 2009

11.05.2020 - 109.5 kg (sarcina 39 saptamani)
02.02.2021 - 104.5 kg (ziua in care am decis ca sunt totusi prea tanara sa port 50 kg in plus)
16.04.2021 - 85.7 kg
05.06.2021 - 79.2 kg
25.07.2021 - 74.7 kg
26.09.2021 - 69.9 kg
28.11.2021 - 65 kg
mika_me, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2237 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1720 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1204 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #107 (permalink)  
Vechi 09 ian 2012, 06:53:40
Niculae Roxana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 25 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 168cm, 78kg
Mesaje: 6.775
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...

Citat:
Anterior postat de brainiac Vezi mesajul
mersi mult pt cuvintele tale Roxi! Asa am sa fac, am sa ma mobilizez si am sa tre cu bine de toate... sa fiu eu impacata cu mine ca am facut cat am putut si cat a depins de mine...ca oricum notele sunt relative si oricat te strofoci se intampla sa fii si nedreptatit uneori... am patit-o si pe asta si cu dieta voi incerca sa am grija cat mai tare, si sa-mi urmaresc obiectivul propus... pt ca DA, SUNTEM VIITOARE SLABUTE!
Ai vazut ca se poate sa fii mai optimista
Pai normal ca asa vei face...nu ti-am zis ca suntem langa tn sa te sustinem...orice s-ar intampla
Da...stiu ca poti fii nedreptatit de multe ori..am trecut si eu prin asta...dar dupa cum vezi...am iesit teafara si nevatamata din facultate...toate trec....ai sa vezi ca ceea ce consideri tu la momentul actual ca fiind o problema majora...peste cativa ani o sa t-i se para un fleac..trust me.....si eu faceam la fel cand intram in sesiune...eram praf...si acum....cand ma uit in urma...rad pe nerasuflate...ce n-as da sa mai am problemele din facultate.
Cu dieta vei reusii sa mananci sanatos in continuare...si nu vei face abateri....am incredere in tine
Niculae Roxana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2289 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1772 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1515 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #108 (permalink)  
Vechi 09 ian 2012, 08:14:10
Niculae Roxana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 25 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 168cm, 78kg
Mesaje: 6.775
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...

Niculae Roxana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2289 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1772 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1515 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #109 (permalink)  
Vechi 09 ian 2012, 20:54:41
brainiac's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 07 dec 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 33
Dieta: Mancat sanatos :)
Date: 165cm, 60.5kg
Mesaje: 623
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul
Buna, Anca!Uite ca te vizitez si eu, imi pare, sincer, bine de cunostinta. Vreau sa iti spun ca atunci cand "te citesc" ma regasescin proportie de pest 80% in ce scrii. Trairi, sentimente, situatii dar mai ales felul in care ma privesc acum....Felul in care ma simt acum dupa mai mult de 5 luni in care am renuntat, fara sa vreau, la ce am realizat pana astavara: am slabit de la 84 la 66 de kg....La fel cum spuneai si tu in introducerea jurnalului tau, ma vad fara valoare, ma vad nedemna si urata...Da, pentru ca asta de acum nu sunt eu. Am invatat foarte multe lucruri noi pe drumul catre slabuta din mine, dar degeaba, daca acum am recapatat mare parte din kg sslabite....

Iti spun sincer ca iti sunt alaturi si ca te inteleg si te sustin pentru ca..parca imi citesc propriile cuvinte, parca ma privesc in oglinda...
Diana si mie imi pare foarte bine sa te cunosc si sa stiu ca nu sunt singura cu problemele astea... e tare bine sa stii ca e cineva langa tine, care doreste sa te sustina si sa te ajute! si eu am reusit acum un an jumate sa slabesc de la 67 la 58 dar apoi peste 2 luni iara m-am dat intr-un rollercoaster emotional si am ajuns la 73.. asa ca si eu inteleg f bine prin ce treci! daca as fi putut atunci sa plec pe un munte inalt, departe de toata lumea si mai ales de cei cunoscuti era perfect! dar nu s-a putut si mi-am dat seama ca nu mai pot fugi de probleme ci ca trebuie sa le infrunt! iar acum incerc sa gasesc acest drum si sa pasesc pe el, drumul care ma va duce la infruntarea problemelor si la solutionarea lor . Asa ca nu te descuraja, pentru orice exista o solutie si cum spune mama mea, atata timp cat esti in viata poti rezolva orice, dar cand ai murit.. gata, nu mai poti face nimic! Vreau sa stii ca si eu sunt langa tine, ca simt la fel ca tine si sunt gata sa te ajut cu orice crezi ca ai nevoie! Nu te lasa descurajata, pentru ca esti tanara, frumoasa, inteligenta, ai fost creata intr-un mod unic si absolut miraculos si ai tot ce-ti trebuie sa reusesti! Capul sus draga mea si mergi inainte!
brainiac, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2105 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1588 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1331 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #110 (permalink)  
Vechi 09 ian 2012, 20:56:24
brainiac's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 07 dec 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 33
Dieta: Mancat sanatos :)
Date: 165cm, 60.5kg
Mesaje: 623
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...

Citat:
Anterior postat de mika_me Vezi mesajul


Buna Diana..din pacate asta e capcana in care cadeam multe dintre noi atunci cand slabim si dupa o perioada punem o parte sau toate kg inapoi...am patit si eu asa..dar pana la urma..nu kg sunt cele care ne definesc...nu trebuie sa lasam aceasta povara a kg in plus sa ne spulbere orice farama de incredere in propria persoana, in propriile forte..m-am uitat la pozicile tale acum ceva timp..esti foarte draguta..de ce sa ai o parere proasta despre tine?de ce s ate simti fara valoare?
Trebuie sa te gandesti ca acum ceva timp ai gasit forta de a slabi, de a deveni o alta persoana din punct de vedere fizic..dar intelectual, psihic..esti aceeasi...Poate ca nu ai invatat suficient pe drumul parcurs si asta a determinat reingrasarea..dar ai o noua sansa de a invata..si de a nu mai lasa kg sa mai revina...
Capul sus!Multa bafta!
Anca iti multumesc si eu pt incurajare (desi nu mi se adreseaza mie direct) dar ai spus cuvinte frumoase si adevarate!
brainiac, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2105 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1588 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1331 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
calorii, cautarea, dieta, in, jurnale, persoane, propriei, ro, sanatos, slabit, slabute


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
In cautarea fericirii - Jurnal Maryo maryo Jurnale barbati 69 01 dec 2011 10:29:47
In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba bathsheba20 Arhiva jurnale slabit 780 17 nov 2011 15:32:19
Jurnal alice2you. In cautarea siluetei mult visate! alice2you Arhiva jurnale slabit 31 18 mai 2011 14:22:43
Jurnal Baston - In cautarea fericirii... baston Arhiva jurnale slabit 10 28 mai 2010 21:00:22
In cautarea EU-lui pierdut (Moniela) moniela Arhiva jurnale slabit 23 21 apr 2010 13:56:37

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole