View Single Post
  #26 (permalink)  
Vechi 07 ian 2011, 12:23:49
andra_aly's Avatar
andra_aly andra_aly este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Sibiu/Roma, Italia
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 21.862
Aprecieri acordate: 847
Am fost apreciat(a) de 1.470 ori in 478 mesaje
Implicit Re: Jurnalul lui NorthernStar

Citat:
Anterior postat de NorthernStar Vezi mesajul


ajutor ! stie cineva un meniu bun si acceptabil {si la pret dar si care sa =functioneze= } ? pot sa =imprumut= vreunul de al vostru??
ce sugestii imi dati?

ma simt singura in ultimele zile pe aici
parca ma lasa si ambitia parca ! dar nu
as avea nevoie de sustinere { a mai multor persoane // 20 si ceva de kilograme nu pot fi sustinute doar de una singura }

daca e tot jurnal o sa va povestesc cate ceva

la liceu la mine deja se fac caracterizarile
uite !! aia e frumoasa // are un corp frumos // ce desteapta e !
eu am ramas cu eticheta mea de grasa { defapt grasa si frumoasa // nu ma laud dar am simtit ca trebuie sa mai imi ridic moralul }
de cand m-am ingrasat sa va zic ce lucruri rele mi s-au intamplat { doar de la singurul fapt ca m-am ingrasat !! }
inca de la scoala pana la liceu am refuzat sa ma duc la tabla sa rezolv exercitii si altele !! nici nu stiti cat mi-au afectat kilogramele astea in plus notele mele la scoala
am zis =mai bine raman in banca mea {in aproape penultima banca} sa numai rada nimeni de mine // mai bine tac // numai ies la tabla niciodata! de ce? sa se holbeze toti baietii si fetele la cat de babana sunt ?=
si uite asa abia am intrat la liceu

sa ma dati exemplu copiilor vostrii daca fac excese si nu numai
Of....scumpo, imi dau seama cat de greu ti-a fost si iti este. Dar nu trebuie sa te intereseze de ceea ce cred altii! Tu apuca-te de treaba si sa vezi ca o sa reusesti. De ce sa iti strici notele pentru aceste probleme ca o sa comenteze unul si altul? daca au chef, lasa-i sa comenteze. tu intre timp iei o nota buna si te tii si de teaba. si sa vezi atunci cand o sa inceapa sa se vada rezultatele dietei.... ce mandra o sa fii. si o sa le inchizi gura trebuie sa fii ambitioasa, sa ai rabdare si sa nu mai bagi in seama toate prostiile. E adevarat ca e greu. dar am incredere in tin ca o sa reusesti!
Cat despre dieta, parerea mea e ca ai putea incepe cu ceva simplu sa nu te steseze prea tare. un stil deviata sanatos Elimini ce nu trebie din meniul tau si papi alimente saatoase. Ai grija la numarul de calorii, nu mai papi dulciuri, chipsuri...& Co , renunti la sucuri si bei in loc multa apa.... si ceva sport de 3 ori pe saptamana - macar. o sa se vada rezultate chiar din prima saptamana, iti garantez
Mult succes!!!