forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva subiecte - Am intre 50 kg si 60 kg (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=430)
-   -   Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=3732)

oanaalexandra 21 sep 2010 20:15:13

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de sunshine (Post 337111)

Nu ai drum cu metroul? Eu de la metrou imi cumpar in fiecare dim la 7 , 7 si un pic, ori mar, ori un fibrobar, depinde ce vreau pt servici

Cu toate ca sunt la zilele de fructe si legume nu mi-a trecut prin cap sa iau un baton cu cereale! M-am gandit doar la supa de legume:(
Imi pare rau

sunshine 21 sep 2010 21:36:22

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de oanaalexandra (Post 337122)
Cu toate ca sunt la zilele de fructe si legume nu mi-a trecut prin cap sa iau un baton cu cereale! M-am gandit doar la supa de legume:(
Imi pare rau

Ei lasa ca de acum o sa stii:PSomn usor!

oanaalexandra 22 sep 2010 07:21:55

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Neatza neatza! ce faceti ?
Azi am inceput ziua cu un baton de cereale (nestle - musli) - 161 cal
Mai am la mine 3 nectarine si 2 mere - 368 cal
Si un bol mic de piure de cartofi - cam 300 cal
Sa nu uit de ness pe care il beau cu zahar - 50 cal
Total 879 cal
Cand o sa ajung acasa o sa mai mananc probabil niste nuci ( putine ca am vazut ca au destule calorii).
Voi ce meniu aveti azi ?

sunshine 22 sep 2010 07:35:16

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de oanaalexandra (Post 337591)
Neatza neatza! ce faceti ?
Azi am inceput ziua cu un baton de cereale (nestle - musli) - 161 cal
Mai am la mine 3 nectarine si 2 mere - 368 cal
Si un bol mic de piure de cartofi - cam 300 cal
Sa nu uit de ness pe care il beau cu zahar - 50 cal
Total 879 cal
Cand o sa ajung acasa o sa mai mananc probabil niste nuci ( putine ca am vazut ca au destule calorii).
Voi ce meniu aveti azi ?

Si sa mai adaugi carne, pui, peste, sau branza /ou.

Eu acum dimineata mananc (in mom asta :P) lapte 0 cu musli , 1/2 grepfruit, la pranz voi avea ghiveci de legume cu pulpita pui si ceva pe langa, sa vad ce mai am chef, probabil un pic de branza cu rosii, la servici o sa mananc un baton fibrobar, iar la cina inca nu m am hotarat

oanaalexandra 22 sep 2010 08:20:06

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de sunshine (Post 337598)

Si sa mai adaugi carne, pui, peste, sau branza /ou.

Eu acum dimineata mananc (in mom asta :P) lapte 0 cu musli , 1/2 grepfruit, la pranz voi avea ghiveci de legume cu pulpita pui si ceva pe langa, sa vad ce mai am chef, probabil un pic de branza cu rosii, la servici o sa mananc un baton fibrobar, iar la cina inca nu m am hotarat

Suna f bine meniul tau!
Din pacate nu am cum sa adaug pui sau branza...........sunt la zilele cu fructe si legume :D

sunshine 22 sep 2010 09:08:21

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de oanaalexandra (Post 337646)
Suna f bine meniul tau!
Din pacate nu am cum sa adaug pui sau branza...........sunt la zilele cu fructe si legume :D

Ah, tii disociata.

Eu sunt inainte de menstra acum si m a traznit pofta de dulce, si uite asa am mai adaugat la meniu iaurt cu fructe, inghetata (87 de cal) :D

oanaalexandra 22 sep 2010 10:11:48

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de sunshine (Post 337728)

Ah, tii disociata.

Eu sunt inainte de menstra acum si m a traznit pofta de dulce, si uite asa am mai adaugat la meniu iaurt cu fructe, inghetata (87 de cal) :D

:D >:D<
In general ma feresc de iaurtul cu fructe dar mananc inghetata destul de multicica cand am pofta ( plus ca am citit intr-un articol ca inghetata ar ajuta la slabit )

madiviv 22 sep 2010 11:12:00

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de oanaalexandra (Post 337824)
:D >:D<
In general ma feresc de iaurtul cu fructe dar mananc inghetata destul de multicica cand am pofta ( plus ca am citit intr-un articol ca inghetata ar ajuta la slabit )

Asta cu inghetata si slabitul imi place....as vrea si eu sa cred asta:) Si mie cand mi-e pofta de ceva dulce mananc putina inghetata....dar nu m-am gandit niciodata ca m-ar ajuta la slabit....numai la potolirea poftei de dulce:)
O zi buna tuturor si spor la slabit

sunshine 22 sep 2010 11:15:18

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de madiviv (Post 337929)
Asta cu inghetata si slabitul imi place....as vrea si eu sa cred asta:) Si mie cand mi-e pofta de ceva dulce mananc putina inghetata....dar nu m-am gandit niciodata ca m-ar ajuta la slabit....numai la potolirea poftei de dulce:)
O zi buna tuturor si spor la slabit

Cred ca se refera la faptul ca decat o praji de la cofetarie, mai bine o inghetata usoara :D Iti trece pofta de dulce

anqutz 22 sep 2010 11:16:15

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de sunshine (Post 337936)
Cred ca se refera la faptul ca decat o praji de la cofetarie, mai bine o inghetata usoara :D Iti trece pofta de dulce

Dap, asa e. Si are si IG mai mic si mult mai putine kcal. Numai ca trebuie sa alegi varietatile mai usoare, pt ca de ex Nirvana are si 300 si ceva de kcal/100 de gr si nu ai facut nici o afacere.

crrristina 22 sep 2010 11:29:50

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
m'am cantarit ieri inainte de masa de seara (stiu ca se cantareste dimineata pe stomacul gol, dupa ce'ai fost la baie, dar... eu nu detin cantar :D) si mi'arata 56 kilograme. ma asteptam la mai multe, deci e ok :)
daca m'am cantarit seara cam cat sa scad sa'mi dau seama cat as avea si pe stomacul gol, aveti idee? mersi :)

anqutz 22 sep 2010 11:30:58

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de crrristina (Post 337955)
m'am cantarit ieri inainte de masa de seara (stiu ca se cantareste dimineata pe stomacul gol, dupa ce'ai fost la baie, dar... eu nu detin cantar :D) si mi'arata 56 kilograme. ma asteptam la mai multe, deci e ok :)
daca m'am cantarit seara cam cat sa scad sa'mi dau seama cat as avea si pe stomacul gol, aveti idee? mersi :)

Buna! Eu am diferenta de 700 gr pana la 1 kg intre seara si dimineata.

madiviv 22 sep 2010 11:31:47

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 337937)

Dap, asa e. Si are si IG mai mic si mult mai putine kcal. Numai ca trebuie sa alegi varietatile mai usoare, pt ca de ex Nirvana are si 300 si ceva de kcal/100 de gr si nu ai facut nici o afacere.

se simte...ca-i foarte dulce...si nici nu-mi place asa de dulce...mie imi place milka cu ciocolata:D....acum am gasit una italiana foarte buna si nu asa de dulce...o sa ma uit pe cutie sa vad cum se numeste si cate calorii are:)....n-am avut curajul sa ma uit:(

anqutz 22 sep 2010 11:33:13

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de madiviv (Post 337958)
se simte...ca-i foarte dulce...si nici nu-mi place asa de dulce...mie imi place milka cu ciocolata:D....acum am gasit una italiana foarte buna si nu asa de dulce...o sa ma uit pe cutie sa vad cum se numeste si cate calorii are:)....n-am avut curajul sa ma uit:(

Eu de ex prefer o inghetata Big milk de vanilie, pe bat. Una are 91 de kcal si mi se pare potivita ocazional drept gustare. :)

oanaalexandra 22 sep 2010 11:35:46

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Na ca mi-at facut pofta de inghetata si mi-am luat si eu una azi de la Nestea ( nu e favorita mea dar merge) si are doar 51 de calorii.
Am inteles ca te ajuta la slabit in sensul ca intensifica arderile .....

sunshine 22 sep 2010 11:38:52

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de oanaalexandra (Post 337963)
Na ca mi-at facut pofta de inghetata si mi-am luat si eu una azi de la Nestea ( nu e favorita mea dar merge) si are doar 51 de calorii.
Am inteles ca te ajuta la slabit in sensul ca intensifica arderile .....

Avand in vedere ca are zahar, lapte praf, grasime vegetala + e uri , nu prea cred :D

DrIulia2010 22 sep 2010 12:41:13

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de sunshine (Post 337970)

Avand in vedere ca are zahar, lapte praf, grasime vegetala + e uri , nu prea cred :D


Nestea e de fructe nu are lapte praf,grasimi prea putine,si E-uri cat cuprinde,ca sa nu mai vb de cat de multi carbohidrati contine.;)Cea mai buna inghetata e cea facuta in casa,cu iaurt si fructe.

Oanaalexandra,nici o inghetata din lume nu intensifica arderile,nu e posibil!!!

oanaalexandra 22 sep 2010 13:38:51

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Ok am inteles

Multumesc:)

alinutzika 22 sep 2010 14:06:22

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna fetelor!
Sunt noua pe aici si as dori sa ma inscriu si eu in clubul celor care vor sa slabeasca. Eu m-am ingrasat 10 kg dupa nasterea copilului meu si nu mai reusesc de un an jumate sa le dau jos.
Incerc sa tin o dieta personalizata, bazata pe monti si sper sa reusesc, dar asta cu sprijinul vostru. Am tot incercat multe diete, dar dupa 2-3 zile renuntam.
Momentan, la 157 cm am 60 de kg. Vreau sa ajung la 50.
Va rog mult sa ma sfatuiti cele care ati reusit in lupta cu kg .

madiviv 22 sep 2010 14:12:19

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de alinutzika (Post 338259)
Buna fetelor!
Sunt noua pe aici si as dori sa ma inscriu si eu in clubul celor care vor sa slabeasca. Eu m-am ingrasat 10 kg dupa nasterea copilului meu si nu mai reusesc de un an jumate sa le dau jos.
Incerc sa tin o dieta personalizata, bazata pe monti si sper sa reusesc, dar asta cu sprijinul vostru. Am tot incercat multe diete, dar dupa 2-3 zile renuntam.
Momentan, la 157 cm am 60 de kg. Vreau sa ajung la 50.
Va rog mult sa ma sfatuiti cele care ati reusit in lupta cu kg .

Buna si bine ai venit printre noi....si eu am 2 fete....tot dupa nastere am ramas cu niste kg....acum ma chinui sa le dau jos....am tot citit pe aici si am ramas la dieta WW...mi s-a parut cea mai buna pentru mine....nu ma grabesc sa dau tot jos odata...pe rand ca-i mai bine....si mai sanatos....si am mai inceput si ceva sport...
Cred ca la inceput ar trebui sa iti propui si in cat timp vrei sa slabesti ca sa iti alegi si dieta...
Spor la slabit si ne vedem pe aici:)

alinutzika 22 sep 2010 14:20:21

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Vreau sa slabesc 4 kg intr-o luna, adica un kg pe saptamana.Daca nu reusesc atat, ma tem ca o sa ma descurajez iar...

sunshine 22 sep 2010 21:04:57

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de DrIulia2010 (Post 338068)



Nestea e de fructe nu are lapte praf,grasimi prea putine,si E-uri cat cuprinde,ca sa nu mai vb de cat de multi carbohidrati contine.;)Cea mai buna inghetata e cea facuta in casa,cu iaurt si fructe.

Oanaalexandra,nici o inghetata din lume nu intensifica arderile,nu e posibil!!!

Ma refeream la inghetata in general, nu la nestea :)
Citat:

Anterior postat de alinutzika (Post 338259)
Buna fetelor!
Sunt noua pe aici si as dori sa ma inscriu si eu in clubul celor care vor sa slabeasca. Eu m-am ingrasat 10 kg dupa nasterea copilului meu si nu mai reusesc de un an jumate sa le dau jos.
Incerc sa tin o dieta personalizata, bazata pe monti si sper sa reusesc, dar asta cu sprijinul vostru. Am tot incercat multe diete, dar dupa 2-3 zile renuntam.
Momentan, la 157 cm am 60 de kg. Vreau sa ajung la 50.
Va rog mult sa ma sfatuiti cele care ati reusit in lupta cu kg .

Bine ai venit!
De ce nu incerci sa tii Monti intradevar? Cum adica dieta bazata pe monti? Faci abateri, sau...?

alinutzika 22 sep 2010 22:45:51

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Din pacate...fac unele abateri,,,stau la tara si nu am intotdeauna tot ce imi trebuie ca sa tin monti faza 1 ca la cart. Mai am si bucataria comuna cu parintii mei, iar mancarurile mamei sunt o adevarata ispita uneori. Dar micile abateri incerc sa le scot cu ceva sport,,sar coarda, ma plimb des cu bebe, putin aerobic acasa, etc.Incerc sa nu mananc prajeli, mancaruri grase, dulciuri si sa nu combin grupele de mancaruri.

oanaalexandra 23 sep 2010 06:56:45

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Fetelor m-am tot gandit sa ma apuc de dieta south beach! Asa as da jos cele 4 kg pe care vreau ! ce ziceti?

anqutz 23 sep 2010 09:18:39

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de oanaalexandra (Post 339170)
Fetelor m-am tot gandit sa ma apuc de dieta south beach! Asa as da jos cele 4 kg pe care vreau ! ce ziceti?

Hello! Eu zic s-o incerci, eu sunt ft multumita de ea, dar sa nu te astepti chiar la 4 kg pt ca nu ai asa de multe kg de unde sa dai jos.

oanaalexandra 23 sep 2010 09:37:17

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 339303)


Hello! Eu zic s-o incerci, eu sunt ft multumita de ea, dar sa nu te astepti chiar la 4 kg pt ca nu ai asa de multe kg de unde sa dai jos.

ba chiar am de unde :(
sper in special sa scap de colacelul de la burtica:(
multumesc mult
tu ai tinut-o? daca da cat ai slabit si in cat timp?

anqutz 23 sep 2010 09:48:18

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de oanaalexandra (Post 339339)
ba chiar am de unde :(
sper in special sa scap de colacelul de la burtica:(
multumesc mult
tu ai tinut-o? daca da cat ai slabit si in cat timp?

Am tinut-o de mai multe ori. Prima data am dat 4 kg in 19 zile si apoi cate 2-3 kg dar nu faceam bine trecerea intre faza 1 si faza 2 si puneam pe mine. :( o tin si acum, sunt in a 9-a zi si pana acum am dat jos 700 de gr. Nu mult, dar pt greutatea mea e perfect, mai ales ca nu stagnez. #:-s

oanaalexandra 23 sep 2010 09:57:55

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Si cum se face trecerea corect astfel incat sa nu te ingrasi la loc?

anqutz 23 sep 2010 10:04:42

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de oanaalexandra (Post 339380)
Si cum se face trecerea corect astfel incat sa nu te ingrasi la loc?

2-3 zile nagi un fruct mic, apoi dupa alte 3-4 zile mai adaugi si putine cereale. Nu treci de la faza 1, la care mananci putini carbo, la faza a 2-a si a 2-a zi mananci 3 fructe, o portie de musil si una de paste (exagerez :P).

oanaalexandra 23 sep 2010 10:12:22

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
multumesc mult de tot
De maine ma apuc si dupa ce trec de prima faza o sa te mai intreb daca nu te superi:)

anqutz 23 sep 2010 10:16:01

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de oanaalexandra (Post 339406)
multumesc mult de tot
De maine ma apuc si dupa ce trec de prima faza o sa te mai intreb daca nu te superi:)

Nu-i bai. Vezi ca avem grupul nostru: http://forum.slabute.ro/dieta-south-...-beach-70.html.

oanaalexandra 23 sep 2010 10:31:52

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Acum ma duc sa vad ce e pe acolo:)
Multumesc

monica23 23 sep 2010 13:04:38

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Ancutz,
recomanda-mi si mie un program pt o trecere de la 57 la 52

Slabuta 23 sep 2010 13:05:45

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de monica23 (Post 339635)
Ancutz,
recomanda-mi si mie un program pt o trecere de la 57 la 52

Buna Monica :)
Poti incerca si tu Dieta South Beach. :)

monica23 23 sep 2010 16:14:55

Pentru ca trebuie sa ma simt bine! Jurnal Monica23
 
1 ataşament(e)
Buna fetelor!
Tocmai ce am aparut si eu printre randurile voastre cu ganduri marete de a-mi schimba stilul sedentar, alimentatia si proastele obiceiuri.
Ca prim aspect, am 29 de ani, 57kg si 163 cm, proaspata nefumoatoare (since September 9) si un pic cam multa celulita.
Ce-mi doresc? 51 kg, ambitia de a ma apuca de sport, sa beau 2 l de apa zilnic, sa reduc cafeaua la max 3 cescute/zi si evident Celulita OUT!
Pentru inceput tin sa mentionez ca folosesc cateva atificii, gen gel de dus scrub, gel anticelulitic si un aparat anticelulitic vacuum comandat de pe net, de care incerc nespus
de mult sa ma pot tine de ele, nu de alta, dar macar sa-mi linistesc constiinta daca sunt doar vorbe ori BA.
NEXT step, tre sa-mi iau cantar, ca sa stiu cum stau si un centimentru ca sa ma masor #:-s.

Liv86 23 sep 2010 17:51:59

Re: Pentru ca trebuie sa ma simt bine! Jurnal Monica23
 
Buna si bine ai venit!
Felicitari pt faptul ca te-ai lasat de fumat.
In privinta celulitei consumul zilnic de cruditati plus ceva miscare ajuta f mult la reducerea ei. Creme anticelulitice nu am incercat dar dc reusesti sa te ti de ele sa ne zici si noua dc au avut vreun efect vizibil.
In rest ce sa-ti mai zic...spor la slabit;)

amy0404 23 sep 2010 21:38:53

Re: Pentru ca trebuie sa ma simt bine! Jurnal Monica23
 
Buna! Felicitari pt decizia de a nu mai fuma! Eu m-am fasat de 2 luni si am impresia ca nu am fumat niciodata. Asa ca, rezista tentatiei!
Eu am mai scapat de celulita prin cardio, am niste pantaloni din neopren pe care ii folosesc cand fac sport si sunt super, pluuuus, stiu ca e un cliseu, dar e adevarat, 2 l de apa pe zi fac minuni.
Succes! :)

oanaalexandra 24 sep 2010 07:05:37

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Neatza fetelor!
Meniul meu pentru ziua de azi este

Micul dejun, ora 06:00
Lapte de vaca 150ml 100cal
Conopida la cuptor, by Sunshine 100g 54cal
Gustare 1, ora 07:50
Cafea instant 3 in 1 Strong, Nescafe 15g 60 cal
Prânz, ora 12:00
Varza calita cu kaiser 300g 138cal
Cina, ora 17:00
Telemea de vaca 100g 273cal
Ou de gaina, prajit 100g 196cal
Gustare ora 19:00
Nuci 30g 196.2cal
Total ingerat 1017.2cal



Stiu ca nu e bun acel 3 in 1 dar nu pot sa renunt la cafeaua de dimineata! Nu pot sa o beau cu zaharina sau altceva :(

sunshine 24 sep 2010 14:44:07

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de oanaalexandra (Post 340491)
Neatza fetelor!
Meniul meu pentru ziua de azi este

Micul dejun, ora 06:00
Lapte de vaca 150ml 100cal
Conopida la cuptor, by Sunshine 100g 54cal
Gustare 1, ora 07:50
Cafea instant 3 in 1 Strong, Nescafe 15g 60 cal
Prânz, ora 12:00
Varza calita cu kaiser 300g 138cal
Cina, ora 17:00
Telemea de vaca 100g 273cal
Ou de gaina, prajit 100g 196cal
Gustare ora 19:00
Nuci 30g 196.2cal
Total ingerat 1017.2cal



Stiu ca nu e bun acel 3 in 1 dar nu pot sa renunt la cafeaua de dimineata! Nu pot sa o beau cu zaharina sau altceva :(

Nu zice nimeni sa renunti la ea :)
Dar mai bine bei cafea pe bune cu zahar, decat plicul acela plin de e -uri.
Sau pui miere

curly.light 24 sep 2010 19:43:54

Re: Pentru ca trebuie sa ma simt bine! Jurnal Monica23
 
Buna Monica ,bine ai venit! Felicitari pentru decizia de a te lasa de fumat ;;)
Eu am scapat de cea mai mare parte din celulita dupa 3-4 saptamani de mers zilnic la sala,si de regim fara dulciuri. Mancam si eu multe cruditati ,si beam 2l de apa pe zi. Bine...mai am vreo 10 Kg pana la greutatea dorita..dar fara celulita tot e mai bine;;)
>:D<Bafta


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:49:52.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO