View Single Post
  #805 (permalink)  
Vechi 12 mar 2011, 11:22:24
andra_aly's Avatar
andra_aly andra_aly este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Sibiu/Roma, Italia
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 21.862
Aprecieri acordate: 847
Am fost apreciat(a) de 1.470 ori in 478 mesaje
Implicit Re: Locul noilor venite

Citat:
Anterior postat de oxymiu Vezi mesajul
Buna, numele meu este Roxana.. am 23 de ani. si de un an am luat aproape 15 kg in greutate..din diverse motive.. sa zicem ca m-am complacut.
In ultimul timp insa, a devenit deranjanta situatia.. pt ca pur si simplu nu mai incap in haine.Pana pe la 21 de ani nu am avut niciodata mai mult de 55 kg..insa in urma mai multor probleme, m-am refugiat in mancare.. multa, proasta, nesanatoasa..
De cateva zile insa v-am descoperit pe voi.. am citit destul de multe sfaturi,pareri, realizari.
As avea nevoie de ajutorul vostru, as dori sa tin o dieta hipocalorica, ceva cat mai aproape de South beach.. imi pare destul de permisiva... singura mea problema este ca as vrea sa vad un model clar de meniu pentru o zi din faza I.. ca sa imi pot forma o idee si pt ca apoi sa imi construiesc eu meniul.
Sportul l-am reluat de aprox. o luna.. dar trebuie sa lucrez clar la stilul meu de viata/mancat total haotic.
Sincer chiar am nevoie de sustinerea voastra.. unii ar spune ca nu sunt multe kg.. nu sunt, acum, dar daca voi continua in stilul asta..vor fi.. si mi-e frica de asta.
Va pup
Bine ai venit printre noi Roxana
Pai ai facut o alegere buna in ceea ce priveste dieta Poti sa intri in gasca fetelor ce tin sb si sa te uiti pe acolo la meniurile lor
sau sa le intrebi Ce sa zic.. eu te sfatuiesc sa ai 3 mese pe zi si 2 gustari, sa mananci cat de cat la ore fixe - in sensul ca sa nu iei pranzul la 4 seara
neaparat un mic dejun consistent, care iti va da energie
seara ceva mai lejer, dar in nici un caz 2 mere sau un iaurt. alea se mananca la gustari iti zic asta pentru ca multe fete inteleg prin mancare mai usoara, asa ceva
Bravo pentru sport ai sa vezi ca incet incet o sa reusesti
Succes in continuare