Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Mi diario

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #21 (permalink)  
Vechi 09 sep 2009, 18:34:02
Lori's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 31 aug 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Date: 165cm, 77kg
Mesaje: 89
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Mi diario

Draga jurnalule si dragi vizitatori,

Sunt foarte mandra de mine ca am reusit sa fac azi 10 min de zumba, 10 min de pilates si inca 10 minute de gimnastica

Acum ma pregatesc sa ma duc sa iau cina si sa mai bag niste calorii, ca nu stau prea bine pe ziua de azi (deocamdata doar 721) si dupa aceea... vreo ora jumate de mers pe jos sau macar o ora, mai ramane de vazut

Promit solemn cand ma intorc sa postez meniul si caloriile consumate

Catch you later!
Lori, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1749 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1232 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 716 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #22 (permalink)  
Vechi 09 sep 2009, 22:34:42
sweetyancutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 07 iul 2009
Locaţie: Cluj Napoca, Romania
Vârsta: 31
Dieta: hipocalorica
Date: 165cm, 52.5kg
Mesaje: 927
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Mi diario

Serus lori:* bine ai venit printre noiii!!!
scz da eu is cam intarziata si am umblat toattaa ziua prin oras azi si shopping...
Eu zic ca te descurci foarte bine si cu papatu si cu sportul care ii chiar ff important, bravo pentru kg pierdute si tine-o tot asa, multa bafta
te pup!!
sweetyancutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1709 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1192 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 676 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #23 (permalink)  
Vechi 09 sep 2009, 22:57:02
Lori's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 31 aug 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Date: 165cm, 77kg
Mesaje: 89
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Mi diario

Citat:
Anterior postat de sweetyancutza Vezi mesajul
Serus lori:* bine ai venit printre noiii!!!
scz da eu is cam intarziata si am umblat toattaa ziua prin oras azi si shopping...
Eu zic ca te descurci foarte bine si cu papatu si cu sportul care ii chiar ff important, bravo pentru kg pierdute si tine-o tot asa, multa bafta
te pup!!
Buna Ancutza!
Multumesc frumos pt vizita si te mai astept pe la mine
Mmmmmmm... shopping..... ti-ai luat ceva frumos? eu abia astept shopping-ul masiv de reinnoire de garderoba
O seara frumoasa!
Lori, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1749 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1232 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 716 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #24 (permalink)  
Vechi 09 sep 2009, 23:06:55
Lori's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 31 aug 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Date: 165cm, 77kg
Mesaje: 89
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Mi diario

Ei, si dupa cum am promis, a venit momentul sa postez papa + sport pe ziua de azi:
Este o surpriza placuta sa vad ca am sarit de 1000 Nu ma asteptam De altfel n-as fi mancat chiar 200g de salatica de ton la cina, dar... mai ramasesera 3 linguri si al meu deja era ghiftuit

CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 09:00
Paine feliata cu faina de secara, Titan, 22g - 54 calorii
Sunca Praga, Campofrio, 25g - 28 calorii
Cafea preparata, Jacobs Kronung cu Alintaroma, Jacobs, 150ml - 3 calorii
Lapte degresat 0,1%, LaDorna, 50ml - 16 calorii

Gustare 1, ora 12:00
Iaurt dietetic de baut 0.1%, Zuzu, 330g - 103 calorii
Baton cereale cu ciocolata Fitness, Nestle, 23.5g - 90 calorii

Prânz, ora 14:25
Otet de mere, 2ml - 1 calorii
Ulei de masline Extra Virgin, Argolis, 2ml - 16 calorii
Salata verde, 79g - 14 calorii
Pulpe de pui, 115g - 243 calorii

Gustare 2, ora 17:01
Mere, 200g - 104 calorii
Piept de curcan Fineo sub 3% grasime, Zimbo, 48g - 49 calorii

Cina, ora 19:30
Paine feliata cu faina de secara, Titan, 25g - 61 calorii
Ton bucati in ulei vegetal, Goody's, 112g - 140 calorii
Boabe de porumb, Victory Taste, 66g - 76 calorii
Ceapa rosie, 22g - 9 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1007 calorii

ACTIVITATI FIZICE
Activitati casnice, 20min - 95 calorii
Dans, 10min - 68 calorii
Dus, 20min - 124 calorii
Gimnastica, 10min - 66 calorii
Pilates, incepator, 10min - 56 calorii
Spalat pe dinti, 3min - 12 calorii
Urcat pe scari, 2min - 25 calorii
Lucru la PC, 60min - 150 calorii
Mers, 80min - 605 calorii
Uitat la TV, 30min - 46 calorii
Metabolism bazal - 1677 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 2924 calorii

Si plimbarica a fost de vreo 80 de minute. Acum insa ma cam iau durerile de picioare de la atata pus la treaba si de burta de la abdomene Nu stiu de ce am un feeling ca la noapte nu o sa pot sa ma intorc de pe o parte pe alta
Va pup si promit sa va tin la curent!
Noapte buna!
Lori, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1749 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1232 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 716 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #25 (permalink)  
Vechi 09 sep 2009, 23:31:10
marinescu cristina alina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 31 aug 2009
Locaţie: brasov, Romania
Vârsta: 32
Date: 159cm, 48kg
Mesaje: 98
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Mi diario

noapte buna si tie!
marinescu cristina alina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1386 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 869 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #26 (permalink)  
Vechi 10 sep 2009, 08:54:36
sweetyancutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 07 iul 2009
Locaţie: Cluj Napoca, Romania
Vârsta: 31
Dieta: hipocalorica
Date: 165cm, 52.5kg
Mesaje: 927
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Mi diario

Citat:
Anterior postat de Lori Vezi mesajul
Buna Ancutza!
Multumesc frumos pt vizita si te mai astept pe la mine
Mmmmmmm... shopping..... ti-ai luat ceva frumos? eu abia astept shopping-ul masiv de reinnoire de garderoba
O seara frumoasa!
Neatzzzza lori!!!
ce faci, cum esti?
si euuuu astept sa termin cu slabitu si sa-mi schimb parte din garderoba:X mi-am luat niste blugi si o gecutza vai, abia astept sa se vada o diferenta si la blugi
aaaaa, si bv ca ai reusit sa treci de 1000 superrr
sweetyancutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1709 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1192 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 676 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #27 (permalink)  
Vechi 10 sep 2009, 10:14:22
Lori's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 31 aug 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Date: 165cm, 77kg
Mesaje: 89
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Mi diario

Neatza Ancutza!!!
Ma bucur pt ce ti-ai luat si sunt sigura ca or sa-ti vina turnate
Ce pot sa spun, si eu abia astept sa pot sa port iar blugi imi plac la nebunie blugii n-am mai purtat blugi in ultimii 3 ani ca... deh... ma arata mai subtire o pereche de pantaloni negri (de care deja m-am saturat ) decat o pereche de blugi stramti
Dar vine si momentul ala Cu multa rabdare ajung eu si acolo
Te pupic si iti doresc o dimineata cat mai frumoasa!
Lori, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1749 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1232 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 716 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #28 (permalink)  
Vechi 10 sep 2009, 10:40:30
sweetyancutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 07 iul 2009
Locaţie: Cluj Napoca, Romania
Vârsta: 31
Dieta: hipocalorica
Date: 165cm, 52.5kg
Mesaje: 927
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Mi diario

Citat:
Anterior postat de Lori Vezi mesajul
Neatza Ancutza!!!
Ma bucur pt ce ti-ai luat si sunt sigura ca or sa-ti vina turnate
Ce pot sa spun, si eu abia astept sa pot sa port iar blugi imi plac la nebunie blugii n-am mai purtat blugi in ultimii 3 ani ca... deh... ma arata mai subtire o pereche de pantaloni negri (de care deja m-am saturat ) decat o pereche de blugi stramti
Dar vine si momentul ala Cu multa rabdare ajung eu si acolo
Te pupic si iti doresc o dimineata cat mai frumoasa!
mersi mult si tie la fel, si bafta azi cu dieta
si eu i-am luat mai stramti putin blugii sa ma ambitionez sa stea dupa mai larguti pe mine, bine ca ii pot purta si acuma, arata ok, doar ca nah am auzit ca asta functioneaza, cu hainele. Iti iei ceva ce iti place ff mult da nu ti bun, si te ambitionezi sa ajungi sa poti imbraca ce ti-ai luat
te pup!
sweetyancutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1709 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1192 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 676 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #29 (permalink)  
Vechi 10 sep 2009, 10:46:58
Lori's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 31 aug 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Date: 165cm, 77kg
Mesaje: 89
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Mi diario

Mai draga jurnalule,

Ti-a fost dor de mine? Ca mie mi-a fost

Eu am avut o dimineata "minunata": M-am trezit la 9 (ca daca azi noapte am stat pana la 2 cu ochii in televizor sa vad cine e criminalul... na ). Am iesit pe terasa. Frumos afara, caldut, soare.... Am coborat plina de entuziasm la parter, la bucatarie. De altfel ma si simteam mai usoara si cu mai putina burtica, asa ca abia asteptam sa ma urc pe cantar Ma duc fericita si dau drumul la filtrul de cafea, care era pregatit de aseara (da, stiu, nu-i buna cafeaua la filtru, dar deja m-am obisnuit cu ea), dau sa ma duc in baie, cand... pica curentul zic hmmm... o fi chestie de cateva minute... Ma duc in baie, ma cantaresc (de la 91,6 ieri - 100 g castigate in prima zi de papat peste 1000 kcal - la 91,3 ), la fel de fericita ma intorc in bucatarie. Curent nu era. Zic bine... atunci imi fac cafea la ibric. ma apuc de cafeaua la ibric, intre timp, sa-mi transfer apita dintr-o damigeana de 5 l intr-o sticla de 2 l pe care musai sa o beau azi pana la culcare. Cum forta nu am sa tin o damigeana de 5 l intr-o mana, teapana, si cu cealalta mana sticla goala de 2 l... tin damigeana cu 2 maini si incep sa torn. Sunt sigura ca nu sunt singura persoana care a fost atat de neindemanatica incat sa umple toata masa si toata bucataria de apa
In fine, iau vreo 10 prosoape de hartie, ma apuc sa sterg... in timp ce alergam apa pe gresie... cine credeti voi ca dadea in foc si umplea aragazul? cafeaua...
Ma duc la chiuveta, sa iau apa pe un burete ceva, sa sterg... hmmm... ia apa de unde nu-i
Reusesc toata operatiunea, curatz luna gresia, aragazu', etc... hai sa-mi pun si eu cafelutza s-o beau. Iau sticla de lapte din frigi, in care mai era cam o gura, da' zic lasa, ca imi ajunge... dau sa pun lapte in cafea si il torn pe tot pe masa numa' ce facusem curat alt lapte nu mai aveam in casa... deci baut una bucata cafea neagra cu indulcitor
Baut cafeaua vreo ora, in timp ce citit vreo 50 de pagini dintr-o carte dragutica... vazand ca nu mai vine curentul... sun la Enel. Firma care pana acum mi-a facut "frumoase" mai multe zile, seri, nopti, eventual chiar noptile de dinaintea examenelor cand aveam nevoie de lumina sa mai ingras porcu' in ajun, sau de calculator, sa termin proiectul fara de care nu puteam sa intru in examen... Ii sun pe baieti. Dupa ce ma plimba vreo juma' de ora de pe o tasta pe alta, dau de un domn amabil care ma informeaza cu mare tristete in glascior ca "stim... s-a rupt un cablu de inalta tensiune... nu credem ca o sa revina curentul pana diseara" Eu nespalata, cu vasele in chiuveta, etc...
Zic bine... ma resemnez... iau cartea sa mai citesc ceva, vine curentul. Oau! Ce minunat! Am curent! Si incep sa ma simt ca Thomas Edison, numai ca in secolul 21.
Ma duc sa deschid calculatorul, sa vad ce mai fac slabutele si sa dau vestea cea mare... scriu un mesaj - doua... si pica internetul
Deci Doamne, de ce, cu ce am gresit?
Acum stau si ma gandesc cu groaza ca m-as duce sa fac o baita buna dupa o serie de exercitii si... ma intreb daca sa risc sa raman cu samponul in ochi...
Asa sunt unele zile... nefaste de dimineata pana seara. Chiar ma gandeam ca diseara voiam sa ies cu prietenele mele la un ceai verde cu lamaie si cu gheata si pt asta as avea de condus prin oras... ma intreb daca sa mai iau masina azi sau sa o las intreaga in curte
Dar una peste alta, am slabit 300 g in contextul in care am papat peste 1000 kcal
Iar acum ma delectez cu o feliuta de chec de 40 g = 154 kcal, pe care o voi arde cu 10 min de tae bo, 10 min de pilates si 10 min de gimnastica
Si cand o sa vina internetul, o sa dau send la mesaj
Lori, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1749 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1232 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 716 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #30 (permalink)  
Vechi 10 sep 2009, 10:52:11
meapasarica's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 20 iul 2009
Locaţie: Alba Iulia /Kristianstad, Suedia
Vârsta: 40
Dieta: nici una :)
Date: 156cm, 49kg
Mesaje: 3.607
Aprecieri acordate: 826
Am fost apreciat(a) de 689 ori in 299 mesaje
Implicit Re: Mi diario

Citat:
Anterior postat de Lori Vezi mesajul
Mai draga jurnalule,

Ti-a fost dor de mine? Ca mie mi-a fost

Eu am avut o dimineata "minunata": M-am trezit la 9 (ca daca azi noapte am stat pana la 2 cu ochii in televizor sa vad cine e criminalul... na ). Am iesit pe terasa. Frumos afara, caldut, soare.... Am coborat plina de entuziasm la parter, la bucatarie. De altfel ma si simteam mai usoara si cu mai putina burtica, asa ca abia asteptam sa ma urc pe cantar Ma duc fericita si dau drumul la filtrul de cafea, care era pregatit de aseara (da, stiu, nu-i buna cafeaua la filtru, dar deja m-am obisnuit cu ea), dau sa ma duc in baie, cand... pica curentul zic hmmm... o fi chestie de cateva minute... Ma duc in baie, ma cantaresc (de la 91,6 ieri - 100 g castigate in prima zi de papat peste 1000 kcal - la 91,3 ), la fel de fericita ma intorc in bucatarie. Curent nu era. Zic bine... atunci imi fac cafea la ibric. ma apuc de cafeaua la ibric, intre timp, sa-mi transfer apita dintr-o damigeana de 5 l intr-o sticla de 2 l pe care musai sa o beau azi pana la culcare. Cum forta nu am sa tin o damigeana de 5 l intr-o mana, teapana, si cu cealalta mana sticla goala de 2 l... tin damigeana cu 2 maini si incep sa torn. Sunt sigura ca nu sunt singura persoana care a fost atat de neindemanatica incat sa umple toata masa si toata bucataria de apa
In fine, iau vreo 10 prosoape de hartie, ma apuc sa sterg... in timp ce alergam apa pe gresie... cine credeti voi ca dadea in foc si umplea aragazul? cafeaua...
Ma duc la chiuveta, sa iau apa pe un burete ceva, sa sterg... hmmm... ia apa de unde nu-i
Reusesc toata operatiunea, curatz luna gresia, aragazu', etc... hai sa-mi pun si eu cafelutza s-o beau. Iau sticla de lapte din frigi, in care mai era cam o gura, da' zic lasa, ca imi ajunge... dau sa pun lapte in cafea si il torn pe tot pe masa numa' ce facusem curat alt lapte nu mai aveam in casa... deci baut una bucata cafea neagra cu indulcitor
Baut cafeaua vreo ora, in timp ce citit vreo 50 de pagini dintr-o carte dragutica... vazand ca nu mai vine curentul... sun la Enel. Firma care pana acum mi-a facut "frumoase" mai multe zile, seri, nopti, eventual chiar noptile de dinaintea examenelor cand aveam nevoie de lumina sa mai ingras porcu' in ajun, sau de calculator, sa termin proiectul fara de care nu puteam sa intru in examen... Ii sun pe baieti. Dupa ce ma plimba vreo juma' de ora de pe o tasta pe alta, dau de un domn amabil care ma informeaza cu mare tristete in glascior ca "stim... s-a rupt un cablu de inalta tensiune... nu credem ca o sa revina curentul pana diseara" Eu nespalata, cu vasele in chiuveta, etc...
Zic bine... ma resemnez... iau cartea sa mai citesc ceva, vine curentul. Oau! Ce minunat! Am curent! Si incep sa ma simt ca Thomas Edison, numai ca in secolul 21.
Ma duc sa deschid calculatorul, sa vad ce mai fac slabutele si sa dau vestea cea mare... scriu un mesaj - doua... si pica internetul
Deci Doamne, de ce, cu ce am gresit?
Acum stau si ma gandesc cu groaza ca m-as duce sa fac o baita buna dupa o serie de exercitii si... ma intreb daca sa risc sa raman cu samponul in ochi...
Asa sunt unele zile... nefaste de dimineata pana seara. Chiar ma gandeam ca diseara voiam sa ies cu prietenele mele la un ceai verde cu lamaie si cu gheata si pt asta as avea de condus prin oras... ma intreb daca sa mai iau masina azi sau sa o las intreaga in curte
Dar una peste alta, am slabit 300 g in contextul in care am papat peste 1000 kcal
Iar acum ma delectez cu o feliuta de chec de 40 g = 154 kcal, pe care o voi arde cu 10 min de tae bo, 10 min de pilates si 10 min de gimnastica
Si cand o sa vina internetul, o sa dau send la mesaj
Viata e plina de surprize, Lori
meapasarica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1329 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 812 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1071 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
calorii, jurnal, jurnal slabit, meniuri, sanatos, slabire, slabit, slabit sanatos


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Mi-e frica sa mananc :( lee Am nevoie de ajutor! 27 12 aug 2011 16:57:23
Trebuie sa slabesc 20 kg, dati-mi un sfat. mireillelm Arhiva subiecte - Grupul de slabit: minus 20 - 30 (kg) 91 11 mai 2011 09:48:14
Cum sa fac unele modificari in profilul meu, nu-mi pot modifica imaginea. teodora Forum 12 14 iul 2010 15:31:25
M-am înregistrat, dar totuşi nu-mi pot seta datele din profil sau publica mesaje. vadmin Forum 0 03 mar 2009 20:41:39

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole