View Single Post
  #337 (permalink)  
Vechi 22 iun 2010, 21:32:38
andra_aly's Avatar
andra_aly andra_aly este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Sibiu/Roma, Italia
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 21.862
Aprecieri acordate: 847
Am fost apreciat(a) de 1.470 ori in 478 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 100-110 kg

Citat:
Anterior postat de Oana Vezi mesajul
Buna seara dragi doamne, de renuntat nu voi renunta orice ar fi, mananc 3 mese pe zi si 2 gustari, pa Md si Cina iaurt u fulgi, la pranz salata de rosii cu 2 felii paine si la gustari cate 2 persici sau nectarine, sau 200 g orice fruct mai putin banana. Nu mi se pare ca ma infometez mai ales ca ma simt satula. Incerc sa beau apa cata pot de multa. Asta e doar inceputul, sper ca finalul sa fie minunat.
La prajeli, sucuri, dulciuri am renuntat incepand de ieri. Incerc sa ma mentin deocamdata in aceasta alimentatie, apoi pe viitor voi vedea ce va mai fi. Mi-am propus sa ma cantaresc luni dimineata, sper ca pana atunci sa dau un pic jos.
Buna oana. bine ai venit si din partea mea
ma bucur sa "aud" ca esti optimista si nu te dai batuta
dar mie mi se pare ca mananci cam putin in plus in meniul tau sunt multi carbohidrati... proteinele unde sunt? de ce nu mananci si carnita, branzica....
cam multe fructe...cate 2 fructe la fiecare gustare?
incearca sa papi ceva mai consistent la pranz. tu spui ca nu ti se pare ca te infometezi... dar fi sigura ca nu e asa. nu cred ca ajungi la 1000 kcal. si asta nu e bine deloc.de ce nu incerci sa iti faci meniul.poti folosi calculatorul. este foarte simplu.
uite aici:Calorii, proteine, grasimi, fibre si alte valori nutritionale alimente
sport faci? incearca sa papi mai bine si asta nu inseamna putin. ca sa slabesti nu trebuie sa faci foame ci trebuie doar sa tii cont de anumite reguli
asteptam mai multe detalii despre tine. iti urez mult succes
Răspuns cu citat