View Single Post
  #2012 (permalink)  
Vechi 02 mar 2012, 11:25:36
VAmedeea's Avatar
VAmedeea VAmedeea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de laurra Vezi mesajul
Cum faceti sa va apara insigna la merit?Ca am pus si eu widgetul pe blogul meu
Laurra, nu s-a aj inca cu verificarea pt toti utilizatorii. Se merge incet asta si pt ca sunt multe persoane inscrise pe forum. Cu siguranta vei primi si tu insigna daca te incadrezi in conditii.

Si ca sa fie clar pt toate slabutele, voi pune link cu ce a scris Slabuta despre aceste insigne.
Fii Responsabil!
Apoi, asa cum a spus si Oana, dai clic pe manuta si vei gasi mai multe info, explicatii, etc.
Citat:
Anterior postat de oaname Vezi mesajul
Fetelor de mult tin sa va intreb ceva
Ati spus ca nu avem voie migdale prajite dar daca faina de migdale folosita la prajituri e si ea " prajita" sa zicem, de ce totusi nu avem voie migdale prajite dar faina avem?
Oana, nu e vb ca nu e voie, prin prajire, isi pierd o parte din nutrienti plus ca se formeaza o sunbstanta toxica numita acrilamida. Oricum, nu cred ca mananci zilnic prajituri din faina de migdale. Pe cand cateva migdale crude le poti manca zilnic.
Citat:
Anterior postat de Pasy Vezi mesajul
Reteta zilei Sos de linte

Asta am sa servesc azi la cina, cu spaghete, e ok?

Pofta mare!

PS. As vrea sa intreb daca intereseaza pe cineva retetele, ca poate ma strofoc de pomana. Va pup
Era ok cu spaghete, dar cred ca deja ai mancat. Lasa retetele ca sunt f bune, nici nu ai tu idee cate persoane ne urmaresc si nu scriu nimic. Cine stie cate fete deja au incercat retetele tale?
Citat:
Anterior postat de Q88 Vezi mesajul
La multi ani slabutelor! Sa aveti o primavara superba si sa vi se indeplineasca toate dorintele!
Floricica tie iti doresc in primul rand multa multa multa sanatate!
Pasy felicitari pentru kg pierdute! Mie imi place sa cred ca daca slabim mai incet kg se pun mai greu la loc. Ideal ar fi sa ramanem monti ptr toata viata si sa nu le mai punem la loc niciodata (lucru pe care ti-l doresc)
Eu azi am fost cuminte: am mancat la MD doar 2 batoane la 7 si la P (14:10) am terminat mazarea cu carnati. Pe la 12 ma razbise foamea, dar am rezistat cu o cana cu ceai.
Pentru cina, am rugat-o pe mama sa imi faca sarmalute in foi de vita cu soia si ciupercute. Am eliminat orezul ca sa fie monti. Sunt tare curioasa cum vor fi.
Pentru ca nu stiu sa postez felicitari, va rog sa primit un buchet de flori neconventional !
Uite aici: Inserare imagini in mesaj
Citat:
Anterior postat de aleka008 Vezi mesajul
Eu am facut sarmale din varza cu carne si ciuperci.. eu sunt FAN sarmale dar dupa acestea nu prea m-am omorat.. Oare merge sa punem naut fiert si tocat mai marunt in loc de orez?
Aleka, incearca cu orez basmatti sau orez lung thai. Daca e sa ne luam dupa doctorita Man, ar fi ok. Eu am mai gasit si in alta carte despre acest tip de orez care se pare ca nu ingrasa. Plus ca nu mananci zilnic sarmale, dar, cand le faci, macar sa iti placa.
Citat:
Anterior postat de aleka008 Vezi mesajul
Feeeteeelor, asta e ofocial mesajul cu numarul 300. Imi pare bine ca e tot in casuta si mai ales de persoane dragi! Asta inseamna ca pot sa-mi dau privaturi si sa ma intalnesc cu forumiste?
F. bine, de acum poti schimba date prin mesaj privat cu fetele care, la fel ca si tine, au 300 de mesaje.
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat