Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

jurnal de fluturas

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1961 (permalink)  
Vechi 05 mai 2016, 15:12:35
butterfly30's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 12 apr 2013
Locaţie: iasi, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incerc sa traiesc sanatos
Date: 166cm, 68kg
Mesaje: 6.781
Aprecieri acordate: 5.355
Am fost apreciat(a) de 11.447 ori in 5.321 mesaje
Implicit Re: jurnal de fluturas

Citat:
Anterior postat de Q88 Vezi mesajul

Tu mai vrei sa slabesti?
Care este target-ul tau?
Si cu sportul cum stai?
Cris, m-am gândit azi la întrebarea ta. Sincer, cum spuneam și ieri, deocamdată sunt super-mulțumită cu 55-56 de kg, dar adevărul e ca îmi doresc foarte mult ca în următorii ani sa ajung undeva la 53 de kg. Dar sunt conștientă ca trebuie sa am ceva mai mult timp pt îngrijirea personala, pt ca din păcate cu cat stratul de grăsime se duce, pielea se destinde și nu are un aspect extraordinar. Sincer prioritatea mea acum e sa ma apuc serios de învățat, chiar dacă asta ar presupune pentru o perioada sa ma limitez la puțin cardio și atât. E pt o perioada limitata de timp și cred ca merita, ar fi bine pt mine pt ca ar fi un loc de munca foarte convenabil ca și program și as avea timp și disponibilitate și pt cei mici.

Pe de alta parte, ieri am regretat ca am făcut sport în loc sa dorm pt ca m-am simțit epuizata maxim după-amiază, am fost zombi. Deci azi m-am băgat în pat. Mai întâi au țopăit vecinii, apoi m-a sunat o prietena ca vine mai târziu la mine, apoi soțul ca a ajuns cu bine, și asa am pierdut timpul aiurea, măcar făceam sport. mai târziu fac puțin smotru, ca mâine e sărbătoare și apoi în plan a ma culc devreme. Sper sa și reușesc!
butterfly30, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
butterfly30, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1352 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1353 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui butterfly30:
danyella2008 (05 mai 2016), LOREDANA99 (05 mai 2016), niculina04 (05 mai 2016)
  #1962 (permalink)  
Vechi 05 mai 2016, 16:00:47
butterfly30's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 12 apr 2013
Locaţie: iasi, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incerc sa traiesc sanatos
Date: 166cm, 68kg
Mesaje: 6.781
Aprecieri acordate: 5.355
Am fost apreciat(a) de 11.447 ori in 5.321 mesaje
Implicit Re: jurnal de fluturas

OMG! Am dat peste un documentar despre o copila anorexica de 8 ani. cred ca am uitat ca sunt în primul rand un exemplu pt doua creiere fragede. Cu siguranță un stil de viata sănătos, nu slăbitul trece din nou pe primul loc. Am un soc, credeti-ma. Când pleacă soacra-mea de tot scot toate porcăriile din casa. În schimb le voi oferi după fiecare masa o porție mica de dulce sănătos. Nu vreau nici sa tânjeasca după dulce ca după fructul interzis, nici sa le vadă ca premii pt golirea farfuriei, nimic altceva decât o chestie normala intr-o cantitate normala. Trebuie sa ma mai documentez pe tema asta. Cred ca e cazul sa renunț sa mai citesc despre slăbit, ca sunt suficient de slaba, și o sa ma concentrez din nou pe cărțile de Parenting. Nu ca le urmez întocmai, dar nu e rău să mai citim..deși tot Irina Petrea rămâne preferata mea!
butterfly30, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
butterfly30, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1352 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1353 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 5 membri au apreciat mesajul lui butterfly30:
alina_neamt (06 mai 2016), Aness (05 mai 2016), LOREDANA99 (05 mai 2016), myha (06 mai 2016), niculina04 (05 mai 2016)
  #1963 (permalink)  
Vechi 05 mai 2016, 17:24:33
LOREDANA99's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 16 nov 2011
Locaţie: Panciu, Romania
Vârsta: 36
Date: 168cm, 59.3kg
Mesaje: 10.522
Aprecieri acordate: 10.801
Am fost apreciat(a) de 8.288 ori in 5.264 mesaje
Implicit Re: jurnal de fluturas

Citat:
Anterior postat de Zoe Vezi mesajul

cu siguranţă e de la crăpelniţa din ultimele zile, normal, mi s-a desfundat stomacul şi-acum trebuie să-l înnod la loc
Crapelnitaaaa
__________________

„Pacea vine dinăuntrul tău, nu o căuta în afara ta.” Buddha
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...a99-11089.html
LOREDANA99, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
LOREDANA99, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1794 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1277 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 761 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui LOREDANA99:
alina_neamt (06 mai 2016), Zoe (06 mai 2016)
  #1964 (permalink)  
Vechi 05 mai 2016, 19:36:19
niculina04's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 26 sep 2011
Locaţie: ????????, Romania
Date: 161cm, 91.9kg
Mesaje: 5.938
Aprecieri acordate: 6.584
Am fost apreciat(a) de 4.410 ori in 2.720 mesaje
Implicit Re: jurnal de fluturas

Fluturas citii doar un pic si ma bucur ca ai ajuns la concluzia ca esti destul de slaba,iti tre sport pt tonifierea zonelor cu probleme si alimentatie sanatoasa in leg cu copii,eu nu sunt prea"citita"(mai citesc pe ici pi colo cate un documentar despre cresterea lor)dar cred ca pe langa dulcele sanatos sa le oferi odata pe luna si unul nesanatos daca poftesc la el,atunci cand vor fi mai mari curiozitatea ii v-a impinge spre degustarea lor si poate gustul le place sau nu...daca le place ?cand vor avea ocazia vor manaca pe ascuns si ii mai grav,eu prefer sa le explic de ce e bun sau nu(inteleg in mare motivul) si atunci las la latitudinea lor dc il mai vor .
Ai ocazia sa le dai mancare naturala si ar trebui sa profiti la maxim,invatai cu toate,poate gresesc dar uneori copii nu se cresc dupa carte,tu ca mama simti ce tre sa faci pt copilul tau?stii ca sunt o multime de teorii care de multe ori se bat cap in cap si te deruteaza,tre sa "citesti" printre randuri si sa tragi concluziile sanatoase pt puii tai.......poate gresesc si imi cer scuze

Stii cati copii au probleme cu alimentatia?o multime,din pacate......de noi depinde indrumarea lor,cunosc o fam a carei fetita e un pic grasuta iar taicasu ii spune mereu "esti o grasa...ai burta mare...ai ramas mica din cauza ca esti grasa....baiii, opreste-te din mancat, nu te uiti la tine...etc"ce crezi ca face fata?cand merge la o aniversare in loc sa se joace mananca non stop bomboane si bea suc de acasa fura dulciuri si mananca la sc sau in camera ei..........a, si am uitat sa-ti spun ca nenea mai este si prof universitar intr-o lume civilizata si plin de teorii educative.....pt un copil explicatiile date in leg cu ceva fac mai mult decat insultele sau apostrofatiile,poate deveni timorat,irascibil si apoi un adult cu probleme......eu nu stiu ce strategie sa adopt cu bubu mare sa fie ma "infipta" nu o bleguta e ca taicasu cand era copil cea mica imi seamna de mica
Anul trecut am auzit si eu de o fata de 12 ani care trebuia sa se ingrase 4 kg pt a evita internarea,poate asa era gena ei nu cunosc amanunte dar cica arata rau de tot
__________________
RINA I
talie - 82
colac-105
bust -102
brat - 35
picior- 61
niculina04, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2413 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1896 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1639 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui niculina04:
butterfly30 (05 mai 2016)
  #1965 (permalink)  
Vechi 05 mai 2016, 19:46:21
niculina04's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 26 sep 2011
Locaţie: ????????, Romania
Date: 161cm, 91.9kg
Mesaje: 5.938
Aprecieri acordate: 6.584
Am fost apreciat(a) de 4.410 ori in 2.720 mesaje
Implicit Re: jurnal de fluturas

Raportez cu mana pe inima ca azi am papat 2 biscuiti cu o bucata de rahato lingurita de dulceata si 12 gr de unt
in rest:fructe,peste inabusit cu piure de cartofi si gulie brocoli tras la tigaie,1 iaurt de capra(nu stiu procentul de grasime dar slab nu fu)1 iaurt de vacuta,paine(5 felii)
Sport:17 min aparate in parc si vreo 50 min tenis cu buburuzele

Au 24° azi,groaznic de cald in masina,plaja plina,imi rusine sa ies in lume la cum arat as merge cu toata rusinea dar cea mare tuseste....ieri am mancat inghetata pe ascuns din cauza asta

Seara frumoasa!!!!

P.S. Fluturas sa treci ce papi si ce dai la bebei,ne inspiram si noi pt ca eu de vreo 10 ani de cand am copii am ramas fara idei
__________________
RINA I
talie - 82
colac-105
bust -102
brat - 35
picior- 61
niculina04, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2413 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1896 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1639 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui niculina04:
LOREDANA99 (05 mai 2016)
  #1966 (permalink)  
Vechi 05 mai 2016, 20:01:05
butterfly30's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 12 apr 2013
Locaţie: iasi, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incerc sa traiesc sanatos
Date: 166cm, 68kg
Mesaje: 6.781
Aprecieri acordate: 5.355
Am fost apreciat(a) de 11.447 ori in 5.321 mesaje
Implicit Re: jurnal de fluturas

Nico, eu nu zic sa nu țin și dulce nesănătos în casa, dar cred ca dacă le au permanent la dispoziție creste tentația, vad la mine cum e. Cred ca mai corect ar fi sa cumpărăm din când în când decât sa ținem mereu în casa. povestea ta o înțeleg prea bine, când eram în clasa a opta eram slabuta, în jur de 50 kg la 1m 64, nu mâncăm micul dejun ca nu aveam chef, uneori luam o gustare la școală dar nu mereu, mâncăm prânzul la 3 și cina la 7 și cam atât. La prânz mâncăm f mult, 2-3 feluri de mâncare relaxat, mi se pare și normal pt un copil în creștere care nu a mâncat de 18-20 de ore. Ei, mama se uita mereu ciudat la mine dar credeam ca e ceva pozitiv, ca ii respect mâncarea, asta pana intr-o zi când am cerut încă o porție din felul doi și a făcut o fata de tata a început sa rada în hohote. Am întrebat de ce, nu e bine sa mai mănânc? Și a zis sa fac ce vreau, dar mi se pare normal sa mananc mai mult ca tata, care e ditamai bărbatul? Ca dacă mănânc cat el înseamnă că vreau sa am kg lui, și asa mai departe. A fost un soc pt mine, efectiv. Am întrebat ce ar trebui sa mananc și mi-a spus ca grefe, mere, putina mămăligă, fără pâine, fără grăsimi, etc. Asta în condițiile în care de la noi de pe masa nu lipseau niciodată dulciurile de casa, plăcinte și gogoși prăjite, prăjituri margarinoase și alte asemenea. Încă o data, aveam 14 ani, 1 m 64 și 50 kg.... din ziua aceea am început sa ma preocup de ideea de dieta, sa ma amestec în discuțiile colegelor pe aceasta tema, sa mananc pe stomacul gol lămâi, orez crud, usturoi și alte chestii, sa încerc dieta cu ciorba de varza și altele. În doi ani aveam 10 kg în plus, în 4 ani 20. Când țineam dieta și vedea ca nu mananc cu zilele mama nu vorbea cu mine, îmi făcea plăcinte calde sau prăjituri la care știa ca nu rezist și venea și mi le punea în camera și pleca. Plangeam și mâncăm, crede-ma! Nu ma înțelege greșit, mama ne iubește foarte mult și a făcut tot ce a putut pentru noi, numai ca nu a știut niciodată ce ne trebuie. Niciodată. Asa ca asta ca simți ce ii trebuie copilului tău. ..poate ca nu strica sa auzi și alte opinii. Nu sa le urmezi întocmai, dar sa reflectezi la anumite idei poate fi util.
butterfly30, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
butterfly30, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1352 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1353 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 6 membri au apreciat mesajul lui butterfly30:
alina_neamt (06 mai 2016), Aness (05 mai 2016), danyella2008 (05 mai 2016), LOREDANA99 (06 mai 2016), niculina04 (05 mai 2016), Zoe (06 mai 2016)
  #1967 (permalink)  
Vechi 05 mai 2016, 20:05:35
butterfly30's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 12 apr 2013
Locaţie: iasi, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incerc sa traiesc sanatos
Date: 166cm, 68kg
Mesaje: 6.781
Aprecieri acordate: 5.355
Am fost apreciat(a) de 11.447 ori in 5.321 mesaje
Implicit Re: jurnal de fluturas

A, pai dacă vrei sa te inspiri din ce am mâncat eu azi cu placere, dar nu știu cat o sa te ajute: fructe, ciocolată, pâine, ciocolată, mămăligă cu urda, ciocolată, cafea, ciocolată. .. singurul lucru pe care am putut sa-l fac ca sa minimizeze dezastrul a fost sa beau multa apa și sa nu mai pun nik în gura după ora 4. La copii:

-pâine cu semințe plus gem de fructe fără zahar
-banane
-pere
-oua fierte, roșii, măsline
-macrou la cuptor la 100 g cu niște castraveti
butterfly30, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
butterfly30, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1352 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1353 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui butterfly30:
LOREDANA99 (06 mai 2016), niculina04 (05 mai 2016)
  #1968 (permalink)  
Vechi 06 mai 2016, 08:08:37
LOREDANA99's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 16 nov 2011
Locaţie: Panciu, Romania
Vârsta: 36
Date: 168cm, 59.3kg
Mesaje: 10.522
Aprecieri acordate: 10.801
Am fost apreciat(a) de 8.288 ori in 5.264 mesaje
Implicit Re: jurnal de fluturas

Citat:
Anterior postat de butterfly30 Vezi mesajul
Nico, eu nu zic sa nu țin și dulce nesănătos în casa, dar cred ca dacă le au permanent la dispoziție creste tentația, vad la mine cum e. Cred ca mai corect ar fi sa cumpărăm din când în când decât sa ținem mereu în casa. povestea ta o înțeleg prea bine, când eram în clasa a opta eram slabuta, în jur de 50 kg la 1m 64, nu mâncăm micul dejun ca nu aveam chef, uneori luam o gustare la școală dar nu mereu, mâncăm prânzul la 3 și cina la 7 și cam atât. La prânz mâncăm f mult, 2-3 feluri de mâncare relaxat, mi se pare și normal pt un copil în creștere care nu a mâncat de 18-20 de ore. Ei, mama se uita mereu ciudat la mine dar credeam ca e ceva pozitiv, ca ii respect mâncarea, asta pana intr-o zi când am cerut încă o porție din felul doi și a făcut o fata de tata a început sa rada în hohote. Am întrebat de ce, nu e bine sa mai mănânc? Și a zis sa fac ce vreau, dar mi se pare normal sa mananc mai mult ca tata, care e ditamai bărbatul? Ca dacă mănânc cat el înseamnă că vreau sa am kg lui, și asa mai departe. A fost un soc pt mine, efectiv. Am întrebat ce ar trebui sa mananc și mi-a spus ca grefe, mere, putina mămăligă, fără pâine, fără grăsimi, etc. Asta în condițiile în care de la noi de pe masa nu lipseau niciodată dulciurile de casa, plăcinte și gogoși prăjite, prăjituri margarinoase și alte asemenea. Încă o data, aveam 14 ani, 1 m 64 și 50 kg.... din ziua aceea am început sa ma preocup de ideea de dieta, sa ma amestec în discuțiile colegelor pe aceasta tema, sa mananc pe stomacul gol lămâi, orez crud, usturoi și alte chestii, sa încerc dieta cu ciorba de varza și altele. În doi ani aveam 10 kg în plus, în 4 ani 20. Când țineam dieta și vedea ca nu mananc cu zilele mama nu vorbea cu mine, îmi făcea plăcinte calde sau prăjituri la care știa ca nu rezist și venea și mi le punea în camera și pleca. Plangeam și mâncăm, crede-ma! Nu ma înțelege greșit, mama ne iubește foarte mult și a făcut tot ce a putut pentru noi, numai ca nu a știut niciodată ce ne trebuie. Niciodată. Asa ca asta ca simți ce ii trebuie copilului tău. ..poate ca nu strica sa auzi și alte opinii. Nu sa le urmezi întocmai, dar sa reflectezi la anumite idei poate fi util.
Ma regasesc in povestea ta...si acum fata nasilor trece prin acelasi lucru...doar ca e mai mare si imi spune, draga de ea..."Cun sa dau 2-3 kg jos pana la banchet sa incap in rochie, daca meniul de astazi a fost cartofi pai cu snitele si prajitura?"...trist.
__________________

„Pacea vine dinăuntrul tău, nu o căuta în afara ta.” Buddha
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...a99-11089.html
LOREDANA99, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
LOREDANA99, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1794 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1277 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 761 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui LOREDANA99:
butterfly30 (06 mai 2016)
  #1969 (permalink)  
Vechi 06 mai 2016, 08:47:08
butterfly30's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 12 apr 2013
Locaţie: iasi, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incerc sa traiesc sanatos
Date: 166cm, 68kg
Mesaje: 6.781
Aprecieri acordate: 5.355
Am fost apreciat(a) de 11.447 ori in 5.321 mesaje
Implicit Re: jurnal de fluturas

Lore, eu înțeleg perfect și cred ca multe ne regăsim. .

Nu îmi pare rău că ieri am mâncat ce mi-a vrut inimioara ca azi aveam doar 200 de g în plus și un nou chef de mancat sănătos.
butterfly30, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
butterfly30, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1352 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1353 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1970 (permalink)  
Vechi 06 mai 2016, 09:30:29
niculina04's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 26 sep 2011
Locaţie: ????????, Romania
Date: 161cm, 91.9kg
Mesaje: 5.938
Aprecieri acordate: 6.584
Am fost apreciat(a) de 4.410 ori in 2.720 mesaje
Implicit Re: jurnal de fluturas

Vai fetelor bine ca mama nu era cu dulciurile (nu ii placeau si nici nu facea)cartofi prajiti erau f rariazi imi spune ca sunt prea grasa si ma pot imbolnavi ca ar trebui slabesc
Noi cred ca avem alta mentalitate si tind sa cred ca ne putem indruma bine copilasi.

Va fetelor,o zi frumoasa!
__________________
RINA I
talie - 82
colac-105
bust -102
brat - 35
picior- 61
niculina04, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2413 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1896 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1639 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui niculina04:
butterfly30 (06 mai 2016), LOREDANA99 (06 mai 2016)
 

Informatii despre slabit
calorii, dieta, fluturas, jurnal, jurnale, mamici, sanatos, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole