Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Dana P.

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1 (permalink)  
Vechi 10 feb 2011, 21:51:52
danapop's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 10 feb 2011
Locaţie: tg mures, Romania
Vârsta: 47
Dieta: Dieta personalizata dupa principii Monti
Date: 165cm, 79kg
Mesaje: 98
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Jurnal Dana P.

Eu sunt Dana si am 77,5 kg. Dupa multe incercari nereusite in ultima perioada de a duce la bun sfarsit o dieta, iata-ma aici, alaturi de voi. Recunosc ca m-am inscris pe forum din egoism, in speranta ca poate, poate, ma voi molipsi de forta, ambitia si tenacitatea voastra. Pe scurt, povestea mea e cam asa: pana acum 2 ani nu am avut probleme de greutate, mai puneam 2 kg dar intr-o saptamana le dadeam jos fara nici o problema. De atunci insa, am avut cateva probleme de sanatate, cateva operatii chirurgicale care au fost urmate fiecare de lungi perioade de regim si inactivitate, astfel ca, kilogramele au inceput sa se adune incet incet. La inceput nu am dat importanta, apoi am zis ca voi slabi oricand, trebuie doar sa imi propun...nu a fost chiar asa de simplu cum credeam, fiecare dieta era intrerupta de cate un eveniment mai mult sau mai putin important...In fine, ca sa nu plictisesc pe nimeni, am ajuns aici ...constienta de cum arat, fara haine care sa imi mai vina, obosita, dezamagita si satula de criticele "cunostintelor" mele care, evident arata ca trase prin inel. Am nevoie de ajutorul vostru...
danapop, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 923 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2 (permalink)  
Vechi 10 feb 2011, 22:23:24
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal Dana P.

Citat:
Anterior postat de danapop Vezi mesajul
Eu sunt Dana si am 77,5 kg. Dupa multe incercari nereusite in ultima perioada de a duce la bun sfarsit o dieta, iata-ma aici, alaturi de voi. Recunosc ca m-am inscris pe forum din egoism, in speranta ca poate, poate, ma voi molipsi de forta, ambitia si tenacitatea voastra. Pe scurt, povestea mea e cam asa: pana acum 2 ani nu am avut probleme de greutate, mai puneam 2 kg dar intr-o saptamana le dadeam jos fara nici o problema. De atunci insa, am avut cateva probleme de sanatate, cateva operatii chirurgicale care au fost urmate fiecare de lungi perioade de regim si inactivitate, astfel ca, kilogramele au inceput sa se adune incet incet. La inceput nu am dat importanta, apoi am zis ca voi slabi oricand, trebuie doar sa imi propun...nu a fost chiar asa de simplu cum credeam, fiecare dieta era intrerupta de cate un eveniment mai mult sau mai putin important...In fine, ca sa nu plictisesc pe nimeni, am ajuns aici ...constienta de cum arat, fara haine care sa imi mai vina, obosita, dezamagita si satula de criticele "cunostintelor" mele care, evident arata ca trase prin inel. Am nevoie de ajutorul vostru...
Buna Dana si bine ai venit in familia slabutelor

Ce diete ai incercat pana acum?
Ce alimentatie ai in prezent?

Starea actuala de sanatate iti permite sa faci activitati fizice?
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #3 (permalink)  
Vechi 11 feb 2011, 16:03:30
danapop's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 10 feb 2011
Locaţie: tg mures, Romania
Vârsta: 47
Dieta: Dieta personalizata dupa principii Monti
Date: 165cm, 79kg
Mesaje: 98
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Dana P.

Hmm...sa incep cu ultima intrebare. Da, acum am voie sa fac cam orice fel de activitate fizica doar ca rezistenta mea fizica s-a cam dus pe apa sambetei...dupa 15 min de aerobic gafai mai ceva decat o locomotiva de pe vremea lui Cuza. Plus ca ritmul meu cardiac ajunge undeva la 140 ceea ce nu e tocmai ok...si sunt nevoita sa ma opresc pentru ca...mai bine cu cateva kg in plus decat cu un AVC in palmares. Recunosc insa ca nu am facut in fiecare zi sport pentru a-mi creste rezistenta treptat. Asta ar fi primul lucru pe lista mea care se intituleaza "De facut...".Alimentatia mea la ora actuala este destul de nesanatoasa. Foarte gustoasa de altfel, dar nesanatoasa. In tineretile mele mai tineam dieta disociata pentru scurt timp pentru ca, cum spuneam, intr-o saptamana dadeam jos kilogramele care ma incomodau . Acuma nu as mai putea si la cate kg am de dat jos nu ar fi o alegere prea inteleapta pentru sanatatea mea. In ultimul an, m-am orientat spre Montigniac. Cred ca asta mi se potriveste cel mai bine. Teoretic stiu ce trebuie sa evit, cate mese ar trebui sa mananc, etc...cu practica e mai greu pentru ca imi place foarte mult sa gatesc si sunt o gurmanda de felul meu. Ceea ce imi lipseste acum este vointa, am nevoie de cineva cu care sa fac drumul asta. Am nevoie sa vad ca altii pot si ca se poate...Si ca o gluma, cred ca am nevoie de alt sot...pentru ca al meu ma place asa cum sunt, ma vede frumoasa oricum si nu a comentat niciodata nimic in privinta kilogramelor pe care le-am tot adunat. Si nu m-a incurajat niciodata cand am mai inceput cate o cura de slabire...pe principiul "bine ca esti sanatoasa"...ca frumoasa nu mai sunt de mult! Cam asta e despre mine...
danapop, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 923 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4 (permalink)  
Vechi 11 feb 2011, 19:00:53
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal Dana P.

Citat:
Anterior postat de danapop Vezi mesajul
Hmm...sa incep cu ultima intrebare. Da, acum am voie sa fac cam orice fel de activitate fizica doar ca rezistenta mea fizica s-a cam dus pe apa sambetei...dupa 15 min de aerobic gafai mai ceva decat o locomotiva de pe vremea lui Cuza. Plus ca ritmul meu cardiac ajunge undeva la 140 ceea ce nu e tocmai ok...si sunt nevoita sa ma opresc pentru ca...mai bine cu cateva kg in plus decat cu un AVC in palmares. Recunosc insa ca nu am facut in fiecare zi sport pentru a-mi creste rezistenta treptat. Asta ar fi primul lucru pe lista mea care se intituleaza "De facut...".Alimentatia mea la ora actuala este destul de nesanatoasa. Foarte gustoasa de altfel, dar nesanatoasa. In tineretile mele mai tineam dieta disociata pentru scurt timp pentru ca, cum spuneam, intr-o saptamana dadeam jos kilogramele care ma incomodau . Acuma nu as mai putea si la cate kg am de dat jos nu ar fi o alegere prea inteleapta pentru sanatatea mea. In ultimul an, m-am orientat spre Montigniac. Cred ca asta mi se potriveste cel mai bine. Teoretic stiu ce trebuie sa evit, cate mese ar trebui sa mananc, etc...cu practica e mai greu pentru ca imi place foarte mult sa gatesc si sunt o gurmanda de felul meu. Ceea ce imi lipseste acum este vointa, am nevoie de cineva cu care sa fac drumul asta. Am nevoie sa vad ca altii pot si ca se poate...Si ca o gluma, cred ca am nevoie de alt sot...pentru ca al meu ma place asa cum sunt, ma vede frumoasa oricum si nu a comentat niciodata nimic in privinta kilogramelor pe care le-am tot adunat. Si nu m-a incurajat niciodata cand am mai inceput cate o cura de slabire...pe principiul "bine ca esti sanatoasa"...ca frumoasa nu mai sunt de mult! Cam asta e despre mine...
Nu conteaza rezistenta fizica, nici un incepator nu o are, dar ti-o "construiesti" pe masura ce practici sportul.

Apoi, nu e obligatoriu sa faci aerobic, exista si sporturi mai calme, callanetics, pilates... sunt la fel de bune.

Montignac ar fi o alegere buna

Iti dau un exemplu de vointa Alina82 – Slabuta 2011 - Slabute.ro
In comunitate gasesti inca cateva mii astfel de exemple

Orice se poate, trebuie sa iti doresti cu adevarat aceasta schimbare
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #5 (permalink)  
Vechi 11 feb 2011, 22:43:42
danapop's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 10 feb 2011
Locaţie: tg mures, Romania
Vârsta: 47
Dieta: Dieta personalizata dupa principii Monti
Date: 165cm, 79kg
Mesaje: 98
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Dana P.

Am deja 2 zile de cand rasfoiesc forumul vostru ( spun asa pentru ca mai e mult pana va fi "al nostru") si cred ca o sa imi mai trebuiasca 20 sa citesc si restul. Am gasit cu ajutorul vostru exercitii care imi plac si pe care de abia astept sa le pun de maine in aplicare. De fapt maine va fi prima mea zi oficiala de slabit. Momentan stau acasa dar peste 3 saptamani voi incepe serviciul si atunci mi-am gandit un program pe care sa il pot respecta si acum si dupa ce voi merge la lucru. 5 mese pe zi si 2 reprize de sport. Una dimineata care va consta din exercitiile lui Leslie Sansone (cele mai usoare, 1 mila pentru inceput) pe care dupa ce voi merge la servici le voi inlocui cu fataitul pe acolo iar seara, voi incepe cu faza 1 din Slim in 6. Exercitiile pe care le aveam eu si la care scoteam limba de un cot erau mult mai solicitante decat astea. Chiar imi doresc sa le incep si peste o saptamana sper sa fiu la fel de incantata ca acum. Trebuie sa recunosc insa, ca incantarea mea are legatura si cu voi.Am tot citit astazi povestile fetelor si asta mi-a transmis un psihic foarte bun si multa hotarare. Si le multumesc pentru asta chiar daca ele nu stiu ca au facut asta pentru mine. Oricum, una peste alta, de maine: 5 mese, multa apa, sport, masaj cu zat de cafea, impachetari in folie si...cantarit peste o saptamana!
danapop, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 923 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #6 (permalink)  
Vechi 15 feb 2011, 18:54:13
danapop's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 10 feb 2011
Locaţie: tg mures, Romania
Vârsta: 47
Dieta: Dieta personalizata dupa principii Monti
Date: 165cm, 79kg
Mesaje: 98
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Dana P.

Nu am mai scris in ultimele zile pentru ca am fost destul de ocupata. Sa vedem...mi-am propus mai multe mese pe zi dar cu exceptia zilei de azi, in rest nu prea am reusit sa ma tin de program. In primul rand din cauza faptului ca nu prea am fost acasa insa, mi-am propus ceva...de fiecare data cand voi mai pleca, imi voi lua mancare cu mine in poseta, un fruct,biscuiti cu cereale, orice se poate ambala si transporta. Dar altfel, mesele luate au fost asa cum trebuie, adica doar cu alimente permise. Una peste alta nu prea am reusit sa mananc un minim de 1200 de calorii pe zi, insa...din greseli invata omul asa ca pe viitor sper sa imi reglez regimul asa cum trebuie. Am inceput sa fac sport si in ultimele 4 zile am facut in fiecare seara, cam 30 min, de astazi imi propun 45. Ultima masa o iau la ora 18 iar sportul il fac pe la 20. Pana aici e oarecum ok, astept ziua de sambata sa ma cantaresc.
danapop, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 923 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #7 (permalink)  
Vechi 15 feb 2011, 18:59:43
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Jurnal Dana P.

Iti urez si eu bun venit,Dana!
E f bine ca ti-ai reglat mesele, si bravo si pentru sport!Cu Leslie am avut si eu anul trecut rezultate minunate,combinata cu MOntignac m-a ajutat sa ajung la mentinere
Am dat-o in bara de sarbatori,dar..acum sunt iar cumintica,la dieta
App,m-ai facut sa rad la faza cu sotul, ca trebuie schimbatIn schimb eu cred ca esti norocoasa,ca pt sot esti cea mai frumoasa
O seara buna si bafta cu ceea ce ti-ai propus!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de VentoFreddo; 15 feb 2011 at 19:59:05.
  #8 (permalink)  
Vechi 15 feb 2011, 19:00:54
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Jurnal Dana P.

CE ai mancat azi?Incearca sa intri in fiecare zi, macar putin, cat sa postezi meniul aici, asa fetele te vor ajuta mult
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #9 (permalink)  
Vechi 15 feb 2011, 19:54:12
danapop's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 10 feb 2011
Locaţie: tg mures, Romania
Vârsta: 47
Dieta: Dieta personalizata dupa principii Monti
Date: 165cm, 79kg
Mesaje: 98
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Dana P.

Mi-am postat deja meniul pentru ziua de azi. Am mancat iarasi prea putin. Am inteles din cartea Mihaelei Bilic ca trebuie sa mananc cam 1400 de calorii pe zi la numarul de kilograme pe care vreau sa il dau jos si mai tarziu 1200. Maine o sa ma stradui mai mult, asa invatam, din greseli. In privinta sportului...imi place Leslie Sansone, pentru energia ei si pentru mosii din randul trei...pt ca daca ei pot, inseamna ca si eu trebuie sa pot. Am incercat si Slim in 6 dar deocamdata este dificil pentru mine si am renuntat. Decat sa fac ceva scrasnind din dinti mai bine renunt. Cu Leslie e mai usor si amuzant si acum ca fundul nu ma mai doare de fiecare data cand ma asez pe undeva sper sa trec la 3 mile. Cat despre sotul meu...hmmm...mai nou a invatat 2 lucruri: sa isi puna singur sare in mancare pentru ca ii gatesc separat si cam "uit" sa o mai gust si al doilea,a uitat ca nevasta-sa stie sa faca prajituri. Altfel, toate-s bune.
danapop, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 923 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de danapop; 15 feb 2011 at 19:57:42.
  #10 (permalink)  
Vechi 15 feb 2011, 20:04:03
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Jurnal Dana P.

esti haioasa,da ai dreptate, ai vazut mosul ala ce ridica din craci pe acolo?
Eu ziceam sa-l postezi aici, in jurnal, in fiecare zi, ca sa fie usor vizibil, ca la meniuri il salvezi,da le e greu fetelor sa-l caute in fiecare zi la meniurile tale..
Ii faci si sotului un bine, al meu de cand sunt eu la dieta s.a invatat si el sa pape mai fara sare, si ii place si mancarea mea de dieta..e drept ca pe langa aia el mai baga si paine,sau covrigei etc,da eu sunt multumita ca a micsorat sarea si pastele,carnea prajita etc.
uite, asa sa apara:
CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 08:30
Cafea, 200ml - 2 calorii, 0.2 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 4 sodiu, 0 zahar
Lapte 1.5%, Oke!, 50ml - 22 calorii, 1.5 proteine, 0.8 grasimi, 0 colesterol, 2.3 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Zahar tos, 10g - 39 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 10 carbohidrati, 0 fibre, 0.1 sodiu, 10 zahar
Sunca pui, Aldis, 100g - 264 calorii, 14 proteine, 21 grasimi, 0 colesterol, 3 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Gustare 1, ora 11:00
Banane, 125g - 112 calorii, 1.4 proteine, 0.4 grasimi, 0 colesterol, 28.5 carbohidrati, 3.3 fibre, 0 sodiu, 15.3 zahar
Prânz, ora 14:00
Paste din porumb, Pasta d'oro, Arpis, 70g - 245 calorii, 5.6 proteine, 0.8 grasimi, 0 colesterol, 50.4 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Sos Napoletana, Panzani, 50g - 30 calorii, 0.5 proteine, 1 grasimi, 0 colesterol, 4.7 carbohidrati, 0 fibre, 200 sodiu, 0 zahar
Gustare 2, ora 16:30
Compot de mere, fara zahar, by Sunshine, 300ml - 36 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 9.6 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Cina, ora 18:00
Telemea de vaca, LaDorna, 100g - 260 calorii, 19 proteine, 20 grasimi, 0 colesterol, 1 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Rosii, 100g - 18 calorii, 0.9 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 3.9 carbohidrati, 1.2 fibre, 5 sodiu, 2.6 zahar
Ardei verde, 100g - 20 calorii, 0.9 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 4.6 carbohidrati, 1.7 fibre, 0 sodiu, 2.4 zahar
Ceapa rosie, 30g - 12 calorii, 0.4 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 2.5 carbohidrati, 0.4 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1060 calorii, (mic)44.4 proteine, (mult)44.2 grasimi, 0 colesterol, 120.5 carbohidrati, 6.6 fibre, 209.1 sodiu, 30.3 zahar
ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1478 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1478 calorii
O SEARA FRUMOASA!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
dezamagita, femei, greutate, haine, jurnal, kilograme, motivatie, obosita, sanatos, slabit

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal Dana - Frumusetea vine din interior alecu dana Arhiva jurnale slabit 17 18 nov 2010 20:36:34
Salata orientala de post a la Dana danasonrisa Retete culinare 0 17 nov 2010 20:16:33
Salata a la dana iacob dana Retete culinare 0 24 feb 2010 14:22:16

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole