Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Diete care functioneaza!Voi ce credeti?

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #1 (permalink)  
Vechi 18 nov 2011, 12:22:09
adriela's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 25 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Date: 170cm, 60.9kg
Mesaje: 59
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Diete care functioneaza!Voi ce credeti?

Ma tot uit de cateva zile pe acest forum..
Sun Adriana,sunt noua aici pe forum,dar vreau sa impart pareri cu voi, sa contribui cu sfaturi asa cum ma pricep si eu sa va ajut pe voi..Ma simt bine pe acest form..e o atmosfera calda,de prietenie,va simt aproape de sufletul meu, firi sincere si dedica slabitului;Deci sa trec la subiect:
Sunt in dilema...Care dieta ne ajuta sa slabim dar in care nu trebuie sa cantarim portiile sau sa calculam ....Mi se pare greu sa stai cu cantarul sa cantaresti 30 g paine sau alte alimente de genul...
Nu spun sa mancam un castron mare de ciorba,dar un polonic mi se pare rezonabil,fara a-l cantarii si a calcula cate calorii sau carbohidrati sunt acolo
Eu cotrobai pe acest forum pentru sora mea Ea este cea care are mare nevoie de ajutorul meu, de ajutorul vostru,pe care sper ca o sa-l primesc si eu la randul meu mai departe sa-l trimit catre sora mea.Ea are 19 ani,inaltine de 1.68 m,82 kg si deci ar trebui pe putin sa slabeasca 20 kg .Multeee.Dar vreau ca lucruile sa fie mai simple pt ea,ca sa nu tina o dieta sa sa i se faca sila de ea sau sa renunte,as vrea sa fac ceva personalizat pt ea sa renunte la vechile obiceiuri si sa manace sanatos si sa sa slabeasca.Asa ca uitandu-ma pe colo colo i-am facut eu un regim,dupa mintea mea.Scriu aici pt doua zile ce am facut eu si vreau sa va da-ti si voi cu parerea ce credeti dc procedez bine sau nu:
Ziua 1
Dimineata:
- O omleta(2 oua, o lingurita ulei masline,sare, piper)
Gustare
O banana
Pranz
- 2 sandwich-uri de paine integrala cu sunca slaba si salata/rosie/castravete
Gustare
O banana
Cina
- O ciorbita de pui(piept de pui,morcov,ceapa,ardei gras,telina,o lingura ulei,suc de rosii,sare si eventual bors,verdeata) sau

- Piept de pui cu legume inabusite(fasole verde,morcov)
-
Ziua 2

Dimineata
- O felie de branza slab sarata, un ardei gras, 2 feliute de muschi slab de porcusor J
Gustare
- Un baton cu cereale
Pranz
- O salata (salata verde, ardei gras, branza slab sarata, muschiulet de porc slab, ulei masline si putina zeama de lamaie)
Gustare
- O banana
Cina
- O supa de pui cu legume(pulpe de pui,ceapa,morcov, ardei gras, sare, verdeata)
- Orez cu legume+ carne de pui pe gratar(orez basmatic, morcov,ardei gras,ciuperci…carne

Cam asta e o parte....Voi ce credeti?
Multumesc!



adriela, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2059 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1542 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #2 (permalink)  
Vechi 18 nov 2011, 12:41:46
ramo0215's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 26 sep 2010
Locaţie: craiova, Romania
Vârsta: 33
Dieta: hipocalorica
Date: 168cm, 83kg
Mesaje: 3.685
Aprecieri acordate: 457
Am fost apreciat(a) de 433 ori in 347 mesaje
Implicit Re: Diete care functioneaza!Voi ce credeti?

Citat:
Anterior postat de adriela Vezi mesajul
Ma tot uit de cateva zile pe acest forum..
Sun Adriana,sunt noua aici pe forum,dar vreau sa impart pareri cu voi, sa contribui cu sfaturi asa cum ma pricep si eu sa va ajut pe voi..Ma simt bine pe acest form..e o atmosfera calda,de prietenie,va simt aproape de sufletul meu, firi sincere si dedica slabitului;Deci sa trec la subiect:
Sunt in dilema...Care dieta ne ajuta sa slabim dar in care nu trebuie sa cantarim portiile sau sa calculam ....Mi se pare greu sa stai cu cantarul sa cantaresti 30 g paine sau alte alimente de genul...
Nu spun sa mancam un castron mare de ciorba,dar un polonic mi se pare rezonabil,fara a-l cantarii si a calcula cate calorii sau carbohidrati sunt acolo
Eu cotrobai pe acest forum pentru sora mea Ea este cea care are mare nevoie de ajutorul meu, de ajutorul vostru,pe care sper ca o sa-l primesc si eu la randul meu mai departe sa-l trimit catre sora mea.Ea are 19 ani,inaltine de 1.68 m,82 kg si deci ar trebui pe putin sa slabeasca 20 kg .Multeee.Dar vreau ca lucruile sa fie mai simple pt ea,ca sa nu tina o dieta sa sa i se faca sila de ea sau sa renunte,as vrea sa fac ceva personalizat pt ea sa renunte la vechile obiceiuri si sa manace sanatos si sa sa slabeasca.Asa ca uitandu-ma pe colo colo i-am facut eu un regim,dupa mintea mea.Scriu aici pt doua zile ce am facut eu si vreau sa va da-ti si voi cu parerea ce credeti dc procedez bine sau nu:
Ziua 1
Dimineata:
- O omleta(2 oua, o lingurita ulei masline,sare, piper)
Gustare
O banana
Pranz
- 2 sandwich-uri de paine integrala cu sunca slaba si salata/rosie/castravete
Gustare
O banana
Cina
- O ciorbita de pui(piept de pui,morcov,ceapa,ardei gras,telina,o lingura ulei,suc de rosii,sare si eventual bors,verdeata) sau

- Piept de pui cu legume inabusite(fasole verde,morcov)
-
Ziua 2

Dimineata
- O felie de branza slab sarata, un ardei gras, 2 feliute de muschi slab de porcusor J
Gustare
- Un baton cu cereale
Pranz
- O salata (salata verde, ardei gras, branza slab sarata, muschiulet de porc slab, ulei masline si putina zeama de lamaie)
Gustare
- O banana
Cina
- O supa de pui cu legume(pulpe de pui,ceapa,morcov, ardei gras, sare, verdeata)
- Orez cu legume+ carne de pui pe gratar(orez basmatic, morcov,ardei gras,ciuperci…carne

Cam asta e o parte....Voi ce credeti?
Multumesc!



banana?de ce tot timpul banana?mai rar cu bananele..si nu 2/zi..inlocuieste cu o portocala..un mar..sau alt fruct...si combinatia de carne +orez..nu e chiar ok..orez+salata sau carne+salata....ca sa slabesti trebuie sa consumi 200g fructe/zi..poti inlocui fructul de la gustarea 2 cu un iaurt sau nuci/migdale..
__________________

Jurnal-ramo0215
ramo0215, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1867 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1350 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 834 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #3 (permalink)  
Vechi 18 nov 2011, 12:50:16
bellarontzy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 09 nov 2011
Locaţie: BUCURESTI, Romania
Vârsta: 41
Date: 172cm, 96kg
Mesaje: 9
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Diete care functioneaza!Voi ce credeti?

Buna Adriana,foarte frumos ca te preocupi pentru sora ta!
Eu am de slabit vreo 30 kg si mi-ar prinde bine o sora ca tine
Referitor la meniul postat de tine cred ca ar trebui sa cam raresti bananele,eu stiu ca nu prea sunt recomandate si in plus constipa!
Eu am inceput sa merg la aerobic,am terminat un abonament de 8 sedinte (2 ori pe saptamana) si acum mi-am facut unul de 12 sedinte.In kg nu am dat mare lucru,de fapt nu m-am cantarit ca nu am cantar personal si ala de la sala e praf dar mi-a disparut colacelul de la spate,am un tonus minunat,sunt mai optimista si am o preocupare sanatoasa deci sunt mandra de mine!Cineva mi-a zis ca nu e bine ca am inceput cu sportul,ca ar trebui sa tin regim si cand stagnez sa bag si sport...nu stiu ce sa mai cred,dar parca nu as renunta la aerobic...
Va rog cine are sfaturi competente in sensul asta sa ma ajute si pe mine.
scuze ca m-am bagat pe topicul tau dar sunt noua pe aici si nu ma prea descurc pe forum,in plus cred ca ne vor folosi amandurora eventualele reactii ale slabutelor la sos-urile noastre.

Mult succes surorii tale
bellarontzy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2006 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4 (permalink)  
Vechi 18 nov 2011, 13:34:56
adriela's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 25 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Date: 170cm, 60.9kg
Mesaje: 59
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Thumbs up Re: Diete care functioneaza!Voi ce credeti?

Citat:
Anterior postat de bellarontzy Vezi mesajul
Buna Adriana,foarte frumos ca te preocupi pentru sora ta!
Eu am de slabit vreo 30 kg si mi-ar prinde bine o sora ca tine
Referitor la meniul postat de tine cred ca ar trebui sa cam raresti bananele,eu stiu ca nu prea sunt recomandate si in plus constipa!
Eu am inceput sa merg la aerobic,am terminat un abonament de 8 sedinte (2 ori pe saptamana) si acum mi-am facut unul de 12 sedinte.In kg nu am dat mare lucru,de fapt nu m-am cantarit ca nu am cantar personal si ala de la sala e praf dar mi-a disparut colacelul de la spate,am un tonus minunat,sunt mai optimista si am o preocupare sanatoasa deci sunt mandra de mine!Cineva mi-a zis ca nu e bine ca am inceput cu sportul,ca ar trebui sa tin regim si cand stagnez sa bag si sport...nu stiu ce sa mai cred,dar parca nu as renunta la aerobic...
Va rog cine are sfaturi competente in sensul asta sa ma ajute si pe mine.
scuze ca m-am bagat pe topicul tau dar sunt noua pe aici si nu ma prea descurc pe forum,in plus cred ca ne vor folosi amandurora eventualele reactii ale slabutelor la sos-urile noastre.

Mult succes surorii tale

Nu ma supar ca te-ai bagat aici, asa cerem amandoua sfaturi ...ai dreptate cu bananele o sa mai raresc bananele, ei ii plac bananele si din contra o ajut ala digestie de astea le-am pus acolo ,dar o sa mai inlocuiesc bananele si pun si mere,portocale(acum e si sezonul lor au inceput sa apara in piata)...si ma gandeam ca in week-end sa ii pun una doua tablete de ciocolata cu 85%cacao sau un desert asa dietetic fara zahar .
Multumesc mult pentru aprecieri bellarontzy.
Despre tine..eu zic sa continui cu sportul daca tie iti place ... si intre timp usor usor sa ai si o alimentatie sanatoasa....combinatia de sport si dieta va da rezulate si vei incepe sa slabesti.
Multa bafta! si te astept sa mai vb aici!
adriela, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2059 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1542 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5 (permalink)  
Vechi 18 nov 2011, 13:39:03
adriela's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 25 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Date: 170cm, 60.9kg
Mesaje: 59
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Thumbs up Re: Diete care functioneaza!Voi ce credeti?

Citat:
Anterior postat de ramo0215 Vezi mesajul
banana?de ce tot timpul banana?mai rar cu bananele..si nu 2/zi..inlocuieste cu o portocala..un mar..sau alt fruct...si combinatia de carne +orez..nu e chiar ok..orez+salata sau carne+salata....ca sa slabesti trebuie sa consumi 200g fructe/zi..poti inlocui fructul de la gustarea 2 cu un iaurt sau nuci/migdale..

hi hi da am exagerat cu bananele.le-am pus pt ca m-am bazat pe faptul ca ei ii plac si o ajuta la digestie pe ea...hmm dar ma gandeam sa mai pun si mere si portocale, si ce fructe mai st in piata si da am facut si zile in care am pus iaurt .
Ms pt sfat.Te pup
adriela, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2059 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1542 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #6 (permalink)  
Vechi 18 nov 2011, 14:03:21
deadcountess's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: Trondheim, Norvegia
Vârsta: 46
Dieta: DUKAN +semivegetariana
Date: 163cm, 52.1kg
Mesaje: 4.152
Aprecieri acordate: 755
Am fost apreciat(a) de 584 ori in 420 mesaje
Implicit Re: Diete care functioneaza!Voi ce credeti?

@ Adriela: foarte dragut din partea ta ca vrei sa iti ajuti sora. Dupa parerea mea cel mai important este sa o atragi sa participe activ la toata traba asta, nu doar sa primeasca o dieta facuta de altcineva. Ai discutat cu ea despre site? Arata-i-l, s-ar putea sa-i placa. Un sfat in alegerea unei diete e foarte greu de dat, suntem diferiti si de aceea organismul nostru reactioneaza diferit, cel mai bine ar fi ca sora ta sa citeasca aici despre diferitele diete si sa aleaga una care crede ca i-ar placea. Cel mai important pt succesul in lupta cu kilogramele este alegerea unei diete care nu iti produce frustrari si pe care sa o poti tine timp mai indelungat. Sau daca nici o dieta cu reguli mai stricte n-o atrage, poate sa-si faca singura meniul aici pe site folosind calculatorul de calorii. Asa va putea manca ce vrea ea, cu conditia sa nu depaseasca un anumit nr. de calorii. In plus daca se va inregistra site-ul ii calculeaza date foarte utile, ca de exemplu cate calorii sa manace pt a slabi un anumit nr de kg pe luna.

P.S. poate sa manance banane daca ii plac, oricum e mai bine decat fast food, lasa-i timp sa se obisnuiasca cu dieta, nu-i taia de pe lista toate alimentele preferate dintr-o data ca nu faci decat sa-i piara orice chef de dieta.

@bellarontzy: Fa linistita sport cat iti permite conditia fizica (fara excese, evident), o sa slabesti mai frumos asa.

va doresc la amandoua succes
__________________
'
Vrei sa incepi o dieta dar nu stii cum sa alegi? Citeste prima data aceasta clasificare!

http://forum.slabute.ro/diete/tipuri...tml#post912052


"subgrup"
http://forum.slabute.ro/mentinere/gr...etri-9779.html

[/URL]
Răspuns cu citat
  #7 (permalink)  
Vechi 18 nov 2011, 15:43:47
Polux's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 17 oct 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Personalizata
Date: 169cm, 54.5kg
Mesaje: 2.430
Aprecieri acordate: 666
Am fost apreciat(a) de 793 ori in 569 mesaje
Implicit Re: Diete care functioneaza!Voi ce credeti?

Citat:
Anterior postat de adriela Vezi mesajul
Ma tot uit de cateva zile pe acest forum..
Sun Adriana,sunt noua aici pe forum,dar vreau sa impart pareri cu voi, sa contribui cu sfaturi asa cum ma pricep si eu sa va ajut pe voi..Ma simt bine pe acest form..e o atmosfera calda,de prietenie,va simt aproape de sufletul meu, firi sincere si dedica slabitului;Deci sa trec la subiect:
Sunt in dilema...Care dieta ne ajuta sa slabim dar in care nu trebuie sa cantarim portiile sau sa calculam ....Mi se pare greu sa stai cu cantarul sa cantaresti 30 g paine sau alte alimente de genul...
Nu spun sa mancam un castron mare de ciorba,dar un polonic mi se pare rezonabil,fara a-l cantarii si a calcula cate calorii sau carbohidrati sunt acolo
Eu cotrobai pe acest forum pentru sora mea Ea este cea care are mare nevoie de ajutorul meu, de ajutorul vostru,pe care sper ca o sa-l primesc si eu la randul meu mai departe sa-l trimit catre sora mea.Ea are 19 ani,inaltine de 1.68 m,82 kg si deci ar trebui pe putin sa slabeasca 20 kg .Multeee.Dar vreau ca lucruile sa fie mai simple pt ea,ca sa nu tina o dieta sa sa i se faca sila de ea sau sa renunte,as vrea sa fac ceva personalizat pt ea sa renunte la vechile obiceiuri si sa manace sanatos si sa sa slabeasca.Asa ca uitandu-ma pe colo colo i-am facut eu un regim,dupa mintea mea.Scriu aici pt doua zile ce am facut eu si vreau sa va da-ti si voi cu parerea ce credeti dc procedez bine sau nu:
Ziua 1
Dimineata:
- O omleta(2 oua, o lingurita ulei masline,sare, piper)
Gustare
O banana
Pranz
- 2 sandwich-uri de paine integrala cu sunca slaba si salata/rosie/castravete
Gustare
O banana
Cina
- O ciorbita de pui(piept de pui,morcov,ceapa,ardei gras,telina,o lingura ulei,suc de rosii,sare si eventual bors,verdeata) sau

- Piept de pui cu legume inabusite(fasole verde,morcov)
-
Ziua 2

Dimineata
- O felie de branza slab sarata, un ardei gras, 2 feliute de muschi slab de porcusor J
Gustare
- Un baton cu cereale
Pranz
- O salata (salata verde, ardei gras, branza slab sarata, muschiulet de porc slab, ulei masline si putina zeama de lamaie)
Gustare
- O banana
Cina
- O supa de pui cu legume(pulpe de pui,ceapa,morcov, ardei gras, sare, verdeata)
- Orez cu legume+ carne de pui pe gratar(orez basmatic, morcov,ardei gras,ciuperci…carne

Cam asta e o parte....Voi ce credeti?
Multumesc!



Buna, draga Adriana!

Mie mi se pare destul de ok regimul tau, cu cateva mici observatii: asa cum a spus Ramona, cam prea multe banane. Poti manca de cateva ori pe saptamana, dar 1 si la gustarea de dimineata.
Incearca sa nu mananci orez seara, lasa-l la pranz si eventual nu il combina cu carne, ci fa-l doar cu legume.
Batoanele de cereale introdu-le ca gustare cand mananci mai multe proteine in timpul zilei.
Succes! Sport faci?
Sora ta a inceput dieta?
Un weekend cat mai frumos!
Polux, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1927 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1410 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1411 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #8 (permalink)  
Vechi 18 nov 2011, 16:13:52
adriela's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 25 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Date: 170cm, 60.9kg
Mesaje: 59
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Diete care functioneaza!Voi ce credeti?

Citat:
Anterior postat de Polux Vezi mesajul
Buna, draga Adriana!

Mie mi se pare destul de ok regimul tau, cu cateva mici observatii: asa cum a spus Ramona, cam prea multe banane. Poti manca de cateva ori pe saptamana, dar 1 si la gustarea de dimineata.
Incearca sa nu mananci orez seara, lasa-l la pranz si eventual nu il combina cu carne, ci fa-l doar cu legume.
Batoanele de cereale introdu-le ca gustare cand mananci mai multe proteine in timpul zilei.
Succes! Sport faci?
Sora ta a inceput dieta?
Un weekend cat mai frumos!

Pentru sora mea este dieta asta..Ms Polux o sa tin cont de sfaturile voastre si o sa scot bananele alea asa multe..am pus orez seara pt ca ea pe timpul zilei la pranz nu are cum sa-l manance,deoarece este la liceu Sport inca nu face...o sa vb cu ea si despre sport,dar intai sa o las sa se obsinuiasac cu dieta...si o sa-si faca incet incet timp si pt sport
Cam in mare parte cum i-am facut ei regimul o sa-l tin si eu deoarece si eu am nevoie sa mai slabesc
Am inceput amandoua ieri cu regimul!
Ms Polux.Week-end placut!
adriela, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2059 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1542 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #9 (permalink)  
Vechi 18 nov 2011, 22:23:47
Roxii's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Mentinere
Date: 163cm, 48kg
Mesaje: 3.308
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Diete care functioneaza!Voi ce credeti?

Buna! Asa cum au spus fetele, mai rarutz cu bananele. Nu le exclude de tot in nici un caz, la urma urmei au si ele un rol si in plus daca renunta chiar la toate o sa i se para un chin dieta.Fructele pastreaza`le pt prima parte a zilei, la gustarea 2 ti`as recomanda un iaurt, nuci, migdale, alune, fistic, seminte, etc. Batoanele alea de cereale nu`s bune, contin mult zahar(asta doar daca nu`s din alea fara zahar). Orezul nu`l mai combina cu carne si nu la cina. La omleta de dimineata adauga si ceva legume. In ziua 2, la MD poate adauga si 1-2 felii de paine integrala Mult succes amandorura!
__________________
Jurnal Roxii

Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted. – William Shakespeare
Roxii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2044 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1527 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
alimentatie, calorii, credeti, dieta, diete, functioneaza, sanatos, slabit, voi


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Laura - “Ma voi rasfata cu o vacanta, la o statiune, unde imi voi etala noua silueta…” Slabuta De vorba cu slabutele... 1 29 sep 2010 11:56:46
Ce sanse credeti ca am, in lupta cu celulita, cu aceste produse? monica23 Celulita 31 25 sep 2010 14:35:46
Ce reprezinta VINTAGE pentru voi? cristiniq Despre noi, ... femeile 3 26 iul 2010 13:48:57
Diete care functioneaza ! ras_cristalin Articole Slabute.ro 14 30 mai 2010 10:22:06
Fetelor voi ce faceti cand va simtiti balonate? ali_lumi Discutii generale despre diverse afectiuni 7 23 ian 2010 14:30:24

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole