Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Alexik

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1151 (permalink)  
Vechi 28 aug 2011, 19:26:59
Adina14's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 12 mar 2011
Locaţie: Vâlcea, Romania
Vârsta: 27
Dieta: Vegan
Date: 163cm, 59.7kg
Mesaje: 3.942
Aprecieri acordate: 1.432
Am fost apreciat(a) de 813 ori in 524 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alexik

Hey Alex!Poate chiar ai si mai putin fiindca eu stiu ca nu e bine sa te cantaresti cateva zile si inainte dar si dupa stop.Oricum, vad ca merge foarte bine treaba.Eu ma mai cantaresc abea joi.Sper sa am scaun in ziua aia ca acum am inceput abea la 3-4 zile sa merg la toaleta si numai cu pastile
Imi pare rau ca ai tentatii prin casa. Si eu am pofte de fructe si problema e ca am si multe in casa
Bravo pentru sport! Ma bucur ca ai slabit; keep goin'!
  #1152 (permalink)  
Vechi 28 aug 2011, 20:26:11
irina27's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 16 iul 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 31
Dieta: personalizata+sport
Date: 171cm, 62kg
Mesaje: 534
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alexik

Citat:
Anterior postat de Alexik Vezi mesajul
Si mama manca ok..nu stiu ce o apucat-o.Acum vreo 2 zile ii venise ei sa faca pandispan..bine ca s-a potolit.
Si la mine la scoala mananca toti numa sandvishuri , cornuri..aasta nu e asa o mare problemaca toti stiu ca vreau sa slabesc si nahunii comenteaza.
Eh , nu sunt asa multe..ca am patit sa mananc si eu 3 si am calculat si mi-a iesit pana in 60 de kal parca..uneori am mancat si 4..Azi am ramas fara!!La mine au caramel..sau nu stiu ca eu numa dinalea gasesc.
Pff..azi a fost cam ciudat trb cu sportul..abia m-am tinut sa-l termin.Sper ca la role sa fie mai ok..macar o sa fie mai rece!
Nu mi s-a parut asa mica..mereu o am asa.Ieri a fost ciudat rau..numai puteam de pofta..
Fiecare mai are pofte cateodata
Doamne dar toata lumea mananca numai prostii.Sunt traumatizata cand ii vad..Chiar nu se pot abtine?Vorbesc de persoanele obeze care baga in ei fara nici o jena.Macar pt sanatate daca nu pt fizic.Am avut azi o promotie in parc...Nu exagerez,90%din oameni mancau:floricele,inghetata,kurtos,cipsuri,vata de zahar,etc
Eu gasesc si din alea cu frisca dar nu imi iau pt ca mi se par f dulci.
Eh,inseamna ca ai avut o zi mai proasta.Fiecare are
M-am luat de tine la cina dar si eu mancat putin..un ardei cu morcov si cu branzacam ca tine...
__________________
Jurnal Irina
irina27, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2131 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1614 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1098 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1153 (permalink)  
Vechi 28 aug 2011, 21:07:04
Adina14's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 12 mar 2011
Locaţie: Vâlcea, Romania
Vârsta: 27
Dieta: Vegan
Date: 163cm, 59.7kg
Mesaje: 3.942
Aprecieri acordate: 1.432
Am fost apreciat(a) de 813 ori in 524 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alexik

Irina, la asta ma gandesc si eu .Unii au impresia ca e ok sa bagi in tine ca spartul toata viata si sa astepti sa mai fii si sanatos tun.Nu e chiar asa.Eu inca incerc sa il conving pe fratemeo sa renunte la toate prostiile din comert.Practica sport dar mananca de-a dreptul haotic!Astazi cand ma uitam la grasimea de pe picioare am realizat ca nu se va duce niciodata stratul ala gros, gros.In primul rand nu e forma picioarelor prea avantajoasa iar apoi..14 ani de-a randul m-am indopat mai rau ca o purcica cu dulciuri si grasimi nesanatoase in fiecare zi, evitand cu desavarsire fructele si legumele.Nu spune nimeni ca acei oameni ar trebui sa isi calculeze caloriile, Doamne fereste de asa ceva, dar totusi..Making better choices could save their lives!
  #1154 (permalink)  
Vechi 28 aug 2011, 21:42:24
irina27's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 16 iul 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 31
Dieta: personalizata+sport
Date: 171cm, 62kg
Mesaje: 534
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alexik

Citat:
Anterior postat de Adina14 Vezi mesajul
Irina, la asta ma gandesc si eu .Unii au impresia ca e ok sa bagi in tine ca spartul toata viata si sa astepti sa mai fii si sanatos tun.Nu e chiar asa.Eu inca incerc sa il conving pe fratemeo sa renunte la toate prostiile din comert.Practica sport dar mananca de-a dreptul haotic!Astazi cand ma uitam la grasimea de pe picioare am realizat ca nu se va duce niciodata stratul ala gros, gros.In primul rand nu e forma picioarelor prea avantajoasa iar apoi..14 ani de-a randul m-am indopat mai rau ca o purcica cu dulciuri si grasimi nesanatoase in fiecare zi, evitand cu desavarsire fructele si legumele.Nu spune nimeni ca acei oameni ar trebui sa isi calculeze caloriile, Doamne fereste de asa ceva, dar totusi..Making better choices could save their lives!
Da,asa e din pacate traim intr-o lume care e obsedata de mancare si de lucruri procesate.De aia suntem o generatie mai bolnava decat anterioara.
Eh,baietii in general nu sunt cu mancarurile sanatoase.Dar macar e bine ca face sport.
Sa stii ca ai drept,conteaza f mult alimentatia din trecut.Cand am luat eu amploare,acum 2 ani,nu prea mancam si totusi ma ingrasam si celulita mi-a aparut asa dintr-o dataEu aratam f bine si eram bine proportionata,Si am ajuns la concluzia ca si alimentatia din copilarie a dus la ingrasarea aceea.
Ce e mai grav e ca deja lumea e informata.Peste tot auzi de nutritie,de sport de cum sa mananci sanatos.Spre deosebire de trecut,acum sunt informatii peste tot,toata lumea stie teoria dar nu prea se aplica.Unele persoane se complac asa cum sunt si il iau pe nu in brate:cum sa nu mananc eu zahar,ai innebunit?Cand le spun unora ca eu nu mananc dulce se uita crucis,de parca as fi tampita..Dar m-am obisnuit
Cel mai mult si cel mai mult ma enerveaza parintii care isi indoapa copiii ,chiar daca sunt obezi "Mananca mama sa nu mi te imbolnavesti!".Atata timp cat copilul nu descopera gustul zaharului nu iti va cere niciodata porcarii si chestii procesate.Dar daca tot timpul parintii il invata cu mancare de la Mc si alte produse de genul si vad si la alti copii ca si ei mananca acelasi lucru,normal ca si ei cer...
In fine,nu vad prea bine urmatoarea generatie
__________________
Jurnal Irina
irina27, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2131 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1614 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1098 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1155 (permalink)  
Vechi 28 aug 2011, 22:04:05
Alexik's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 30
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 4.433
Aprecieri acordate: 30
Am fost apreciat(a) de 36 ori in 31 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alexik

Citat:
Anterior postat de Adina14 Vezi mesajul
Hey Alex!Poate chiar ai si mai putin fiindca eu stiu ca nu e bine sa te cantaresti cateva zile si inainte dar si dupa stop.Oricum, vad ca merge foarte bine treaba.Eu ma mai cantaresc abea joi.Sper sa am scaun in ziua aia ca acum am inceput abea la 3-4 zile sa merg la toaleta si numai cu pastile
Imi pare rau ca ai tentatii prin casa. Si eu am pofte de fructe si problema e ca am si multe in casa
Bravo pentru sport! Ma bucur ca ai slabit; keep goin'!
Ce raude ce nu urci putin carbo?poate te ajuta..
Mie pana acum mi-a mers cu tranzitul..desi la sb cam apar probleme
Abia astept sa vad cat mai ai!.De jos urci si nr de kal nu?
Doamne..sper sa se duca tentatiile astea cat mai repede..ca acum iar vad ca ma iau poftele..si desertul cu iaurt n-are acelasi gust cu indulcitor..trebuie sa-mi iau fructoza..ca asa-mi iesea bine.

Citat:
Anterior postat de irina27 Vezi mesajul

Fiecare mai are pofte cateodata
Doamne dar toata lumea mananca numai prostii.Sunt traumatizata cand ii vad..Chiar nu se pot abtine?Vorbesc de persoanele obeze care baga in ei fara nici o jena.Macar pt sanatate daca nu pt fizic.Am avut azi o promotie in parc...Nu exagerez,90%din oameni mancau:floricele,inghetata,kurtos,cipsuri,vata de zahar,etc
Eu gasesc si din alea cu frisca dar nu imi iau pt ca mi se par f dulci.
Eh,inseamna ca ai avut o zi mai proasta.Fiecare are
M-am luat de tine la cina dar si eu mancat putin..un ardei cu morcov si cu branzacam ca tine...
Si eu..hai daca ar avea numai 5 kg in plus as intelege..da pana mea.Si eu am o vara..e grasuta..cred ca are vreo 20/30 kg in plus si manca cand vroia kurtos sau alte prajituri..
Hm..eu imi iau si cu frisca.
Mama a uitat sa-mi faca laptele de soiaca e praf) asa ca iar am putini carbo.Maine vad cum fac si mananc mai muulte legume
__________________
If you want something you’ve never had, than do something you’ve never done



  #1156 (permalink)  
Vechi 28 aug 2011, 22:09:21
Alexik's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 30
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 4.433
Aprecieri acordate: 30
Am fost apreciat(a) de 36 ori in 31 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alexik

Da..eu nu zic ca un copil sa nu manance o prajitura..dar nu zi de zi..
Am si eu o pr..acum cand m-am dus sa-mi iau solano..ia si-a luat inghetata+ciocolata+naty..pe care le va manca in seara asta..alta cat timp am stat afara a mancat tuc..Pff..las ca o sa arat eu bine
__________________
If you want something you’ve never had, than do something you’ve never done



  #1157 (permalink)  
Vechi 28 aug 2011, 22:47:15
Adina14's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 12 mar 2011
Locaţie: Vâlcea, Romania
Vârsta: 27
Dieta: Vegan
Date: 163cm, 59.7kg
Mesaje: 3.942
Aprecieri acordate: 1.432
Am fost apreciat(a) de 813 ori in 524 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alexik

Citat:
Anterior postat de irina27 Vezi mesajul

Da,asa e din pacate traim intr-o lume care e obsedata de mancare si de lucruri procesate.De aia suntem o generatie mai bolnava decat anterioara.
Eh,baietii in general nu sunt cu mancarurile sanatoase.Dar macar e bine ca face sport.
Sa stii ca ai drept,conteaza f mult alimentatia din trecut.Cand am luat eu amploare,acum 2 ani,nu prea mancam si totusi ma ingrasam si celulita mi-a aparut asa dintr-o dataEu aratam f bine si eram bine proportionata,Si am ajuns la concluzia ca si alimentatia din copilarie a dus la ingrasarea aceea.
Ce e mai grav e ca deja lumea e informata.Peste tot auzi de nutritie,de sport de cum sa mananci sanatos.Spre deosebire de trecut,acum sunt informatii peste tot,toata lumea stie teoria dar nu prea se aplica.Unele persoane se complac asa cum sunt si il iau pe nu in brate:cum sa nu mananc eu zahar,ai innebunit?Cand le spun unora ca eu nu mananc dulce se uita crucis,de parca as fi tampita..Dar m-am obisnuit
Cel mai mult si cel mai mult ma enerveaza parintii care isi indoapa copiii ,chiar daca sunt obezi "Mananca mama sa nu mi te imbolnavesti!".Atata timp cat copilul nu descopera gustul zaharului nu iti va cere niciodata porcarii si chestii procesate.Dar daca tot timpul parintii il invata cu mancare de la Mc si alte produse de genul si vad si la alti copii ca si ei mananca acelasi lucru,normal ca si ei cer...
In fine,nu vad prea bine urmatoarea generatie
Dap, asa e, nu au nicio scuza cum ca nu stiu ce/cum/cand sa manance.Pentru o reteta super calorica de prajitura exista internet dar pentru informatii privind alimentatia sanatoasa nu Asa eram si eu inainte.Mi se parea ceva supranatural sa rezisti tentatiilor, sa nu mananci zahar, prajeli, etc.Dar totul este posibil.Imi amintesc ca de multe ori vorbeam la telefon cu o colega care avea probleme si ea cu greutatea si cautam diverse sfaturi pentru slabit.Mda, "mereu" le puneam in aplicare de "MAINE" si pana atunci mai infulecam 10 felii de paine cu gem
N-ar fi chestia ca isi indoapa unii parinti cu mancare copii cat e ca nu le dau mancare sanatoasa.Stiu o mama care nu isi mai lasa fiica sa manance deloc mancare in timpul zilei daca spre exemplu opteaza pentru o ciocolata, inghetate, fursecuri, etc.Daca mananca dulciuri, nu primeste mancare.Si uite asa tipa face foamea pentru niste pofte de moment Eu am zis clar: copilul meu nu va stii ce sunt alea dulciuri din comert decat daca mie imi surade lista de ingrediente si nu au o groaza de grasimi nesanatoase sau e-uri periculoase.Mai bine stau eu toata ziua la cratita sau langa cuptor facandu-i prajituri decat sa il umplu ca pe pui cu concentrate.

Citat:
Anterior postat de Alexik Vezi mesajul
Ce raude ce nu urci putin carbo?poate te ajuta..
Mie pana acum mi-a mers cu tranzitul..desi la sb cam apar probleme
Abia astept sa vad cat mai ai!.De jos urci si nr de kal nu?
Doamne..sper sa se duca tentatiile astea cat mai repede..ca acum iar vad ca ma iau poftele..si desertul cu iaurt n-are acelasi gust cu indulcitor..trebuie sa-mi iau fructoza..ca asa-mi iesea bine.

Si eu..hai daca ar avea numai 5 kg in plus as intelege..da pana mea.Si eu am o vara..e grasuta..cred ca are vreo 20/30 kg in plus si manca cand vroia kurtos sau alte prajituri..
Hm..eu imi iau si cu frisca.
Mama a uitat sa-mi faca laptele de soiaca e praf) asa ca iar am putini carbo.Maine vad cum fac si mananc mai muulte legume
Nu e neaparat de la carbo cat e de la necesarul de fibre.Pe site mi-am calculat asta si am nevoie de 28g de fibre.Ei bine, eu foarte rar ajung la 15, iar in medie mananc cate 9-10g.E adevarat ca fibrele provin tot din carbo insa poti sa faci un meniu low-carb si cu fibre multe, dar nu stiu daca as putea vreodata sa ajung la 28 Sper totusi sa nu ai probleme cu tranzitul in perioada asta!
Dap, de joi
Oh, atunci sa iti iei fructoza De care indulcitor ai folosit?
Si btw, de ce nu ti-ai facut singura lapticul?
Citat:
Anterior postat de Alexik Vezi mesajul
Da..eu nu zic ca un copil sa nu manance o prajitura..dar nu zi de zi..
Am si eu o pr..acum cand m-am dus sa-mi iau solano..ia si-a luat inghetata+ciocolata+naty..pe care le va manca in seara asta..alta cat timp am stat afara a mancat tuc..Pff..las ca o sa arat eu bine
Aolooo, dar nu s-a incurcat Sa nu-ti para rau; sunt sigura ca vei arata mult mai bine decat ele, asta daca nu o faci deja Oricum fetelor, eu sunt convinsa ca o sa aratam bestial pe la 30-40 ani pentru ca practicam sport ceea ce conteaza incredibil de mult Iar eu sper ca voi continua cu alimentatia sanatoasa pana atunci si la fel si cu sportul.
  #1158 (permalink)  
Vechi 28 aug 2011, 22:59:11
Alexik's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 30
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 4.433
Aprecieri acordate: 30
Am fost apreciat(a) de 36 ori in 31 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alexik

Citat:
Anterior postat de Adina14 Vezi mesajul


Nu e neaparat de la carbo cat e de la necesarul de fibre.Pe site mi-am calculat asta si am nevoie de 28g de fibre.Ei bine, eu foarte rar ajung la 15, iar in medie mananc cate 9-10g.E adevarat ca fibrele provin tot din carbo insa poti sa faci un meniu low-carb si cu fibre multe, dar nu stiu daca as putea vreodata sa ajung la 28 Sper totusi sa nu ai probleme cu tranzitul in perioada asta!
Dap, de joi
Oh, atunci sa iti iei fructoza De care indulcitor ai folosit?
Si btw, de ce nu ti-ai facut singura lapticul?

Aolooo, dar nu s-a incurcat Sa nu-ti para rau; sunt sigura ca vei arata mult mai bine decat ele, asta daca nu o faci deja Oricum fetelor, eu sunt convinsa ca o sa aratam bestial pe la 30-40 ani pentru ca practicam sport ceea ce conteaza incredibil de mult Iar eu sper ca voi continua cu alimentatia sanatoasa pana atunci si la fel si cu sportul.
Cologram/unul lichid..dar vreau sa-l mai las ca sa nu-mi faca celulita.+ de la fructoza as face rost de calorii si carboosi are alt gust totul..nah
Pentru ca mama pune din ochi praful in apa..si nu stiu , ii iese super bune o placere sa-l beau.Eu cand il fac..desi masor..si ma chinui zici ca beau apa cu praf alb

Hm..cea care si-a luat nu arata asa rauare picioarele mai mari si celulita..dar in rest are fund bombat , burta nu , sani din plin.
Mereu am avut numai prietene care mancau si nu se ingrasau.Doar cea care tine dieta..se ingrasa cand manca..in rest pauza
Cea din urma(Ca tot ai adus vorba de facut mancare la copii) spunea ca daca o sa aiba o fata o va tine la dieta..Hm..eu n-am fost de acord cu astastil de viata sanatos da..! dar sa-mi tin copilul la dieta..deloc..chiar vreau sa il scutesc de chinul asta
__________________
If you want something you’ve never had, than do something you’ve never done



  #1159 (permalink)  
Vechi 28 aug 2011, 23:36:05
Adina14's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 12 mar 2011
Locaţie: Vâlcea, Romania
Vârsta: 27
Dieta: Vegan
Date: 163cm, 59.7kg
Mesaje: 3.942
Aprecieri acordate: 1.432
Am fost apreciat(a) de 813 ori in 524 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alexik

Citat:
Anterior postat de Alexik Vezi mesajul
Cologram/unul lichid..dar vreau sa-l mai las ca sa nu-mi faca celulita.+ de la fructoza as face rost de calorii si carboosi are alt gust totul..nah
Pentru ca mama pune din ochi praful in apa..si nu stiu , ii iese super bune o placere sa-l beau.Eu cand il fac..desi masor..si ma chinui zici ca beau apa cu praf alb

Hm..cea care si-a luat nu arata asa rauare picioarele mai mari si celulita..dar in rest are fund bombat , burta nu , sani din plin.
Mereu am avut numai prietene care mancau si nu se ingrasau.Doar cea care tine dieta..se ingrasa cand manca..in rest pauza
Cea din urma(Ca tot ai adus vorba de facut mancare la copii) spunea ca daca o sa aiba o fata o va tine la dieta..Hm..eu n-am fost de acord cu astastil de viata sanatos da..! dar sa-mi tin copilul la dieta..deloc..chiar vreau sa il scutesc de chinul asta
Ah; am inteles atunci
Ok, sunt geloasa pe prietenele tale Oh, nu te gandi ca o sa imi tin copilul la dieta!Dar cu siguranta o sa am grija sa il hranesc cu mancare sanatoasa.Si daca va fi mai grasut, nu o sa il las sa se apropie de numaratul caloriilor pana la 18 ani.Prea mult chin pe capul lui, cum ai spus si tu
  #1160 (permalink)  
Vechi 28 aug 2011, 23:53:15
Adina14's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 12 mar 2011
Locaţie: Vâlcea, Romania
Vârsta: 27
Dieta: Vegan
Date: 163cm, 59.7kg
Mesaje: 3.942
Aprecieri acordate: 1.432
Am fost apreciat(a) de 813 ori in 524 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alexik

Alex, eu am iesit.Noapte buna
 

Informatii despre slabit
adolescente, dieta personalizata, dulciuri, jurnal, sanatos, slabit, solduri, talie, tonifiere


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole