Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #901 (permalink)  
Vechi 11 oct 2010, 08:55:32
david's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 13 iul 2010
Locaţie: Barlad, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Alimentație sănătoasă la ore fixe !!
Date: 165cm, 73.2kg
Mesaje: 5.231
Aprecieri acordate: 4.973
Am fost apreciat(a) de 1.685 ori in 437 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

[QUOTE=Alynuta;360623]
Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
N-avem ce face,continuam lupta,asta e.
Cand treci pe monty?
Nu stiu ,deocamdata raman cu hipocalorica inca vreo luna si dupa ,mai vedem
david, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2147 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1630 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1631 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #902 (permalink)  
Vechi 11 oct 2010, 08:57:46
david's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 13 iul 2010
Locaţie: Barlad, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Alimentație sănătoasă la ore fixe !!
Date: 165cm, 73.2kg
Mesaje: 5.231
Aprecieri acordate: 4.973
Am fost apreciat(a) de 1.685 ori in 437 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Citat:
Anterior postat de lacramioara2 Vezi mesajul
Buna Dimineata dragelor! Va urez o saptamana insorita, usoara, la finalul careia sa avem fiecare cateva grame in minus!

Eu in week-end am lenevit mai ceva ca lenesul din Epoca de Gheata dar a fost foarte foarte bine si relaxant. Citit, somnic, baita, cremuit, papat si tot asa.

Dimineata m-am cantarit si cantarul mi-a aratat 72,1 KG, cu 600 grame mai putin decat inainte de plecarea in concediu.

Nu e mult, insa, avand in vedere faptul ca in timpul concediului si dupa am luat 800 grame datorita mancatului de cozonac si al introducerii de fructe si cereale, ma declar foarte multumita.

La masuratori nu am remarcat nici o imbunatatire notabila cu exceptia colacelului de la burtica, genuchiului si fundului de unde a mai plecat cate un centimetru.

Per ansamblu, sunt multumita.
Bravo,tine-o tot asa!
david, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2147 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1630 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1631 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #903 (permalink)  
Vechi 11 oct 2010, 09:35:41
Alynuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
neata Aly,

si eu mi-am facut de cap raaaauuuu de tot weekend-ul asta mai ales ca am zic ca de luni( azi) ma apuc iar de slabit..In concluzie am: 74.1kg.Uite asa , am trecut si la ticker--sa ma invat minte!
Asa cum am zis azi ma reapuc SERIOS de treaba si vreau lucrul asta si de la tine Aly!Ce zici?
Vreau Crina, cred ca imi lipsesti tu de-aici.

Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
daca ma intrebi pe mine...Bine ai venit la club!!
Am un burtoi cam ca la 84kg!~!~!
Am ras bine acum,
Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
imi e frica sa nu patesc ceva de la anestezic, sa nu fiu alergica cumva....Dar cand m agandesc cat m-a durut sapt trecuta!!!Si nu imi place senzatia aia de nu-ti mai simti falca ....Cum e senzatia Aly?
Nu te gandi asa,mie mi-era frica de injectie,dar merita ,nu stiu ce ma faceam daca nu-l ascultam pe dr. cu anestezia.Caci cum zici tu ,cand a trebuit sa mai polizeze putin si nu eram anesteziata ,am crezut ca-l iau de gat,si cu unghiile in palma,dar la mine a durat putin.
Incearca si n-o sa-ti para rau.Ultima oara nu m-a durut eloc injectia ,cred ca s-au mai modernizat si ei.
Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
buna Fulguta,

Te rog sa te uiti jos la tickerul meu si sa treci la represalii...maturi, bataite..tot arsenalul..ca merit la greu.....In loc sa slabesc in continuare de la 69.9kg cat ajunsesem...am pus 4.2kg!!!!!!
Ne lipseste bataita luiFulguta ,s-a saturat si ea de noi sa ne tot bata.Noi si batute mancam.
Nu se poate !!!Nu se MAI poate!!!!
Probabil ca multe persoane ar renunta dar eu nu vreau asta......vreau 64kg!!!
Si asta pana in decembrie ANUL ASTA. Ma mai crede cineva????
Eu te cred, pt. am reusit odata,deci putem.
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #904 (permalink)  
Vechi 11 oct 2010, 09:42:47
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Buna fetele mele dragi ! Am venit la raport si am citit ce triste sunt iubitele mele !
Imediat ma ocup si de voi doua !
Trezita la 5.30,pana la 6.30 m-am ocupat de al meu ingeras chelios,mainou este si racit ,dar nu foarte rau ,de la joc se trage ,am topait prin casa pana am facut febra si am transpirat amandoi ! La 7 m-am apucat de sport pana la 8 .10 .facut dus,papat cereale si am coborat cu cumnatica sa luam cate ceva ! Azi sunt cu ea si soacra acasa,acum ma apuc sa fac iar din aluatul de cornuri ceva,dar schimb forma . De atunci fac aproape in fiecare zi cornuri !
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #905 (permalink)  
Vechi 11 oct 2010, 10:17:23
Alynuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Buna fetele mele dragi ! Am venit la raport si am citit ce triste sunt iubitele mele !
Imediat ma ocup si de voi doua !
Trezita la 5.30,pana la 6.30 m-am ocupat de al meu ingeras chelios,mainou este si racit ,dar nu foarte rau ,de la joc se trage ,am topait prin casa pana am facut febra si am transpirat amandoi ! La 7 m-am apucat de sport pana la 8 .10 .facut dus,papat cereale si am coborat cu cumnatica sa luam cate ceva ! Azi sunt cu ea si soacra acasa,acum ma apuc sa fac iar din aluatul de cornuri ceva,dar schimb forma . De atunci fac aproape in fiecare zi cornuri !
Fulgut micut ,am facut prostii.
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #906 (permalink)  
Vechi 11 oct 2010, 10:48:42
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul

Fulgut micut ,am facut prostii.
Am citit Aly meu si stii ce fac acum ? Am intrat si citesc de cnd ne-am cunoscut noi la inceput si zambesc singura ! Poate gasesc ceva sa va schimbe starea de de azi !
Ce imi este dor de voi cum erati atunci,daca ati stii ce scriati si ce motivate erati si ne incurajam una pe alta si chiar va tineati de regim,am gasit si primele mesaje postate de Emy si Oana ! Va vreau cum erati inainte ! Va iubesc mult si stiti ca daca voi nu sunteti fericite nici eu nu sunt ,nu ma pot bucura singura ,vreau sa ma bucur alaturi de voi,deja va astept de prea mult timp la linia de sosire si voi nu ati ajus,nu zic ca nu va inteleg...stiu ca viata din ziua de azi este grea,stresul isi spune cuvantul,dar ma aveti exemplu pe mine care trec si eu la fel ca voi prin multe si nu ma las deloc .Eu am incredere in voi doua mai mult decat am avut in mine ,asa ca nu mai este nevoie sa aduc nici vaci ....tauri ,vreau sa simtiti voi ca trebuie sa faceti ceva pentru a va simti mai bine !
Am gasit un mesaj de al meu in care te certam Crina !
Anterior postat de Fulguta
Nu ca tie iti trebuie bataie ! In loc sa intri sa stai cu mine pe site stai cu frigiderul ,poti mult mai mult de atat,dar ai vazut ca ai slabit si ce ai zis lasa ca se poate ,uite cum facem daca tot vrei sa te aduni,eu te bat de nu te vezi la funduletul mare si Alynuta te aduna dupa jos ca nu o sa te mai poti scula de jos de la atata bataie ce o sa iti dau ,si gata te-ai adunat.
Serios acum nu se mai accepta cuvantul de azi gata....,vreau fapte de la voi ! Nu toata ziua si pe urma va gasesc suparate,daca eu pot si voi puteti,ce e asa de greu sa bagi un fruct in gura in loc de altceva seara,eu va inteleg ca si eu am trecut prin etapa asta ,dar rontaiam fructe si nu avea cine sa ma certe si sa ma incurajeze,asa ca va suparati nu va suparati,eu tot va cert ,dar va si iubesc mult !


__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #907 (permalink)  
Vechi 11 oct 2010, 10:57:18
Alynuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Am citit Aly meu si stii ce fac acum ? Am intrat si citesc de cnd ne-am cunoscut noi la inceput si zambesc singura ! Poate gasesc ceva sa va schimbe starea de de azi !
Ce imi este dor de voi cum erati atunci,daca ati stii ce scriati si ce motivate erati si ne incurajam una pe alta si chiar va tineati de regim,am gasit si primele mesaje postate de Emy si Oana ! Va vreau cum erati inainte ! Va iubesc mult si stiti ca daca voi nu sunteti fericite nici eu nu sunt ,nu ma pot bucura singura ,vreau sa ma bucur alaturi de voi,deja va astept de prea mult timp la linia de sosire si voi nu ati ajus,nu zic ca nu va inteleg...stiu ca viata din ziua de azi este grea,stresul isi spune cuvantul,dar ma aveti exemplu pe mine care trec si eu la fel ca voi prin multe si nu ma las deloc .Eu am incredere in voi doua mai mult decat am avut in mine ,asa ca nu mai este nevoie sa aduc nici vaci ....tauri ,vreau sa simtiti voi ca trebuie sa faceti ceva pentru a va simti mai bine !
Am gasit un mesaj de al meu in care te certam Crina !
Anterior postat de Fulguta
Nu ca tie iti trebuie bataie ! In loc sa intri sa stai cu mine pe site stai cu frigiderul ,poti mult mai mult de atat,dar ai vazut ca ai slabit si ce ai zis lasa ca se poate ,uite cum facem daca tot vrei sa te aduni,eu te bat de nu te vezi la funduletul mare si Alynuta te aduna dupa jos ca nu o sa te mai poti scula de jos de la atata bataie ce o sa iti dau ,si gata te-ai adunat.
Serios acum nu se mai accepta cuvantul de azi gata....,vreau fapte de la voi ! Nu toata ziua si pe urma va gasesc suparate,daca eu pot si voi puteti,ce e asa de greu sa bagi un fruct in gura in loc de altceva seara,eu va inteleg ca si eu am trecut prin etapa asta ,dar rontaiam fructe si nu avea cine sa ma certe si sa ma incurajeze,asa ca va suparati nu va suparati,eu tot va cert ,dar va si iubesc mult !


Asa dor mi-e si mie de acele vremuri. Trebuie sa caut si eu sa mai citesc,poate imi gasesc motivatia pierduta pe parcurs. Mi-e asa dor sa intre si Crina dimineata de dimineata sa scriem ce-am facut.Asa cu mici scapari am avut rezultate frumoase. Nu sunt suparata Fulguta ,caci la cat am mancat nu ma puteam astepta s-o ia cantarul in jos. Eu sunt de vina. Nu mai promit nimic si incerc sa demonstrez.
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #908 (permalink)  
Vechi 11 oct 2010, 11:05:24
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
neata Aly,
si eu mi-am facut de cap raaaauuuu de tot weekend-ul asta mai ales ca am zic ca de luni( azi) ma apuc iar de slabit..In concluzie am: 74.1kg.Uite asa , am trecut si la ticker--sa ma invat minte!
Asa cum am zis azi ma reapuc SERIOS de treaba si vreau lucrul asta si de la tine Aly!Ce zici?
Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
buna Fulguta,
Te rog sa te uiti jos la tickerul meu si sa treci la represalii...maturi, bataite..tot arsenalul..ca merit la greu.....In loc sa slabesc in continuare de la 69.9kg cat ajunsesem...am pus 4.2kg!!!!!!
Nu se poate !!!Nu se MAI poate!!!!
Probabil ca multe persoane ar renunta dar eu nu vreau asta......vreau 64kg!!!
Si asta pana in decembrie ANUL ASTA. Ma mai crede cineva????
Eu stiu sigur ca nu o sa renuntati nici tu nici Aly !
Uite ce am gasit in prima casuta !
Anterior postat de crina38
hai ca am ars mancarea cainelui , cu voi de vorba, miroase a orez ars.Sa vedem, poate-i place..
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #909 (permalink)  
Vechi 11 oct 2010, 11:09:07
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul

Asa dor mi-e si mie de acele vremuri. Trebuie sa caut si eu sa mai citesc,poate imi gasesc motivatia pierduta pe parcurs. Mi-e asa dor sa intre si Crina dimineata de dimineata sa scriem ce-am facut.Asa cu mici scapari am avut rezultate frumoase. Nu sunt suparata Fulguta ,caci la cat am mancat nu ma puteam astepta s-o ia cantarul in jos. Eu sunt de vina. Nu mai promit nimic si incerc sa demonstrez.
Exact asta vreau si eu de la voi ! Eu inca citesc si ma binedispun
Sunt cu soacra si cumnata in bucatarie si ma fac ca le ascult pe pe ele si eu citesc din casutele vechi
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #910 (permalink)  
Vechi 11 oct 2010, 11:20:16
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Buna dimi Fulguta!Am intrat putin sa te salut pe tine si celelalte prietene,caci va consider prietene ,pentru ca voi m-ati scos din starea in care eram.Peste putin timp ma apuc de sport si dupa de un pic de curatenie si pun si 2 masini la spalat ,ce vreme mohorata si te si indispune.
Buna sa-ti fie inima !
Ce imi place cand aud cuvantul sport ! Spor la treaba ,sa stii ca la mine astazi este soare si iti trimit si tie cateva raze .

Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Asa se intampla si la mine ,munca munca si iar munca abia daca mai am timp de mine ,dar mi-am facut un program si trebuie sa-l respect ca sa am grija si de mine
Asa trebuie gandit trebuie sa ne fam timp si pentru noi !
Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Cred ca din cauza asta ti-a aratat atat,si eu cand sunt in perioada asta a lunii nu ma mai incap unele haine ma simt umflata .Capul sus ca le dam noi jos ,nu ne bat ele pe noi ,au stat prea mult ,e timpul sa plece
Ce dreptate ai sa plece mai repede de la voi si sa vina cateva si la mine ! Dar nu multe ca pe urma ma plang iar !
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
comunitate, diete, femei, greutate, kilograme, prieteni, relatii, sanatos, slabire


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Hai sa ne cunoastem mai bine :) Luna Jocuri pe forum 283 04 iul 2012 21:49:59
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04 Slabuta Arhiva jurnale slabit 4242 23 sep 2010 07:42:01
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03 Slabuta Arhiva jurnale slabit 4618 13 aug 2010 21:11:04
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5172 13 iul 2010 22:33:21
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) Slabuta Arhiva jurnale slabit 9058 08 iun 2010 16:51:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole