View Single Post
  #50 (permalink)  
Vechi 10 oct 2010, 23:08:40
andra_aly's Avatar
andra_aly andra_aly este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Sibiu/Roma, Italia
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 21.862
Aprecieri acordate: 847
Am fost apreciat(a) de 1.470 ori in 478 mesaje
Implicit Re: Cum te poti abtine de la dulciuri?

Citat:
Anterior postat de AngelStar Vezi mesajul
fac si sport, alerg in fiecare seara + abdomene.mananc sanatos spun eu , am in dieta legume gen broccoli , salata , rosii, fructe : mere , kiwi , portocale ... carne doar alba de peste sau piept de pui si lapte degresat respectiv iaurt. si da, dieta o am de la nutritionista .nu simteam pana ieri ca fac foamea, prima saptamana ce a fost mai grea..si nici n-am mai avut pofte pe dulciuri , pofte de nestavilit. . dar uite , de ieri de cand m-am lasat prada tentatiilor nu ma pot abtine...o sa imi fie foarte greu oricum, multumesc pt sprijin
Pai da.... ti-a recomandat bine ceea ce trebuie sa papi. doar ca asta nu e greu de stiut. cred ca sti si tu care e mancarea sanatoasa si care nu Si nu conteaza ca nu simti ca faci foamea... este chiar grava situatia trebuie neaparat sa ai macar 1000. ce o sa faci daca la un moment dat nu o sa mai slabesti. o sa te puna sa scazi caloriile pana la 500? acea femeie, nu se poate chema nutritionista, imi cer scuze dar asa este
nu poti sa recomanzi cuiva dieta de 700 kcal nu ai cum! ai trimite acea persoana spre infometare.
te rog sa citesti aici: Slabeste mancand sanatos - Slabute.ro
Răspuns cu citat