Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Ralu: Indraznesc sa-mi recreez lumea intru frumos!

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #101 (permalink)  
Vechi 04 sep 2010, 20:32:51
nicoleta100's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnal Ralu: Indraznesc sa-mi recreez lumea intru frumos!

Citat:
Anterior postat de RaluRalu Vezi mesajul
Bună, Nico!
Îţi mulţumesc de vizită şi mă bucur că a ajuns frăţiorul tău cu bine, împreună cu familia lui! Să aveţi parte de clipe minunate împreună! Îţi mulţumesc şi pentru floricele! Sunt superbe! Au adus un aer de prospeţime în căsuţa mea ( recunosc că astăzi am cam lăsat-o de izbelişte ).
Eu sunt cu ruşii pe cap Noroc că am apucat să fac sportul mai de dimineaţă că altfel aş fi rămas corigentă pe ziua de azi Acum mă simt aiurea rău de tot Mă dor toate cele! Sper ca mâine să fiu mai bine.

Astăzi am gătit şi eu două reţete de pe site şi sunt tare încântată deşi iar am multe proteine şi grăsimi
Te pupic dulce, fetiţa mea scumpă
Pupici dulci bebelului scump
Salutare,mami Ralu si aici la tine in casuta,te-am salutat si la mine!
Acum le-am servit cina si pana papa ei ,scriu un mesaj ,doua!
OF,imi pare rau ca ai rusii pe cap! Iti doresc sa te faci repede ,repede bine sa putem sa ne apucam demiercuri de sport!!!
PUPICI DULCI PT MAMA MEA!!!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #102 (permalink)  
Vechi 05 sep 2010, 15:30:19
RaluRalu's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 14 iun 2010
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 44
Date: 164cm, 61.3kg
Mesaje: 3.563
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: Jurnal Ralu: Indraznesc sa-mi recreez lumea intru frumos!

Citat:
Anterior postat de nicoleta100 Vezi mesajul
Salutare,mami Ralu si aici la tine in casuta,te-am salutat si la mine!
Acum le-am servit cina si pana papa ei ,scriu un mesaj ,doua!
OF,imi pare rau ca ai rusii pe cap! Iti doresc sa te faci repede ,repede bine sa putem sa ne apucam demiercuri de sport!!!
PUPICI DULCI PT MAMA MEA!!!
Bună, Nico!
Până miercuri garantat voi fi în formă pentru sport Eu sper să pot face câte ceva începând de mâine Mai puţin şi nu atât de intens dar măcar ceva acolo sper să fac
Te pup dulce şi îţi doresc o duminică frumoasă în continuare!


RaluRalu, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
RaluRalu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2060 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1543 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1027 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #103 (permalink)  
Vechi 05 sep 2010, 15:50:41
RaluRalu's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 14 iun 2010
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 44
Date: 164cm, 61.3kg
Mesaje: 3.563
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: Jurnal Ralu: Indraznesc sa-mi recreez lumea intru frumos!

MENIU 05.09.2010

CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 10:40
Omleta, 150g - 236 calorii, 16.1 proteine, 18 grasimi, 534 colesterol, 1.1 carbohidrati, 0 fibre, 242 sodiu, 1.1 zahar
Rosie, 125g - 32 calorii, 1.4 proteine, 0.4 grasimi, 0 colesterol, 5.4 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Urda (ricotta) de oaie, 40g - 70 calorii, 4.5 proteine, 5.2 grasimi, 20.4 colesterol, 1.2 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0.1 zahar
Ceai verde, 250ml - 5 calorii, 0.5 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0.5 carbohidrati, 0 fibre, 7.5 sodiu, 0 zahar

Gustare 1, ora 12:20
Nuci, 20g - 131 calorii, 3 proteine, 13 grasimi, 0 colesterol, 2.7 carbohidrati, 1.3 fibre, 0 sodiu, 0.5 zahar

Prânz, ora 14:40
Ciorba de salata (reteta SB) a la Laura, 300ml - 65 calorii, 2.7 proteine, 3.9 grasimi, 0 colesterol, 4.8 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Ardei umpluti cu piept de pui si ciuperci, South Beach faza I, 200g - 329 calorii, 34.2 proteine, 15.2 grasimi, 164 colesterol, 13.4 carbohidrati, 3.6 fibre, 94.2 sodiu, 4 zahar

Gustare 2, ora 17:30
Iaurt proaspat degresat 0.1%, Zuzu, 200g - 60 calorii, 6.4 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 9 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Cina, ora 19:15
Salata mixta, 150g - 48 calorii, 1.4 proteine, 2.7 grasimi, 0 colesterol, 5.7 carbohidrati, 1.8 fibre, 0 sodiu, 3.2 zahar
Piept de pui la gratar, 150g - 197 calorii, 33.9 proteine, 5.4 grasimi, 89.3 colesterol, 3.6 carbohidrati, 0 fibre, 857.1 sodiu, 0 zahar
Ceai de soc, 250ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Apa plata cu lamaie, 2000ml - 58 calorii, 2 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 18 carbohidrati, 6 fibre, 0 sodiu, 6 zahar
Apa plata, 1000ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1231 calorii, (mult)106.1 proteine, (mult)64 grasimi, 807.7 colesterol, (mic)65.4 carbohidrati, 12.7 fibre, 1200.8 sodiu, 14.9 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1353 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1353 calorii

Sport nu am făcut astăzi din cauza “ ruşilor”! Sper ca de mâine să reuşesc să fac câte ceva
Pupici dulci ( dar degresaţi ) şi o îmbrăţişare caldă tuturor!


RaluRalu, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
RaluRalu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2060 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1543 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1027 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #104 (permalink)  
Vechi 05 sep 2010, 16:38:31
nicoleta100's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnal Ralu: Indraznesc sa-mi recreez lumea intru frumos!

Salutare,mami!Am venit acasa mai repede si intru sa te salutca poate deseara nu mai apuc sa intru(am fost la un gratar dar am inghetat ca asa tare bate vantul).Acum bebe doarme in patutul lui ,cumnata doarme cu nepotica in sufragerie si eu .....ma bag in seama aici pe forum).Am vrut sa imi fac manichiura dar am asa o lene!!!
Sper ca ai avut o sambata pe placul tau si o duminica la fel!!!
pup!!!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #105 (permalink)  
Vechi 05 sep 2010, 16:52:11
RaluRalu's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 14 iun 2010
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 44
Date: 164cm, 61.3kg
Mesaje: 3.563
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: Jurnal Ralu: Indraznesc sa-mi recreez lumea intru frumos!

Citat:
Anterior postat de nicoleta100 Vezi mesajul
Salutare,mami!Am venit acasa mai repede si intru sa te salutca poate deseara nu mai apuc sa intru(am fost la un gratar dar am inghetat ca asa tare bate vantul).Acum bebe doarme in patutul lui ,cumnata doarme cu nepotica in sufragerie si eu .....ma bag in seama aici pe forum).Am vrut sa imi fac manichiura dar am asa o lene!!!
Sper ca ai avut o sambata pe placul tau si o duminica la fel!!!
pup!!!
Bună, scumpica!
Mulţumesc de vizită! Ce m-aş face eu fără tine?! Eu sunt relativ bine acum… Astă-noapte nu am dormit mai deloc din cauza « ruşilor » Doamne, mă nervo la culme perioada asta a lunii! Azi am fost pe la ai mei şi m-am simţit tare nasol când am ajuns acasă Acum am luat cea de-a doua gustărică şi moţăi dar nu prea pot să adorm deşi îmi cam pică ochii în gură!
Tu de ce nu încerci să te odihneşti un pic Dacă tot se odihneşte lumea! Îmi pare rău că nu aţi avut parte de vreme frumoasă la grătar. Şi la noi e cam friguţ… A şi plouat… Asta e! E toamnă deja!
Te pupic dulce
Mi-e dor de bebel meu scump ( de nepoţelul meu scump)! Cred că mă pun să mă mai uit un pic la pozele lui! Îl pupăcesc dulce
RaluRalu, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
RaluRalu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2060 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1543 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1027 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #106 (permalink)  
Vechi 05 sep 2010, 17:09:28
nicoleta100's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnal Ralu: Indraznesc sa-mi recreez lumea intru frumos!

Citat:
Anterior postat de RaluRalu Vezi mesajul
Bună, scumpica!
Mulţumesc de vizită! Ce m-aş face eu fără tine?! Eu sunt relativ bine acum… Astă-noapte nu am dormit mai deloc din cauza « ruşilor » Doamne, mă nervo la culme perioada asta a lunii! Azi am fost pe la ai mei şi m-am simţit tare nasol când am ajuns acasă Acum am luat cea de-a doua gustărică şi moţăi dar nu prea pot să adorm deşi îmi cam pică ochii în gură!
Tu de ce nu încerci să te odihneşti un pic Dacă tot se odihneşte lumea! Îmi pare rău că nu aţi avut parte de vreme frumoasă la grătar. Şi la noi e cam friguţ… A şi plouat… Asta e! E toamnă deja!
Te pupic dulce
Mi-e dor de bebel meu scump ( de nepoţelul meu scump)! Cred că mă pun să mă mai uit un pic la pozele lui! Îl pupăcesc dulce
Cred ca asta am sa fac,merg sa ma odihnesc si eu putin ! !!! E toamna bine la noi ,serios,acum ne racim noi(nu stiu cum fac dar de obicei in perioada asta a anului reusesc sa ma racesc :fie ma imbrac prea subtire si mi-e frig .fie prea gros si transpir) !!!
Sper sa mai reusesc sa mai pun poze noi cu bebe ,dar nu acum!!!
pup dulce si sa te faci bine (mama lor de rusi,pune pe ei)



nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #107 (permalink)  
Vechi 05 sep 2010, 17:16:35
RaluRalu's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 14 iun 2010
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 44
Date: 164cm, 61.3kg
Mesaje: 3.563
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: Jurnal Ralu: Indraznesc sa-mi recreez lumea intru frumos!

Citat:
Anterior postat de nicoleta100 Vezi mesajul
Cred ca asta am sa fac,merg sa ma odihnesc si eu putin ! !!! E toamna bine la noi ,serios,acum ne racim noi(nu stiu cum fac dar de obicei in perioada asta a anului reusesc sa ma racesc :fie ma imbrac prea subtire si mi-e frig .fie prea gros si transpir) !!!
Sper sa mai reusesc sa mai pun poze noi cu bebe ,dar nu acum!!!
pup dulce si sa te faci bine (mama lor de rusi,pune pe ei)



Odihnă plăcută, Nico! Şi să ai grijă de tine, de bebel şi de soţior pentru că, într-adevăr, vremea asta e foarte înşelătoare!
Las’ că o să pui poze cu bebelul scump când te mai linişteşti şi tu! Eu le aştept cu mare drag!
Pupici dulci
P.S. Aş pune eu nu mătura, ci tunurile pe ei ( adică pe ruşi ), dar cum fiecare atac durează cam 5 zile, nu are sens să mă agit Încerc să nu îi bag în seamă
RaluRalu, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
RaluRalu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2060 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1543 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1027 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #108 (permalink)  
Vechi 05 sep 2010, 20:14:02
RaluRalu's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 14 iun 2010
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 44
Date: 164cm, 61.3kg
Mesaje: 3.563
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: Jurnal Ralu: Indraznesc sa-mi recreez lumea intru frumos!

Pentru că nu întâmplător mi-am intitulat jurnalul astfel, de mâine va începe cea mai grea sarcină pentru mine, aceea de a încerca să-mi recreez lumea întru frumos! Pentru mine, 06.09.2010 = kilometrul zero al reuşitei mele, reuşită care se găseşte în adâncul sufletului fiecăreia dintre noi!

Consider că frumuseţea este în fiecare dintre noi… În ochii noştri este reflectată întreaga lume şi modul de a o percepe, de a o interpreta depinde doar de noi… Astfel că, de mâine, voi încerca să abordez frumuseţea dintr-o nouă perspectivă, o perspectivă din care să mă privesc ca femeie frumoasă, să observ toate celelalte lucruri din jurul meu ca fiind frumoase şi chiar să le trăiesc frumos.

Voi încerca să aplic această strategie indiferent de activitate, de oamenii pe care îi întâlnesc. Astfel:

1. dimineaţa nu voi mai fugi din faţa oglinzii! Dimpotrivă, mă voi admira şi îmi voi spune că sunt extraordinară , frumoasă , că dieta mea dă cele mai bune rezultate, că devin din ce în ce mai sexy!
2. în timpul meselor nu mă voi mai lăsa frustrată/ descurajată de porţiile mici, de legume, apă plată şi ceaiuri! Dimpotrivă, vreau să mă gândesc doar că îi dau organismului meu ce este mai bun pentru el, mai sănătos, cu încredere că voi obţine rezultatul pe care mi l-am propus!
3. în timpul exerciţiilor de sport nu vreau să mă mai plâng că tre’ să le fac! Vreau să mă focusez doar pe mişcare, pe respiraţia corectă! Vreau să simt ritmul şi să las deoparte alte gânduri! Vreau să-mi ascult corpul şi să urmăresc cum fiecare mişcare contribuie la frumuseţea mea pas cu pas!

Vreau să fiu conştientă de mine în orice moment, în orice situaţie! Vreau să fiu conştientă de cât de multă bucurie există în fiecare moment, câte motive sunt de a trăi din plin, câtă inspiraţie pot dărui oamenilor pe care îi întâlnesc! Vreau să fiu conştientă de valoarea şi frumuseţea mea! Vreau să învăţ să mă apreciez şi să mă iubesc! Pentru că frumuseţea începe cu propria noastră admiraţie şi respect!

Prin urmare, vreau să-mi recreez lumea întru frumos! Vreau să încep să mă simt frumoasă chiar acum, înainte de a obţine silueta perfectă, din visul perfect despre femeia… aţi ghicit: perfectă!

Cine mi se alătură?!

BORKED
RaluRalu, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
RaluRalu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2060 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1543 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1027 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de RaluRalu; 05 sep 2010 at 20:16:46.
  #109 (permalink)  
Vechi 05 sep 2010, 20:19:04
CezaraCezarului's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Bun-simț
Date: 170cm, 69.7kg
Mesaje: 1.720
Aprecieri acordate: 156
Am fost apreciat(a) de 573 ori in 246 mesaje
Implicit Re: Jurnal Ralu: Indraznesc sa-mi recreez lumea intru frumos!

Ralu... tot ce pot sa spun e: AMIN! In cele trei etape ale "strategiei" sta secretul, si-mi place ca e o abordare mai degraba psihica decat fizica. Sa nu ne mai plangem, sa nu ne mai lasam doborate, culmea, de lucrurile care ne fac bine. Sa nu mai asociem mancatul si lenea cu placerea absoluta. I'm with you, sper sa ne intalnim la final de drum (desi drumul nu se termina niciodata, dar macar mentinerea sa vina) si pana atunci sa ne bucuram de fiecare secunda si sa nu mai uitam ca viata noastra se intampla... acum.
__________________

शान्तिः शान्तिः शान्तिः
Don't give up on your dreams, go back to sleep.

CezaraCezarului, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2210 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1693 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1306 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #110 (permalink)  
Vechi 05 sep 2010, 20:45:17
RaluRalu's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 14 iun 2010
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 44
Date: 164cm, 61.3kg
Mesaje: 3.563
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: Jurnal Ralu: Indraznesc sa-mi recreez lumea intru frumos!

Citat:
Anterior postat de CezaraCezarului Vezi mesajul
Ralu... tot ce pot sa spun e: AMIN! In cele trei etape ale "strategiei" sta secretul, si-mi place ca e o abordare mai degraba psihica decat fizica. Sa nu ne mai plangem, sa nu ne mai lasam doborate, culmea, de lucrurile care ne fac bine. Sa nu mai asociem mancatul si lenea cu placerea absoluta. I'm with you, sper sa ne intalnim la final de drum (desi drumul nu se termina niciodata, dar macar mentinerea sa vina) si pana atunci sa ne bucuram de fiecare secunda si sa nu mai uitam ca viata noastra se intampla... acum.
Îţi mulţumesc, draga mea, pentru faptul că eşti alături de mine! Sunt conştientă că nu va fi deloc uşor! Dieta în sine cred că este mult mai uşoară decât acest aspect psihic. De la psihic pleacă totul! Eforturile de a mă compara, a deveni, a mă apropia de diverse etaloane şi imagini perfecte, m-au obosit, mi-au lăsat un gust amar-exotic al reuşitei pierdute în slalomul haotic printre activităţile cotidiene , al reuşitei sacrificate de mult prea multe ori de dragul unui deliciu irezistibil ( a se citi ciocolată ).
Orice reuşită are un început fundamental, unul foarte bine ancorat între realitate şi deziderat: cine suntem noi ACUM! Odată cu răspunsul la această întrebare consider că începe adevărata noastră transformare!
Sunt sigură, draga mea, că vom ajunge împreună la menţinere şi că acest drum anevoios ne va ajuta să ne cunoaştem mai bine, să ne descoperim! Eu cel puţin asta îmi doresc! Să mă descoper, să mă transform complet… Nu doar din punctul de vedere al kilogramelor!
P.S. Spuneam mai sus ( undeva, într-un alt mesaj) că « ruşii » îmi induc o stare de melancolie! Nu ştiam că mă transformă şi într-o mare « filosoafă » Scuze pentru " roman"!
RaluRalu, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
RaluRalu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2060 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1543 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1027 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
dieta, femei, jurnal, kilograme, sanatos, slabit, sport, sustinere


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Lumea pisicilor aoede Alimentatie si Sport animale de companie 27 22 aug 2011 19:29:50
Mi-e frica sa mananc :( lee Am nevoie de ajutor! 27 12 aug 2011 16:57:23
De unde/Ce sa-mi cumpar? corfus Aparate/Echipament 14 11 aug 2011 08:21:00
Jurnal Ralu rallu Arhiva jurnale slabit 49 12 sep 2010 21:31:24
Cum sa-mi aleg dieta? ledydi Arhiva subiecte - Am intre 60 kg si 70 kg 13 24 iul 2010 22:54:11

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole