Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #5481 (permalink)  
Vechi 11 ian 2013, 19:51:24
anca2011's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 08 iun 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 42
Dieta: south beath faza 2
Date: 163cm, 62.9kg
Mesaje: 626
Aprecieri acordate: 78
Am fost apreciat(a) de 113 ori in 76 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Cu siguranta sunt neconforme dar iti poti face tu in casa simplu si usor uite asa:
O manuta de seminte amestecate, de care iti face placere, susan, in, cateva nuci si poate si cateva migdale maruntite (ai putea sa le pui putin la hidratat sa isi dea drumul la gust) , acestea toate le amesteci frumos cu doua linguri de sirop de agave, una de tarate psylium(optional) poti pune chiar si o lingura de pudra de roscove, le alinti frumos impreuna, le intinzi frumos pe o foaie de copt, in grosimea pe care o preferi, poti sa le si tai in forma dorita, si apoi le pui la nani pe calorifer, cel putin o noapte, eventual dimineata le intorci si le mai lasi pana te intorci de la serv. Si iaca, sunt gata, delicioase, hranitoare, ieftine si mai ales RAW Chef sa ai
Pofta mare!



multumesc
am sa incerc batonul tau
anca2011, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1536 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1019 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 503 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui anca2011:
salexandre (13 ian 2013)
  #5482 (permalink)  
Vechi 11 ian 2013, 20:00:35
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de just me simona Vezi mesajul
Meniul de azi :
Mic dejun : o cana de lapte de vaca ( socrii stau la tara si de acolo imi iau laptele, nu-mi place deloc cel din comert ...asadar laptele va fi o abatere ) si amestec de cereale .
Gustare : 2 felii de paine de secara cu pateu . Stiu ca painea trebuia sa fie dimineata dar m-am gandit ca nu era totusi foarte tarziu.
Pranz : piept de pui cu salata de varza
Gustare : 2 portocale
Cina : legume congelate facute la abur : morcov, mazare si porumb.

Am ceva abateri, sunt si cam noua cu Monti dar usor, usor sper sa ma dau pe brazda.

Micul dejun de maine va fi omleta cu o lingura de ulei de masline si branza . E bine?

Buna! De cand n-am mai scris pe forum nici nu mai stiu....
Laptele nu e abatere, daca tot il mananci, mai bine gras decat cel fara grasimi. Nu stiu cati ani ai, dar banuiesc ca esti tanara asa ca doar daca aveai colesterolul marit trebuia sa eviti laptele gras. Stiu ce scrie in cartea lui, ca daca mananci lapte cu cereale, laptele trebuie sa fie degresat dar, datorita faptului ca vitaminele pe care le contine (A, D, K, si in cantitati mici E - fara vit. D. calciul nu se fixeaza in oase!) nu se pot absorbi decat in prezenta grasimilor, at aj la concluzia ca mai bine mananci lapte gras. Cel mai bun ar fi cel de bivolita sau cel de capra, dar acum doar daca il suporti.

Paine cu pate...mai bine nu. Asta pt ca pateul e gras. Ai putea doar daca ai cumpara paine cu Incarcatura glicemica mica, tip painea facuta din faina Slabesti Mancand.

La pranz doar pui si salata de varza e putin. Nu spun neaparat cantitativ. Eu as fi vazut pranzul ca pe pui cu legume la abur sau la cuptor sau chiar 2-3 linguri mari de mazare si cu salata de varza.

Seara, pe langa faptul ca ai prea putine proteine, ai acolo atat morcov cat si porumb. Nu e ok. Trebuia sa mai pui ceva pe langa. N-am idee, peste si rosii sau chiftelute monti, sau o ciorbita inainte.

Pt maine dimineata e ok. Pune si ceva salata sau cruditati pe langa.

O sa inveti usor.
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui VAmedeea:
floricica0vesela (27 ian 2013), Pasy (12 ian 2013)
  #5483 (permalink)  
Vechi 12 ian 2013, 08:16:04
RaluR's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 28 feb 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Montignac
Date: 168cm, 86.9kg
Mesaje: 258
Aprecieri acordate: 132
Am fost apreciat(a) de 224 ori in 94 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de just me simona Vezi mesajul
Neata fetelor,
Sunt noua in gasca ( asta daca ma primiti ) si de luni am inceput sa tin si eu Monti. Sunt multumita ca incepe usor usor sa se vada , pana acum am dat cam 1 Kg jos dar mai sunt multe de tot . Daca ar fi dupa mine as vrea ca de maine sa scap de toate kilogramele in plus dar stiu ca nu se poate si ma ajuta ca de data asta chiar ma simt motivata, plus ca nu fac deloc foamea.
In general micul dejun e format din o cana de lapte cu amestec de cereale . Mi se par foarte satioase, sunt conform Monti, fara zahar asa ca e ok.
Pranzul pana acum a cam fost format din pulpa de pui la gratar cu castraveti murati sau salata, la fel foarte bun .
Iar seara a cam variat , depinde de ce am in frigider .
Intre mese daca se simte nevoie mai bag o portocala, un mar, un suc de portocale etc.
Ideea e ca as avea nevoie de sustinere si sper ca aici s-o gasesc cat si sa ma mai inspir de la voi in privinta meniului .
Asadar ... ma primiti si pe mine ??
Bine ai venit!!!! Eu am slabit 11 kg cu Monti data trecuta. Acum as mai vrea inca 10 si am cam aceeasi greutate ca tine, asa ca o sa te urmaresc
Asa cum deja ai aflat, laptele e unul din acele lucruri "admise". Insa atentie la amestecul de cereale, fiindca daca-ti iei muesli de-ala de care mancam si eu inainte, el contine atat fructe uscate (banane, stafide) cat si fulgi de porumb, care nu-s conforme.
Atentie si la fructe, mai bine mananci doar dimineata, cu ceva vreme inainte de micul dejun, in timpul zilei, ca gustare, mai bine mananci niste migdale sau seminte crude.
Cam multe atentionari, iarta-ma, o fac din entuziasm. Oricum, daca tu slabesti acum, e bine, atunci cand vei ajunge la perioada aia cand simti ca nu mai slabesti, tine cont de aceste atentionari si o sa vezi ca se urneste cantarul.
Monti chiar este super, stai sa vezi cate chestii ai voie sa mananci!!! Eu ma inspir mult de la fetele de aici.

Citat:
Anterior postat de just me simona Vezi mesajul
Meniul de azi :
Mic dejun : o cana de lapte de vaca ( socrii stau la tara si de acolo imi iau laptele, nu-mi place deloc cel din comert ...asadar laptele va fi o abatere ) si amestec de cereale .
Gustare : 2 felii de paine de secara cu pateu . Stiu ca painea trebuia sa fie dimineata dar m-am gandit ca nu era totusi foarte tarziu.
Pranz : piept de pui cu salata de varza
Gustare : 2 portocale
Cina : legume congelate facute la abur : morcov, mazare si porumb.

Am ceva abateri, sunt si cam noua cu Monti dar usor, usor sper sa ma dau pe brazda.

Micul dejun de maine va fi omleta cu o lingura de ulei de masline si branza . E bine?
Eu sunt adepta omletelor, sunt EXCELENTE! Ouale iti aduc beneficii inestimabile! Eu pun si ciuperci, ardei, sunca sau peste afumat.
La cina mi se pare cam putin sa mananci doar legume aburite... Data viitoare mananca-le cu branza sau carne alaturi. Trebuie sa te obisnuiesti cu ideea: daca mananci mai putin nu slabesti mai repede!!!! Dimpotriva, asa cum toate de aici am invatat pe pielea noastra, daca mananci suficient, organismul nu va simti nevoia sa-si faca rezerve. Pe cand daca te infometezi, imediat ce inghiti ceva, el se va grabi sa puna deoparte ceva pentru zile negre.

Mult succes iti doresc!!! Ai toata sustinerea noastra!

Eu am mancat azi dimineata fulgi de ovaz cu iaurt, la pranz copanele de pui la rotisor si sote de ciuperci iar seara wasa 24 cu salata de vinete si cascaval.
Desi stiu ca wasa 24 se poate combina cu grasimi, prefer sa n-o fac, mai ales seara. Dar am o perioada in care mi-e foame rau, si am simtit ca doar cascaval cu salata de vinete n-o sa-mi ajunga.

Inca ceva: am visat eu, sau ficat n-aveam voie in faza 1? Eu am lesinat de pofta chiar aseara, cand si-a inabusit sotulk meu cu ceapa niste ficatei si nu m-am atins... Si oricum, te-ai uitat ce contine pate-ul tau??

Mi s-a descarcat laptopul sper sa reusesc sa trimit tot ce am scris.

Succes tuturor!
RaluR, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2153 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1636 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 862 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de RaluR; 12 ian 2013 at 08:24:10. Motiv: completare
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui RaluR:
VAmedeea (12 ian 2013)
  #5484 (permalink)  
Vechi 12 ian 2013, 12:13:43
Pasy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 09 dec 2011
Locaţie: Tg. Mures, Romania
Vârsta: 47
Dieta: Montignac, o combinatie personalizata pt vegetariene :)
Date: 173cm, 92kg
Mesaje: 687
Aprecieri acordate: 382
Am fost apreciat(a) de 350 ori in 182 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de VAmedeea Vezi mesajul



Buna! De cand n-am mai scris pe forum nici nu mai stiu....
Laptele nu e abatere, daca tot il mananci, mai bine gras decat cel fara grasimi. Nu stiu cati ani ai, dar banuiesc ca esti tanara asa ca doar daca aveai colesterolul marit trebuia sa eviti laptele gras. Stiu ce scrie in cartea lui, ca daca mananci lapte cu cereale, laptele trebuie sa fie degresat dar, datorita faptului ca vitaminele pe care le contine (A, D, K, si in cantitati mici E - fara vit. D. calciul nu se fixeaza in oase!) nu se pot absorbi decat in prezenta grasimilor, at aj la concluzia ca mai bine mananci lapte gras. Cel mai bun ar fi cel de bivolita sau cel de capra, dar acum doar daca il suporti.

Paine cu pate...mai bine nu. Asta pt ca pateul e gras. Ai putea doar daca ai cumpara paine cu Incarcatura glicemica mica, tip painea facuta din faina Slabesti Mancand.

La pranz doar pui si salata de varza e putin. Nu spun neaparat cantitativ. Eu as fi vazut pranzul ca pe pui cu legume la abur sau la cuptor sau chiar 2-3 linguri mari de mazare si cu salata de varza.

Seara, pe langa faptul ca ai prea putine proteine, ai acolo atat morcov cat si porumb. Nu e ok. Trebuia sa mai pui ceva pe langa. N-am idee, peste si rosii sau chiftelute monti, sau o ciorbita inainte.

Pt maine dimineata e ok. Pune si ceva salata sau cruditati pe langa.

O sa inveti usor.

Ameee !!!! BINE AI REVENIT !!!!!!

Sper ca toate sunt minunate la tine iti doresc un An Nou plin de fericire si impliniri
Răspuns cu citat
  #5485 (permalink)  
Vechi 12 ian 2013, 12:15:29
Pasy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 09 dec 2011
Locaţie: Tg. Mures, Romania
Vârsta: 47
Dieta: Montignac, o combinatie personalizata pt vegetariene :)
Date: 173cm, 92kg
Mesaje: 687
Aprecieri acordate: 382
Am fost apreciat(a) de 350 ori in 182 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de salexandre Vezi mesajul
Seara buna,


Intradevar așteptam răspunsuri si sunt fericita sa va spun ca nu a fost nimic. Sunt fibroadenom nepericuloase.

Pasy numai după 300 pot primi mesaje.

Meniul de azi:

Md 1 măr , hrisca cu migdale si apropie de agave
P am mâncat la restaurant dar conform monti: un spanac cu ceapa, ardei gras, ceapa si sos tomat, un piept de pui, si o salata făcută din ardei gras, roșu, verde, galben cu masline, anghinare, si ulei de masline, delicios. Am fost plăcut surprinsa. Restaurantul se chema prinzul sănătos, dar nu întotdeauna ce înțeleg alții prin sănătos e si conform Monti. De data asta a fost
C: somon la grătar cu conopida la abur, ulei de masline si otet. Si un patratel de ciocolata 85%

Alergat 6 km si mers mult pe jos

Sunt obosita dar aștept sa înceapă Grey's anatomy

Ma bucur tare tare ca esti bine
Merci de raspuns si mie imi place serialul da n-am avut rabdare si l-am descarcat si m-am uitat la tot

Zile minunate sa ai
Răspuns cu citat
  #5486 (permalink)  
Vechi 12 ian 2013, 12:16:33
Pasy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 09 dec 2011
Locaţie: Tg. Mures, Romania
Vârsta: 47
Dieta: Montignac, o combinatie personalizata pt vegetariene :)
Date: 173cm, 92kg
Mesaje: 687
Aprecieri acordate: 382
Am fost apreciat(a) de 350 ori in 182 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de buburuzze Vezi mesajul


Nu am idee Pasy fa un test cu mine

Merci uite ca ne-a raspuns Stefi intre timp 0

Wekend minunat sa ai
Răspuns cu citat
  #5487 (permalink)  
Vechi 12 ian 2013, 12:20:59
Pasy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 09 dec 2011
Locaţie: Tg. Mures, Romania
Vârsta: 47
Dieta: Montignac, o combinatie personalizata pt vegetariene :)
Date: 173cm, 92kg
Mesaje: 687
Aprecieri acordate: 382
Am fost apreciat(a) de 350 ori in 182 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de just me simona Vezi mesajul
Neata fetelor,
Sunt noua in gasca ( asta daca ma primiti ) si de luni am inceput sa tin si eu Monti. Sunt multumita ca incepe usor usor sa se vada , pana acum am dat cam 1 Kg jos dar mai sunt multe de tot . Daca ar fi dupa mine as vrea ca de maine sa scap de toate kilogramele in plus dar stiu ca nu se poate si ma ajuta ca de data asta chiar ma simt motivata, plus ca nu fac deloc foamea.
In general micul dejun e format din o cana de lapte cu amestec de cereale . Mi se par foarte satioase, sunt conform Monti, fara zahar asa ca e ok.
Pranzul pana acum a cam fost format din pulpa de pui la gratar cu castraveti murati sau salata, la fel foarte bun .
Iar seara a cam variat , depinde de ce am in frigider .
Intre mese daca se simte nevoie mai bag o portocala, un mar, un suc de portocale etc.
Ideea e ca as avea nevoie de sustinere si sper ca aici s-o gasesc cat si sa ma mai inspir de la voi in privinta meniului .
Asadar ... ma primiti si pe mine ??

Bine ai venit

Monti e un stil de viata si de asta nu o sa slabesti de azi pe maine, dar daca te tii de treaba macar 4-5 luni, ceea ce ai dat jos asa ramane chiar daca apoi mai calci pe de laturi , cu conditia sa nu abuzezi o sa inveti multe aici, mie asa mi s-a intamplat si a fost minunat
Ai fost deja atentionata la abaterile facute, asa ca nu mai revin si eu, citeste cat mai mult, daca ai timp, aici gasesti foarte multe materiale, in biblioteca, aceasta e cheia succesului


Spor la minusuri la kg
Răspuns cu citat
  #5488 (permalink)  
Vechi 12 ian 2013, 12:25:07
Pasy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 09 dec 2011
Locaţie: Tg. Mures, Romania
Vârsta: 47
Dieta: Montignac, o combinatie personalizata pt vegetariene :)
Date: 173cm, 92kg
Mesaje: 687
Aprecieri acordate: 382
Am fost apreciat(a) de 350 ori in 182 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Bine v-am gasit frumoaselor

La mine toate bune si minunate
Da lapticul cu cioco de casa nu ajuta la slabit nici macar la mine am stagnat dupa el zic si eu asa, ca doar stiam toate ca e abatere

Meniu azi:
MD: doua ochiuri si un pic de zacusca pe cascaval, bine, recunosc, si o felie de paine cu ou
G1: Cafea cu lapte cred ca si asta e abatere
P: Mazare scazuta cu ciuperci umplute
Mai departe inca nu stiu. Sper sa am timp azi sa imi fac meniul pe sapt viitoare ca altfel o tot dau in barci

Va pup si sa aveti un wekend minunat
Răspuns cu citat
  #5489 (permalink)  
Vechi 12 ian 2013, 12:50:41
buburuzze's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 16 aug 2010
Locaţie: Ct, Romania
Dieta: montignac+sport
Date: 170cm, 84kg
Mesaje: 489
Aprecieri acordate: 535
Am fost apreciat(a) de 348 ori in 175 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Buna ziua frumoase montignace

Bun venit Simona si bine ai revenit VAmeedeea

Dragelor eu ma simt in forma maxima.M-am cantarit si am reusit sa ajung de la 77 la 75,9 kg .Sunt increzatoare ca de data aceasta voi reusi sa ajung unde mi-am propus !Cu voi alaturi desigur!!
Meniul meu pt astazi :
Md:din pacate l-am sarit(as fi dormit pana la ora 14)
Gustare 1: cioco neagra si 2 clementine mici,mici (si cu asta am scapat de pofta de dulce pe ziua de azi)
Acum de abea beau cafeaua
Pranz:peste la gratar cu legume la tigaie
Cina salata de naut salata verde,castraveti,ardei,ceapa rosie,ulei de masline,lamaie ,sare
Miscare fac in fiecare ora cate 3 min de hit ,seara plimbare cu catelusa si 30 de min belly dance sau pilates
Week-end placut in caz ca nu ne mai citim
__________________
Răspuns cu citat
  #5490 (permalink)  
Vechi 12 ian 2013, 13:00:53
buburuzze's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 16 aug 2010
Locaţie: Ct, Romania
Dieta: montignac+sport
Date: 170cm, 84kg
Mesaje: 489
Aprecieri acordate: 535
Am fost apreciat(a) de 348 ori in 175 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de Pasy Vezi mesajul
Bine v-am gasit frumoaselor

La mine toate bune si minunate
Da lapticul cu cioco de casa nu ajuta la slabit nici macar la mine am stagnat dupa el zic si eu asa, ca doar stiam toate ca e abatere

Meniu azi:
MD: doua ochiuri si un pic de zacusca pe cascaval, bine, recunosc, si o felie de paine cu ou
G1: Cafea cu lapte cred ca si asta e abatere
P: Mazare scazuta cu ciuperci umplute
Mai departe inca nu stiu. Sper sa am timp azi sa imi fac meniul pe sapt viitoare ca altfel o tot dau in barci

Va pup si sa aveti un wekend minunat
Cafea cu lapte abatere ?nuuu doar daca e laptic condensat ca acela este gras rau
Paine cu ou? md preferat al copilariei mele
Sa te linistesc ca nu esti singura care si-a satisfacut o pofta ieri la pranz am papat paste cu sos de branza mi-a gresit sosul si nu am vrut sa ii atrag atentia pt ca era si managerul lor prin jur...am mancat ..mi-a stat in gat fiecare inghititura
__________________
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
calorii, dieta, fetelor, gasca, michel, montignac, partea, sanatos, slabit, tin


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Gasca fetelor care tin Montignac partea IX VAmedeea Dieta Michel Montignac 4971 02 ian 2012 04:11:16
Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4048 19 iun 2011 10:02:48
Gasca fetelor care tin Montignac partea V Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4071 19 oct 2010 22:05:39
Gasca fetelor care tin Montignac partea II Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4413 09 iul 2010 10:01:33
Gasca fetelor care tin Montignac partea I adynna Arhiva - Dieta Michel Montignac 3430 07 apr 2010 22:49:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole