View Single Post
  #17 (permalink)  
Vechi 08 aug 2010, 14:36:08
andra_aly's Avatar
andra_aly andra_aly este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Sibiu/Roma, Italia
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 21.862
Aprecieri acordate: 847
Am fost apreciat(a) de 1.470 ori in 478 mesaje
Implicit Re: Jurnal*Caty (PinkFuneral)

Citat:
Anterior postat de PinkFuneral Vezi mesajul
Buna slabutelor!
Ieri am descoperit site-ul asta in timp ce cautam retete sanatoase pe unchiul google. Sunt foaaaaarte incantata de descoperirea mea si abia astept sa devin si eu o slabuta! Marele meu of sunt soldurile!
De acum 4 ani de cand am venit in Italia am tot pus pe ele si nu pricepeam de ce ca nu mancam asa de mult, de fapt eu am perioade cand mananc si perioade cand nu mananc aproape deloc pentru ca nu am pofta. Sunt constienta ca nu faceam bine asa ca m`am pus serios pe treaba si mi`am propus sa mananc sanatos. Sport faceam atunci cand aveam timp(sau chef ). In Romania nici nu se punea problema de asa ceva, eram mereu in miscare mai ales ca aveam la 4 ore de sport pe saptamana. In aprilie am inceput sa fac dans oriental pentru ca ajuta mult sa slabesti, faceam 40 de minute de 5 ori pe saptamana, pacat ca a durat putin! Am facut asta vreo 3 saptamani dupa care m`am lasat complet de orice tip de sport din cauza timpului, era sfarsitul anului scolar si a trebuit sa invat o gramada. Dupa ce s`a terminat scoala, lenesa de mine a zis ca are nevoie sa se odihneasca dupa cat a invatat, si uite asa m`am odihnit eu pana acum! De ieri am inceput sa mananc bine, sa fiu atenta la calorii siiii sa fac sport iar, 20 de minute (asa de inceput) de dans si alte 20 de aerobica generala. Sper ca nu v`am plictisit si sper sa devin si eu o slabuta
Buna Caty si bine ai venit printre noi
Ti-am vazut poza si sincer arati detul de bine si acum Eu cred ca tu la solduri te refereai la aripioare(maniglie dell'amore in italiana)- ca am vazut ca esti si tu aici Ca pe fund (solduri)eu vad ca esti ok sa sti ca te inteleg perfect. cam asa este si povestea mea cu sportul si cu venirea mea aici am papat, m-am ingrasat si nu am mai facut sport. asta m-a facut cu vreo 10 kg mai "grasuta". dar am reusit sa scap de ele. binenteles, nu pot sa am iarasi cat aveam cand am venit aici, ca eram mai micuta dar important e ca s-a dus din grasime.
Bravo pentr sport si pentru ca ai inceput sa papi sanatos! in ritmul acesta o sa ajungi la target destul de repede Bine, nici sa te grabesti prea tare- sti vorba aia: graba strica treaba. mai bine mailent si mai sigur
iti doresc mult succes!!!