forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva subiecte - Am intre 50 kg si 60 kg (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=430)
-   -   Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=3732)

marinuta 13 oct 2010 08:39:31

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Un pic la mine se vad costitele( bazinulu) :)), dar cu fruntea sus slabin noi dragele mele, mai am de dar jos 7.5 kg si ma fac di nou fata mare;;)

sunshine 13 oct 2010 08:39:35

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 363718)
Salutare, Sunshine dieta Scarsdale nu o tin cgiar stricta sincer vorbind, dimineata uneori mai manic piine cu unt 1 felie nu mai mult dar asta e rareori, intre mese am numai decit si 2 gustari maninc mere sau pere, sotul aduce de la tara asa ca neam aprovizionat noi pe iarna, si in rest e bine pe zi ma stradui sa beau 1.5 l de ceai verde caci daca beau mai mult mi se face rau de tot, cam asta e, si datorita si abdomenelor mi sa dus si din burtica si din colacei. O zi senina sa ai si pace in suflet pupici:x>:D<;;)

Ceaiul verde se bea maxim 2 cani pe zi.
Mai mult de atat dauneaza. In rest poti sa bei ceai de fructe, musetele etc.
Citat:

Anterior postat de bunny (Post 363814)


Doamne, sa ajung sa-mi vad costitele cred ca alerg pe strada de bucurie ;))

Bunny, trebuie sa ai un IMC de minim 18-18.4( asa spun doctorii)
+ Coastele vazute nu's deloc sexy.
Citeste te rog aici, sa le acorzi atentie pt ca te invata numai de bine
http://forum.slabute.ro/slabit-extre...eral-3875.html
http://forum.slabute.ro/ghidul-slabi...arii-1207.html
http://forum.slabute.ro/ghidul-slabu...nite-2568.html
http://forum.slabute.ro/ghidul-slabi...atos-1556.html

bunny 13 oct 2010 08:44:14

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de sunshine (Post 363825)

Ceaiul verde se bea maxim 2 cani pe zi.
Mai mult de atat dauneaza. In rest poti sa bei ceai de fructe, musetele etc.

Bunny, trebuie sa ai un IMC de minim 18-18.4( asa spun doctorii)
+ Coastele vazute nu's deloc sexy.
Citeste te rog aici, sa le acorzi atentie pt ca te invata numai de bine
http://forum.slabute.ro/slabit-extre...eral-3875.html
http://forum.slabute.ro/ghidul-slabi...arii-1207.html
http://forum.slabute.ro/ghidul-slabu...nite-2568.html
http://forum.slabute.ro/ghidul-slabi...atos-1556.html

fie, am setat greutatea dorita la 50... trebuie macar sa ma vad acolo... daca n-o sa-mi fie bine am sa mai urc
stiu despre IMC... dar intentionez sa mai fac sport si cred ca o sa se mai puna si masa musculara un pic

sunshine 13 oct 2010 08:48:28

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de bunny (Post 363830)


fie, am setat greutatea dorita la 50... trebuie macar sa ma vad acolo... daca n-o sa-mi fie bine am sa mai urc
stiu despre IMC... dar intentionez sa mai fac sport si cred ca o sa se mai puna si masa musculara un pic

Bunny tu nu trebuie sa te superi, sau sa ti setezi tickerul de gura noastra si gata:)
Noi iti spunem cum este mai bine pt organismul tau, dar tu mai departe faci cum doresti.

bunny 13 oct 2010 10:07:53

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de sunshine (Post 363836)

Bunny tu nu trebuie sa te superi, sau sa ti setezi tickerul de gura noastra si gata:)
Noi iti spunem cum este mai bine pt organismul tau, dar tu mai departe faci cum doresti.

stiu, nu am vrut sa sune ca si cum m-as fi suparat >:D<de aia sunt aici, ca sa cer sfaturi, sa dau sfaturi in masura in care pot...

Oana16 13 oct 2010 17:26:53

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 363334)

Pai de ce atatea mere? si de ce covrig?b-)
Nu e mult. dar ti-am mai zis, trebuie sa papi bine. Adica sanatos si sa papi macar 1000 kcal;) in fiecare zi faci atat de mult sport?:-/

Nu,in fiecare zi nu,uneori fac 45 min si 20 min bicla,alteori 70 min aerobic si 20 min bicla.

Nu`s bune merele?:D:D

andra_aly 13 oct 2010 17:38:47

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Oana16 (Post 364573)
Nu,in fiecare zi nu,uneori fac 45 min si 20 min bicla,alteori 70 min aerobic si 20 min bicla.

Nu`s bune merele?:D:D

Pai si pauza cand faci?:)
Sunt bune merele...dar nu atatea#:-s eu azi am papat unul si mi se pare mult. bine, e si mare.
Nu poti papa numai mere... mancarea unde-i din meniul tau? care e md, pranzul? cina?b-)
Tu acolo numai gustari ai. azi ce ai mancat?

Oana16 13 oct 2010 20:09:18

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
La scoala am mancat 5 mere,la ora 3 am mancat 2 cremwursti defapt 1 si jumatate cu jum felie paine neagra si cu 100 g iaurt,si pe seara mi-a adus mama un corn cu vanilie si am mancat si lapte cu fidea. :)) stiu ca seara am mancat prost,dar dupa ce am mancat am fct 50 min aerobic:),si peste 10-20 min dau 20 min la bicicleta.

Slabuta 13 oct 2010 20:47:11

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Oana16 (Post 364820)
La scoala am mancat 5 mere,la ora 3 am mancat 2 cremwursti defapt 1 si jumatate cu jum felie paine neagra si cu 100 g iaurt,si pe seara mi-a adus mama un corn cu vanilie si am mancat si lapte cu fidea. :)) stiu ca seara am mancat prost,dar dupa ce am mancat am fct 50 min aerobic:),si peste 10-20 min dau 20 min la bicicleta.

Oana tu ai cantar de bucatarie? :)

Digreen 14 oct 2010 06:07:19

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Hey!
Acum este 06:56 dimineata iar astazi m-am hotarat sa-mi pun vointa la punct. Am mancat ultimul pachet de biscuiti belvita,am mancat defapt 3 pachete in dimineata asta,stiu ca nu e bine,dar am vrut sa fiu sigura ca ii termin odata pentru totdeauna.

Am 54.4kg,dimineata dupa ce am mancat. Acum o luna aeam 52.4 si am ajuns in 3 saptamani pentru ca am mancat multe prea mult si nesanatos la 55.7,am reusit sa slabesc la 54.4 kg in numai o saptamana,pentru ca am redus dulciurile.

Dar de vreo doua saptamani am inceput sa mananc iarasi dulciuri si stiu ca nu e bine! Vreau ca de azi inainte sa scot dulciurile de tot!

O sa ma apuc si de exercitii fizice!

Dieta incerc sa tin,m-ar ajuta mult sfatul vostru pentru ca atunci cand incerc sa tin o dieta nu pot face altceva decat sa ma gandesc incontinuu la mancare si sa o iau razna,cred ca nu e o dieta prea buna a mea. Voi ce-mi recomandati?

O alta problema este faptul ca eu am celulita vizibila atunci cand strangi,iar cand am fost la doua centre pentru slabit,inainte de a ma inscrie,cand calculeaza procentajul grasimii,mi-a iesit ca este mult peste mare,desi eu am un corp atletic,talia mea avand 64 cm iar soldurile 89. Eu vreau sa ajung la 60 in talie cat mai repede,iar in Februarie voi incepe trateamentele aticelulitice. Voi ati mai incercat saloane?

Imi este mult mai usor cand vad ca si alte fete incearca sa slabeasca,ma motiveaza mult!

MULTA BAFTA TUTUROR !

bunny 14 oct 2010 09:11:45

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Digreen (Post 365281)
Hey!
Acum este 06:56 dimineata iar astazi m-am hotarat sa-mi pun vointa la punct. Am mancat ultimul pachet de biscuiti belvita,am mancat defapt 3 pachete in dimineata asta,stiu ca nu e bine,dar am vrut sa fiu sigura ca ii termin odata pentru totdeauna.

Am 54.4kg,dimineata dupa ce am mancat. Acum o luna aeam 52.4 si am ajuns in 3 saptamani pentru ca am mancat multe prea mult si nesanatos la 55.7,am reusit sa slabesc la 54.4 kg in numai o saptamana,pentru ca am redus dulciurile.

Dar de vreo doua saptamani am inceput sa mananc iarasi dulciuri si stiu ca nu e bine! Vreau ca de azi inainte sa scot dulciurile de tot!

O sa ma apuc si de exercitii fizice!

Dieta incerc sa tin,m-ar ajuta mult sfatul vostru pentru ca atunci cand incerc sa tin o dieta nu pot face altceva decat sa ma gandesc incontinuu la mancare si sa o iau razna,cred ca nu e o dieta prea buna a mea. Voi ce-mi recomandati?

O alta problema este faptul ca eu am celulita vizibila atunci cand strangi,iar cand am fost la doua centre pentru slabit,inainte de a ma inscrie,cand calculeaza procentajul grasimii,mi-a iesit ca este mult peste mare,desi eu am un corp atletic,talia mea avand 64 cm iar soldurile 89. Eu vreau sa ajung la 60 in talie cat mai repede,iar in Februarie voi incepe trateamentele aticelulitice. Voi ati mai incercat saloane?

Imi este mult mai usor cand vad ca si alte fete incearca sa slabeasca,ma motiveaza mult!

MULTA BAFTA TUTUROR !

Digreen, la cate kg vrei sa ajungi? 51? dar ai 1 m 75! esti perfecta asa cum esti! cred chiar ca ar trebui sa te mai ingrasi putin, macar 55-56 kg sa ai
eu cred ca ceea ce te nemultumeste pe tine nu tine de kg, ci de cm. aia se duc doar prin sport. si celulita la fel, desi nu dispare cu adevarat, dar calitatea pielii este drastic imbunatatita... parerea mea este ca faci o mare prostie daca slabesti mai mult... cm din talie se duc prin sport. altfel vei ajunge rahitica! IMC-ul tau deja este sub limita..

Digreen 14 oct 2010 09:39:28

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
da,asa suna ,dar sa stii ca se vede la picioare,numai sunt cum eram inainte:P
am uitat sa mentionez ca fac sport de performanta de 7 ani,dar am avut o pauza din februarie pana in august pentru ca am avut mononucleoza. Si celulita am facut-o inainte sa fac pauza. Este rezistenta si la sport si la dieta. Nu am mentionat ca fac sport pentru ca pe 26 o sa fiu plecata 2 luni si nu o sa pot sa fac efort ca inainte.
dar mersi mult ca ai raspuns atat de repede!

d347hL4dy 14 oct 2010 09:51:20

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Salut, ma numesc Carmen si sunt noua pe forum si imi doresc sa devin si eu o slabuta :P
Nu-s noua in ale slabitului, avand in vedere ca mai tot timpul m-am luptat cu cateva kilograme in plus. Nu am stiut exact unde sa scriu si nici nu am vrut inca sa-mi deschid un jurnal, si cum ma incadrez la 50-60 de kg, am zis sa va scriu voua :D
Am 24 de ani, 1.58 inaltime si 57.9 kilograme :(
Acu 3 luni aveam 63,ceva si m-am apucat de dieta ca nu se mai putea. Acu 2 luni am inceput sa merg la sala si la masaj si de o luna jumate sunt vegetariana.
Acum, de luni am inceput faza 1 South Beach, pentru ca ajunsesem sa stagnez si trebuia cumva sa misc kilogramele.
Digreen, suntem multe care vrem sa slabim, deci hai sa ne sustinem reciproc :D . Si pe mine ma ajuta mult daca am cu cine sa povestesc si sa ma bucur de progrese :P

V-am pupat si sa auzim numai de bine,
Carmen

corinaclaudia84 14 oct 2010 10:24:42

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
buna, am 54kg si vreau sa ajung la 50 pana la craciun. help

andra_aly 14 oct 2010 11:14:10

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Digreen (Post 365281)
Hey!
Acum este 06:56 dimineata iar astazi m-am hotarat sa-mi pun vointa la punct. Am mancat ultimul pachet de biscuiti belvita,am mancat defapt 3 pachete in dimineata asta,stiu ca nu e bine,dar am vrut sa fiu sigura ca ii termin odata pentru totdeauna.

Am 54.4kg,dimineata dupa ce am mancat. Acum o luna aeam 52.4 si am ajuns in 3 saptamani pentru ca am mancat multe prea mult si nesanatos la 55.7,am reusit sa slabesc la 54.4 kg in numai o saptamana,pentru ca am redus dulciurile.

Dar de vreo doua saptamani am inceput sa mananc iarasi dulciuri si stiu ca nu e bine! Vreau ca de azi inainte sa scot dulciurile de tot!

O sa ma apuc si de exercitii fizice!

Dieta incerc sa tin,m-ar ajuta mult sfatul vostru pentru ca atunci cand incerc sa tin o dieta nu pot face altceva decat sa ma gandesc incontinuu la mancare si sa o iau razna,cred ca nu e o dieta prea buna a mea. Voi ce-mi recomandati?

O alta problema este faptul ca eu am celulita vizibila atunci cand strangi,iar cand am fost la doua centre pentru slabit,inainte de a ma inscrie,cand calculeaza procentajul grasimii,mi-a iesit ca este mult peste mare,desi eu am un corp atletic,talia mea avand 64 cm iar soldurile 89. Eu vreau sa ajung la 60 in talie cat mai repede,iar in Februarie voi incepe trateamentele aticelulitice. Voi ati mai incercat saloane?

Imi este mult mai usor cand vad ca si alte fete incearca sa slabeasca,ma motiveaza mult!

MULTA BAFTA TUTUROR !


Bine ai venit printre noi:) In primul rand felicitari pentru sport:)
Tu spui ca celulita ta este rezistenta la sport si dieta? dar ai incercat sa ai un stil de viata sanatos combinat cu sportul? rezultatele apar in timp, crede-ma. nu in 3 saptamani de dietab-) Eu zic ca dieta cea mai eficienta este stilul de viata sanatos: mananci ce trebuie si faci sport. si sa vezi cum se vor vedea rezultatele. acum e clar ca daca mananci toata ziua dulcuri, grasimi, civrigei, prajituri...etc, degeaba faci o gramada de sport#:-s

Eu una, sunt de pararea ca masajele anticelulita le poti face si tu acasa. nu e nevoie sa dai banii aiurea la saloane. acum daca iti permiti, sau nu ai ce face cu banii... e treaba ta:P dar eu iti zic ca poti ajunge la aceleasi rezultate(poate chiar mai bune) cu un stil de viata sanatos=mancare sanatoasa+sport+masaje cu , creme pentru asa ceva inainte de sport:) face minuni sportul daca ai grija si ceea ce papi;)
Tu acum ce papi intr-o zi? Sper ca ai lasat deoparte dulciurile. si mai ales mancarea nesanatoasab-)
asteptam mai multe detalii:)
Iti urez mult succes:)

bunny 14 oct 2010 11:15:00

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Digreen (Post 365455)
da,asa suna ,dar sa stii ca se vede la picioare,numai sunt cum eram inainte:P
am uitat sa mentionez ca fac sport de performanta de 7 ani,dar am avut o pauza din februarie pana in august pentru ca am avut mononucleoza. Si celulita am facut-o inainte sa fac pauza. Este rezistenta si la sport si la dieta. Nu am mentionat ca fac sport pentru ca pe 26 o sa fiu plecata 2 luni si nu o sa pot sa fac efort ca inainte.
dar mersi mult ca ai raspuns atat de repede!

celulita are orice femeie. nici slabaturile slabaturilor nu scapa de ea :))
faptul ca ai renuntat la sport de performanta este cauza. si eu am fost nevoita sa stau la pat vreo 7 luni acu 2 ani din cauza undei intinderi musculare la spate. a fost groaznic si am pus cel putin 5 kg pe mine.
apoi am facut dans de societate de 2 ori pe saptamana si m-a ajutat extraordinar
insa acum sunt a 12a si imi invat si pt admiterea la medicina si nu am timp de dansuri... insa am pus kg din cauza asta
eu zic sa nu te apuci de nicio dieta. ai grija sa mananci sanatos, poti face niste exercitii usoare acasa si crede-ma, va fi numai bine. picioarele le poti tonifia numai mergand pe jos zilnic o ora, urcand scari.. e foarte simplu in cazul tau. pt ca esti inalta si, cum am spus, dupa parerea mea deja esti prea slaba pt inaltimea ta..

Citat:

Anterior postat de d347hL4dy (Post 365470)
Salut, ma numesc Carmen si sunt noua pe forum si imi doresc sa devin si eu o slabuta :P
Nu-s noua in ale slabitului, avand in vedere ca mai tot timpul m-am luptat cu cateva kilograme in plus. Nu am stiut exact unde sa scriu si nici nu am vrut inca sa-mi deschid un jurnal, si cum ma incadrez la 50-60 de kg, am zis sa va scriu voua :D
Am 24 de ani, 1.58 inaltime si 57.9 kilograme :(
Acu 3 luni aveam 63,ceva si m-am apucat de dieta ca nu se mai putea. Acu 2 luni am inceput sa merg la sala si la masaj si de o luna jumate sunt vegetariana.
Acum, de luni am inceput faza 1 South Beach, pentru ca ajunsesem sa stagnez si trebuia cumva sa misc kilogramele.
Digreen, suntem multe care vrem sa slabim, deci hai sa ne sustinem reciproc :D . Si pe mine ma ajuta mult daca am cu cine sa povestesc si sa ma bucur de progrese :P

V-am pupat si sa auzim numai de bine,
Carmen

buna! nu stiu cat de bine e sa te apuci de SB...fiind vegetariana. pt ca nu stiu de unde iti iei proteinele. nu stiu daca e cea mai potrivita pt tine :-?

bunny 14 oct 2010 11:16:59

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de corinaclaudia84 (Post 365520)
buna, am 54kg si vreau sa ajung la 50 pana la craciun. help

same here :)) pai... eu m-am apucat de dieta South Beach. din cate am citit, toate cele care au tinut dieta in prima faza, au slabit intre 4-7 kg (sau poate mai mult, depinde de fiecare) si mi se si potriveste. citeste despre dieta asta, poate ti se potriveste si tie :)

andra_aly 14 oct 2010 11:20:22

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de d347hL4dy (Post 365470)
Salut, ma numesc Carmen si sunt noua pe forum si imi doresc sa devin si eu o slabuta :P
Nu-s noua in ale slabitului, avand in vedere ca mai tot timpul m-am luptat cu cateva kilograme in plus. Nu am stiut exact unde sa scriu si nici nu am vrut inca sa-mi deschid un jurnal, si cum ma incadrez la 50-60 de kg, am zis sa va scriu voua :D
Am 24 de ani, 1.58 inaltime si 57.9 kilograme :(
Acu 3 luni aveam 63,ceva si m-am apucat de dieta ca nu se mai putea. Acu 2 luni am inceput sa merg la sala si la masaj si de o luna jumate sunt vegetariana.
Acum, de luni am inceput faza 1 South Beach, pentru ca ajunsesem sa stagnez si trebuia cumva sa misc kilogramele.
Digreen, suntem multe care vrem sa slabim, deci hai sa ne sustinem reciproc :D . Si pe mine ma ajuta mult daca am cu cine sa povestesc si sa ma bucur de progrese :P

V-am pupat si sa auzim numai de bine,
Carmen

Bine ai venit printre noi Carmen:)
Tu acum ce papi? faci sport in continuare?:)
Mult succes in continuare:)

andra_aly 14 oct 2010 11:22:28

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de corinaclaudia84 (Post 365520)
buna, am 54kg si vreau sa ajung la 50 pana la craciun. help

Bun venit printre viitoarele slabute:)
Pai poate ne spui si tu ce papi, faci sport?
Asteptam mai multe info:)
Mult succes>:D<

d347hL4dy 14 oct 2010 12:30:54

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de bunny (Post 365604)


buna! nu stiu cat de bine e sa te apuci de SB...fiind vegetariana. pt ca nu stiu de unde iti iei proteinele. nu stiu daca e cea mai potrivita pt tine :-?


Salut!
Multumesc pentru raspuns. Am mai tinut South Beach si inainte sa fiu vegetariana. Am uitat sa mentionez ca sunt ovo-lacto-vegetariana, nu vegana, deci proteine pot lua din lactate si oua :) Plus ca nu pot tine SB chiar asa de strict cum se vrea din pdv al lactatelor, deci pap un pic mai mult decat ar trebui, dar tot e ok. Am cam exagerat in ultima vreme cu carbohidratii si daca nu treceam la South Beach mai greu ma disciplinez cu domeniul asta.

Carmen

d347hL4dy 14 oct 2010 12:34:00

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 365612)

Bine ai venit printre noi Carmen:)
Tu acum ce papi? faci sport in continuare?:)
Mult succes in continuare:)

Multumesc de intampinarea calduroasa :)

Eu pap precum ziceam SB1, cu un pic mai multe lactate decat ar fi voie, pentru ca nu pap carne deloc si atunci compensez un pic cu lactate.
Mi-am pus si meniu pe ziua de azi cu ce am consumat si mai urmeaza pana diseara :) foarte faina optiunea pe care ti-o ofera site-ul :)

Sport fac in continuare, cam de 5-6 ori pe saptamana, pe cat posibil zilnic, fac pillates si zumba, care amandoua imi plac la nebunie :D n-as mai iesi din sala de sport daca s-ar putea :D

Multumesc, si mult succes tuturor care vrem sa slabim :D

bunny 14 oct 2010 12:59:05

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de d347hL4dy (Post 365716)
Salut!
Multumesc pentru raspuns. Am mai tinut South Beach si inainte sa fiu vegetariana. Am uitat sa mentionez ca sunt ovo-lacto-vegetariana, nu vegana, deci proteine pot lua din lactate si oua :) Plus ca nu pot tine SB chiar asa de strict cum se vrea din pdv al lactatelor, deci pap un pic mai mult decat ar trebui, dar tot e ok. Am cam exagerat in ultima vreme cu carbohidratii si daca nu treceam la South Beach mai greu ma disciplinez cu domeniul asta.

Carmen

a, ok atunci, pai, mult succes >:D<!

andra_aly 14 oct 2010 13:06:23

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de d347hL4dy (Post 365719)
Multumesc de intampinarea calduroasa :)

Eu pap precum ziceam SB1, cu un pic mai multe lactate decat ar fi voie, pentru ca nu pap carne deloc si atunci compensez un pic cu lactate.
Mi-am pus si meniu pe ziua de azi cu ce am consumat si mai urmeaza pana diseara :) foarte faina optiunea pe care ti-o ofera site-ul :)

Sport fac in continuare, cam de 5-6 ori pe saptamana, pe cat posibil zilnic, fac pillates si zumba, care amandoua imi plac la nebunie :D n-as mai iesi din sala de sport daca s-ar putea :D

Multumesc, si mult succes tuturor care vrem sa slabim :D

>:D< Ti-am vazut meniul:) imi place;)
Daca continui in stilul acesta sa vezi cum fug kg in plus;;)
Apropo, cat dureaza o seinta de sport? Nu e bine sa faci chiar in fiecare zi... trebuie sa mai lasi si cate o zi de pauza#:-s
uite, sa citesti putin aici: http://forum.slabute.ro/sport/excesu...care-6289.html
Iti doresc mult succes in continuare:)

d347hL4dy 14 oct 2010 13:35:14

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 365784)

>:D< Ti-am vazut meniul:) imi place;)
Daca continui in stilul acesta sa vezi cum fug kg in plus;;)
Apropo, cat dureaza o seinta de sport? Nu e bine sa faci chiar in fiecare zi... trebuie sa mai lasi si cate o zi de pauza#:-s
uite, sa citesti putin aici: http://forum.slabute.ro/sport/excesu...care-6289.html
Iti doresc mult succes in continuare:)

Ma bucur ca ti se pare ok meniul, initial m-am speriat ca am prea putine calorii, dar pana la urma am vazut ca e cat de cat ok.
Pai fac cam o ora jumate pe zi, in unele zile doar 50 de minute. Am mai citit si eu despre supraantrenament, si stiu ca nu e ok sa exagerezi, cum cu nimic nu e ok sa exagerezi ;)), dar nu mi se pare mult, plus ca nu simt oboseala sau alte efecte negative, doar pozitive :D sunt mult mai plina de viata, ma trezesc mai usor, dorm mai bine, sunt mai vesela, mai plina de incredere, indraznesc si la haine mai stramte ca au inceput sa stea hainele pe mine, plus ca am un job (programator) la care stau cu fundu pe scaun 8 ceasuri. Deci, nu cred ca imi strica miscare in fiecare zi. Fac pauza in weekend deobicei, adica sambata ma duc sa ma misc, dar ma duc la disco fever sau la dansuri, care e mai mult de fun decat de slabit :P
Cand fac cate 1 ora jumate pe zi, este jumate cardio, jumate pillates, ceea ce am citit ca e o combinatie ok, deobicei nu exagerez pe nici una dintre directii.

Momentan mi-e foarte bine asa, mai ales ca e foarte fun la zumba si antrenoarea e super si te binedispune oricat de grea ar fi o zi de munci :D
Sa vad cum merg treburile :D

andra_aly 14 oct 2010 13:42:20

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de d347hL4dy (Post 365836)
Ma bucur ca ti se pare ok meniul, initial m-am speriat ca am prea putine calorii, dar pana la urma am vazut ca e cat de cat ok.
Pai fac cam o ora jumate pe zi, in unele zile doar 50 de minute. Am mai citit si eu despre supraantrenament, si stiu ca nu e ok sa exagerezi, cum cu nimic nu e ok sa exagerezi ;)), dar nu mi se pare mult, plus ca nu simt oboseala sau alte efecte negative, doar pozitive :D sunt mult mai plina de viata, ma trezesc mai usor, dorm mai bine, sunt mai vesela, mai plina de incredere, indraznesc si la haine mai stramte ca au inceput sa stea hainele pe mine, plus ca am un job (programator) la care stau cu fundu pe scaun 8 ceasuri. Deci, nu cred ca imi strica miscare in fiecare zi. Fac pauza in weekend deobicei, adica sambata ma duc sa ma misc, dar ma duc la disco fever sau la dansuri, care e mai mult de fun decat de slabit :P
Cand fac cate 1 ora jumate pe zi, este jumate cardio, jumate pillates, ceea ce am citit ca e o combinatie ok, deobicei nu exagerez pe nici una dintre directii.

Momentan mi-e foarte bine asa, mai ales ca e foarte fun la zumba si antrenoarea e super si te binedispune oricat de grea ar fi o zi de munci :D
Sa vad cum merg treburile :D

Pai atunci sa zicem ca e cat de cat ok:) Dar daca te simti vreodata prea obosita... atunci mai scazi putine;) ok?:)
Despre calorii...intradevar la inceput poti papa si mai mult, asa daca stagnezi, ai de unde sa mai scazi;)
oricum, vad ca valorile sunt destul de ok. asta si datorita dietei SB:)
Mult succes in continuare iti doresc!

Oana16 14 oct 2010 13:48:29

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 364924)


Oana tu ai cantar de bucatarie? :)

Din pacate n`am.Dar o sa`mi iau,in felul asta imi cantaresc portiile si aflu si cate calorii bag in mine. :*

andra_aly 14 oct 2010 13:51:43

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Oana, dar aseara cat lapte cu fidea ai papat?b-)

Oana16 14 oct 2010 14:36:19

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 365865)
Oana, dar aseara cat lapte cu fidea ai papat?b-)

un castronel,sa zicem 300 g ..

Oana16 14 oct 2010 14:52:33

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Nu gasesc nicaieri nr de kal pe care il are laptele cu fidea..

sunshine 14 oct 2010 14:58:00

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Poti sa aduni separat laptele, cu fidea fiarta, si la zahar aporximezi cat de dulce este..

Digreen 14 oct 2010 19:18:14

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Hey!

Am 54.4kg,dimineata dupa ce am mancat. Acum o luna aveam 52.4 si am ajuns in 3 saptamani pentru ca am mancat multe prea mult si nesanatos la 55.7,am reusit sa slabesc la 54.4 kg in numai o saptamana,pentru ca am redus dulciurile.

Dar de vreo doua saptamani am inceput sa mananc iarasi dulciuri si stiu ca nu e bine! Vreau ca de azi inainte sa scot dulciurile de tot!

Dieta incerc sa tin,m-ar ajuta mult sfatul vostru pentru ca atunci cand incerc sa tin o dieta nu pot face altceva decat sa ma gandesc incontinuu la mancare si sa o iau razna,cred ca nu e o dieta prea buna a mea. Voi ce-mi recomandati?

O alta problema este faptul ca eu am celulita vizibila atunci cand strangi,iar cand am fost la doua centre pentru slabit,inainte de a ma inscrie,cand calculeaza procentajul grasimii,mi-a iesit ca este mult peste mare,desi eu am un corp atletic,talia mea avand 64 cm iar soldurile 89. Eu vreau sa ajung la 60 in talie cat mai repede,iar in Februarie voi incepe trateamentele aticelulitice. Voi ati mai incercat saloane?

Imi este mult mai usor cand vad ca si alte fete incearca sa slabeasca,ma motiveaza mult!

MULTA BAFTA TUTUROR !

Slabuta 15 oct 2010 15:24:01

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Digreen (Post 366403)
Hey!

Am 54.4kg,dimineata dupa ce am mancat. Acum o luna aveam 52.4 si am ajuns in 3 saptamani pentru ca am mancat multe prea mult si nesanatos la 55.7,am reusit sa slabesc la 54.4 kg in numai o saptamana,pentru ca am redus dulciurile.

Dar de vreo doua saptamani am inceput sa mananc iarasi dulciuri si stiu ca nu e bine! Vreau ca de azi inainte sa scot dulciurile de tot!

Dieta incerc sa tin,m-ar ajuta mult sfatul vostru pentru ca atunci cand incerc sa tin o dieta nu pot face altceva decat sa ma gandesc incontinuu la mancare si sa o iau razna,cred ca nu e o dieta prea buna a mea. Voi ce-mi recomandati?

O alta problema este faptul ca eu am celulita vizibila atunci cand strangi,iar cand am fost la doua centre pentru slabit,inainte de a ma inscrie,cand calculeaza procentajul grasimii,mi-a iesit ca este mult peste mare,desi eu am un corp atletic,talia mea avand 64 cm iar soldurile 89. Eu vreau sa ajung la 60 in talie cat mai repede,iar in Februarie voi incepe trateamentele aticelulitice. Voi ati mai incercat saloane?

Imi este mult mai usor cand vad ca si alte fete incearca sa slabeasca,ma motiveaza mult!

MULTA BAFTA TUTUROR !

Bun venit printre noi :)

Ce alimentatie ai in prezent? cam ce papi intr-o zi?
Ce sport faci? :)

Ce dieta ai tinut pana acum?

danasonrisa 15 oct 2010 18:52:13

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de d347hL4dy (Post 365470)
Salut, ma numesc Carmen si sunt noua pe forum si imi doresc sa devin si eu o slabuta :P
Nu-s noua in ale slabitului, avand in vedere ca mai tot timpul m-am luptat cu cateva kilograme in plus. Nu am stiut exact unde sa scriu si nici nu am vrut inca sa-mi deschid un jurnal, si cum ma incadrez la 50-60 de kg, am zis sa va scriu voua :D
Am 24 de ani, 1.58 inaltime si 57.9 kilograme :(
Acu 3 luni aveam 63,ceva si m-am apucat de dieta ca nu se mai putea. Acu 2 luni am inceput sa merg la sala si la masaj si de o luna jumate sunt vegetariana.
Acum, de luni am inceput faza 1 South Beach, pentru ca ajunsesem sa stagnez si trebuia cumva sa misc kilogramele.
Digreen, suntem multe care vrem sa slabim, deci hai sa ne sustinem reciproc :D . Si pe mine ma ajuta mult daca am cu cine sa povestesc si sa ma bucur de progrese :P

V-am pupat si sa auzim numai de bine,
Carmen

Bine ai venit Carmen, succes in lupta cu kg!:)

Oana16 15 oct 2010 19:18:10

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Dati`mi cateva ex pentru picioare,coapse cv pt subtiere....:X

sunshine 15 oct 2010 20:03:44

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Oana16 (Post 367696)
Dati`mi cateva ex pentru picioare,coapse cv pt subtiere....:X

Uite
http://forum.slabute.ro/exercitii-mu...oare-1156.html
http://forum.slabute.ro/exercitii-mu...gini-2400.html

elena1 16 oct 2010 08:23:46

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
buna slabutelor... astazi ma reusit sa intru din nou pe internet sa citesc mesajele de la voi... de o sapt am inceput sa o las mai usor cu dulciurile,nu mai mananc paine si m-am apucat de aerobic + sauna... monentan am slabit 1 kg...sa vedem ce o sa fie...imi e foarte greu sa renunt la dulciuri..dar o sa incer...

selen3 16 oct 2010 09:33:45

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
neata la toata lumea!!!
:(
am scapat din pacate si eu la dulciuri si nu stiu cum sa ma mai opresc!!!
si cu mancarea la fel!!!
poze noi nu am ..............dar m-am ingrasat!!
de la 27 am ajuns la 29......la blugi ma refer!!!...........si vreau sa ajung la 27!!!!!
vointa parca nu mai am!!!:(
ma ajuntati si pe mine?............
azi o iau de la capat.......si sper sa nu ma mai mananc atat!!!

Livia89 16 oct 2010 10:39:04

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Oana16 (Post 367696)
Dati`mi cateva ex pentru picioare,coapse cv pt subtiere....:X

uite ceva ce am incercat si eu :)

http://forum.slabute.ro/exercitii-mu...apse-6169.html

chiar au efect ;)

Livia89 16 oct 2010 10:46:10

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de selen3 (Post 368242)
neata la toata lumea!!!
:(
am scapat din pacate si eu la dulciuri si nu stiu cum sa ma mai opresc!!!
si cu mancarea la fel!!!
poze noi nu am ..............dar m-am ingrasat!!
de la 27 am ajuns la 29......la blugi ma refer!!!...........si vreau sa ajung la 27!!!!!
vointa parca nu mai am!!!:(
ma ajuntati si pe mine?............
azi o iau de la capat.......si sper sa nu ma mai mananc atat!!!

nu dispera, cu toate suntem aici pt ca la un anumit moment ne-am dat seama ca nu aratam asa cum am dori :) daca doar la blugi ai observat diferenta, inseamna ca la picioare s-a depus mai mult, nu?

eu am reusit sa slabesc din picioare (celulita si cam tot ce exista) in 3 luni, cu mult cardio (aproape zilnic) apa cam 2-3 litri/zi si mancat sanatos (evitam dulciurile de orice fel, prajelile, produsele de patiserie, mezelurile) si am reusit sa imi fac blugii sa fluture pe langa mine :D mi i-am dus la croitor de curand, la stramtat, ca altfel picau fara curea :"> si eu aveam 28-29 la blugi, acum nu stiu cat am, voi vedea cand imi cumpar alta pereche, la 50 de kg :P

te sfatuiesc doar sa ai rabdare si sa te tii tare pana vei ajunge la forma dorita, noi te sustinem ca doar de-asta s-a si facut acest forum :) mult succes >:D<

sunshine 16 oct 2010 10:49:51

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de selen3 (Post 368242)
neata la toata lumea!!!
:(
am scapat din pacate si eu la dulciuri si nu stiu cum sa ma mai opresc!!!
si cu mancarea la fel!!!
poze noi nu am ..............dar m-am ingrasat!!
de la 27 am ajuns la 29......la blugi ma refer!!!...........si vreau sa ajung la 27!!!!!
vointa parca nu mai am!!!:(
ma ajuntati si pe mine?............
azi o iau de la capat.......si sper sa nu ma mai mananc atat!!!

Hei Selen , normal ca te ajutam si te sprijinim:)
Este absolut normal sa mai avem si momente din astea, ca doar suntem oameni.
Poate ai fost prea stricta cu tine, si de aceea ai clacat.
Iti poti permite din cand in cand ceva de ne-dieta, ce consideri tu ca poate fi ( dulce, cartofi prajiti) nu ingrasa pe nimeni o mica abatere, si in felul asta o sa te poti concentra pe dieta:)

Ps: eu spre exemplu nu am renuntat la iaurt cu fructe ( cu toate ca nu este asa bun, are mult zahar etc) dar cand am pofta imi iau unul;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 05:22:01.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO