View Single Post
  #187 (permalink)  
Vechi 04 mai 2011, 21:56:56
andra_aly's Avatar
andra_aly andra_aly este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Sibiu/Roma, Italia
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 21.862
Aprecieri acordate: 847
Am fost apreciat(a) de 1.470 ori in 478 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (III)

Citat:
Anterior postat de alicredo Vezi mesajul
Andra...deci..scuze ca ma bag si eu aiurea in seama...cel putin in cazul meu,tin sa te contrazic...eu am mai tinut o data o dieta..rina 4 zile...am inceput sa slabesc..dar eram infometata tot timpul...si dupa ce m-am lasat de ea. le-am pus la loc, vreun kg.
acum ...e a doua oara cand tin in viata mea o dieta si merge.Vin de la o viata nesanatoasa cu o gramada de junk food, cartofi pai tot la 2 zile, de 3 -4 ori faceam ceva dulce pe saptamana(torturi, cornulete, branzoici, prajituri etc) Nici nu ma mir ca am pus atat pe mine tinand cont cati carbo foloseam...in jur de 2 kg de faina mi-i se duceau pe saptamana pe gatit....ei bine...acum renuntand la toate aceastea...normal ca am slabit atat, -2.4 intr-o saptamana....si daca la inceput am dat cate 300 de gr zilnic...acum vad ca ,...desi mancand acelasi lucru dau doar cate 150-200...si sunt convisa ca pana la sfarsitul primei faza...voi da 3.5 kg-4 kg si nu 5...ritmul nu e acelasi. si crede-ma ca nu ma infometez deloc...pun si meniul sa vezi...
sper ca nu te-ai suparatstiu ca ai experienta...si ne vrei binele...si mie mi-e groaza de pielea lasata...si ar cam fii cazul sa ma apuc de exercitii.
In primul rand, vreau sa te anunt ca la inceput se duc repede kg. aia e apa, stai linistita ca nu se vede diferenta ce stii ce...
dar mise pare exagerat acum 3-4 kg normal ca daca mancai f mult si ce nu trebuia si acum dintr-o data treci la mancarica doar sanatoasa, dai repede jos. dar apoi nu mai merge asa treaba sa stii.
nu vorbesc doar din experienta mea.
la patyratel e altfel treaba... daca ai fi citit si in urma, poate ai stii mai multe.
ea mananca putin si asa nu e ok deloc. plus ca e greu sa slabesti mai ales cand mai ai putine kg pana la target atat de mult intr-o saptamana. inseamna ca nu procedezi chiar ok. si risti sa le pui inapoiu imediat ce vei manca mai mult ca inainte. si crede-ma ca nu poti manca toata viata doar 800-900 kcal
e vroba de sanatate aici