View Single Post
  #121 (permalink)  
Vechi 17 mai 2017, 12:18:56
mika_me's Avatar
mika_me mika_me este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 162cm, 76.9kg
Mesaje: 6.209
Aprecieri acordate: 306
Am fost apreciat(a) de 1.091 ori in 480 mesaje
Implicit Re: A venit primavara, start la slabit. Diary nr. 2

Citat:
Anterior postat de Axenya Vezi mesajul
Probabil meniurile sunt facute in functie de buget, sau sunt prost gandite..nu stiu exact. Intr-o sapt. am avut o singura data ciorba, iar salata era doar cea de varza, in rest ne-au dat snitele de pui, pulpe de pui( cu tot cu piele) parjoale moldovenesti, sarmale si gratar de porc, garnitura era intotdeuna din cartof: prajiti, piure sau natur. Aparent, nu pare foarte rau, dar daca stam si ne gandim ca pranzul cu cina semanau foarte mult, ca snitele alea au fost date prin faina si prajite in baie de ulei, pulpele prajite cu tot cu piele, din nou in baie de ulei. parjoalele..cartofi prajiti..piureul care sigur era amestecat cu unt/margarina/ulei... iar salata extrem de mica si doar din varza, dar asta e...fiecare dintre noi tragem ptr bani si timp, ii inteleg...mergem mai departe..
Saptmana asta mi-am propus ca dimineata sa mananc 2 lg de tarate de ovaz, am procedat asa si in trecut, iar rezultatele sunt intradevar ceea ce promite: reduce colesterolul, regleaza nivelul de zahar, regleaza tranzitul si da o senzatie de satietate....ca are proteine, fier, calciu, zinc si nu stiu mai ce...nu cred ca mai are rost sa zic... deci e super bun, plus ca am de gand sa adaug tarata si in mastile mele de infrumusetare .
Asa...din pacate toti trag sa fie bine cu bani putini...pentru ca astea sunt circumstantele
Sa fim seriosi...daca e sa ne luam dupa combinatiile astea....sunt rele da' bune...adica gustoase dar ff proaste din pct de vedere nutritiv....si nu aduc niciun beneficiu...

Nu ti ramane decat sa incerci sa contrabalansezi atunci cand nu esti in deplasari!
__________________


Jurnal 2019

Jurnalul meu

Jurnal 2014

Primul meu jurnal 2009

11.05.2020 - 109.5 kg (sarcina 39 saptamani)
02.02.2021 - 104.5 kg (ziua in care am decis ca sunt totusi prea tanara sa port 50 kg in plus)
16.04.2021 - 85.7 kg
05.06.2021 - 79.2 kg
25.07.2021 - 74.7 kg
26.09.2021 - 69.9 kg
28.11.2021 - 65 kg
mika_me, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2237 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1720 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1204 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui mika_me:
adinico (17 mai 2017), Axenya (18 mai 2017)