forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva subiecte - Am intre 50 kg si 60 kg (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=430)
-   -   Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=3732)

jlvera 06 oct 2010 21:08:46

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de CuRcUbeU03 (Post 350831)
Buna dimineata,Sunt noua pe aici.Am dat de acest site Si chiar mi sa parut interesant,din pacate si eu am o problema cu greutatea:( Am 1.58 si 54 de kg sunt disperata pentru ca eu nu am avut niciodata probleme cu greutatea dar am avut tuberculoza si de la tratament m-am ingrasat nespus de mult:( Puteti sa ma ajutati as vrea sa ajung la 58 de kg orice sfat este bine venit.
Eu nu prea mananc adica de 3 zile incoace mananc numai cea cu biscuiti multa apa si ceai cu cereale integrale deoarece mi-am bagat pierce in limba si nu prea pot sa mananc,dar as vrea sa imi recomandati ceva si mie si sa putem scapa de "colacei" ne doriti impreuna.Sport mai fac abdomene dar nu prea des..:( Va astept cu pareri si sfaturi:X
MUltumesc`! O zi buna`!

Curcubeule, dupa tuberculoza tu mananci ceai cu biscuiti?! Trebuie sa mananci foarte bine, hrana bogata in proteine, chestii din astea ca sa iti revii si sa te mentii sanatoasa!

Ideea de a te angaja intr-un regim de slabire ACUM este foarte periculoasa!!! Eu zic sa-ti scoti piercingul din limba si sa te apuci sa mananci normal, altfel vei avea probleme MULT mai serioase cu sanatatea ta. Asculta la baba, ca are 40 de ani!!

Daca o sa am timp, o sa citesc despre tuberculoza si daca se pot contracara efectele adverse ale tratamentului. Asta cu nemancarea nu e o solutie. Tu nu trebuie sa te abtii de la nimic ce-ti cere organismul acum! Ia si mananca si asta cu greutatea o sa se rezolve in timp. Iar eu zic ca nu esti asa grasuta la 1.58 cu 54 de kg.

Merci tuturor, dar nu mai am timp sa raspund in seara asta.

Da, e posibil sa ma fi ingrasat putin de la stress, in plus, am 40 de ani. Ce pretentii sa mai ai? :)) Pe curand! O sa revin cu ce mananc eu zilnic. :)

sunshine 07 oct 2010 05:45:20

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de CuRcUbeU03 (Post 350831)
Buna dimineata,Sunt noua pe aici.Am dat de acest site Si chiar mi sa parut interesant,din pacate si eu am o problema cu greutatea:( Am 1.58 si 54 de kg sunt disperata pentru ca eu nu am avut niciodata probleme cu greutatea dar am avut tuberculoza si de la tratament m-am ingrasat nespus de mult:( Puteti sa ma ajutati as vrea sa ajung la 58 de kg orice sfat este bine venit.
Eu nu prea mananc adica de 3 zile incoace mananc numai cea cu biscuiti multa apa si ceai cu cereale integrale deoarece mi-am bagat pierce in limba si nu prea pot sa mananc,dar as vrea sa imi recomandati ceva si mie si sa putem scapa de "colacei" ne doriti impreuna.Sport mai fac abdomene dar nu prea des..:( Va astept cu pareri si sfaturi:X
MUltumesc`! O zi buna`!

:)) parca am un deja vu.

Am avut si eu TBC dar cand eram mica, si am avut si piercing :)) in limba, la fel cand eram mica :P in liceu adica
l am tinut cativa ani, si apoi gata, acum am ramas cu o frumoasa cicatrice pe limba;);)mai bine scoate l , pt ca asta nu se mai vindeca
ti ai ales un moment f prost pt piercing, dar asta e acum... mananca ce poti acum sapt asta
dar de sapt urm trebuie neaparat sa incepi sa mananci sanatos, legume, fructe, carne, oua, peste, lactat, branzeturi, cereale integrale, ulei masline. Ai grja s anu fie carnea prea grasa
sfatul meu e sa lasi deoparte dieta pana te faci bine, este mai importanta sanatatea decat silueta

ylla 08 oct 2010 01:25:44

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna slabutelor
Sunt Ylla, 27 de ani , mami de 2 pui si o problema cam de 60 de kg ..targetul meu ar fi cam 45kg desi calculatorul in zice ca greutatea mea ideala e undeva la 47.5...si gand ma gandesc ca la 20 de ani aveam 41..mi-e tare dor de perioada acea. Sper sa ma primiti in grupul vostru si sa ma si impingeti un pic de la spate ca sunt cam varza la capitolul ambitie..nu beau sucuri, nu prajeli problema mea e sportul..nu fac miscare deloc, nu beau apa cam deloc si sunt pacatoasa rau la dulciuri si produse de pariserie ..dar gata ..VREAU SA SLABESC!!!
Cu drag Ylla .

elena1 08 oct 2010 16:25:01

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
buna fetelor..
ma numesc elena ,am 21 de ani si imi doresc tare mult sa slabesc..
in aceasta vara am fost plecata in america 3 luni de zile..alimentatia nu a fost una tocmai potrivita..si am pus cateva kg bune..de la 51 am ajuns la 58kg... nu ma mai incap hainutele si m-am decis sa ma apuc de dieta... dar imi este foarte greu sa renunt la dulciuri..nu stiu ce sa mai fac..:(( va rog sa ma ajutati...
multumesc

Slabuta 08 oct 2010 18:15:31

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de ylla (Post 357001)
Buna slabutelor
Sunt Ylla, 27 de ani , mami de 2 pui si o problema cam de 60 de kg ..targetul meu ar fi cam 45kg desi calculatorul in zice ca greutatea mea ideala e undeva la 47.5...si gand ma gandesc ca la 20 de ani aveam 41..mi-e tare dor de perioada acea. Sper sa ma primiti in grupul vostru si sa ma si impingeti un pic de la spate ca sunt cam varza la capitolul ambitie..nu beau sucuri, nu prajeli problema mea e sportul..nu fac miscare deloc, nu beau apa cam deloc si sunt pacatoasa rau la dulciuri si produse de pariserie ..dar gata ..VREAU SA SLABESC!!!
Cu drag Ylla .

Bun venit in familia noastra Ylla :)

Multa sanatate puiutilor tai. :)
Cam ce papi intr-o zi, pe mese?...

Citat:

Anterior postat de elena1 (Post 357729)
buna fetelor..
ma numesc elena ,am 21 de ani si imi doresc tare mult sa slabesc..
in aceasta vara am fost plecata in america 3 luni de zile..alimentatia nu a fost una tocmai potrivita..si am pus cateva kg bune..de la 51 am ajuns la 58kg... nu ma mai incap hainutele si m-am decis sa ma apuc de dieta... dar imi este foarte greu sa renunt la dulciuri..nu stiu ce sa mai fac..:(( va rog sa ma ajutati...
multumesc

Buna Elena si bine ai venit. :)

Ce papi in prezent?
Cam cate calorii mananci intr-o zi?
Ce sport faci? :)

jlvera 08 oct 2010 20:51:38

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 352232)
Nu te demoraliza de la ce iti spune lumea, tu urmeaza-ti scopul si pana la urma tot pe tine te vor intreba ce ai facut de ai slabit. :)

Ai putea sa "reproduci" un meniu de-al tau pentru o zi, eventual si cu gramaje si pe mese? :)

Cu sport se slabeste daca combini cu o dieta sanatoasa. :)

Pastile nu trebuie sa iei, numai natuale si sanatoase nu sunt.:-s

Slabuta, pai eu mananc asa:

- Cand plec la servici beau o cana cu lapte, fara zahar.

- Ma duc la servici si beau o cafea de la aparat care are zahar si care e mai mult cacao decat cafea. Pe asta o beau ca sa pot sa fumez 2 tigari si pentru ca am glicemia foarte mica, trebuie sa beau ceva dulce, altfel mi se face rau.

- Daca vine vreunu si zice ca-i ziua lui, mananc o bomboana pe la ora 10, daca nu, incerc sa nu mananc nimic pana la 12.30, dar mi-e destul de greu.

- La ora 11.00 beau un ceai din ala chinezesc de slabit, mai mult impotriva constipatiei. Fara zahar. Incerc sa nu mananc pana la ora 12.30 nu ca sa tin cura, ci pentru ca daca mananci imediat dupa ce-l bei, ceaiul laxativ nu-si mai face efectul. :))

- La 12.30 mananc carne, de obicei de porc, ceva in jur de 150 de grame, cu pilaf cu ciuperci si salata orientala de obicei, intr-o cutie cam de 200 de grame, cred. Si vreo 3 felii de paine. Imi iau si cate o rosie, dar de obicei nu o mananc.

- La 13.00 ma duc la fumat si imi iau ori un ceai ori o cacao de la aparat (cu zahar) - ceaiul nu are asa de mult zahar).

- Pe la ora 15.00 ananas la cutie 3 rondele sau o jumatate de grapefruit cu o ligurita de zahar pe ea.

- Cand ajung acasa (pe la 19.30) fumez 2 tigari cu 3-4 lingurite de inghetata Minuto care nu e prea dulce, sau cu suc de ananas.

- La 20.30 mananc tot carne la gratar (foarte rar carnati sau snitele), cu aceeasi garnitura: pilaf sau vinete sau piure de cartofi (ce gasesc de mancare prin Billa). Cateodata imi fac mancare de fasole verde cu fasole de la conserva si carne de porc slaba si aproape fara ulei. Paine tot asa: 3-4 felii. Cateodata si o salata de rosii cu o lingurita de ulei si ceapa.

- Ca sa pot sa adorm beau aprox. 0.25 l de bere si o jumatate de cana de lapte, pe care le amestec cu pastile de somn!!!. Asta pe la ora 22.30. Adorm pe la ora 23.30.

- Daca ma trezesc peste noapte si mi se face foame, mananc cateodata cam 10 pufuleti nu prea sarati cu 1/2 de cana de lapte sau cu 2-3 inghitituri de bere pe la ora 5 dimineata. Asta cam de 3 ori pe saptamana.

In weekend mananc total haotic. Prima masa pe la ora 14.00, direct mancare gatita, a 2-a pe la ora 10 noaptea si a 3-a poate sa fie si pe la 3 noaptea. Dar nu se schimba cu nimic greutatea.

Mai rau e ca nu am nici un fel de notiune despre calorii si chestii din astea. :( E prima data cand ma simt grasa si cand vreau sa fac ceva sa slabesc si nu pot. :(

Greutatea mea este aprox. aceeasi de cateva saptamani incoace. Se invarte in jurul lui 52.6 +- 200 de grame. In ultimele zile nu a mai scazut sub 52,5 iar acum cand scriu am 52.8. =(( Anul trecut pe vremea asta aveam 51. :(

Dar am crescut in greutate cu varsta.

La 18 ani aveam 41.5kg,
La 20 ani aveam 42
La 25 am sarit brusc la 47-48 si m-am bucurat foarte mult pt ca eram schiloada de slaba inainte,
M-am mentinut la 48 pana pe la vreo 32 de ani
La 35 de ani aveam vreo 49
La 38 de ani vreo 50
La 39 de ani vreo 51
iar acum la 40 de ani am aproape 53. :(

Am luat si pastile multe si haotic in ultimul an, deci nu mai stiu daca e de la pastile sau de la varsta sau de la ce este. In Iunie aveam 51 de kg. Am sarit brusc la 53 de o luna de cand m-am lasat de pastile, dar ele se poate sa ma fi tinut artificial la acea greutate de 51 de kg. Se poate ca asta sa fie greutatea mea reala (53 de kg), nu stiu. =((

Luna asta m-am dus la aerobic de 2 ori pe saptamana cate 2 ore (4 ore / saptamana) si nu s-a schimbat cu nimic treaba. :( Nu am slabit DELOC! Nu mai fusesem la sala din Mai si niciodata nu am slabit cand am fost la sala, desi sunt printre cele mai muncitoare din echipa. Sunt veche acolo si fac toate exercitiile cat pot de bine, nu stau sa ma odihnesc pe saltea. Nu am prea multa mobilitate, dar cand e vorba de alergat, la tae bo, la cardio sunt printre cele mai bune de acolo. Transpir si atat.

Deci asta cu sportu sa ne-o explice Mircea Badea, ca tot le stie el pe toate, tot stie el cum e cu grasele, cu nesimtitele burtoase care nu fac sport.

Va doresc un weekend placut. :)

Oana16 08 oct 2010 21:02:48

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Ce faceti fetelor,cum merge treaba?

http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...16-6182-2.html

Livia89 09 oct 2010 02:29:56

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de jlvera (Post 358131)
Slabuta, pai eu mananc asa:

- Cand plec la servici beau o cana cu lapte, fara zahar.

- Ma duc la servici si beau o cafea de la aparat care are zahar si care e mai mult cacao decat cafea. Pe asta o beau ca sa pot sa fumez 2 tigari si pentru ca am glicemia foarte mica, trebuie sa beau ceva dulce, altfel mi se face rau.

- Daca vine vreunu si zice ca-i ziua lui, mananc o bomboana pe la ora 10, daca nu, incerc sa nu mananc nimic pana la 12.30, dar mi-e destul de greu.

- La ora 11.00 beau un ceai din ala chinezesc de slabit, mai mult impotriva constipatiei. Fara zahar. Incerc sa nu mananc pana la ora 12.30 nu ca sa tin cura, ci pentru ca daca mananci imediat dupa ce-l bei, ceaiul laxativ nu-si mai face efectul. :))

- La 12.30 mananc carne, de obicei de porc, ceva in jur de 150 de grame, cu pilaf cu ciuperci si salata orientala de obicei, intr-o cutie cam de 200 de grame, cred. Si vreo 3 felii de paine. Imi iau si cate o rosie, dar de obicei nu o mananc.

- La 13.00 ma duc la fumat si imi iau ori un ceai ori o cacao de la aparat (cu zahar) - ceaiul nu are asa de mult zahar).

- Pe la ora 15.00 ananas la cutie 3 rondele sau o jumatate de grapefruit cu o ligurita de zahar pe ea.

- Cand ajung acasa (pe la 19.30) fumez 2 tigari cu 3-4 lingurite de inghetata Minuto care nu e prea dulce, sau cu suc de ananas.

- La 20.30 mananc tot carne la gratar (foarte rar carnati sau snitele), cu aceeasi garnitura: pilaf sau vinete sau piure de cartofi (ce gasesc de mancare prin Billa). Cateodata imi fac mancare de fasole verde cu fasole de la conserva si carne de porc slaba si aproape fara ulei. Paine tot asa: 3-4 felii. Cateodata si o salata de rosii cu o lingurita de ulei si ceapa.

- Ca sa pot sa adorm beau aprox. 0.25 l de bere si o jumatate de cana de lapte, pe care le amestec cu pastile de somn!!!. Asta pe la ora 22.30. Adorm pe la ora 23.30.

- Daca ma trezesc peste noapte si mi se face foame, mananc cateodata cam 10 pufuleti nu prea sarati cu 1/2 de cana de lapte sau cu 2-3 inghitituri de bere pe la ora 5 dimineata. Asta cam de 3 ori pe saptamana.

In weekend mananc total haotic. Prima masa pe la ora 14.00, direct mancare gatita, a 2-a pe la ora 10 noaptea si a 3-a poate sa fie si pe la 3 noaptea. Dar nu se schimba cu nimic greutatea.

Mai rau e ca nu am nici un fel de notiune despre calorii si chestii din astea. :( E prima data cand ma simt grasa si cand vreau sa fac ceva sa slabesc si nu pot. :(

Greutatea mea este aprox. aceeasi de cateva saptamani incoace. Se invarte in jurul lui 52.6 +- 200 de grame. In ultimele zile nu a mai scazut sub 52,5 iar acum cand scriu am 52.8. =(( Anul trecut pe vremea asta aveam 51. :(

Dar am crescut in greutate cu varsta.

La 18 ani aveam 41.5kg,
La 20 ani aveam 42
La 25 am sarit brusc la 47-48 si m-am bucurat foarte mult pt ca eram schiloada de slaba inainte,
M-am mentinut la 48 pana pe la vreo 32 de ani
La 35 de ani aveam vreo 49
La 38 de ani vreo 50
La 39 de ani vreo 51
iar acum la 40 de ani am aproape 53. :(

Am luat si pastile multe si haotic in ultimul an, deci nu mai stiu daca e de la pastile sau de la varsta sau de la ce este. In Iunie aveam 51 de kg. Am sarit brusc la 53 de o luna de cand m-am lasat de pastile, dar ele se poate sa ma fi tinut artificial la acea greutate de 51 de kg. Se poate ca asta sa fie greutatea mea reala (53 de kg), nu stiu. =((

Luna asta m-am dus la aerobic de 2 ori pe saptamana cate 2 ore (4 ore / saptamana) si nu s-a schimbat cu nimic treaba. :( Nu am slabit DELOC! Nu mai fusesem la sala din Mai si niciodata nu am slabit cand am fost la sala, desi sunt printre cele mai muncitoare din echipa. Sunt veche acolo si fac toate exercitiile cat pot de bine, nu stau sa ma odihnesc pe saltea. Nu am prea multa mobilitate, dar cand e vorba de alergat, la tae bo, la cardio sunt printre cele mai bune de acolo. Transpir si atat.

Deci asta cu sportu sa ne-o explice Mircea Badea, ca tot le stie el pe toate, tot stie el cum e cu grasele, cu nesimtitele burtoase care nu fac sport.

Va doresc un weekend placut. :)

draga jlvera, am tot respectul pentru ca admiti ca ai o problema cu alimentatia :) iti spun ca trebuie sa te inarmezi cu rabdare si cu dorinta de a face ceva in primul rand pentru sanatate, pentru ca imaginea nu iti ajuta daca ai sanatatea subreda

ma sperie cand ma gandesc cat stres trebuie sa suporti zi de zi la lucru, motiv pentru care mananci cam dezordonat :-s te felicit ca faci sport si esti the best, si eu depun efort sa ajung acolo :D si stiu ca nu pare mare lucru venind de la o fetiscana ca mine, cum poate m-ai vedea, dar pana acum 4 ani eram o sedentara inraita... e drept ca nici nu imi doream sa slabesc, dar nici sa ma ocup de sanatatea mea :(

ce am invatat eu de cand am apelat la forumul slabutelor este necesitatea de a-ti organiza disciplinat mesele :)

in primul rand, micul dejun este cea mai importanta masa, deoarece iti asigura marea parte a nutrientilor pierduti in timpul somnului :) multi ignora asta si sar peste, si se mira de ce raman fara energie peste zi... si atunci apeleaza la cafea dupa cafea, iar daca nu pot dormi, la pastile de somn :) eu cred ca toata nevoia ta de acesti excitanti este un fel de cerc vicios, pe care l-ai putea opri, cu putina vointa :) iti dau doar un sfat, nu vreau sa te jignesc, iti spun doar ca pentru mine sanatatea este pe primul loc, si asa este de recomadat oricui :-s

asadar, la micul dejun, trebuie sa ai cel putin un bol cu cereale cu lapte, sau daca vrei ceva mai consistent, niste oua fierte, branza, rosii si castraveti, da ft bine :) de multe ori din cauza ca suntem adormiti inca imediat dupa ce ne-am trezit, nu ne dam seama ca avem nevoie sa mancam, pentru ca metabolismul inca nu s-a "trezit" si el, si consideram ca nu avem nevoie de mancare, insa nu este deloc asa...

fac aici o paranteza: s-ar putea sa iti provoci in timp si proleme cu stomacul de la baut cafea pe stomacul gol, deoarece iti roade stomacul :( si combinat cu stres si fumat... cam daunator :-s deci macar incearca sa mananci ceva inainte de cafeaua de dimineata, nu zic sa nu o iei, dar mai bine sa mananci ceva inainte... incearca macar cateva guri de mancare, vei vedea ca te vei obisnui sa mananci mai mult in timp, e chestie de perseverenta ;)

in continuarea zilei, nu te infometa :( orice, dar nu asta... daca simti ca ai nevoie de ceva pana la pranz: un mar, o banana, un sandvis mai mic, un iaurt natural, si doar daca simti nevoie, cafeaua

pranzul: carnea de porc este cea mai grasa dintre toate carnurile, mai bine inlocuieste-o cu carne de pasare sau de peste, sunt si mai bogate in nutrienti si recomandate in diete, cu garnituri de legume fierte sau orez, sau ciuperci, combinatiile sunt multe

din nou, este bine sa incerci sa iei inca o gustare intre pranz si cina, spre a nu lasa sa ti se faca foame prea tare

cina: e binevenita o salata, un fel de carne pregatita in aburi sau la cuptor, ceva care sa nu ingreuneze stomacul


iti spun ca in ultimii 4 ani m-am axat si eu pe sport pt a slabi, insa doar anul acesta am avut parte de rezultatele acestea bune, datorita faptului ca am descoperit slabutele :) aici am inteles ca trebuie sa iti organizezi meniul zilnic din 3 mese principale si 2 gustari, si sa ma indrept pe o nutritie sanatoasa, rabdare si optimism... mai am de lucru, stiu, dar de data asta voi reusi, pentru ca mi-am dat seama ce lipsea

calorii concret, daca vrei sa iti calculezi, avem acest calculator Calculator calorii, calculator nutritional - Calorii.Slabute.ro care te va ajuta mai mult decat aproximarile oricui :)

ar mai trebui sa iti completezi si datele despre tine, sa iti fixezi un target realizabil si iti va aparea in semnatura necesarul de calorii pt a te mentine si a slabi cate 2 kg pe luna, atat este recomandat si sanatos

nu apela la pastile de slabit, sunt toxice si nu fac decat sa iti strice sanatatea si sa iti ia ochii cu niste rezultate la care tu poti ajunge si singura, cu putina rabdare :)

mult succes si te mai asteptam, sper din suflet sa intelegi sfatul meu de a avea grija de sanatatea ta, pentru ca orice dieta ar trebui sa vizeze in primul rand asta ;)

Livia89 09 oct 2010 02:40:17

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Inca ceva, mai bine ai renunta la pastile decat sa le combini cu bere inainte sa te culci, orice pastila are reactii adverse in combinatie cu alcoolul, iar daca tu faci asta zilnic... :( plus ca alcoolul determina instabilitatea somnului (poate de-aia nu poti dormi...sau daca e de foame, e pt ca nu mananci cat iti trebuie pe timpul zilei, cantitativ vorbind)

ar fi inca multe idei dar... nu vreau sa par ca as sustine ca le stiu pe toate :">

sper doar sa ai rabdarea necesara pentru a tine cont de ele :-s

gorganmadalina 10 oct 2010 10:57:24

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
neatza!
eu acum o saptamana m-am apucat calumea de slabit.Am inceput sa fiu - din nou - atenta la alimenatie + ca m-am apucat de sport.Sportul meu consta in urcat scarile de la blocul cu 10 etaje , in care stau, timp de o ora + sarit coarda 15-20 min.Incerc sa ma determin sa fac aceste lucruri cel putin de 3 ori pe saptamana.Saptamana aceasta am iesit 5 zile sa fac miscare.M-am cantarit vineri si am observat ca am slabit 500 grame.Sapt viitoare o sa incerc sa am acelasi regim de miscare sa vad cat am dat jos dupa 2 saptamani.
Pana la urma tot sportul te ajuta la slabit , desi ii destul de greus a te urnesti din loc dupa o zi obositoare la munca / scoala / faculta. Si am mai tras o concluzie de cand m-am apucat de miscare...chiar daca sar calul cu mancatul intr-o zi , daca fac miscare nu imi afecteaza deloc greutatea.
Sper ca in continuare sa ma pot tine de acest program!!>:D<

princess95 10 oct 2010 16:47:32

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna, Slabutelor!
Deci slabesc deja a 7-a luna.:">De mica eram foarte slaba,dar acum de 2 ani observam ca ma ingras cite oleaca,cite oleaca,pina intr-o zi am ajuns la 57 kg :((.Am inceput a tine dieta si deci in 7 luni am ajuns la 48kg:D.Stiti as mai dori sa scap inka de 3kg:).Sau macar sa pot mentine greutatea asta#:-s.Dar de cite ori incerc sa manink de 3 ori pe zi / cum se zice ca ar fi bn p/u organism vad ca incep a ma ingrasa:-s.Ce sa fac???:((:((

andra_aly 10 oct 2010 16:51:04

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de princess95 (Post 359842)
Buna, Slabutelor!
Deci slabesc deja a 7-a luna.:">De mica eram foarte slaba,dar acum de 2 ani observam ca ma ingras cite oleaca,cite oleaca,pina intr-o zi am ajuns la 57 kg :((.Am inceput a tine dieta si deci in 7 luni am ajuns la 48kg:D.Stiti as mai dori sa scap inka de 3kg:).Sau macar sa pot mentine greutatea asta#:-s.Dar de cite ori incerc sa manink de 3 ori pe zi / cum se zice ca ar fi bn p/u organism vad ca incep a ma ingrasa:-s.Ce sa fac???:((:((

Bine ai venit>:D< Felicitari pentru ambitie;) dar pararea mea e ca trebuie sa te opresti... :-s la 1,70 inaltime e cam putin 48 kg:-s sa nu mai zic ca ai vrea 45:(( :-s nu e bine deloc!
Cati ani ai:)?
pai tu acum cat papi si ce papi? depinde si cat papi. eu pap si 5 -6 mese/zi si te asigur ca nu ma ingras:D asta daca pap ce trebuie. e normal ca daca papi 3 mese si nu papi ce trebuie , te ingrasi:-s
asteptam mai multe detalii:)

Livia89 10 oct 2010 18:04:27

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
hello, acuma am intrat si eu pe site >:D<
daca ai observat ca nu ai nimic in plus fata de cum iti place tie si daca ai forma corpului pe placul tau, eu cred ca ai fi de acord cu mine ca nu trebuie sa mai acorzi atentie si kg-elor :) poate ai retentie de apa, poate urmeaza sa ai "musafirii" lunari, poate te-ai cantarit cu niste haine pe tine mai grele :-/ ideea e ca nu umbli cu acea cifra scrisa in frunte, iar daca tu esti multumita de tine, asta e tot ce conteaza.... si nu mai baga in seama ce spun cei care iti fac observatie :P de multe ori o fac doar ca sa-si distraga atentia de la ei/ele, ca si o scuza pt forma in care sunt :)

http://forum.slabute.ro/exercitii-mu...mos-953-3.html pe prima pagina a subiectului astuia gasesti niste exercitii pe care le-ai putea face daca vrei o tonifiere mai buna a zonei colaceilor, in special cele pt spate si talie :)

eu nu pot spune ca sunt XXL :"> daca vrei, poti sa te uiti si la poza mea postata pe profil, cu cat am slabit din iunie pana acum :) atata doar ca as dori sa nu mai am colacei care sa se scuture pe mine, si sa scap de celulita, si apoi o sa fiu ft multumita :P deja mi se spune ca arat de mai putine kg, motivul ma gandesc, sunt oasele mai grele si faptul ca am o constitutie mai robusta/atletica, adica mai multi muschi :P si vreau sa devin mai fit si sa pastrez acea forma :D

nu trebuie sa te descurajezi cand iti spunem ca nu poti sa trisezi daca vrei sa slabesti frumos, doar ca alaturi de o dieta echilibrata si un minimum minimorum de sport, reusesti sa iti atingi telul :)

si nu in ultimul rand, gandeste-te la sanatatea ta si incearca sa mananci cat mai natural posibil (aici ma refer si la medicamente:-s ) si incearca sa adormi singura :)e ft bine ca ai reusit aseara doar cu un pahar de lapte, incearca-l in continuare, poate nu iti vor mai trebui pastilele ;)

astept vesti de la tine, cu ce a spus medicul daca iti poate recomanda ceva mai usor, si cum te simti in continuare >:D<

marinuta 11 oct 2010 12:09:21

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Salutare notiune, intru si eu in categoria de 50-60 kg, desi am 58 kg, dar mai mult stau la birfa cu fetele din categorie de 60-70 kg, voi cum va descurcati cu alimentatul sanatos si sportul?Astept ale voastre raspunsuri, pupici si sa aveti o zi senina si frumoasa

tabbycat 11 oct 2010 14:44:44

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Salut :) sunt noua pe aici...dar ma bucur ca v-am gasit!
Eu am 57 de kilograme, 168 de cm si vreau sa ajung la 50 de kg. Nu am o data limita, dar cu cat mai repede, cu atat mai bine! :D Momentan tin dieta daneza, dar pot sa sun ca de mai mult de jumatate de an sunt intr-o dieta continua...o dieta personalizata. Dupa ce termin dieta daneza o sa continui dieta personalizata. Sport nu prea imi place sa fac,:( dar merg pe jos cel putin 1 h/zi si sar pe trambulina 30-60 min/zi.

postolache andreea 11 oct 2010 15:16:09

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
buna..ma numesc andreea din bv..am mai fost pe aici intrand ambitioasa sa slabesc,,asa sie dar am renuntat ceva timp ai am mai avut si abateri din cauza unor probleme,,,acum vreau sa reiau totu de la capat si m-am hotarat sa tin dieta south beach credeti ca ma puteti ajuta si cu cateva sfaturi de maine incep..de azi sport,,si mai am o rugaminte am citit ce am voie sa amanac in faza 1 dar nu am idee ce sa manac sau cum sa le combi?poate ma ajutati multumesc astept raspunu vostru

sunshine 11 oct 2010 17:39:15

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de tabbycat (Post 361217)
Salut :) sunt noua pe aici...dar ma bucur ca v-am gasit!
Eu am 57 de kilograme, 168 de cm si vreau sa ajung la 50 de kg. Nu am o data limita, dar cu cat mai repede, cu atat mai bine! :D Momentan tin dieta daneza, dar pot sa sun ca de mai mult de jumatate de an sunt intr-o dieta continua...o dieta personalizata. Dupa ce termin dieta daneza o sa continui dieta personalizata. Sport nu prea imi place sa fac,:( dar merg pe jos cel putin 1 h/zi si sar pe trambulina 30-60 min/zi.

Renunta la dieta daneza, este f dezechilibrata.
Incepe direct cu cea personalizata:)
Ce anume mananci?
Trebuie si un pic de miscare, poti sa incerci zumba , nu e deloc un sport, e un dans, si ajuta la slabit http://forum.slabute.ro/gimnastica-p...tori-2431.html

Citat:

Anterior postat de postolache andreea (Post 361266)
buna..ma numesc andreea din bv..am mai fost pe aici intrand ambitioasa sa slabesc,,asa sie dar am renuntat ceva timp ai am mai avut si abateri din cauza unor probleme,,,acum vreau sa reiau totu de la capat si m-am hotarat sa tin dieta south beach credeti ca ma puteti ajuta si cu cateva sfaturi de maine incep..de azi sport,,si mai am o rugaminte am citit ce am voie sa amanac in faza 1 dar nu am idee ce sa manac sau cum sa le combi?poate ma ajutati multumesc astept raspunu vostru

Buna andreea :)
Aici gasesti toate detaliile despre south beach Dieta South Beach

sunshine 11 oct 2010 17:40:57

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 360998)
Salutare notiune, intru si eu in categoria de 50-60 kg, desi am 58 kg, dar mai mult stau la birfa cu fetele din categorie de 60-70 kg, voi cum va descurcati cu alimentatul sanatos si sportul?Astept ale voastre raspunsuri, pupici si sa aveti o zi senina si frumoasa

Salve marinuta:)
Si eu tot 58 am, de fapt 58.4 kg :-s
sunt intr o stagnare continua acum, asta pt ca m am oprit din sport si nici cu dieta nu mai sunt asa drastica, dar imi revin eu :-j

ylla 11 oct 2010 23:13:53

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Hello
Pai sa vedem .DIMI sanwich cu sunca si branza topita/paine alba dar de cele mai multe ori neagra sau cu seminte..sau lapte cu cereale fitness sau un produs de patiserie cu bacon si cascaval.
La PRANZ ciobici sau mancare gatita cu cupii ..orez cu legume si pui..diverse mancaruri gatite dar cum ziceam nu prajeli,nu sosuri-exceptand pastele.
La CINA nusht un sanwich, sau tot ce am servit la pranz sau branzica cu mamaligutza.
Marele meu pacat e faptul ca mai ma infrupt din dulciurile celor mici, sau cumpar expre pt mine..nu beau apa suficienta sau deloc.
La mine numai cuvantul dieta ma duce cu mintea la restrictii..ori mie cu cat imi zici mai mult nu cu atat vreau mai mult da. Asa ca as vrea sa incer ca tai dulciurile si sa incerc sa beau apa suficienta, macar 2l. nu mananc noaptea thanks god, si ma stradui de ceva timp(luni) sa nu mai mananc nimik cu 3 ore inainte de culcare. Cred ca factorul stress are un cuvant de spus. Nu fumez si cafea beau cu lapte si putin putin zahar. Nu beau sucuri acidulate deloc, foarte rar ceai cam odata la 2 sapt. La capitolul miscare stau cel mai prost, cred ca niste ZUMBA m-ar tenta. Ce stiu e ca vreau sa incerc!! poate am noroc si imi si reuseste.

ylla 11 oct 2010 23:18:06

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
cum calculez caloriile. cred ca pt un lapte un sandwich ma descurc, gasesc pe net, dar cum fac cu o portie de paste, sau una de orez sau alta mancare gatita?
multumesc..

andra_aly 11 oct 2010 23:18:50

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Ylla nu imi place meniul tau:-s nu e bine...prea multa paine...cascaval sandwichuri, produse de patiserie:-s
trebuie sa renunti la asa ceva. incearca sa reduci consumul de paine cat mai mult#:-s eliminat tot ce este de la patiserie:-s mananca fructe, legume, salate, carnita macra, ciorbica ...etc. si fa sport. o sa te ajute f mult:)

andra_aly 11 oct 2010 23:21:14

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de ylla (Post 362197)
cum calculez caloriile. cred ca pt un lapte un sandwich ma descurc, gasesc pe net, dar cum fac cu o portie de paste, sau una de orez sau alta mancare gatita?
multumesc..

Uite aici pentru retete: http://forum.slabute.ro/nevoie-ajuto...eteta-906.html
iar pentru unele mancaruri cauta in calculator, poate gasesti ceva asemanator:
Calculator calorii, calculator nutritional - Calorii.Slabute.ro

danasonrisa 12 oct 2010 01:28:08

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna dimineata! Dragele mele, eu sunt relativ nou inscrisa, am pornit de la 60,9 kg si acum am 58,7 kg. Mi-am facut prietene in grupul 50/60 de kg, dar vreau sa imi fac si aici! Mai ales ca vreau sa raman in aceasta grupa! Pupici

sunshine 12 oct 2010 05:34:45

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de danasonrisa (Post 362302)
Buna dimineata! Dragele mele, eu sunt relativ nou inscrisa, am pornit de la 60,9 kg si acum am 58,7 kg. Mi-am facut prietene in grupul 50/60 de kg, dar vreau sa imi fac si aici! Mai ales ca vreau sa raman in aceasta grupa! Pupici

Bine ai venit dana:)
Iti doresc sa nu mai treci niciodata la grupa 60;;)

danasonrisa 12 oct 2010 09:14:20

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de sunshine (Post 362305)
Bine ai venit dana:)
Iti doresc sa nu mai treci niciodata la grupa 60;;)

Iti multumesc din suflet! Si tie iti doresc sa fii acolo unde vrei tu>:D<

marinuta 12 oct 2010 11:05:01

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Salutare Sunshine, cu sportul si eu mam lenes deoarece mi sa stricat bici :((, dar fac pres vreo 600 ori pe zi si momentan tin dieta Scarsdale si e super, am mai trisat un pic in 1 saptamina dar e bine,desi am pornit de la 71 kg, dupa ce am nascut dar in acest site mam inscris cind aveam 65 kg,pina a ma inscrie am pierdut eu chiu cu vai 6 kg, arat mai bine fata de cum aratam dar inca 8 kg sa le arunc jos si apoi inca 2 si va fi ok, atunci ma imbat de bucurie :))<:-P[*66*][*63*][*22*]

bunny 12 oct 2010 17:20:55

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
buna fetelor, eu am scris pe grup ce anume am facut ca sa ajung de la 60 la 52 de kg (treptat, a durat cred ca vreo 4 luni ) apoi de la 52 la 55 cat am acum (aici e usor de ghicit ce anume am facut :)) )
ma bucur ca am descoperit forumul asta :D

sunshine 12 oct 2010 17:30:48

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 362635)
Salutare Sunshine, cu sportul si eu mam lenes deoarece mi sa stricat bici :((, dar fac pres vreo 600 ori pe zi si momentan tin dieta Scarsdale si e super, am mai trisat un pic in 1 saptamina dar e bine,desi am pornit de la 71 kg, dupa ce am nascut dar in acest site mam inscris cind aveam 65 kg,pina a ma inscrie am pierdut eu chiu cu vai 6 kg, arat mai bine fata de cum aratam dar inca 8 kg sa le arunc jos si apoi inca 2 si va fi ok, atunci ma imbat de bucurie :))<:-P[*66*][*63*][*22*]

Ia sa ti calculezi urgent calorii sa vezi cate aduni, Trebuie sa aduni MINIM 1000 -11000 pe zi. Ai slabit f mult intr un timp scurt si nu e bine.

Eu am tinut scarsdale, am mancat f putin, gen 800 cal zi, si dupa ce am inceput sa mananc mai mult, am pus toate kg la loc.
Daca nu aduni 1000 cal ( sigur nu aduni acum) mareste portiile de mancare, dimineata mananca 2 felii de paine prajita in loc de una, te asigur ca vei slabi, eu asa mancam, ti e foame, nu ti e foame, intotdeauna sa ai gustari.
Te astept cu un meniu calculat aici.
Citat:

Anterior postat de bunny (Post 363095)
buna fetelor, eu am scris pe grup ce anume am facut ca sa ajung de la 60 la 52 de kg (treptat, a durat cred ca vreo 4 luni ) apoi de la 52 la 55 cat am acum (aici e usor de ghicit ce anume am facut :)) )
ma bucur ca am descoperit forumul asta :D

Bine ai venit Bunny, f funny avatarul tau :)
Mult succes pana la 52 kg!

andra_aly 12 oct 2010 18:37:38

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de bunny (Post 363095)
buna fetelor, eu am scris pe grup ce anume am facut ca sa ajung de la 60 la 52 de kg (treptat, a durat cred ca vreo 4 luni ) apoi de la 52 la 55 cat am acum (aici e usor de ghicit ce anume am facut :)) )
ma bucur ca am descoperit forumul asta :D

Bunny cum merge treaba?:)

bunny 12 oct 2010 19:13:06

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 363203)

Bunny cum merge treaba?:)

cercetam acum forumul sa vad... oare ar trebui sa tin o dieta sa scap de ultimile 5 kg? parca m-ar tenta...
ce dieta imi recomandati fetelor? ceva nu prea strict, pt ca sunt cam pofticioasa. eu mananc destul de sanatos. ocolesc painea, beau multa apa, mananc cel mai mult dimineata, apoi o data la 3 ore cate putin, pana in ora 18. incerc sa mananc sub 1500 kcalorii.. dar parca as avea nevoie de ceva mai strict si care sa dea rezultate cam in 2 sapt.. ca daca ma vad la 50 kg credeti-ma ca nu mai urc nici moarta ;;)

Livia89 12 oct 2010 19:45:39

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
sa dai 5 kg jos, in doua saptamani, e imposibil :|

eventual 2 kg pe luna, asa e cel mai sanatos...

cu dieta pe care o tii tu deja, fara dulciuri si prajeli, si cu mult sport ai cele mai multe sanse de reusita :)

pt ca ma gandesc ca vrei sa dispara grasimuta localizata in unele locuri, nu doar apa din tine ;) pt ca daca te infometezi, organismul va consuma apa pe care nu o poate lua din hrana insuficienta, iar la grasimi apeleaza in ultima instanta :)

iti trebuie multa ambitie si eu iti doresc mult spor si reusita cat mai multumitoare >:D<

bunny 12 oct 2010 20:08:52

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
nuuu nu vreau sa slabesc in 2 saptamani 5 kg :D ziceam ca as vrea ceva care sa dea rezultate vizibile cam in 2 saptamani.. din ce citesc pe aici, dieta South Beach pare sa fie buna
si multumesc mult! >:D<

andra_aly 12 oct 2010 20:31:26

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de bunny (Post 363243)


cercetam acum forumul sa vad... oare ar trebui sa tin o dieta sa scap de ultimile 5 kg? parca m-ar tenta...
ce dieta imi recomandati fetelor? ceva nu prea strict, pt ca sunt cam pofticioasa. eu mananc destul de sanatos. ocolesc painea, beau multa apa, mananc cel mai mult dimineata, apoi o data la 3 ore cate putin, pana in ora 18. incerc sa mananc sub 1500 kcalorii.. dar parca as avea nevoie de ceva mai strict si care sa dea rezultate cam in 2 sapt.. ca daca ma vad la 50 kg credeti-ma ca nu mai urc nici moarta ;;)

M-am linistit#:-s Credeam ca vreai 5 kg in 2saptamani:-s
Deci...in 2 saptamani daca esti cumintica, cu sb ai sansa sa scapi chiar de 1.5-2 kg:D
asa ca merita. dar trebuie sa ai grija si la calorii:) sa papi intre 1100-1300. dar daca slabesti si cu pana in 1500 e chiar ok:)
Mult succes:)

andra_aly 12 oct 2010 20:32:55

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Oana16 (Post 363327)
Ce faceti fetelor,eu azi am mancat vreo 7 mere :)))), 150 g iaurt ,1 sandwich cu 2 felii de parizer vita,1 covrig si salata de varza cu rosii.

E mult??:D:D

Am facut 70 min aerobic si 20 min bicicleta.

Pai de ce atatea mere? si de ce covrig?b-)
Nu e mult. dar ti-am mai zis, trebuie sa papi bine. Adica sanatos si sa papi macar 1000 kcal;) in fiecare zi faci atat de mult sport?:-/

Livia89 12 oct 2010 21:21:09

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Oana16 (Post 363327)
Ce faceti fetelor,eu azi am mancat vreo 7 mere :)))), 150 g iaurt ,1 sandwich cu 2 felii de parizer vita,1 covrig si salata de varza cu rosii.

E mult??:D:D

Am facut 70 min aerobic si 20 min bicicleta.

cam putine proteine, zic eu :-s

mai bine ai inlocui covrigul cu niste fructe, si din cate vad eu, tie iti lipseste pranzul :-? nu mananci nicio portie de carne (pt ca acele 2 felii de parizer nu cred ca sunt suficiente, si nici tocmai ok intr-o dieta)

ai program dupa-masa la scoala, sau de ce nu mananci mai mult la pranz? :-s

sunshine 12 oct 2010 21:26:11

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de bunny (Post 363243)


cercetam acum forumul sa vad... oare ar trebui sa tin o dieta sa scap de ultimile 5 kg? parca m-ar tenta...
ce dieta imi recomandati fetelor? ceva nu prea strict, pt ca sunt cam pofticioasa. eu mananc destul de sanatos. ocolesc painea, beau multa apa, mananc cel mai mult dimineata, apoi o data la 3 ore cate putin, pana in ora 18. incerc sa mananc sub 1500 kcalorii.. dar parca as avea nevoie de ceva mai strict si care sa dea rezultate cam in 2 sapt.. ca daca ma vad la 50 kg credeti-ma ca nu mai urc nici moarta ;;)

Sfatul meu e sa nu recurgi la nici o dieta momentan, mai ales daca spui ca iti merge bine asa cu dieta personalizata.
Eventual treci pe lista south beach, in cazul in care stagnezi;)

bunny 12 oct 2010 21:40:20

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de sunshine (Post 363467)

Sfatul meu e sa nu recurgi la nici o dieta momentan, mai ales daca spui ca iti merge bine asa cu dieta personalizata.
Eventual treci pe lista south beach, in cazul in care stagnezi;)

pai am stagnat :D de asta sunt aici ;)) adica asa am dat de forum... ultimile 5 kg (sau 7 daca o sa ma simt bine cu 48) nu vor nici al naibii sa se dea jos.. decat daca ma infometez ceea ce nu vreau..
plus ca SB pare asa simpla... de fapt, cam asa mananc la momentul de fata. numai ca mananc fructe, paine (nu prea multa, dar am si momentele mele :)) ) si paste ocazional... si cereale la greu (integrale) dar vad ca nu prea ar trebui...

Livia89 12 oct 2010 22:14:10

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de bunny (Post 363511)


pai am stagnat :D de asta sunt aici ;)) adica asa am dat de forum... ultimile 5 kg (sau 7 daca o sa ma simt bine cu 48) nu vor nici al naibii sa se dea jos.. decat daca ma infometez ceea ce nu vreau..
plus ca SB pare asa simpla... de fapt, cam asa mananc la momentul de fata. numai ca mananc fructe, paine (nu prea multa, dar am si momentele mele :)) ) si paste ocazional... si cereale la greu (integrale) dar vad ca nu prea ar trebui...

uitandu-ma la imc-ul tau, cred ca iti mai trebuie maxim 3 kg sa ajungi la 18,5 are este valoarea ideala... 48 ai fi prea slaba :( nici sa ti se vada costitele nu e sanatos :-s

apoi, ultimele kg se dau jos cel mai greu, te asigur, asta spune toata lumea

si daca stagnezi, e si motiv de bucurie, pentru ca eliberezi din cm :) si dupa o vreme se mai duc si kg, chiar daca mai incet si mai greut... dar nu ne grabeste nimeni, nu?

marinuta 13 oct 2010 06:50:13

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Salutare, Sunshine dieta Scarsdale nu o tin cgiar stricta sincer vorbind, dimineata uneori mai manic piine cu unt 1 felie nu mai mult dar asta e rareori, intre mese am numai decit si 2 gustari maninc mere sau pere, sotul aduce de la tara asa ca neam aprovizionat noi pe iarna, si in rest e bine pe zi ma stradui sa beau 1.5 l de ceai verde caci daca beau mai mult mi se face rau de tot, cam asta e, si datorita si abdomenelor mi sa dus si din burtica si din colacei. O zi senina sa ai si pace in suflet pupici:x>:D<;;)

bunny 13 oct 2010 08:31:00

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Livia89 (Post 363585)
uitandu-ma la imc-ul tau, cred ca iti mai trebuie maxim 3 kg sa ajungi la 18,5 are este valoarea ideala... 48 ai fi prea slaba :( nici sa ti se vada costitele nu e sanatos :-s

apoi, ultimele kg se dau jos cel mai greu, te asigur, asta spune toata lumea

si daca stagnezi, e si motiv de bucurie, pentru ca eliberezi din cm :) si dupa o vreme se mai duc si kg, chiar daca mai incet si mai greut... dar nu ne grabeste nimeni, nu?

Doamne, sa ajung sa-mi vad costitele cred ca alerg pe strada de bucurie ;))


Ora este GMT +2. Ora este acum 02:46:14.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO