Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Sa vorbim despre dieta ketogenica

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #111 (permalink)  
Vechi 09 dec 2012, 17:50:51
alinas81's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 09 nov 2009
Locaţie: constanta, Romania
Date: 160cm, 87.5kg
Mesaje: 6
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Sa vorbim despre dieta ketogenica

Buna Mara,

Ma bucur ca mi-am gasit colega de "suferinta". Saptamana asta nu am progresat deloc. De fapt am pus chiar 500 de grame la loc. Dar nu disper. Trebuie sa imi vina bucuria si probabil ca retin apa ca de obicei. Nici cu sportul nu m-am omorat pentru ca am avut calculatorul la reparat. Dar de luni sper sa o iau de la capat cu tae-bo.

Legat e legume, mananc ciuperci, masline (au grasimi ), varza, dovlacei. Grasimile mi le iau din nuci si smantana - imi iau varsata de la un magazin local, cu 30% grasime. Un meniu clasic la mine e in felul urmator - dimineata iaurt 7% grasime cu 5 grame de seminte de in, la pranz o omleta cu branza de capra/cascaval (mai rar cascaval), masline, ciuperci si o salata de varza cu castraveti si ulei. Seara cel mai bine ma descurc cu o ciorba de legume cu carne (de pui, de porc, de peste) dreasa cu o lingura de smantana. Ca si gustare rontai cam 100 de grame de nuci. Din nuci imi duc caloriile pana spre 1300 - 1400, chiar 1500 in zilele cu sport. Cand ma plictisesc de oua, mananc o conserva de macrou sau sardina, tot cu salata de varza. Simt nevoia sa mananc legume si astea verzi sunt excelente pentru ca au fibre si pot sa mananc mai multe. Conopida nu imi place in mod deosebit ca mancare - doar murata, iau cu brocolli sau varza de bruxelles nu prea ma omor.

Ca alte variante pentru legume, am gasit un site cu retete si multe dintre ele sunt sub forma de gustrai - briose de legume permise, cu oua, smantana si seminte de in pisate pe post de faina. Poate asa iti faci curaj si mananci legume.

Bafta la slabit!
alinas81, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
alinas81, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2419 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1902 kcal/zi. Pentru a slăbi 4-5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1386 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #112 (permalink)  
Vechi 09 dec 2012, 19:33:55
mara_merkel's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: den haag, Olanda
Vârsta: 35
Dieta: dieta personalizata
Date: 167.5cm, 67.7kg
Mesaje: 440
Aprecieri acordate: 165
Am fost apreciat(a) de 225 ori in 165 mesaje
Implicit Re: Sa vorbim despre dieta ketogenica

Citat:
Anterior postat de alinas81 Vezi mesajul
Buna Mara,

Ma bucur ca mi-am gasit colega de "suferinta". Saptamana asta nu am progresat deloc. De fapt am pus chiar 500 de grame la loc. Dar nu disper. Trebuie sa imi vina bucuria si probabil ca retin apa ca de obicei. Nici cu sportul nu m-am omorat pentru ca am avut calculatorul la reparat. Dar de luni sper sa o iau de la capat cu tae-bo.

Legat e legume, mananc ciuperci, masline (au grasimi ), varza, dovlacei. Grasimile mi le iau din nuci si smantana - imi iau varsata de la un magazin local, cu 30% grasime. Un meniu clasic la mine e in felul urmator - dimineata iaurt 7% grasime cu 5 grame de seminte de in, la pranz o omleta cu branza de capra/cascaval (mai rar cascaval), masline, ciuperci si o salata de varza cu castraveti si ulei. Seara cel mai bine ma descurc cu o ciorba de legume cu carne (de pui, de porc, de peste) dreasa cu o lingura de smantana. Ca si gustare rontai cam 100 de grame de nuci. Din nuci imi duc caloriile pana spre 1300 - 1400, chiar 1500 in zilele cu sport. Cand ma plictisesc de oua, mananc o conserva de macrou sau sardina, tot cu salata de varza. Simt nevoia sa mananc legume si astea verzi sunt excelente pentru ca au fibre si pot sa mananc mai multe. Conopida nu imi place in mod deosebit ca mancare - doar murata, iau cu brocolli sau varza de bruxelles nu prea ma omor.

Ca alte variante pentru legume, am gasit un site cu retete si multe dintre ele sunt sub forma de gustrai - briose de legume permise, cu oua, smantana si seminte de in pisate pe post de faina. Poate asa iti faci curaj si mananci legume.

Bafta la slabit!
Draga Alina,

Sunt alaturi de tine. Daca nu ai dat iama in frigider sigur retii apa.In cateva zile o sa vezi o scadere.
Meniul tau arata foarte bine si echilibrat! Imi place.
Acum sa dau si un exemplu clasic:
Dimineata: omleta din 2 oua cu bacon,putin unt si branza grasa gen brie,branza cu mucegai ,feta sau branza de capra. O servesc cu putina salata verde si un buchetel de brocoli crud.

Pranz: Carne sau peste de orice fel. Cel mai des e pulpa de oui dezosata sau frigarui de pui cu sos tzatiki (e facut din iaurt gras 10%, ulei masline, castravete si usturoi)si cateva pastai cogelate calite in unt.

Cina: Tot ceva carne sau peste gras(imi place mult macroul afumat sau sardinele in ulei la conserva) cu ceva legume verzi.

Pe langa asta mai mananc si o mana de mix de alune sau o bucatica de pulpa de cocos. Si in cafea pun unt si ulei de cocos.

Din cand in cand mai calculez gramajele si imi iese in jur de 25-40 g carbo, 65-85 g proteine si 120-150 g grasimi.

De curand mi-am facut un calcul mai detaliat si mi-a iesit ca pentru a consuma 1600 de calorii pe zi sub forma 12% Carbo 25% proteine si 63 % grasimi ar trebui sa consum 48 g carbo,84 g proteine, si 119 g grasimi pe zi.Daca impart asta la 3 mese,imi iese: 16 g C, 28 g P si 40 g G la fiecare masa.
Asta am calculat asa orientativ ca sa stiu care imi sunt limitele. De cele mai multe ori ,mananc mai putini carbo si proteine si mai multe grasimi.
Momentan mananc sub 10 % carbo, in jur de 17 % proteine si restul grasimi( adica minim 73%). Ma cam sperie calculul asta. oare e bine ce fac? Rezultatele spun ca da. Abia astept sa vad cum stau cu procentajul de grasime. La sfarsitul lunii am sa ma masor sa vad cat mi-a scazut.

Te puup si spor la slabit!
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui mara_merkel:
alinas81 (09 dec 2012)
  #113 (permalink)  
Vechi 09 dec 2012, 19:36:14
mara_merkel's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: den haag, Olanda
Vârsta: 35
Dieta: dieta personalizata
Date: 167.5cm, 67.7kg
Mesaje: 440
Aprecieri acordate: 165
Am fost apreciat(a) de 225 ori in 165 mesaje
Implicit Re: Sa vorbim despre dieta ketogenica

Am uitat sa-ti spun ca m-ar interesa site-ul cu retete keto.
Răspuns cu citat
  #114 (permalink)  
Vechi 09 dec 2012, 20:41:31
alinas81's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 09 nov 2009
Locaţie: constanta, Romania
Date: 160cm, 87.5kg
Mesaje: 6
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Sa vorbim despre dieta ketogenica

O sa mai dureze putin cu site-ul ala. A trebuit sa formatez calculatorul si am pierdut toate adresele favorite . O sa-ti trimit un measaj privat cu un site care m-a inspirat destul de mult (nu cred ca pot sa il scriu aici). Eu am citit cartea lui Lyle McDonald - The Ketogenic Diet si site-ul de mai sus. E de fapt un site folosit mai mult de culturisti. Ei spun ca procentele sunt 5% carbo, 30% proteine si 65% grasimi. Dar si eu patesc ca tine, mananc mai putin carbo si proteine si mai mult grasimi. Bine, mai sar calul la proteine si la carbo uneori . Da in principiu incerc sa nu trec de 80 g de proteine si 30 g de carbo. Lyle McDonald spune ca calculezi 1.2 - 1.5 grame de proteina/kg corp la greutate ideala si deficitul caloric sa fie de 10-20% fata de cat ai nevoie. Mai trebuie sa citesc partea despre sport. La momentul in care am citit carea inca nu ma gandeam la sport. Dar acum fac cercetari.
alinas81, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
alinas81, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2419 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1902 kcal/zi. Pentru a slăbi 4-5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1386 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #115 (permalink)  
Vechi 09 dec 2012, 21:18:47
alinas81's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 09 nov 2009
Locaţie: constanta, Romania
Date: 160cm, 87.5kg
Mesaje: 6
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Sa vorbim despre dieta ketogenica

Se pare ca nu pot trimite mesaje private. Asta e. Dar poti cauta keto books sau keto diet recipies si sunt multe optiuni, mai ales pe site-urile parintilor cu copii bolnavi de epilepsie care tin aceasta dieta. Retetele acelea sunt destul de stricte ca si gramaj, dar macar te inspiri ca reteta si o dozezi singura.

De exemplu era o reteta de conopida crocanda - buchetele mici de conopida date printr-un sos format din unt topit, ou, seminte de in macinate si eventual niste condimente iuti, coapte in cuptor.
alinas81, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
alinas81, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2419 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1902 kcal/zi. Pentru a slăbi 4-5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1386 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui alinas81:
albastrii4u (30 ian 2014)
  #116 (permalink)  
Vechi 09 dec 2012, 22:57:36
mara_merkel's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: den haag, Olanda
Vârsta: 35
Dieta: dieta personalizata
Date: 167.5cm, 67.7kg
Mesaje: 440
Aprecieri acordate: 165
Am fost apreciat(a) de 225 ori in 165 mesaje
Implicit Re: Sa vorbim despre dieta ketogenica

Citat:
Anterior postat de alinas81 Vezi mesajul
O sa mai dureze putin cu site-ul ala. A trebuit sa formatez calculatorul si am pierdut toate adresele favorite . O sa-ti trimit un measaj privat cu un site care m-a inspirat destul de mult (nu cred ca pot sa il scriu aici). Eu am citit cartea lui Lyle McDonald - The Ketogenic Diet si site-ul de mai sus. E de fapt un site folosit mai mult de culturisti. Ei spun ca procentele sunt 5% carbo, 30% proteine si 65% grasimi. Dar si eu patesc ca tine, mananc mai putin carbo si proteine si mai mult grasimi. Bine, mai sar calul la proteine si la carbo uneori . Da in principiu incerc sa nu trec de 80 g de proteine si 30 g de carbo. Lyle McDonald spune ca calculezi 1.2 - 1.5 grame de proteina/kg corp la greutate ideala si deficitul caloric sa fie de 10-20% fata de cat ai nevoie. Mai trebuie sa citesc partea despre sport. La momentul in care am citit carea inca nu ma gandeam la sport. Dar acum fac cercetari.
Buna Alina,

Nu am neaparat nevoie de site..stiu si eu cateva.Doar asa , mi-am zis ca unul in plus nu ar strica.
Eu nu vreau sa urmez 100% dieta keto a culturistilor.Urmez asa in mare niste principii de pe site-urile lor.
Cred ca 5 % carbo e pic cam extremist pentru o persoana normala...Iar de 30% proteine nu cred ca am nevoie pentru ca nu am asa multa masa musculara. Din 61 de kg ale mele , 19 kg sunt doar grasime dupa ultima masuratoare.. Deci am doar 42 kg de lean body mass. Cred ca 65 grame proteina e mai mult decat suficient. Si eu tind sa mananc mananc mai mult, spre 80-90 g si nu cred ca e bine.Imi place carnea foarte mult.Deci mancam aproape la fel , singura diferenta e ca eu mananc aprox. 200 kcal in plus provenite din grasimi.Eu mananc minim 1500 kcal si incerc sa nu depasesc 1700kcal. Azi nu stiu daca mi-a iesit, am bagat grasimi la greu. Am o stare nasoala si am crezut ca daca mai bag putina mancare imi va trece Pentru a mia oara am cazut in aceeasi plasa si am mancat fara sa fie nevoie.Mi sa facut greata de atatea grasimi. Maine o iau mai usor cu grasimile.

Dupa ce citesti partea de sport sa imi spui si mie in mare cum stau lucrurile Ceva sfaturi despre sport pot sa iti mai dau si eu ca am experienta(de 4-5 ani merg la sala regulat)Trebui doar sa ma intrebi.
Incet incet poate reusim sa ajungem unde ne dorim.Sa stii ca sunt alaturi de tine.
Noapte buna si sa ai o zi buna maine!
Răspuns cu citat
  #117 (permalink)  
Vechi 09 dec 2012, 23:05:04
mara_merkel's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: den haag, Olanda
Vârsta: 35
Dieta: dieta personalizata
Date: 167.5cm, 67.7kg
Mesaje: 440
Aprecieri acordate: 165
Am fost apreciat(a) de 225 ori in 165 mesaje
Implicit Re: Sa vorbim despre dieta ketogenica

Citat:
Anterior postat de alinas81 Vezi mesajul
Se pare ca nu pot trimite mesaje private. Asta e. Dar poti cauta keto books sau keto diet recipies si sunt multe optiuni, mai ales pe site-urile parintilor cu copii bolnavi de epilepsie care tin aceasta dieta. Retetele acelea sunt destul de stricte ca si gramaj, dar macar te inspiri ca reteta si o dozezi singura.

De exemplu era o reteta de conopida crocanda - buchetele mici de conopida date printr-un sos format din unt topit, ou, seminte de in macinate si eventual niste condimente iuti, coapte in cuptor.
Nu e nici o problema draga mea.Am vazut si eu un site cu copii bolnavi de epilepsie.E incredibil cat de bine functioneaza pt ei.

Multumesc pentru reteta, esti foarte draguta. Poate am sa incerc cand ma satur de legume crude sau calite. De obicei nu am rabdare sa gatesc la cuptor. Cand mi-e foame vreau ceva rapid ca altfel nu poti vorbi cu mine

te pup
Răspuns cu citat
  #118 (permalink)  
Vechi 03 ian 2013, 09:28:18
numaivreausafiuplinutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 01 oct 2012
Locaţie: Pitesti, Romania
Vârsta: 32
Dieta: incerc sa mananc sanatos
Date: 168cm, 89.1kg
Mesaje: 82
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 12 ori in 10 mesaje
Lightbulb O incercare ketogenica

Dupa o viata intreaga de diete low-fat ,la recomandarea ginecologului am zis sa dau o sansa dietelor low-carb , cu ig mic. Dupa multe cercetari si planuri,astazi m-am apucat de dieta ketogenica.
Ideea este sa nu depasesti 30g carbohidrati pe zi ,iar proportiile alimentatiei tale sa fie : 30% proteine , 65%grasimi , 5% carbohidrati.
Grasimile de preferat ar fi cele vegetale la inceputul dietei,iar apoi se recomanda o proportie de 50-50 cu cele de origine animala.
Am 80.8kg si as vrea sa ajung pe la 50-55 pana in septembrie..Ce spuneti fetelor? A mai slabit cineva 25-30kg in doar 8 luni ,intr un mod sanatos pentru organism?
Sport nu am mai facut de cateva luni,insa mi-am propus ca in fiecare zi sa ard aproximativ 500kcal prin mers rapid,plimbari,eliptica,tae-bo,zumba,strat walking,sarituri coarda,urcat scari si dans.
Spor la slabit!
numaivreausafiuplinutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1947 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1430 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 656 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #119 (permalink)  
Vechi 03 ian 2013, 09:51:19
Michelina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: O incercare ketogenica

Acum si daca n-ai sa ajungi subponderala asa cum iti doresti daca ajungi in 7-8 luni la o greutate normala pe care sa o poti si pastra cred ca e suficient. Asa ca - mult succes!!!
Sa ne tii la curent cu meniurile - te va ajuta mai mult decat crezi sa te disciplinezi faptul ca scrii aici ce ai de gand sa mananci.
Daca il urmaresti pe Andrei Laslau - isi publica zilnic meniurile keto.
Si incearca sa elimini din casa orice tentatie.

PS. Mie mi se potrivesc foarte bine aceste diete keto. Imediat dau jos. Dar din pacate niciodata nu am reusit sa le tin pe termen lung. La mine slabiciunea sunt fructele - in care incep sa dau iama la un moment dat. Si cateodata painea. Si eu vreau sa incep o asemena dieta. Pentru moment sunt in faza pregatitoare psihic pana luni. Reduc la minim abaterile.
__________________
[/URL]
"Pentru a fi fericit este esenţial să ai ceva de iubit, ceva de făcut şi ceva spre care să năzuieşti." - William Blake
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Michelina; 03 ian 2013 at 09:54:20.
Răspuns cu citat
  #120 (permalink)  
Vechi 03 ian 2013, 10:45:18
Creatsa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 17 sep 2011
Locaţie: Brasov, Romania
Dieta: Alimentatie sanatoasa + Sport
Date: 170cm, 76.9kg
Mesaje: 2.496
Aprecieri acordate: 571
Am fost apreciat(a) de 338 ori in 251 mesaje
Implicit Re: O incercare ketogenica

Bine ai revenit si mult succes cu noua dieta
__________________
A new meee

Creatsa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2087 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1570 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1313 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
dieta, dieta keto, dieta low carb, diete low-carb, keto, proteine


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Sa vorbim despre cardio mishutza Tae-bo&Aerobic 67 06 nov 2011 23:02:08
Despre Dieta "Gesta" Slabuta Dieta Rapida 1 10 nov 2010 14:29:13
La sueta...despre dieta erato Arhiva jurnale slabit 382 27 apr 2010 11:50:33
Despre Dieta Okinawa Slabuta Detoxifiere 0 11 mar 2009 14:18:23

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole