View Single Post
  #46 (permalink)  
Vechi 10 feb 2010, 23:22:18
andra_aly's Avatar
andra_aly andra_aly este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Sibiu/Roma, Italia
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 21.862
Aprecieri acordate: 847
Am fost apreciat(a) de 1.470 ori in 478 mesaje
Smile Re: Cum v-ati cunoscut prietenii,logodnicii,sotii?

hai ca am sa va povestesc si eu cum m-am cunoscut cu iubi al meu.
eu zik sa va luati o cafelutza daca vreti sa cititi ca e cam lunga povestea
acum 3ani si aproape 3 luni(16 noiembrie 2006) m-am trezit de dimineata cu ideea de a merge la scoala. m-am intalnit ca in fiecare zi cu o prietena de a mea la gara langa scoala la mine(ea era la alta scoala la cateva minute de a mea). si ce imi spune ea. tu andra, pe mine azi trebuie sa ma asculte, nu vrei sa imi ti de urat ca nu am chef sa merg la sc. avand in vedere ca aici nu poti chiuli numai o ora de la scoala(adika daca nu mergi la prima ora, nu mai intrii in sc.,trebuie sa chiulesti toata ziua. nu se pun absente pe ore ci pe zile)., mi-am zis ca si asa am si eu lucrare asa ca nu am chef de scoala
si uite asa mi-am petrecut ziua cu ea. cand s-a facut ora 2 (ora la care eu trebuia sa ies de la sc), stateam pe banca si asteptam autobuzul cu prietena mea ca sa merg acasa. intre timp pe ea tot a sunat-o un tip care ii zicea sa se intalneasca. eu nu am bagat de seama, nici nu am intrebat nimik. pana la urma mi-a trecut si autobuzul (parka cineva mi-a spus sa nu ma urk in el)si ea a zis sa stau cu ea ca tre sa vina un baiat sa o vada. si sa nu ramana singura
pana la urma au venit 2 baieti. pe unul dintre ei aveam impresia ca il cunosc. pai cred ca l-am visat noaptea si acum iubi ma tachineaza cu asta- ca maram m-am bagat in seama
in fine... prietena mea a stat de povesti cu el... si pana la urma a zis ca trebe sa plece. locuia chiar in fata statiei de autobuz. eu am ramas cu cei doi baieti pe care atunci i-am si cunoscut. unul dintre ei(nu iubi, celalalt) mi-a cerut nr de tel si i l-am dat. celalalt(iubi) cand i-am dat nr meu la baiatul acela si-a scos tel si a notat si el nr. eu nu am vazut chestia asta, binenteles. dar mi-a spus el dupa aia.
in fine, am plecat acasa si dupa cateva ore m-a sunat baiatul care mi-a cerut nr si m-a intrebat daca vreau sa fie ceva intre noi
eu i-am zis ca daca vrea ramanem amici.
dupa cateva ore am primit un msg de la celalalt baiat. si ce imi scrie: ca daca vreau ceva de la el, daca nu sa ramanem amici. dar ca el crede ca nu as vrea asta. eu nu i-am spus nimik decat ca ce il face sa zika asta.
a2a zi m-a asteptat la scoala cu un prieten.eu eram cu prietena mea cea mai buna , nicte colegi si fata ptr care venise el in urma cu o zi .prima data am vazut ca a vb cu prietena mea cu care venise in urma cu o zi sa se intalneasca. eram curioasa ce i-a spus dar nu am apukat sa o intreb.ca a plecat.a 2a zi mi-a spus ca iubi i-a zis ca el venise ptr ea dar sa o lase balta ca el are alte "planuri". saraca fata ei s-au cunoscut la o petrecere si de acolo avea nr ei(nush de la cine)
m-a luat deoparte si se pierdea in cuvinte.. eu ma uitam fix la el si el se tot agita. pana la urma nu am reusit sa vb prea mult ca a venit autobuzul lui si cum stateam fata in fata s-a apropriat de mine si mi-a dat un. asa rapid. bine ca prima data s-a aplecat asa spre mine. m-a pus la incercare
eu am ramas.... nu stiam ce sa zik. si a fugit la autobuz. prietena mea cea mai buna a ramas si ea
m-a apukat rasul. totul a venit de la sine.... nu m-a mai intrebat nimik ... am ramas impreuna
toata povetea asta s-a intamplat joi si vineri iar sambata noaptea ne-am vazut la disco. iar duminika am iesit in roma cu niste prieteni. eu eram cu prietena ea cea mai buna care ma tot batea la cap si pe mine si pe el daca suntem impreuna. noi nu ii rasp nimik. si ea ii tot spunea lui ca sa ma ia de mana si de alea. dar eram aman2
stiu ca v-am cam plictisit , e cam lunga povestea
Răspuns cu citat