Subiect: Jurnal andra
View Single Post
  #12177 (permalink)  
Vechi 01 sep 2011, 21:23:02
andra_aly's Avatar
andra_aly andra_aly este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Sibiu/Roma, Italia
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 21.862
Aprecieri acordate: 847
Am fost apreciat(a) de 1.470 ori in 478 mesaje
Implicit Re: Jurnal andra

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul
Buna Andra

Herpesul este un virus si din pacate nu are legatura cu setea sau alte celea. Setea este o manifestare normala a organismului. Mai ales daca bei aciclovir trebuie sa bei mai multa apa ca sa il elimini rapid.

Legat de psoriazis... e pe undeva aceeasi poveste.
Si herpesul si psoriazisul apar in perioade de stres maxim.
Si cu cat mai stresata esti cu atat mai slabit este organismul si iar apare herpesul si psoriazisul.

Ce recomand eu in aceste perioade... lucruri testate.
Somn, odihna, mancat bine, aer curat, sa te ocupi de lucruri care iti plac...

PS: herpesul este foarte parsiv, iti mai da si o stare de depresie pe fondul durerii de cap care se manifesta in eruptie... ai depresie, esti si mai stresata si deci, faci un mediu si mai propice pentru o noua eruptie.

Eu luna aceasta, am avut 2 eruptii una dupa alta.
Buna Marina Acum ca ai zis oficial numele tau, permite-mi sa iti zic asa
Da, aia stiu si eu. doar ca am observat ca asa patesc cu setea. cert e ca sufar de asa ceva de multa vreme. macar unul pe an imi iasa sigur.
hai ca herpesul nu ma supara asa tare, dar psoriazisul aceta m-a terminat psihic. stiu ca sunt cazuri grave care ar zice uite cine vorbeste, dar crede-ma ca sunt stresata la maxim din aceasta cauza. cand am mai aflat ca nu se trateaza, si mai tare m-am agitat
Stiu, trebuie sa incerc sa ma calmez, sa pap ce trebuie, sa ma odihnesc. sper macar cand nu o sa mai fie cald ca nu o sa mai am in halul acesta pielea rosie.
marea a facut minuni duminica eram curatata complet serios ca nu imi venea sa cred
dar dupa cateva zile, iarasi a aparut
te pup si multumesc ca ai trecut pe la mine
Imi face tare bine sa vorbesc cu voi