Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Slabutele si Bac 2011

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Vezi rezultatele sondajului: Esti multumita de rezultatul obtinut la Bacalaureat?
Da 2 20,00%
Nu 4 40,00%
Se putea mai bine, dar in mare este bine 4 40,00%
Membri care au votat: 10. Nu poţi vota în acest sondaj

Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #101 (permalink)  
Vechi 05 iul 2011, 14:58:44
Roxii's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Mentinere
Date: 163cm, 48kg
Mesaje: 3.308
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Slabutele si Bac 2011

Citat:
Anterior postat de anqutz Vezi mesajul
Roxi, sa nu te superi pe mine, dar text dramatic nu inseamna sa vii sa te plangi aici. Cerinta era clara, insa noua celor din afara ne e usor sa zicem ca am fi scris x sau y lucru. Cand esti in sala, stresat si ai senzatia ca nu mai stii nimic si ii auzi pe TOTI ca zic ca scriu un anumit lucru te poti indoi de propria-ti judecata. Iti tin pumnii sa mai iei puncte in plus la romana.
Pai exact asta am vrut si eu sa spun Anqutz,ca ar fi trebuit cerinta formulata cat mai clar,ca sa ii usureze elevului munca,nu sa`l zapaceasca.Daca mi`ai da acum sa citesc cerinta si eu m`as prinde ca nu e buna ultima noapte,de fapt de cum am iesit de la bac si m`am dezmeticit putin mi`am dat singurica seama,dar atunci,plina de emotii,speriata de`mi batea inima ca unui pui si derutata de ce auzeam prin clasa,de cerinta putin cam neclara si de faptul ca ultima noapte era singura din programa de bac de Camil Petrescu e normal sa ma zapacesc.Si asta mor eu pe unii(acum nu ma refer la tine) care judeca aiurea si vin de se bat cu pumnii in piept ca ei daca erau in locul nostru stiau si faceau si dregeau..nu e chiar asa,toti ati trecut prin asta si stiti ce emotii sunt,dar ganditi`va ca sunt unii si mai emotivi ca voiMultumesc,sa dea Dumnezeu.

Citat:
Anterior postat de Alexik Vezi mesajul
Am patit si eu cand am dat teza unica la geografie.Stiam ca podisul dobrogei e cel mai vechi si nu are nu stiu ce zacamant dar toti din sala scrisesera diferit de mine asa ca m-am luat dupa ei .
Si eu iti tin pumnii Roxii
Asta depinde foarte mult si de om,unii veneau la BAC foarte degajati,ba chiar erau unele care desi era 8:25 si mai aveau doar 5 minute la dispozitie sa intre ele stateau intai sa`si fumeze tigara si sa`si bea cafeauaEu nu puteam sa fiu asa,ca sa ma pot concentra mai bineMultumesc scumpo

Citat:
Anterior postat de Luli Vezi mesajul
Am citit subiectele extrase de anul acesta de la BAC si am ramas uimita de cat de usoare au fost in comparatie cu vaicarelile elevilor silitori care au luat note mici. Am dat anul trecut BAC-ul si am luat note bunicele fara sa ma meditez, asa ca la mine in liceu tind sa cred ca s-a facut ceva carte. Subiectele au fost destul de clare si destul de usoare. Si nu te supara Roxii dar daca nu ti-a placut matematica si biologia ce ai cautat la un profil la care inveti asa ceva, 4 ani de liceu ai acceptat biologie si matematica si brusc la bac nu ti-au prea placut.
Nu stiu cum se face ca intotdeauna se gasesc din astia care au dat bacul acum un an sa spuna ca vai,a fost mai usor la noi.Bun,esti desteapta,felicitarile mele,eu sunt proasta,nu am capacitatea ta mentala si mi s`au parut mai grele.De asemenea asa sunt si cei 55% de copii din tara care l`au picat.Am fost la profil de resurse naturale,daca ma duceam la mate`info atunci da,puteam sa spun ca mi`a placut matematica dar la bac brusc nu mi`a mai placut.Daca erau asa usoare subiectele de anul acesta de ce pe la toate emisiunile sunt oameni destepti si importanti ai romaniei care critica ministerul ca ne`a dat subiecte grele si de ce oare copii olimpici l`au picat?Or fi si aia prosti?
__________________
Jurnal Roxii

Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted. – William Shakespeare
Roxii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2044 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1527 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #102 (permalink)  
Vechi 05 iul 2011, 15:12:18
curly.light's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Implicit Re: Slabutele si Bac 2011

Ok, ma bag si eu in discutia asta interesanta
Trec acum in clasa a12-a, asa ca am urmarit si eu cu mare interes ce s- a intamplat la BAC-ul de anul asta. Sincer, m-am bucurat putin
Nu ma bucur de raul altora .. dar sincer, copiatul nu numai urca notele celor care nu invatau, dar scadea notele copiilor buni.
Spre exemplu, tin minte ca la tezele cu subiect unic dintr-a8-a (asa am prins eu, cu ele am intrat la liceu in loc de capacitate), m-am pregatit foarte bine, si am vrut sa fiu draguta, sa ii ajut pe altii, sa intre si ei la liceu. Care a fost rezultatul? Tezele mele picau mereu pe la alte comisii, si mereu eram corectata la sange, si primeam note mai mici decat colegii mei.. care,fara sa exagerez... habar nu aveau ce scrisesera. Cum m-am simtit eu atunci?
Sincer, sper ca la anul sa fie si mai sever bac-ul. Sa nu se miste nimeni un mm. Ok, nu mai invat la fel de mult ca in generala, dar dupa 4 ani de liceu mi se pare normal sa fii in stare sa dai 3 examene de nivel mediu, fara sa fii nevoit sa copii. Si vreau si eu sa vad o scara a valorilor corecta... nu zic ca as fi printre primii neaparat, dar sa stiu ca locul meu e cel pe care il obtin, nu sa vad ca cei care stiu mai putin sunt in fata mea
Am fost foaarte fraiera in clasa a8-a...am ramas putin cu sechele, sincer (nu am patit asta doar la o teza, ci la vreo 3), si am zis ca la BAC ma fac rea
Si inca ceva sincer?
Sunt la profi real, chimie-biologie( sau, cum se cheama acum, stiinte ale naturii), si mi-am descarcat subiectele de bac de anul asta,sa vad cum sunt. Sincer, la matematica l-am facut de 6.50 ( tinand cont ca 2 exercitii intregi erau din materia de 12-a, deci 3 puncte mi s-au scazut din prima), la bio stiam sa fac toata materia de a11-a care era pe acolo( tot era de un 6 si ceva) , si la romana ...stiam sa fac aproape tot Mi s-a parut usurel bac-ul.
Ok, inteleg, eu privesc "de afara", le-am facut fara sa fiu stresata, acasa, in pat, nu am admitere peste o luna si nu sunt epuizata.
Dar daca puteam eu, acum, sa fac de trecere... nu cred ca pentru elevii care au parcurs toata materia la scoala era chiar imposibil
Poate par rea, dar la facultatea la care dau eu conteaza media de bac, si cum e optiunea mai multor colegi, chiar nu vreau sa ii ajut la anul la bac si sa ma trezesc iar cu note mai mici ca ei. Nu mi se pare corect

Si faptul ca au picat atat de multi elevi? Ok, sunt si elevi buni care au picat,din neatentie. Dar cei care erau paraleli cu materia, daca reuseau sa copie la bac, pariez ca mai toti dadeau la facultati. Si ocupau locul altor copii, care erau mai buni. Si ne intrebam cum de in Romania toate merg prost..pai daca in ultimii ani au patruns in sistem persoane fara merite...cum altfel?

Felicitari fetelor care au luat bac-ul !
Roxii, bafta la contestatii!
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #103 (permalink)  
Vechi 05 iul 2011, 15:16:14
curly.light's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Implicit Re: Slabutele si Bac 2011

Citat:
Anterior postat de Roxii Vezi mesajul


de ce oare copii olimpici l`au picat?Or fi si aia prosti?
Hai sa mai zic ceva.
Am vorbit si eu cu persoane care au picat bac-ul.
Majoritatea se dau cu capul de pereti. De ce? Pentru ca nu erau copii prosti, dar daca stiau ca la noi in fiecare an la bac se copia pe rupte, chiar si cu cartile deschise pe banca... de ce sa se agite?
Eu nu zic ca rezultatele de la bac reflecta ca generatia de acum a fost formata din idioti. Poate au fost copii exceptionali. Dar nu s-au agitat, nu au invatat, pentru ca stiau ca bac-ul e o formalitate, la care copii pe rupte si iei note mari gratis. La un liceu de la noi din oras, asa era pana acum.
Acum din liceu au trecut bac-ul mai putin de 50% din elevi. Si nu pentru ca le lipseau capacitatile mentale
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #104 (permalink)  
Vechi 05 iul 2011, 15:30:22
mvthebest's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Implicit Re: Slabutele si Bac 2011

Nici acum nu au fost note pe merit,degeaba spuneti.
Cunosc foarte multe persoane care au fost praf dar au avut noroc,au copiat si au luat chiar si 9. Si cunosc fete care chiar au invatat si au picat sau nu le-a iesit media 6 si au picat.
Daca se stia ca va fi asa, de ce au mai cerut bani?! De ce a trebuit sa dam 600lei ptr protocoale si copiat?! De ce sa-ti tin eu pe bani mei pe nesimtitii aia si dupa sa ma pice? Iar copii de bani gata de ce in mare parte toti au note mari sau cel putin au trecut?!
Daca ne conducea ,,cineva" cu..capul pe umeri, da frate, invatam! dar de ce ne cere analfabetul de Funeriu sa stim cand el nu este in stare sa tina minte 2 cuvinte YouTube - ‪Lui Funeriu i se sufla.flv‬‏
Macar sa nu se fi lasat deloc sa se miste,nu la o clasa se copiaza pentru ca e fata/baiatul lu x sau y si in 10 nu. Totusi traim in Romania,suntem cu 200 de anii in urma,din pacate. Iar fraude sunt peste tot.
Ne'au gasit pe noi mai fraieri sa nu copiem, dar cei de la parlament nu mai conteaza ca isi fac vila cu piscina, ca au 2,3 masini s.a.m.d.
mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #105 (permalink)  
Vechi 05 iul 2011, 15:37:14
Luli's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 12 mar 2010
Locaţie: Giurgiu, Romania
Vârsta: 32
Dieta: Dieta Endocrinolog
Date: 154cm, 75.4kg
Mesaje: 433
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Slabutele si Bac 2011

Citat:
Anterior postat de Roxii Vezi mesajul




Nu stiu cum se face ca intotdeauna se gasesc din astia care au dat bacul acum un an sa spuna ca vai,a fost mai usor la noi.Bun,esti desteapta,felicitarile mele,eu sunt proasta,nu am capacitatea ta mentala si mi s`au parut mai grele.De asemenea asa sunt si cei 55% de copii din tara care l`au picat.Am fost la profil de resurse naturale,daca ma duceam la mate`info atunci da,puteam sa spun ca mi`a placut matematica dar la bac brusc nu mi`a mai placut.Daca erau asa usoare subiectele de anul acesta de ce pe la toate emisiunile sunt oameni destepti si importanti ai romaniei care critica ministerul ca ne`a dat subiecte grele si de ce oare copii olimpici l`au picat?Or fi si aia prosti?

Ok. Sunteti adevarate victime ale sistemului.
Asumati-va greselile si nu va mai plangeti de mila, atat am de zis. Ca nu stiu cum se face ca mereu exista vina altora dar nu a ta.
Răspuns cu citat
  #106 (permalink)  
Vechi 05 iul 2011, 15:37:23
Sarita's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 16 mar 2011
Locaţie: Timisoara, Romania
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 165cm, 54.2kg
Mesaje: 852
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Slabutele si Bac 2011

Citat:
Anterior postat de mvthebest Vezi mesajul
Nici acum nu au fost note pe merit,degeaba spuneti.
Cunosc foarte multe persoane care au fost praf dar au avut noroc,au copiat si au luat chiar si 9. Si cunosc fete care chiar au invatat si au picat sau nu le-a iesit media 6 si au picat.
Daca se stia ca va fi asa, de ce au mai cerut bani?! De ce a trebuit sa dam 600lei ptr protocoale si copiat?! De ce sa-ti tin eu pe bani mei pe nesimtitii aia si dupa sa ma pice? Iar copii de bani gata de ce in mare parte toti au note mari sau cel putin au trecut?!
Daca ne conducea ,,cineva" cu..capul pe umeri, da frate, invatam! dar de ce ne cere analfabetul de Funeriu sa stim cand el nu este in stare sa tina minte 2 cuvinte YouTube - ‪Lui Funeriu i se sufla.flv‬‏
Macar sa nu se fi lasat deloc sa se miste,nu la o clasa se copiaza pentru ca e fata/baiatul lu x sau y si in 10 nu. Totusi traim in Romania,suntem cu 200 de anii in urma,din pacate. Iar fraude sunt peste tot.
Ne'au gasit pe noi mai fraieri sa nu copiem, dar cei de la parlament nu mai conteaza ca isi fac vila cu piscina, ca au 2,3 masini s.a.m.d.
Sa stii ca si unii copii de bani gata nu au trecut BAC-ul...de exemplu la noi la scoala numai 5/60 copii nu au trecut bacul iar 2 dintre acei 5 copii erau mari bogatasi dintre care unul avea si relatii la inspectorat si s-a bazat pe asta, dar nu i-a mers...
__________________
You don't get what you WISH for you get what you WORK for!
Sarita, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1967 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1450 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 934 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #107 (permalink)  
Vechi 05 iul 2011, 15:44:20
mvthebest's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Implicit Re: Slabutele si Bac 2011

Citat:
Anterior postat de Sarita Vezi mesajul
Sa stii ca si unii copii de bani gata nu au trecut BAC-ul...de exemplu la noi la scoala numai 5/60 copii nu au trecut bacul iar 2 dintre acei 5 copii erau mari bogatasi dintre care unul avea si relatii la inspectorat si s-a bazat pe asta, dar nu i-a mers...
La mine au trecut si cu note chiar mari. In orasele mici s'au cam facut ,,manevre".
mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #108 (permalink)  
Vechi 05 iul 2011, 15:55:13
Roxii's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Mentinere
Date: 163cm, 48kg
Mesaje: 3.308
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Slabutele si Bac 2011

Citat:
Anterior postat de curly.light Vezi mesajul

Roxii, bafta la contestatii!
Multumesc!Si inca ceva,in viata se spune ca trebuie sa te gandesti intai la tine si apoi la ceilalti.Nu zic,eu sunt mai buna de fel,daca stiu ajut si pe altul dar le spun sa ma lase intai sa`mi fac eu si apoi daca mai imi ramane timp le dau si lor.Si le dau cat sa ia o nota bunicica,dar nu tot ce am facut eu sa aiba nota ca a mea.Si sincera sa fiu,de multe ori nu se merita,dupa ce ca le dai mai si comenteaza dupa ca dc nu le`am dat tot.Pai stai asa nene,tu nu inveti nimic si ai pretentia sa ai nota ca a mea?

Citat:
Anterior postat de curly.light Vezi mesajul


Hai sa mai zic ceva.
Am vorbit si eu cu persoane care au picat bac-ul.
Majoritatea se dau cu capul de pereti. De ce? Pentru ca nu erau copii prosti, dar daca stiau ca la noi in fiecare an la bac se copia pe rupte, chiar si cu cartile deschise pe banca... de ce sa se agite?
Eu nu zic ca rezultatele de la bac reflecta ca generatia de acum a fost formata din idioti. Poate au fost copii exceptionali. Dar nu s-au agitat, nu au invatat, pentru ca stiau ca bac-ul e o formalitate, la care copii pe rupte si iei note mari gratis. La un liceu de la noi din oras, asa era pana acum.
Acum din liceu au trecut bac-ul mai putin de 50% din elevi. Si nu pentru ca le lipseau capacitatile mentale
Eu nu m`am bazat pe copiat.E adevarat,ca inainte de bac cu o zi se auzise ca ne lasa sa copiem,ca nush ce..si in ziua bacului ne`a lasat pe naibaNici eu nu m`am agitat prea rau,recunosc,dar cat sa iau note de 7-8 ma credeam in stare.Si nu vreau sa caut circumstante atenuante,am zis doar ca nu mi se pare corect cum au formulat cerinta,puteau s`o faca ceva mai clara si nu mi se pare corect ca unora sa li se puncteze si ultima noapte iar altora nuDaca e corectitudine,atunci sa fie peste tot,nu?De ce unuia ii dai si altuia nu?Si de ce acum 2 ani cand a fost o confuzie asemanatoare a fost punctata si greseala iar anul asta nici jumatate de punctaj nu a fost acordat?

Citat:
Anterior postat de mvthebest Vezi mesajul
Nici acum nu au fost note pe merit,degeaba spuneti.
Cunosc foarte multe persoane care au fost praf dar au avut noroc,au copiat si au luat chiar si 9. Si cunosc fete care chiar au invatat si au picat sau nu le-a iesit media 6 si au picat.
Daca se stia ca va fi asa, de ce au mai cerut bani?! De ce a trebuit sa dam 600lei ptr protocoale si copiat?! De ce sa-ti tin eu pe bani mei pe nesimtitii aia si dupa sa ma pice? Iar copii de bani gata de ce in mare parte toti au note mari sau cel putin au trecut?!
Daca ne conducea ,,cineva" cu..capul pe umeri, da frate, invatam! dar de ce ne cere analfabetul de Funeriu sa stim cand el nu este in stare sa tina minte 2 cuvinte YouTube - ‪Lui Funeriu i se sufla.flv‬‏
Macar sa nu se fi lasat deloc sa se miste,nu la o clasa se copiaza pentru ca e fata/baiatul lu x sau y si in 10 nu. Totusi traim in Romania,suntem cu 200 de anii in urma,din pacate. Iar fraude sunt peste tot.
Ne'au gasit pe noi mai fraieri sa nu copiem, dar cei de la parlament nu mai conteaza ca isi fac vila cu piscina, ca au 2,3 masini s.a.m.d.
Asa e Mira,peste tot e la fel.De ce un tampit si un analfabet ca Funeriu sa vina sa ne ceara noua corectitudine si sa invatam cand el e mai prost ca noi de 10 ori?Eu nu stiu cine l`a mai pus si pe asta la conducere..Si nu mi se pare corect,barem eu am luat medie mica pe ce am stiut,dar am una in clasa care n`a venit dekt de maxim 20 de ori tot anul la scoala,nu stia nimic si l`a luat cu cea mai mare medie din clasa...Aici unde e corectitudinea?
__________________
Jurnal Roxii

Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted. – William Shakespeare
Roxii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2044 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1527 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #109 (permalink)  
Vechi 05 iul 2011, 16:36:17
anqutz's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 166cm, 53kg
Mesaje: 22.594
Aprecieri acordate: 2.039
Am fost apreciat(a) de 3.087 ori in 2.008 mesaje
Implicit Re: Slabutele si Bac 2011

Citat:
Anterior postat de curly.light Vezi mesajul
daca reuseau sa copie la bac, pariez ca mai toti dadeau la facultati.
In primul rand, imi permit sa te corectez. Sa copieze nu sa copie. In al 2-lea rand, in Romania toata lumea are pretentia sa mearga la facultate. Asa ceva e inadmisibil.

Mira, 600 de lei pt spaga? Dar si voi, dragele mele, sa va bazati pe ideea ca se poate copia... Fara suparare, dar va furati caciula numai voua. Copiatul este tot furt, deci intra in aceeasi oala cu parlamentarii care fura x sau y. Si apoi nu e cazul sa va legati de Funeriu. E un *****, asta este drept, dar indiferent de gradul lui de cultura n-ar fi trebuit sa dati bani pt copiat. Nu mi se pare corect ca cineva care a copiat sa aiba aceeasi diploma ca mine.
Răspuns cu citat
  #110 (permalink)  
Vechi 05 iul 2011, 16:59:44
Roxii's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Mentinere
Date: 163cm, 48kg
Mesaje: 3.308
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Slabutele si Bac 2011

Citat:
Anterior postat de Luli Vezi mesajul
Ok. Sunteti adevarate victime ale sistemului.
Asumati-va greselile si nu va mai plangeti de mila, atat am de zis. Ca nu stiu cum se face ca mereu exista vina altora dar nu a ta.
Nu am zis draga mea ca e vina numai a lor,am recunoscut ca e si vina mea si recunosc faptul ca suntem din an in an mai slab pregatiti si mai dezinteresati,dar e si vina lor ca au bagat capcane.Bine ca esti tu desteapta..

Citat:
Anterior postat de anqutz Vezi mesajul


In primul rand, imi permit sa te corectez. Sa copieze nu sa copie. In al 2-lea rand, in Romania toata lumea are pretentia sa mearga la facultate. Asa ceva e inadmisibil.

Mira, 600 de lei pt spaga? Dar si voi, dragele mele, sa va bazati pe ideea ca se poate copia... Fara suparare, dar va furati caciula numai voua. Copiatul este tot furt, deci intra in aceeasi oala cu parlamentarii care fura x sau y. Si apoi nu e cazul sa va legati de Funeriu. E un *****, asta este drept, dar indiferent de gradul lui de cultura n-ar fi trebuit sa dati bani pt copiat. Nu mi se pare corect ca cineva care a copiat sa aiba aceeasi diploma ca mine.
Stiu cazuri unde s`a cerut si 1 milion.La noi au cerut o gramada de bani pentru protocoale,dar asta asa,ca sa le cumpere la profi fursecuri,sucuri,etc,nu ca sa ne lase sa copiem.Si la faza cu diploma,da,nici mie nu mi se pare corect si as fi chiar nesimtita sa vin sa pretind o diploma ca a ta cand tu esti cu mult mai desteapta ca mine pentru ca nici mie nu mi`ar conveni daca as fi in locul tau.Trebuie sa mai stii sa`ti vezi si lungul nasului uneori.
__________________
Jurnal Roxii

Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted. – William Shakespeare
Roxii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2044 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1527 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
bac, bacalaureat, examene, liceu, rezultate, scoala, slabute, slabutele


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Slabutele din Spania! tonya Strainatate 50 12 dec 2013 08:48:24
Dieta in perioada Bac-ului tyzu Am nevoie de ajutor! 26 22 nov 2012 10:53:22
Sugestie pentru slabutele cu jurnale! Slabuta JURNALE SLABIT SANATOS 0 04 feb 2010 20:51:01

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole