Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Cupluri fara copii, alegerea proprie.

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #31 (permalink)  
Vechi 11 mar 2012, 13:59:18
miaumiau's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 20 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Dieta: hipocalorica teoretic;de bun simt practic
Date: 181cm, 69.5kg
Mesaje: 359
Aprecieri acordate: 150
Am fost apreciat(a) de 342 ori in 201 mesaje
Implicit Re: Cupluri fara copii, alegerea proprie.

salut tuturor
Subiectul este foarte interesant si de actualitate. Eu incep sa ca confrunt cu aceleasi intrebrari cretine "de ce nu ma marit, ca am 25de ani si nu intineresc". Si, spre surpinderea mea, nu sunt doar colegii parintilor mei si ai prietenului meu care intreaba, ci si oameni de varsta noastra. Nu m-a atras niciodata pers[ectiva de a fi mireasa, sotie si cu atat nu ma atrage ideea de a avea un copil, mi-e lehamite. Imi plac copii in anumite limite, ai altora, dar nu simt nici o emotie cand vad prieteni apropiati care isi lauda bebele ca azi a mancat mai bine decat ieri. Am incercat sa raspund sincer ca nu ma atrage ideea de casatorie, un act nu schimba cu nimic relatia mea de ani de zile si, daca totul merge bine, de ce sa fac ceva sa schimb poate in rau, nimeni nu garanteaza ca o hartie pe care scrie ca esti casatorit te va face fericit tot restul vietii. Dar Nu, lumea e curioasa, si cand faci prostia sa raspunzi naiv inapoi, primesti o avalansa de sfaturi nedorite: cum sa nu te casatoresti, cum sa nu vrei copil, pai ce femeie e asta, nu o sa fii implinita... am ajuns la concluzia ca orice raspuns ai da gura lumii tot nu se va opri, asa ca ma inarmez cu rabdare si indiferenta si nu ma las agasata de intrebarile pe care deja le anticipez
Sunt foarte curioasa daca ma voi casatori vreodata, la cat timp dupa nunta voi auzi laitmotivul: "dar copii cand faci?"
Eu zic Sand ca cel mai bine e sa te detasezi sau sa raspunzi ca " Raspunsul ne priveste pe mine si pe sotul meu" si sa le dai peste bot celor carora le lipseste bunul simt. Si ma mir, ca m-as fi asteptat ca in state sa nu primeze aceesi mentalitate comunista si redusa ca la noi,
miaumiau, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
miaumiau, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1780 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1263 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1006 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #32 (permalink)  
Vechi 11 mar 2012, 14:46:18
Sand's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 mar 2010
Locaţie: Orange County, CA, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 54
Dieta: de tip mediteraneana + sport
Date: 173cm, 79kg
Mesaje: 3.059
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 12 ori in 10 mesaje
Implicit Re: Cupluri fara copii, alegerea proprie.

Citat:
Anterior postat de miaumiau Vezi mesajul
...m-as fi asteptat ca in state sa nu primeze aceesi mentalitate comunista si redusa ca la noi,
Exista peste tot in lume oameni curiosi din fire, asta este. Femeile au tendinta sa intrebe chestii de genul intimitati asa...la prima cunoastere. O anumita categorie de femei. Barbatii nu-si permit si nici nu-i intereseaza. Am avut un singur coleg de facultate din Iran care m-a interogat la sange si de atunci l-am evitat cat am putut.

Cineva mi-a sugerat chiar...gasind solutia salvatoare pentru noi...sa jucam la loto...si cu milioanele castigate, sa facem un copil si sa ne angajam o bona care sa-l creasca ca sa pot eu sa dorm cica. Jesus Christ...am primit atatea sugestii ca stau si ma intreb...instictul asta de a face copii care vine de la Dumnezeu...cat de puternic poate sa fie in unele femei! Este fantastic. Le ia si mintile.

Eu nu-l am. Dar subiectul topicului deschis aici nu e "Despre Sand si viata ei"...asa ca persoana mea nu conteaza. Conteaza parerile in sine, dar nu legate de mine si viata mea. Ci de subiect.
Răspuns cu citat
  #33 (permalink)  
Vechi 11 mar 2012, 14:52:19
Zoe's Avatar
Zoe Zoe este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 08 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: mâncat normal
Date: 172cm, 81kg
Mesaje: 7.736
Aprecieri acordate: 11.147
Am fost apreciat(a) de 10.558 ori in 5.263 mesaje
Implicit Re: Cupluri fara copii, alegerea proprie.

Citat:
Anterior postat de Sand Vezi mesajul
instictul asta de a face copii care vine de la Dumnezeu...
...sau de la specie...
__________________

love yourself, trust yourself.
what is the kindest thing I can do for myself right now?



Zoe, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Zoe, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2025 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1508 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #34 (permalink)  
Vechi 11 mar 2012, 14:58:58
Red flower's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 02 dec 2011
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Atkins
Date: 168cm, 82.3kg
Mesaje: 5.733
Aprecieri acordate: 1.926
Am fost apreciat(a) de 822 ori in 497 mesaje
Implicit Re: Cupluri fara copii, alegerea proprie.

Citat:
Anterior postat de Sand Vezi mesajul
Exista peste tot in lume oameni curiosi din fire, asta este. Femeile au tendinta sa intrebe chestii de genul intimitati asa...la prima cunoastere. O anumita categorie de femei. Barbatii nu-si permit si nici nu-i intereseaza. Am avut un singur coleg de facultate din Iran care m-a interogat la sange si de atunci l-am evitat cat am putut.

Cineva mi-a sugerat chiar...gasind solutia salvatoare pentru noi...sa jucam la loto...si cu milioanele castigate, sa facem un copil si sa ne angajam o bona care sa-l creasca ca sa pot eu sa dorm cica. Jesus Christ...am primit atatea sugestii ca stau si ma intreb...instictul asta de a face copii care vine de la Dumnezeu...cat de puternic poate sa fie in unele femei! Este fantastic. Le ia si mintile.

Eu nu-l am. Dar subiectul topicului deschis aici nu e "Despre Sand si viata ei"...asa ca persoana mea nu conteaza. Conteaza parerile in sine, dar nu legate de mine si viata mea. Ci de subiect.
ei, probabil asa cum iti permiti tu sa-ti dai cu parerea despre altii, isi permit si ei sa-si dea cu parerea, sa intrebe
nu sunt convinsa ca lumea o face din rautate o face poate doar ca sa simti ca sunt interesati de soarta ta, de persoana ta. poate unii cunosc problemele voastre de sanatate si le este jena sa intrebe direct cum va mai este si le este mai simplu sa intrebe cand faceti copii. poate asa spera sa primeasca un raspuns pozitiv.
nu este indicat sa privesti mereu lumea cu ochi critici, cu neincredere si sa condamni interesul oamenilor. unii poate nu o fac cu rautate.
va doresc sanatate si e doar alegerea vostra daca veti face sau nu copii. nimeni nu va poate obliga sau opri.
semnat: o mama care are copil si poate i-a si luat dumnezeu mintile
Red flower, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1800 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1283 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #35 (permalink)  
Vechi 11 mar 2012, 15:08:46
Sand's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 mar 2010
Locaţie: Orange County, CA, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 54
Dieta: de tip mediteraneana + sport
Date: 173cm, 79kg
Mesaje: 3.059
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 12 ori in 10 mesaje
Implicit Re: Cupluri fara copii, alegerea proprie.

Citat:
Anterior postat de Red flower Vezi mesajul
ei, probabil asa cum iti permiti tu sa-ti dai cu parerea despre altii, isi permit si ei sa-si dea cu parerea, sa intrebe
nu sunt convinsa ca lumea o face din rautate o face poate doar ca sa simti ca sunt interesati de soarta ta, de persoana ta. poate unii cunosc problemele voastre de sanatate si le este jena sa intrebe direct cum va mai este si le este mai simplu sa intrebe cand faceti copii. poate asa spera sa primeasca un raspuns pozitiv.
nu este indicat sa privesti mereu lumea cu ochi critici, cu neincredere si sa condamni interesul oamenilor. unii poate nu o fac cu rautate.
va doresc sanatate si e doar alegerea vostra daca veti face sau nu copii. nimeni nu va poate obliga sau opri.
semnat: o mama care are copil si poate i-a si luat dumnezeu mintile
Eu nu-mi dau cu parerea despre oameni pe care-i conosc de 5 minute si nici nu simt nevoia sa-i intreb de ce nu fac copii, de ce au facut copii sau alte chestii care pur si simplu nu ma intereseaza. Nu e vorba de rautate, e vorba de curiozitate absolut nelalocul ei. Nu-mi povestesc problemele personale in public, despre boli etc. strainilor dupa 5 minute. Nu privesc lumea mereu critic, o privesc cum este. Sunt critica vis-a-vis de intrebarile puse ca nuca in perete. De catre oameni straini. Nu cred ca cei care intreaba intreaba din rautate, cred ca intreaba din impuls si pentru ca nu stau sa se gandeasca inainte sa intrebe. Merci pentru urarile de sanatate. Cand am zis ca le ia mintile uneor femei cu instinct puternic, m-am gandit la alea obsedate care simt nevoia sa-i faca pe toti din jur sa se inmulteasca, ca vor - ca nu vor.
Răspuns cu citat
  #36 (permalink)  
Vechi 11 mar 2012, 15:15:03
Red flower's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 02 dec 2011
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Atkins
Date: 168cm, 82.3kg
Mesaje: 5.733
Aprecieri acordate: 1.926
Am fost apreciat(a) de 822 ori in 497 mesaje
Implicit Re: Cupluri fara copii, alegerea proprie.

Citat:
Anterior postat de Sand Vezi mesajul
Eu nu-mi dau cu parerea despre oameni pe care-i conosc de 5 minute si nici nu simt nevoia sa-i intreb de ce nu fac copii, de ce au facut copii sau alte chestii care pur si simplu nu ma intereseaza. Nu e vorba de rautate, e vorba de curiozitate absolut nelalocul ei. Nu-mi povestesc problemele personale in public, despre boli etc. strainilor dupa 5 minute. Nu privesc lumea mereu critic, o privesc cum este. Sunt critica vis-a-vis de intrebarile puse ca nuca in perete. De catre oameni straini. Nu cred ca cei care intreaba intreaba din rautate, cred ca intreaba din impuls si pentru ca nu stau sa se gandeasca inainte sa intrebe. Merci pentru urarile de sanatate. Cand am zis ca le ia mintile uneor femei cu instinct puternic, m-am gandit la alea obsedate care simt nevoia sa-i faca pe toti din jur sa se inmulteasca, ca vor - ca nu vor.
Pai in 5 minute de unde stiu ei ca ai sau nu ai copil?
Si da, sunt convinsa ca intreaba din instinct. Uite, eu am nepoata care are deja doi copilasi si de cate ori o vad o intreb pe cand vine si al treilea si sa mor de o fac din rautate, ca o iubesc ca pe ochii din cap
Red flower, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1800 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1283 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #37 (permalink)  
Vechi 11 mar 2012, 15:42:51
Sand's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 mar 2010
Locaţie: Orange County, CA, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 54
Dieta: de tip mediteraneana + sport
Date: 173cm, 79kg
Mesaje: 3.059
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 12 ori in 10 mesaje
Implicit Re: Cupluri fara copii, alegerea proprie.

Citat:
Anterior postat de Red flower Vezi mesajul
Pai in 5 minute de unde stiu ei ca ai sau nu ai copil?
Si da, sunt convinsa ca intreaba din instinct.
Din conversatie.

Primul impuls al cuiva cand vorbesti cu el/ea este sa-si proiecteze asupra partenerului de conversatie e-ul propriu. Multi oameni au impresia ca toti de pe lume au aceleasi experiente de viata precum ei. Nu poa' sa-si imagineze ca ai putea sa ai alte experiente de viata decat el/ea.

O mama devotata o sa ma ia la intrebari de ce nu am copii, cand vreau sa fac, de ce nu fac etc....pentru ca ea, in capul ei asa gandeste, nu poate sa-si imagineze o viata altfel decat cu copii. O femeie de cariera m-ar intreba ce meserie am, cum vreau sa avasez in meserie in viitor etc. O calugarita m-ar intreba ce relatie am cu Dumnezeu, cum am de gand sa-mi dezvolt relatia mea cu Dumnezeu in viitor etc. Sunt situatii in care poti sa-ti dai seama ce este de fapt cu interlocutorul tau...fara ca el sa zica ceva despre el, ci doar intrebandu-te pe tine de una si de alta. In functie de ce intrebari iti pune, iti dai seama ce-l preocupa si unde anume ii este constiinta in momentul ala. Zic in general.

D-aia este interesant sa asculti, sa asculti cu adevarat pe interlocutor. La fel si cu cititul. sa citesti cu atentie.
...
Atentie! Acest subiect este despre titlu si nu despre Sand.
Răspuns cu citat
  #38 (permalink)  
Vechi 11 mar 2012, 15:52:37
Red flower's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 02 dec 2011
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Atkins
Date: 168cm, 82.3kg
Mesaje: 5.733
Aprecieri acordate: 1.926
Am fost apreciat(a) de 822 ori in 497 mesaje
Implicit Re: Cupluri fara copii, alegerea proprie.

Citat:
Anterior postat de Sand Vezi mesajul
Din conversatie.

Primul impuls al cuiva cand vorbesti cu el/ea este sa-si proiecteze asupra partenerului de conversatie e-ul propriu. Multi oameni au impresia ca toti de pe lume au aceleasi experiente de viata precum ei. Nu poa' sa-si imagineze ca ai putea sa ai alte experiente de viata decat el/ea.

O mama devotata o sa ma ia la intrebari de ce nu am copii, cand vreau sa fac, de ce nu fac etc....pentru ca ea, in capul ei asa gandeste, nu poate sa-si imagineze o viata altfel decat cu copii. O femeie de cariera m-ar intreba ce meserie am, cum vreau sa avasez in meserie in viitor etc. O calugarita m-ar intreba ce relatie am cu Dumnezeu, cum am de gand sa-mi dezvolt relatia mea cu Dumnezeu in viitor etc. Sunt situatii in care poti sa-ti dai seama ce este de fapt cu interlocutorul tau...fara ca el sa zica ceva despre el, ci doar intrebandu-te pe tine de una si de alta. In functie de ce intrebari iti pune, iti dai seama ce-l preocupa si unde anume ii este constiinta in momentul ala. Zic in general.

D-aia este interesant sa asculti, sa asculti cu adevarat pe interlocutor. La fel si cu cititul. sa citesti cu atentie.
...
Atentie! Acest subiect este despre titlu si nu despre Sand.
Da, ma tot gandesc, dar tot nu gasesc nimic de condamnat in intrebarile oamenilor adica, in mintea mea, ca sa poti purta o conversatie, trebuie sa gasesti un subiect comun atunci fiecare incearca cu ce-i vine mai usor, la ce se pricepe mai mult. Acum, eu nu o sa incep cu tine o discutie despre mecanica auto sau masina de fabricat tigarete, ca niciuna dintre noi poate n-are habar despre asa ceva. Mi se pare mai ok sa incep cu familia, copii, casa, munca, etc. Degeaba ti-as vorbi eu de munca mea poate, ca nu ai pricepe o iota si poate nici eu din a ta. Insa la copii, casnicie, casa se pricepe toata lumea Si vorbesc in general, nu despre Sand, in persoana
Oricum, sper sa nu te superi ca m-am bagat in vorba. Vroiam doar sa iti spun ca nu pune lumea intrebari din acestea neaparat din rautate Am o prietena care a pierdut o sarcina. Ii este deocamdata frica sa mai faca alt copil. Totusi o bat mereu la cap, intreband pe cand un bebe. Si asta pentru ca stiu cat de mult si-l dorea si simt ca are nevoie de confirmarea ca da, ea mai poate face, da, ea mai poate avea. Incerc sa trezesc in ea ceea ce simtea inainte sa i se intample ceea ce s-a intamplat. Daca ar fi o persoana care are impresia ca ii vrea lumea raul, probabil ar gandi "ce naiba mai vrea si asta". asa, o vad ca o lasa tot mai moale si sunt convinsa ca in curand ne va face o surpriza placuta. Adica eu chiar abia astept sa o vad plimband bebelul si sa i-l pot smotoci
Hai, capul sus si lasa suspiciunile deoparte!
Red flower, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1800 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1283 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #39 (permalink)  
Vechi 11 mar 2012, 15:54:58
Puffoasa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Date: 165cm, 103.8kg
Mesaje: 1.997
Aprecieri acordate: 216
Am fost apreciat(a) de 243 ori in 137 mesaje
Implicit Re: Cupluri fara copii, alegerea proprie.

Citat:
Anterior postat de Red flower Vezi mesajul
Da, ma tot gandesc, dar tot nu gasesc nimic de condamnat in intrebarile oamenilor adica, in mintea mea, ca sa poti purta o conversatie, trebuie sa gasesti un subiect comun atunci fiecare incearca cu ce-i vine mai usor, la ce se pricepe mai mult. Acum, eu nu o sa incep cu tine o discutie despre mecanica auto sau masina de fabricat tigarete, ca niciuna dintre noi poate n-are habar despre asa ceva. Mi se pare mai ok sa incep cu familia, copii, casa, munca, etc. Degeaba ti-as vorbi eu de munca mea poate, ca nu ai pricepe o iota si poate nici eu din a ta. Insa la copii, casnicie, casa se pricepe toata lumea Si vorbesc in general, nu despre Sand, in persoana
Oricum, sper sa nu te superi ca m-am bagat in vorba. Vroiam doar sa iti spun ca nu pune lumea intrebari din acestea neaparat din rautate Am o prietena care a pierdut o sarcina. Ii este deocamdata frica sa mai faca alt copil. Totusi o bat mereu la cap, intreband pe cand un bebe. Si asta pentru ca stiu cat de mult si-l dorea si simt ca are nevoie de confirmarea ca da, ea mai poate face, da, ea mai poate avea. Incerc sa trezesc in ea ceea ce simtea inainte sa i se intample ceea ce s-a intamplat. Daca ar fi o persoana care are impresia ca ii vrea lumea raul, probabil ar gandi "ce naiba mai vrea si asta". asa, o vad ca o lasa tot mai moale si sunt convinsa ca in curand ne va face o surpriza placuta. Adica eu chiar abia astept sa o vad plimband bebelul si sa i-l pot smotoci
Hai, capul sus si lasa suspiciunile deoparte!

Dar nu te gandesti ca-i infigi cutitul in rana? Mie asta mi se intampla cand sunt intrebata ..
__________________
Jurnal Puffoasa
Daca schimbi calitatea gandirii, vei schimba obligatoriu si calitatea vietii
Puffoasa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2366 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1849 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1333 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #40 (permalink)  
Vechi 11 mar 2012, 15:58:44
Red flower's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 02 dec 2011
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Atkins
Date: 168cm, 82.3kg
Mesaje: 5.733
Aprecieri acordate: 1.926
Am fost apreciat(a) de 822 ori in 497 mesaje
Implicit Re: Cupluri fara copii, alegerea proprie.

Citat:
Anterior postat de Puffoasa Vezi mesajul
Dar nu te gandesti ca-i infigi cutitul in rana? Mie asta mi se intampla cand sunt intrebata ..
Nu, pentru ca o cunosc destul de bine si nu avem probleme in a ne spune daca o intrebare ne face rau Cel putin, eu am doar prietene cu care avem curajul sa ne spunem si binele si raul. Nu stiu altii ce fel de prietene au.
Red flower, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1800 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1283 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
alegerea, calorii, copii, cupluri, dieta, fara, femeile, noi, proprie, sanatos, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Explica alegerea pozei de la profil. Sand Discutii off-topic 15 21 sep 2011 04:50:57
Cati copii vrei sa ai? :) Slabuta Despre noi, ... femeile 42 08 nov 2010 10:25:37
Alegerea barbatului ideal Slabuta Despre noi, ... femeile 42 05 oct 2010 21:06:22
Calculator greutate copii si adolescenti vadmin Sectiunea - CALCULATOR NUTRITIONAL Slabute 0 15 sep 2010 15:50:35
Obezitatea la copii - solutii Slabuta Alimentatie 1 24 sep 2009 11:19:18

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole