Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Eu...slabuta fara stres! - Jurnal kika9

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #131 (permalink)  
Vechi 25 nov 2010, 19:22:59
Livia89's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 iul 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Pesco-vegetariana hipocalorica
Date: 156cm, 50.2kg
Mesaje: 1.907
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Eu...slabuta fara stres! - Jurnal kika9

ceau din nou, si aici

scuze ca am fugit de la calc, dar mai imi gatesc, mai discut cu familia

tin sa te felicit ca ai reusit sa slabesti pana la situatia actuala, nu stiam ca ai inceput tocmai de la 60

asta ne aduce si mai aproape, si eu aveam 60-61 cand mi-am luat lumea-n cap ca sa zic asa si o sa ajungem amandoua unde ne dorim

atata doar ca nu mergem simultan, dar te voi sustine sa reusesti sa ajungi cum vrei tu, cum consideri ca vei fi multumita de tine deja esti pe drumul cel bun
Livia89, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1667 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1150 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1151 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #132 (permalink)  
Vechi 25 nov 2010, 19:28:45
kika9's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 oct 2010
Locaţie: Bilbao, Spania
Vârsta: 45
Dieta: slabesc prin sport, invat sa mananc sanatos fara dieta
Date: 153cm, 66.2kg
Mesaje: 1.843
Aprecieri acordate: 85
Am fost apreciat(a) de 73 ori in 24 mesaje
Wink Re: Eu...slabuta fara stres! - Jurnal kika9

Nu e bai Liv, nu iti face probleme, eu una stau in scaun tintita de ceva ore, trebuie sa ma simt si sa imi aduc aminte ca pisoiul nu are in castronel nimic, vine iubi si se uita stramb asa este vom reusi sa ajungem la kg dorite, tu din fericire esti deja acolo, sa te opresti si sa ne astepti cu ceva bunut la linia de sosire, un party ... Scumpa mea, cu ambitie si hotarare totul este posibil. Te pupic si o sera linistita iti doresc.
__________________
  #133 (permalink)  
Vechi 28 nov 2010, 09:11:47
kika9's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 oct 2010
Locaţie: Bilbao, Spania
Vârsta: 45
Dieta: slabesc prin sport, invat sa mananc sanatos fara dieta
Date: 153cm, 66.2kg
Mesaje: 1.843
Aprecieri acordate: 85
Am fost apreciat(a) de 73 ori in 24 mesaje
Wink Re: Eu...slabuta fara stres! - Jurnal kika9

Buna dimineata,
Azi implinesc o luna de Slabute.ro, sunt cu 2 kg mai usoara , am invatat atatea lucruri si am gasit prietene in randul fetelor, reusesc sa am acelasi optimism de acum 30 zile cand am decis sa ma inscriu in comunitate. Ajuta alimentaia sanatoasa, starea mentala pozitiva, sfaturile fetelor, o doza buna de Batuka, mult lichid. Sunt multumita in ciuda faptului ca sport am facut doar cand am postat filmuletele , insa cantarul arata mai putin. Schimb si tickerul, asa ca preconizez ca cele 3 kg minus pana la Craciun nu vor mai fi.
Slabesc lent insa nu ma grabesc, aparte ca asa urmez alimentatia sanatoasa fara infometare, insa am sa ma ambitionez sa reiau batuka cat mai curand posibil deoarece descarcand filmuletele m-i s-a facut dor.
Sper sa reusesc sa implic si alte fete la batuka sa putem schimba opinii in legatura cu efectul ei.
__________________
  #134 (permalink)  
Vechi 28 nov 2010, 12:15:56
Livia89's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 iul 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Pesco-vegetariana hipocalorica
Date: 156cm, 50.2kg
Mesaje: 1.907
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Eu...slabuta fara stres! - Jurnal kika9

Citat:
Anterior postat de kika9 Vezi mesajul
Buna dimineata,
Azi implinesc o luna de Slabute.ro, sunt cu 2 kg mai usoara , am invatat atatea lucruri si am gasit prietene in randul fetelor, reusesc sa am acelasi optimism de acum 30 zile cand am decis sa ma inscriu in comunitate. Ajuta alimentaia sanatoasa, starea mentala pozitiva, sfaturile fetelor, o doza buna de Batuka, mult lichid. Sunt multumita in ciuda faptului ca sport am facut doar cand am postat filmuletele , insa cantarul arata mai putin. Schimb si tickerul, asa ca preconizez ca cele 3 kg minus pana la Craciun nu vor mai fi.
Slabesc lent insa nu ma grabesc, aparte ca asa urmez alimentatia sanatoasa fara infometare, insa am sa ma ambitionez sa reiau batuka cat mai curand posibil deoarece descarcand filmuletele m-i s-a facut dor.
Sper sa reusesc sa implic si alte fete la batuka sa putem schimba opinii in legatura cu efectul ei.

buna dimineata felicitari pt progresul facut, draga mea sunt sigura ca vei reusi sa scapi si de ultimul kg rezervat pana de Craciun

si noi suntem fericite sa te avem printre noi ai o doza excelenta de optimism contagios

cred ca o sa incerc si eu batuka, ma mai uit peste postarile tale adica pare interesant, insa eu am scuza lipsei de timp dar promit

o zi insorita de duminica iti doresc
Livia89, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1667 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1150 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1151 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #135 (permalink)  
Vechi 29 nov 2010, 10:12:59
rdogy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 01 oct 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Mananc Sanatos
Date: 157cm, 60kg
Mesaje: 305
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Eu...slabuta fara stres! - Jurnal kika9

Bravo Kika, felicitarile mele! Ai toate sansele sa dai jos pana la Craciun ce ti-ai planuit poate si mai mult daca introduci si Batuka in programul saptamanal.
rdogy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1865 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1348 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 832 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #136 (permalink)  
Vechi 29 nov 2010, 10:47:06
manumanuela's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 26 nov 2010
Locaţie: alcazar de san juan, Spania
Vârsta: 45
Date: 158cm, 73kg
Mesaje: 2.335
Aprecieri acordate: 5.559
Am fost apreciat(a) de 3.898 ori in 1.155 mesaje
Implicit Re: Eu...slabuta fara stres! - Jurnal kika9

Buna dimineata,kika!Ti-am gasit jurnalul si m-am gandit sa te vizitez si eu.Am vazut ca esti din Galati,atunci sa stii ca suntem vecine pentru ca eu sunt din Braila.
  #137 (permalink)  
Vechi 29 nov 2010, 14:28:41
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Eu...slabuta fara stres! - Jurnal kika9

Citat:
Anterior postat de kika9 Vezi mesajul
Ciao Ame, ia spune-mi tu care din fetisoarele astea iti plac mai mult?! Ceva imi spune ca ai mataluta niste zile cam intunecate. Sufletelul tau vrea putina vacanta, zapada, bulgari si o companie placuta. Am nimerit? Cred ca pot intelege cum este la fix, mama mea lucreaza asa si starea ei interioara de multe ori ma da gata. E greu si numai voi o stiti. Crezi ca eu visam sa alerg calare pe matura pe la altii prin casa? sa ma fugareasca cum au ei chef, sau sa aprobe sau nu cum sunt ca persoana? Sunt zile cand nici nu iti spun, dar fiecare lucru in viata asta are pretul lui, avem ceva si ne lipseste altul, vrem ceva si renuntam la altceva, ce sa mai scumpa mea, este jale. Lucrez la ore, alerg pe hectarele lor de casa de vorbesc singura uneori, insa motivatia este simple: NU AM STIUT SA ALEG IN VIATA. Ca multe care suntem pe aici am o scoala visam sa devin ghid turistic sau agent de turism in orice caz, si uite-ma facand "turism de nevoie" Sa iti dau un sfat nu sunt in masura insa eu personal din toata tarasenia asta de viata si oameni am invatat un lucru: razi de rau si nenoroc iar viata iti va parea un soare . Oamenii m-au dezamagit mult, viata nu a fost nici ea mai blajina, norocul meu este asta: eu si puterea atractiei, pare o prostie insa nu e. Am descoperit in ultimul timp lumea din spatele zambetelor si a ochilor si incerc zi de zi sa nu ma abat din drum, sa nu ma opresc si sa ma intreb de ce, raspunsul nu il voi afla poate niciodata. Traim in lumea consumismului, cei dragi noua de multe ori nu ne sunt de ajuns si cautam mereu impulsuri exterioare.
Poate asa se explica de multe ori vijeliile din sufletele noastre , prin toate astea incerc de fapt sa iti spun ca te inteleg, sincer, e greu si eu o simt la randul meu, insa poate impreuna reusim sa trecem peste tot ce ne intuneca existenta de multe ori.
Nu sunt cu capul mi-am permis sa filozofez un pic sa ne rupem de monotonie.
Ame, curaj, buna dispozitie si zambeste (maine poate fi mai rau) Iti multumesc ca iti faci timp si ma vizitezi mereu, daca aveai o casuta veneam si eu la tine la o cafea , te pup dulce si sa ai o seara plina de caldura sufleteasca alaturi de cel drag.
Kika draga, am zile si zile. Acum sunt f. sus cu moralul, mai ales ca ieri m-a luat nepoata batranei si am vizitata Genova. Din fericire am nimerit intr-o familie de oameni buni, calzi, apropiati, care ma considera si ne considera ca fiind parte din familie. E extraordinar sa nimeresti asa, mai ales ca stiu tot felul de povesti. Batranul e un fost preot iar batrana a fosta menajera lui pt mai bine de 40 de ani. Si acum locuiesc amandoi in casa batranului impreuna cu mine si Ciprian. Iar cumparaturile si ce mai e nevoie ni le fac 2 nepoti de-ai batranei si inca un prieten de-al preotului. Viata e lina, linistita, fara mari evenimente sau probleme.
Numai ca mai sunt momente cand ma gandesc ca vreau mai mult de la viata. Acum accept situatia pt ca am alte prioritati si probleme de rezolvat, dar, peste 2-3 ani trebuie sa ma gandesc serios sa schimb cate ceva.
Sincer, nu mi-e dor de tara. Eu as cam ramane pe aici pana mor. Ma simt bine, m-am integrat f. usor.
In schimb Ciprian e terminat de dor, mai ales acum de sarbatori.
Stiu ca nu e usor sa lucrezi nici la ore, in primul rand nu prea gasesti sa-ti faca un contract, apoi ai de platit chirie si alte cheltuieli, nu ai siguranta ca muncesti zilnic, sunt tot felul de dezavantaje. Dar ai si marele avantaj ca esti mai libera, poti la o adica sa refuzi un loc, sau sa pleci pt cateva zile, sau pur si simplu sa lenevesti o zi in pat.
Dar vezi tu, cand esti cu persoana corecta e mai usor sa treci peste nemultumiri si stii ca ai un scop. De fapt, nimeni nu vine aici la munca din placere. F. putini sunt cei care vin cu o functie, dar noi, restul, incepem de jos. Si cred ca avem puterea sa ajungem mai sus, cu vointa.
Asta imi doresc si eu, sa fac mai mult, sa obtin mai mult de la tineretea asta si sa profit cat pot de toate avantajele varstei (a nu se intelege sexuale).
Acum astept sarbatorile, trebuie sa ma apuc de curatenia generala. Nu ma pune nimeni sa fac nimic aici, dar vreau eu sa miroasa a sarbatoare in casa.
Si apoi, mai vedem!
Citat:
Anterior postat de kika9 Vezi mesajul
Buna dimineata,
Azi implinesc o luna de Slabute.ro, sunt cu 2 kg mai usoara , am invatat atatea lucruri si am gasit prietene in randul fetelor, reusesc sa am acelasi optimism de acum 30 zile cand am decis sa ma inscriu in comunitate. Ajuta alimentaia sanatoasa, starea mentala pozitiva, sfaturile fetelor, o doza buna de Batuka, mult lichid. Sunt multumita in ciuda faptului ca sport am facut doar cand am postat filmuletele , insa cantarul arata mai putin. Schimb si tickerul, asa ca preconizez ca cele 3 kg minus pana la Craciun nu vor mai fi.
Slabesc lent insa nu ma grabesc, aparte ca asa urmez alimentatia sanatoasa fara infometare, insa am sa ma ambitionez sa reiau batuka cat mai curand posibil deoarece descarcand filmuletele m-i s-a facut dor.
Sper sa reusesc sa implic si alte fete la batuka sa putem schimba opinii in legatura cu efectul ei.
Felicitari in primul rand pt prima ta luna de cand esti cu noi!
Apoi pt kg. slabite. Nu e mult, nu e nici putin, e numai bine!
Iar cu Batuka sper sa vina mai multe fete mai ales ca e f. antrenanta si distractiva. Eu, in schimb, sunt lenea intruchipata cand vine vb de sport, prefer mersul pe jos, oricand. Ala imi face mereu placere, ma relaxeaza si nu imi da impresia ca imi rup din program ca sa fac sport.
Citat:
Anterior postat de manumanuela Vezi mesajul
Buna dimineata,kika!Ti-am gasit jurnalul si m-am gandit sa te vizitez si eu.Am vazut ca esti din Galati,atunci sa stii ca suntem vecine pentru ca eu sunt din Braila.
Buna Manuela!
Si eu tot din Braila sunt!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #138 (permalink)  
Vechi 29 nov 2010, 15:25:09
kika9's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 oct 2010
Locaţie: Bilbao, Spania
Vârsta: 45
Dieta: slabesc prin sport, invat sa mananc sanatos fara dieta
Date: 153cm, 66.2kg
Mesaje: 1.843
Aprecieri acordate: 85
Am fost apreciat(a) de 73 ori in 24 mesaje
Wink Re: Eu...slabuta fara stres! - Jurnal kika9

Buna ziua la fetele dragi va multumesc ca va faceti timp sa treceti in vizita, sunteti niste scumpe , sincer am inceput o saptamana un pic aiurea si imi face bine "prezenta" voastra, vecinutele mele si gasindu-va in casuta face sa imi reaminteasca ca nu trebuie sa fiu jos cu moralul, ci zi de zi mers mai departe cu capul sus De kg sunt multumita cat va raspund si pap in acelasi timp, pulpa de curcan si legume la cuptor, plus apica si niste pesmeti

Citat:
Anterior postat de rdogy Vezi mesajul
Bravo Kika, felicitarile mele! Ai toate sansele sa dai jos pana la Craciun ce ti-ai planuit poate si mai mult daca introduci si Batuka in programul saptamanal.
Multumesc Rdogy, sper si eu sa imi revin la sport chiar daca in perioada asta nu voi avea unde sa topai ca vom face bradut iar noi stam intr-un apartament 3/4 , insa voi vedea, am pus batuka si la sectiunea sport ma bucur ca iti face si tie bine, tu ce noutati ai la cantar?

Citat:
Anterior postat de manumanuela Vezi mesajul
Buna dimineata,kika!Ti-am gasit jurnalul si m-am gandit sa te vizitez si eu.Am vazut ca esti din Galati,atunci sa stii ca suntem vecine pentru ca eu sunt din Braila.
Manu, esti o draguta, am spicuit la fete si vad ca te integrezi ff bine , multam de vizita poate iti faci si tu o casuta a ta sa tii evidenta la meniuri si sa iti treci cand simti nelamuriri, intrebari, succese, etc. asa vin la tine la o cafea , succes in batalia cu kg, te pup

Citat:
Anterior postat de VAmedeea Vezi mesajul
Acum sunt f. sus cu moralul, mai ales ca ieri m-a luat nepoata batranei si am vizitata Genova. Din fericire am nimerit intr-o familie de oameni buni, calzi, apropiati, care ma considera si ne considera ca fiind parte din familie. Numai ca mai sunt momente cand ma gandesc ca vreau mai mult de la viata. Acum accept situatia pt ca am alte prioritati si probleme de rezolvat, dar, peste 2-3 ani trebuie sa ma gandesc serios sa schimb cate ceva.
Sincer, nu mi-e dor de tara. Eu as cam ramane pe aici pana mor. Ma simt bine, m-am integrat f. usor.
In schimb Ciprian e terminat de dor, mai ales acum de sarbatori.
Stiu ca nu e usor sa lucrezi nici la ore, in primul rand nu prea gasesti sa-ti faca un contract, apoi ai de platit chirie si alte cheltuieli, nu ai siguranta ca muncesti zilnic, sunt tot felul de dezavantaje. Dar ai si marele avantaj ca esti mai libera, poti la o adica sa refuzi un loc, sau sa pleci pt cateva zile, sau pur si simplu sa lenevesti o zi in pat.
Dar vezi tu, cand esti cu persoana corecta e mai usor sa treci peste nemultumiri si stii ca ai un scop. De fapt, nimeni nu vine aici la munca din placere. F. putini sunt cei care vin cu o functie, dar noi, restul, incepem de jos. Si cred ca avem puterea sa ajungem mai sus, cu vointa.
Asta imi doresc si eu, sa fac mai mult, sa obtin mai mult de la tineretea asta si sa profit cat pot de toate avantajele varstei (a nu se intelege sexuale).

Felicitari in primul rand pt prima ta luna de cand esti cu noi!
Apoi pt kg. slabite. Nu e mult, nu e nici putin, e numai bine!
Iar cu Batuka sper sa vina mai multe fete mai ales ca e f. antrenanta si distractiva. Eu, in schimb, sunt lenea intruchipata cand vine vb de sport, prefer mersul pe jos, oricand. Ala imi face mereu placere, ma relaxeaza si nu imi da impresia ca imi rup din program ca sa fac sport.
Ce draga imi esti, Ame parca ma aud pe mine de multe ori, uite ca azi mi-a venit randul la un pic de nostalgie, sa-i spun asa. La munca o zi mai urata, alergatura si nervi insa cum spui si tu vrem mai mult de la viata, stau cu voi acum un piculet sa imi revin, pap si apoi treburile gospodaresti (na, ca imi dau si lacrimile ca babaloaica . E greu si tu o stii, nu are rost sa repet, insa cand te privesti in oglinda parca simti un gust amar , insa imi amintesc mereu de ce am ales sa vin aici si ... sa zicem ca trece. Eu nu m-am integrat asa bine, au trecut deja 2 ani si vreau inapoi in spania la oamenii de acolo, la munca mea ce am lasat-o in urma. Aici sunt oamenii reci, suntem singurei nu avem pe nimeni si de asta gasindu-va pe voi am fost cuprinsa din nou de placere si optimism.
Insa nu mai spun ca imi fac rau , ma bucur ca ai gasit o familie buna calduroasa macar asta sa compenseze lipsa libertatii si apoi e si iubi langa tine cel mai important, ne asemanam la facut miscare eu fac batuka ca imi face mai mult bine la psihic si de aceea ma oblig sa o fac.
Multumesc ptr urari si ma ambitionez sa o tin tot asa, mai ales ca acum m-am racorit vorbind cu tine, scumpa mea
Un bebe cand faceti? Noi ne gandim ca dupa vacanta de vara ce vine sa ne punem pe treaba si da vom ajunge sus cu vointa si optimism.
Te pup dulce scumpa mea, si iti doresc o dupa-amiaza mai buna ca a mea
__________________
  #139 (permalink)  
Vechi 29 nov 2010, 15:54:19
rdogy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 01 oct 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Mananc Sanatos
Date: 157cm, 60kg
Mesaje: 305
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Eu...slabuta fara stres! - Jurnal kika9

Kika, eu ma cantaresc lunar, si am efectuat masuratorile pe luna noi, la sf lui Dec iti spun cum am evoluat. Pana atunci BATUKAAAAAAAAA!
rdogy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1865 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1348 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 832 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #140 (permalink)  
Vechi 29 nov 2010, 15:56:25
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Eu...slabuta fara stres! - Jurnal kika9

Kika, un bebe e o bucurie si o mare dorinta si de a noastra. Si voua va doresc sa va iasa din prima, cum va doriti si, cel mai important, sa fiti sanatosi.
Nu ai voie sa te lasi prada tristetii. Da, stiu, Spania are oameni mai calzi, mai aproape de sufletul nostru, dar banuiesc ca ati avut un motiv sa veniti aici. Si aici nu e chiar atat de rau, dar oamenii sunt dificili peste tot si diferiti si nicaieri nu e perfect.
Eu as face copil si acum, bine, vb vine. Ca nu l-as face acum ca nu am o casa sa il cresc. Dar vreau sa spun ca psihic ma simt pregatita de urmatorul pas. Problema e ca nu am voie sa fac copii, sa ramana insarcinata, sau sa fac avorturi. Pe de alta parte nu am voie sa iau nici anticonceptionale, ramanand ca metoda de protectie prezervativul, nu cel mai placut lucru din lume.
Sunt bolnava de lupus si de vreo 2 ani fac tratament. Intre timp nici o urma de imbunatatire a situatie, in sensul ca analizele mi-au iesit cateva mult mai bine decat atunci, dar am o afectare renala care mi-a crescut doza de medicamente.
Oricum, sansele mele la un copil sunt minime, chiar daca sa spunem ca ajung intr-un moment de repaos al bolii, si nu mai iau medicamente sau iau doar o doza mica de intretinere.
Am riscul sa pierd sarcina chiar si intr-o luna inaintata, sa se reactiveze boala, sa am un copil bolnav sau cu malformatii de tot felul, sa am mari complicatii la nastere, etc., etc., etc. Imposibil nu e, sunt destule femei cu boala asta si cu copii sanatosi, dar dupa cum ne-o fi norocul. Iar eu imi doresc 3 copii, nu unul.
Eu nu sunt deloc pesimista, dar pe de alta parte trebuie sa iei in calcul si riscurile, nu neaparat ale mele cat mai ales ale copilului. Ca degeaba il fac ca sa se chinuie toata viata. Plus ca sunt atatia copii abandonati care au nevoie de parinti si un camin iubitor. Am solutii, momentan mai astept sa vad ce se intampla. Daca nu e ok situatia cu boala mea, adoptia va fi prima pe lista.
Spor la curatenie. Eu azi nu am chef sa fac asa ca lenevesc. Nu e mizerie, dar un aspirat tot ar fi mers.
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
greutate, jurnal, kilograme, sanatos, shake cu nuci, slabit, stil de viata, stres


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Vreau sa fiu si eu o slabuta!!! cecilia Arhiva subiecte - Am intre 70 kg si 80 kg 134 20 mar 2011 21:33:27
Cum reactionezi la nervi si stres? Slabuta Despre noi, ... femeile 29 17 feb 2011 07:42:09
Pizza fara aluat a la Slabuta Slabuta Retete culinare 4 29 ian 2011 17:21:31
Pizza fara aluat II "Slabuta" Slabuta Retete culinare 0 14 sep 2010 19:53:21
Sarmale fara orez a la Slabuta Slabuta Retete culinare 0 01 iul 2010 09:39:03

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole