Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Discuţie între rodica2010 şi DrIulia2010

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Discuţie între rodica2010 şi DrIulia2010
Afişare mesaje din Cartea de Oaspeti 1 la 9 din 9
  1. DrIulia2010
    13 aug 2010 18:06:53 - permalink
    DrIulia2010
    Multumesc Rodica.Felicitari pentru kg pierdute,tine-te de treaba in continuare si vei avea numai rezultate bune.
  2. rodica2010
    13 aug 2010 17:21:35 - permalink
    rodica2010
    Buna Iulia! Nu ne-am mai auzit de mult ,dar am trecut sa-ti spun ca am mai scapat de 3kg.si un pic de atunci.Ti-am mai spus ca vreau sa dau jos usurel dar constant.Am avut si o perioada de vreo saptamana cand se incapatanau kg.sa plece dar nu m-am dat batuta.Pe tine nu am ce sa te intreb ca tu oricum arati super.
  3. DrIulia2010
    30 iun 2010 18:09:07 - permalink
    DrIulia2010
    Alimentatia sanatoasa(fara abateri) si mult sport,cheia mentinerii unui corp armonios!!
  4. rodica2010
    29 iun 2010 12:51:40 - permalink
    rodica2010
    Ce-ti spuneam?A fost ziua sotului meu,am facut tort(de post,dar tot ingrasa!)si bineinteles ca pusesem iar ceva pe mine.Slava Domnului ca am reusit sa le dau jos cu bonus.Adica -300g.Acum ca s-a terminat postul stau si ma gandesc ce dieta sa -mi fac.Dietele standard ma enerveaza si ma fac sa ma simt stransa cu usa,obligata...Asa ca incerc sa-mi fac singurica papica.Tu cum reusesti sa te mentii?Vad ca esti f. bine(h\kg.)Poate-mi poti da niste sfaturi.Multumesc anticipat si sa ai o zi buna!
  5. rodica2010
    16 iun 2010 14:07:27 - permalink
    rodica2010
    iti multumesc pt. incurajari.Asa este,fara ambitie nu realizezi nimic.Ma uit la fete ca vor sa slabeasca peste noapte.Si eu am vrut,am si reusit,dar nu tine prea mult daca nu-ti schimbi stilul de viata,alimentatia.M-am multumlt cu 200-400de g.pierdute pe zi.De Paste,zile de nastere,mai scap si eu dar le dau usor jos cu dieta pe care mi-am facut-o.(azi am mai pierdut 200g.)Putin dar constant.Sa ai o zi buna!
  6. DrIulia2010
    16 iun 2010 06:54:26 - permalink
    DrIulia2010
    Felicitari pentru kg pierdute, a meritat sacrificiul facut.Foarte bine ca ai ales alimentatia sanatoasa pentru a slabi,nu e usor sa schimbi stilul de viata dar merita!!! Tine-te de treaba si rezultatele nu vor intarzia sa apara.
  7. rodica2010
    15 iun 2010 21:42:02 - permalink
    rodica2010
    V-am gasit cu ajutorul fiicei mele si sper sa-mi fac ceva prietene pe aici.Ma asteptam sa gasesc doar persoane care au intradevar probleme cu greutatea,nu doar5-6kg.in plus.Eu am avut toata viata probleme(nu extreme ca acum dar...).Ajunsesem la 96,7kg.Am spus STOP! Nu se mai putea.Iti spun sincer ca nu ma incomodau decat vizual.Ma miscam tot atat de usor ca si una de 50 de kg.Dar nu ma mai iubeam.Nu-mi mai placea ce vad in oglinda.Am inceput sa mananc sanatos,am tinut TOATE posturile(fac nemaipomenit de bine organismului!)si am reusit sa dau jos 16kg.Astazi fac un an de cand am inceput o viata noua si efortul m-a adus la 80,6kg.Drumul e lung dar nu ma dau batuta!
  8. DrIulia2010
    15 iun 2010 21:03:42 - permalink
    DrIulia2010
    Buna Rodica,bine ai venit.
  9. rodica2010
    15 iun 2010 20:19:28 - permalink
    rodica2010
    buna!Sper ca nu deranjez...Sunt noua pe aici si as dori sa mai schimb o vorba,o parere cu cineva.Se poate?
Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole