Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Dieta cu ciorba de varza, dieta de infometare

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #11 (permalink)  
Vechi 16 aug 2009, 14:27:06
marky_84's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 11 aug 2009
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 39
Dieta: dieta
Date: 170cm, 66kg
Mesaje: 12
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: De ce vrei sa slabesti?

Citat:
Buna Marky si bine ai venit printre noi

Si eu am tinut aceasta dieta, cu ciorba de varza, dar nu as putea spune ca am ramas cu mare multumire de pe urma ei

Eu nu prea cred sa existe ingrasare brusca, asa din senin, inseamna ca ai avut o alimentatie destul de gresita, 7 kg intr-o luna este destul de mult

Si cu aceasta dieta cu ciorba de varza nu vei face altceva decat sa inrautatesti situatia, sa devii mai frustrata si mai obsedata de kg.

Profita de sezonul cald si mananca fructe, legume, renunta la dulciuri si kg singure vor disparea
multumesc mult pentru ca m-ati primit atat de calduros
este adevarat m-am ingrasat 7 kg pentru ca am avut un regim de viata haotic
vreau sa slabesc pentru mine
in primul rand eu nu am tinut o dieta intreaga in viata mea adica le incepeam dar nu le terminam niciodata de slabit am slabit am ajuns odata chiar la 57 kg imediat dupa licenta
locuiam sg si nu prea aveam pofta de mancare
problema mea si cred ca a multora este ca sunt gurmanda
dc va vine sa credeti eu orice mananc chiar si ciorba de varza imi face placere sa o mananc
dieta aceasta o tin ptr ca mi se parea accesibila
si vreau sa o tin pana la capat ptr ca sa imi arat mie ca orice lucru chiar si el prost trebuie terminat.
nu consum multe dulciuri insa mananc seara(doar atunci am timp)
culmea ironiei e ca in timpul dietei mi-am dat seama ca m-am ingrasat brusc dar kg care le-am pus repede se duc atat de greu
mai am 3 zile de dieta si o viata intreaga de regim de viata insa nu vreau sa ma mai ingras ptr ca sunt predispusa la acest lucru
spre exemplu ieri am facut de mancare ptr toata familia mea mancaruri bune si sanatoase insa am reusit sa ma abtin
ptr mine acest lucru inseamna foarte mult imi demonstreaza mie ca pot dar mai ales ma ambitioneaza in continuare
va urez mult succes tuturor in lupta contra kg si va multumesc ca existati
marky_84, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1643 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1126 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 352 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Slabuta; 17 aug 2009 at 12:08:01.
Răspuns cu citat
  #12 (permalink)  
Vechi 18 aug 2009, 21:05:07
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: De ce vrei sa slabesti?

Citat:
Anterior postat de marky_84 Vezi mesajul
multumesc mult pentru ca m-ati primit atat de calduros
este adevarat m-am ingrasat 7 kg pentru ca am avut un regim de viata haotic
vreau sa slabesc pentru mine
in primul rand eu nu am tinut o dieta intreaga in viata mea adica le incepeam dar nu le terminam niciodata de slabit am slabit am ajuns odata chiar la 57 kg imediat dupa licenta
locuiam sg si nu prea aveam pofta de mancare
problema mea si cred ca a multora este ca sunt gurmanda
dc va vine sa credeti eu orice mananc chiar si ciorba de varza imi face placere sa o mananc
dieta aceasta o tin ptr ca mi se parea accesibila
si vreau sa o tin pana la capat ptr ca sa imi arat mie ca orice lucru chiar si el prost trebuie terminat.
nu consum multe dulciuri insa mananc seara(doar atunci am timp)
culmea ironiei e ca in timpul dietei mi-am dat seama ca m-am ingrasat brusc dar kg care le-am pus repede se duc atat de greu
mai am 3 zile de dieta si o viata intreaga de regim de viata insa nu vreau sa ma mai ingras ptr ca sunt predispusa la acest lucru
spre exemplu ieri am facut de mancare ptr toata familia mea mancaruri bune si sanatoase insa am reusit sa ma abtin
ptr mine acest lucru inseamna foarte mult imi demonstreaza mie ca pot dar mai ales ma ambitioneaza in continuare
va urez mult succes tuturor in lupta contra kg si va multumesc ca existati
Hello Marky, scuze ca raspund mai tarziu, dar am avut ceva treaba

Este bine ca vrei sa lsabesti pentru tine, pentru corpul tau, pentru sanatatea ta, astea sunt motive foarte bune dar si motivationale, gandeste-te cat de bine iti va sta in fustita scurta

Nu trebuie sa tii multe diete, trebuie una si buna si care sa mentina efectul pe o perioada lunga de timp Multe diete nu fac altceva decat "seaca" organismul de toate substantele nutritive, de tot ce este mai bun, dar grasimea tot e acolo

Pacat ca ai un regim de viata care nu iti permite sa ai mese regulate.
Asta este unul din motivele pentru care se slabeste greu, mancand o data pe zi pui corpul in garda si asimileaza tot ce bagi. Cand, corect este sa papi de cel putin 3 ori pe zi, nu mai spun de cele 2 gustari.

Ma bucur ca ai reusit sa te abtii, este un pas mare inainte Vezi ca se poate?!
Eu zic ca vei reusi, ai putina rabdare, inarmeaza-te cu vointa si gandeste pozitiv, este foarte important.

Sa ne auzim cu vesti bune
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #13 (permalink)  
Vechi 19 aug 2009, 08:29:51
marky_84's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 11 aug 2009
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 39
Dieta: dieta
Date: 170cm, 66kg
Mesaje: 12
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit re: Dieta cu ciorba de varza, dieta de infometare

Am tinut aceasta cura ad literam
si am slabit 3 kg
in primele zile
dupa asta nimic
oricum e bine 3 kg intr-o saptamana
acum incep o noua cura de slabire care e facuta de un nutritionist sper sa slabesc
marky_84, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1643 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1126 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 352 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #14 (permalink)  
Vechi 20 oct 2009, 15:53:42
Frezya's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 20 oct 2009
Locaţie: x, Romania
Dieta: hipocalorica
Date: 167cm, 61kg
Mesaje: 10
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit re: Dieta cu ciorba de varza, dieta de infometare

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul
Dieta cu ciorba de varza

Dieta cu supa de varza este deja faimoasa printre amatorii dietelor. Un motiv ar fi acela ca este chiar eficienta. Putinele sunt persoanele care au tinut acest regim si nu au slabit. Este o metoda de dezintoxicare a organismului si de slabire rapida.

Regimul nu trebuie sa dureze mai mult de sapte zile, pentru ca este unul hipocaloric ce poate provoca diverse carente in organism. Unele persoane se pot simti slabite, nervoase si lipsite de energie. Daca aceste simptome sunt grave trebuie renuntat la dieta si revenit la o alimentatie normala.

Cum preparam supa de varza?



Ai nevoie de:
  • varza tocata
  • ceapa
  • rosii
  • ardei gras
  • telina
  • morcovi
  • fasole verde
  • marar, patrunjel
Legumele se pun intr-o oala cu apa, iar cand supa incepe sa fiarba se adauga mararul si patrunjelul, dupa care se lasa la foc mic timp de 10 minute.
Iata ce vei manca in cele sapte zile ale dietei:

Ziua 1
Supa de varza in orice cantitate si oricand apare senzatia de foame
Fructe in orice cantitate, dar fara banana
Ziua 2
Supa de varza in orice cantitate
Legume fierte sau proaspete, in afara de fasole uscata, mazare, porumb
Un cartof copt cu unt, la cina
Ziua 3
Supa de varza in orice cantitate
Fructe si legume in orice cantitate, in afara de cartofi si cele mentionate la zilele 1 si 2
Ziua 4
Supa de varza in orice cantitate
Banane, cel mult opt
Lapte degresat in orice cantitate. Aceasta zi este menita sa-ti potoleasca pofta de dulciuri
Ziua 5
Supa de varza in orice cantitate
300-500 de grame de carne de vita sau pui (fara piele!) fiarta sau la gratar
Ziua 6
Supa de varza in orice cantitate
Legume, in afara de cele mentionate la ziua 2
300-500 de grame de carne slaba, fiarta sau la gratar
Ziua 7
Supa de varza in orice cantitate
Legume, in afara de cele mentionate la ziua 2
Orez fiert

Pe tot parcursul dietei se poate bea cafea sau ceai neidulcite sau indulcite cu zaharina. In zilele in care se mananca fructe se pot bea si sucuri naturale din fructe. La fel si in cazul legumelor. Nu se mananca paine, nu se beau sucuri, alcool sau apa minerala carbogazoasa. Este recomandat ca in fiecare zi sa se bea cel putin doi litri de apa plata. Pe parcursul dietei se ia un supliment cu multivitamine.

In saptamanile de dupa dieta se revine la o alimentatie diversificata dar hipocalorica, pentru a inlatura efectul yo-yo.
Buna! Multumesc pt informatii. Am inceput de azi aceasta dieta si sper sa fiu multumita, desi e controversata. Va scriu dupa cateva zile, in cazul in care am fost serioasa si am ceva de spus. Succes tuturor slabutelor in devenire!
Frezya, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1734 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1217 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1218 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #15 (permalink)  
Vechi 25 oct 2009, 23:32:53
simona-simonica's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Date: 163cm, 59kg
Mesaje: 4
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit re: Dieta cu ciorba de varza, dieta de infometare

Eu am incercat dieta cu ciorba de varza am tinut-o o saptamana dupa care am dat jos cca. 4kg. Nu m-am anemiat si nici nu am pus la loc pt ca am continuat sa mananc moderat nu am facut excese. As mai incerca-o sunt f multumita de ea singura problema e ca sotul mananca de toate ( alte mancaruri, fripturi, pizza, prajituri etc) si mi-e atat de greu sa ma abtin!!!!!!!!!!! Cred ca mai incerc odata prin noiembrie
simona-simonica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1946 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1429 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1430 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #16 (permalink)  
Vechi 26 oct 2009, 09:38:06
Frezya's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 20 oct 2009
Locaţie: x, Romania
Dieta: hipocalorica
Date: 167cm, 61kg
Mesaje: 10
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit re: Dieta cu ciorba de varza, dieta de infometare

Buna, fetelor!
Am inceput dieta aceasta miercuri, azi e a6a zi si sunt multumita.Cu exceptia cate unui biscuite simplu mic sau a unei bomboane fara zahar, pot zice ca am respectat-o....mai putin ieri cand am mancat ditamai gogoasa. Dar merg in continuare...si nu doar 7 zile, ci cat mai multe.
Ma simt excelent, zilnic iau cate o tableta eurovita multiminerale, beau 2 cani/zi ceai verde, o cafea, 1,5-2 l apa/ceai de fructe de padure, totul neindulcit. Precizez ca de ani de zile eu sufar de constipatie, iar aceasta dieta m-a ajutat, fara sa-mi faca pb...am un singur scaun zilnic, nicidecum nu fac drumuri dese la toaleta.
In ziua a4a am facut si ceva ex fizice, ieri nu s-a putut, dar de azi reiau.
In fine, am slabit 2 kg, poate dc nu trisam erau mai multe kg pierdute, dar eu sunt multumita si ma bucur k ma simt bine si am putere sa continuu.
Saptamana asta merg la o cununie, cealalta la o nunta si sper sa-mi imbrac hainele care-mi plac dar nu-mi vin demult.
Va pup, va doresc tuturor succes si promit sa va tin la curent. Astept de asemenea sa scrieti cum va merge.
Frezya, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1734 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1217 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1218 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Slabuta; 09 dec 2009 at 16:36:02.
Răspuns cu citat
  #17 (permalink)  
Vechi 08 dec 2009, 13:41:58
oann's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 08 dec 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 41
Date: 165cm, 78kg
Mesaje: 8
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit re: Dieta cu ciorba de varza, dieta de infometare

salutare slabutele!!!!
hop si eu printre voi....de ieri m-am hotarat sa lupt din nou

pe scurt povestea mea:
martie 2008 - 93 kg
martie 2009- 65 kg( cu dieta Atkins)
decembrie 2009- 75 kg

de Atkins sa nici nu mai aud,asa ca am zis,hai sa o dau pe ciorba de varza,mai ales ca acum inainte de Sarbatori imi detoxific un picutz organismul...


pana acum mi-e bine,rezist cu stoicism tentatiilor
oann, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1738 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1221 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de oann; 08 dec 2009 at 13:44:33.
Răspuns cu citat
  #18 (permalink)  
Vechi 08 dec 2009, 14:25:42
roseadria's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 05 oct 2009
Locaţie: Dubai, Emiratele Unite ale Arabiei
Vârsta: 52
Dieta: hipocaloric
Date: 168cm, 94kg
Mesaje: 1.363
Aprecieri acordate: 21
Am fost apreciat(a) de 34 ori in 27 mesaje
Implicit re: Dieta cu ciorba de varza, dieta de infometare

buna, zi-ne de ce nu mai vrei Atkins si mai zi-ne cite kg vrei sa slabesti acum.
te asteptam.
__________________
vreau sa ma eliberez de un sac de ciment (25 kg)
roseadria, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2162 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1645 kcal/zi. Pentru a slăbi 8 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 96 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #19 (permalink)  
Vechi 08 dec 2009, 14:31:06
roseadria's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 05 oct 2009
Locaţie: Dubai, Emiratele Unite ale Arabiei
Vârsta: 52
Dieta: hipocaloric
Date: 168cm, 94kg
Mesaje: 1.363
Aprecieri acordate: 21
Am fost apreciat(a) de 34 ori in 27 mesaje
Implicit re: Dieta cu ciorba de varza, dieta de infometare

si v-as mai spune ceva : primele 3-4 kg din prima sapt sau de la inceputul oricarei diete de fapt nu sunt kg slabite. E foarte multa apa, curatarea stomacului si a colonului si cam atit. Nu va zic sa va descurajez, e o realitate verificata.
__________________
vreau sa ma eliberez de un sac de ciment (25 kg)
roseadria, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2162 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1645 kcal/zi. Pentru a slăbi 8 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 96 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #20 (permalink)  
Vechi 08 dec 2009, 14:49:08
Red_Rose's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Chisinau, Moldova
Vârsta: 33
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 168cm, 66kg
Mesaje: 1.494
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 2 mesaje
Implicit re: Dieta cu ciorba de varza, dieta de infometare

Citat:
Anterior postat de roseadria Vezi mesajul
si v-as mai spune ceva : primele 3-4 kg din prima sapt sau de la inceputul oricarei diete de fapt nu sunt kg slabite. E foarte multa apa, curatarea stomacului si a colonului si cam atit. Nu va zic sa va descurajez, e o realitate verificata.
e corect asta dar oricum iata eu am dat jos 2 kg in 2 sapt si 2 zile si sincer sa zic chiar osberv pe burtica mea ca s-a micsorat si nu doar imi pare pt ca scurta sta mai dreapta la burta acum.Nu ma mai simt balonata,probabil de la pierderea de apa asta dar e bine cind maninci pe saturate si sanatos si inca vezi ca kg dispar,indiferent ca e apa sau grasime.Oricum daca o tii tot asa mai mult dispar si kg de grasime E inevitabil in curs de slabire sa nu pierzi si apa.Asa ca sa nu va descurajati daca stiti ca ati pierdut mai intii apa Succes tuturor.
dar daca totusi aici e tema despre dieta cu supa de varza vreau sa mentionez ceva,dupa cite am auzit si chiar odata am incercat-o si eu cu o prietena si n-am tinut-o mai mult de 2 zile.Huu ma bucur ca doar atit a fost ca deja mi-era greata de supa aia fara gust si mai ales zilele cind doar varza trebuie de mincat erau urite pt ca ma limitam chiar la orice dar cind e vorba de ziua doar cu supa si fructe la sigur vrei doar fructele sa le papi dar stim bine ca multe fructe tot nu e bine.Fetelor,tinet-i un regim sanatos mai bine.Da rezultate pe mult timp si va simtit libere in ce priveste alimentele.Pur si simplu faceti excluderi la alimente nesanatoase si prajit si ve-ti reusi mai bine decit cu dieta du varza.
Red_Rose, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1906 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1389 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 615 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Red_Rose; 08 dec 2009 at 14:59:54.
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
=, calorii, cu, dieta, dieta ciorba de varza, extrem, infometare, sanatos, slabire rapida, slabit, slabit rapid, slabit sanatos, supa, varza

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Dieta Daneza, nu de schimbare a metabolismului, ci de infometare Slabuta Dieta Rapida 342 18 mar 2013 18:19:18
Ciorba de varza, Andraa Andraa Retete culinare 1 27 iul 2011 15:21:01
Dieta cu ciorba de legume Sarita Dieta Rapida 8 20 iun 2011 11:11:15
Ciorba de varza, Andrada AnDrAdAxl Retete culinare 0 18 apr 2011 16:20:41
Ciorba de varza cu bors de putina Wildhoney Retete culinare 0 07 mar 2011 12:59:23

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole