Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnalul mamicilor 2011

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #321 (permalink)  
Vechi 07 oct 2011, 08:49:19
Fl0r3ntina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 19 iul 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Dieta dukan
Date: 172cm, 87.4kg
Mesaje: 1.655
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 38 ori in 25 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de simonet Vezi mesajul
Legat de temperatura in casa noaptea, si la noi sunt 23-24 grade, imi e frica rau s anu raceasca raisa mai ales ca nu ii mai pun caciula in cap decat max o ora dupa baita pt ca nu vrea sa stea cu ea in cap si si-o trage pe fata.
nu stiu ce sa fac in sensul asta ...
si mihaita face la fel..daca ii pun caciula nu se culca pana nu si-o da jos...
noi avem un calorifer electric si o sa il punem in functiune...
e bine ca sta invelit....daca il pun la 22:30 la somn sta invelit pana la 4-5...cand se trezeste se joaca cu picioarele si se dezveleste
am body-uri cu maneca scurta noi...nu am apucat sa i le dau...am si fara maneca si nu i le-am dat...iar cu maneca lunga am vre-o 15 buc si nu prea imi ajung...ca il schimb de 3 ori pe zi...
am gandeam sa ii iau 3-4 bluzite cu maneca lunga si sa i le dau peste body cu maneca scurta...
am primit multe body-uri si la botez...cred ca am 30 buc noi
Răspuns cu citat
  #322 (permalink)  
Vechi 07 oct 2011, 08:50:19
simonet's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Date: 168cm, 51.5kg
Mesaje: 5.282
Aprecieri acordate: 313
Am fost apreciat(a) de 1.738 ori in 943 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

[QUOTE=nicoles23;811623]
Citat:
Anterior postat de simonet Vezi mesajul

simo aceiasi chestie am zis-o si eu la 2 prietne dar cinca nu ar mai exista contract colecti de munca la nivel national, sau oricum e ceva optional, tine de firma....asa ca fetele de care zic eu nu au primit.

trebuie sa existe, daca nu se aplica cel vechi

legea e lege. nu tine de firma ... doar ca lumea nu face plangeri ca le e frica de sefi angajatii au si DREPTURI nu numai obligatii!
__________________
Dragostea consta in dorinta de a da ceea ce este al tau altuia si de a simti fericirea acestuia ca si cum ar fi a ta.
Nimeni nu e insarcinat cu fericirea ta. Doar tu!

Mami de Raisa - 6 ani 7 luni
Si de Matias - 4 ani si 2 luni
simonet, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1731 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1214 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #323 (permalink)  
Vechi 07 oct 2011, 08:52:01
simonet's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Date: 168cm, 51.5kg
Mesaje: 5.282
Aprecieri acordate: 313
Am fost apreciat(a) de 1.738 ori in 943 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Eu ma duc sa ma pregatesc, la 11 trb sa fiu la sala
va pup!
__________________
Dragostea consta in dorinta de a da ceea ce este al tau altuia si de a simti fericirea acestuia ca si cum ar fi a ta.
Nimeni nu e insarcinat cu fericirea ta. Doar tu!

Mami de Raisa - 6 ani 7 luni
Si de Matias - 4 ani si 2 luni
simonet, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1731 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1214 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #324 (permalink)  
Vechi 07 oct 2011, 09:10:11
Fl0r3ntina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 19 iul 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Dieta dukan
Date: 172cm, 87.4kg
Mesaje: 1.655
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 38 ori in 25 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

nu stiu dk v-am spus k blocul nostru o sa fie reabilitat termic, schimbare fatada, geamuri termopan
au inceput baietii sa lucreze de 2 sapt si sapt viitoare vin si cu geamurile...sa vezi balamuc in toata casa am stiut noi de ce nu ne-am schimbat geamurile)
noi acum avem perdele de organza si jaluzele de plastic din alea albe...cred ca o sa trebuiasca sa iau si draperii...si ca sa se potriveasca tb sa schimb si perdelele...cred ca o sa ma coste ceva...
Răspuns cu citat
  #325 (permalink)  
Vechi 07 oct 2011, 10:12:44
Gea's Avatar
Gea Gea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 17 feb 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 170cm, 68.5kg
Mesaje: 2.168
Aprecieri acordate: 1.045
Am fost apreciat(a) de 1.229 ori in 521 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Buna dimineata fetele

Astazi e iarasi zi de serviciu, la birou, asa ca pot sta ceva mai mult cu voi.
Ieri am fost cu Ana sa ii cumpar pantofiori de toamna, dar nu am gasit cum am vrut eu. Adica, am gasit, dar erau doar de piele, la 130 - 150 lei, si nu sunt dispusa sa dau atat pentru o pereche de pantofiori pe care ii va purta nu mai mult de 2 luni. Asa ca i-am luat o pereche la 35 lei, sunt cu talpa de cauciuc usor si panza groasa apretata. Au botul inchis 50%. Adica nu sunt inchisi pana sus, la glezna, ci doar pana la jumatatea piciorusul si se leaga de baretura de peste glezna cu o fasie de material gros. Sunt dragute si Anei ii plac rau de tot. Sunt mai usoare decat ce aveam noi sandalute si mai bune.
Ea poarta la piuciorus un 17 jumate, dar i-am luat pantofiorii marimea 18, pentru ca daca ii mai dau o pereche de sosetute sau ciorapei, sa nu o stranga.
Dar m-am enervat la culme ieri, pentru ca nu am gasit nicaieri marimea 18 decat de piele Intr-un final i-am gasit pe astia (ultima pereche, apropo), la magazinul unde lucreaza cumnata mea. Am uitat sa spun ca au talpa de piele si detasabila. O scot din pantofior si ii pot baga in masina de spalat
Cat am fost la shopping mi-am luat junioara in ham, hamul pe mine si hai la cumparaturi La cele 8 kg si ceva, mi-a rupt spatele (pe moment), dar mi-am revenit pana am ajuns acasa.

Ieri, cum i-am dat pantofiorii si am pus-o sa mearga pe jos, nu a mai vrut sa se opreasca Mergea asa de usor
Si m-a mai uimit ieri o data. A spus TATA Din nefericire sotul nu a fost prezent , dar recupereaza astazi, ca sta toata ziua cu ea. Cum si-a dat seama ca p0oate spune tata, nu m-a scos toata dupa-amiaza din asta Tata in sus, tata in jos (plus minus un ta ). Cand a ajuns sotul de fata, nu a mai spus nimic, a revenit la papa si baba . I-a fost o ciuda

Astept sa inceapa sa zica si mama, dar sa si faca conexiunea intre cuvant si mine Abia astept
__________________
Sarcina bebe 1: 66 kg + 25 kg = 91kg
Dupa nastere: 79 kg, inceput slabire: 86.5kg
25.09.11 - 15.03.13 = - 21kg > 65.5 kg
Sarcina bebe 2: 66 kg + 16 kg = 82 kg
Dupa nastere: 75 kg, inceput slabire: 71.5 kg
12.10.15 - 20.12.15 = - 6.5kg > 65kg
Gea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2364 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1331 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #326 (permalink)  
Vechi 07 oct 2011, 11:20:04
dorutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

o ce fain Gea..
eu ma bucur cand sta cuminte si imi zambeste cand ii vorbesc sau ma maimutaresc la el..
bine ca at gasit pantofiori..
sigur mai trebe si altii iarna asta..

prima noapte fara medicament si a dormit de la 10 jumate la 5... primul somn
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #327 (permalink)  
Vechi 07 oct 2011, 11:23:35
dorutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de Fl0r3ntina Vezi mesajul
si mihaita face la fel..daca ii pun caciula nu se culca pana nu si-o da jos...
noi avem un calorifer electric si o sa il punem in functiune...
e bine ca sta invelit....daca il pun la 22:30 la somn sta invelit pana la 4-5...cand se trezeste se joaca cu picioarele si se dezveleste
am body-uri cu maneca scurta noi...nu am apucat sa i le dau...am si fara maneca si nu i le-am dat...iar cu maneca lunga am vre-o 15 buc si nu prea imi ajung...ca il schimb de 3 ori pe zi...
am gandeam sa ii iau 3-4 bluzite cu maneca lunga si sa i le dau peste body cu maneca scurta...
am primit multe body-uri si la botez...cred ca am 30 buc noi
de ce-l schimbi asa de des?
eu il acopar cu plapumioara.. si e maricica lata si lunga nu o poate da jos inca, se joaca cu piciorusele sub ea..
referitor la caciulita, ma tem sa nu se sugrume cu ea daca o da jos, asa ca o leg de salopetica, nu sub barbie
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #328 (permalink)  
Vechi 07 oct 2011, 12:06:10
nicoleta100's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

[QUOTE=simonet;811560]
Citat:
Anterior postat de nicoleta100 Vezi mesajul
la servici la sotul nu se da,nu este stipulat asa ceva in contractul de munca!
la mine nu se da ,pt ca patronul e un ................ ,nu am primit banii de pe concediul prenatal de pe luna iulie!!! deci va da-ti seama ca nu imi da mie prima de nastere!!!(oamenilor care inca mai lucreaza la firma le baga cate 75-100 ron pe saptamana pe card,sunt in urma cu 2 luni la plata salariilor)

Nu trebuie stipulat in contractul de munca, este stipulat in Contractului Colectiv de Munca Unic la Nivel National
eu iti spuneam ce i sa zis sotului de la servici!!!iti dai seama ca mi-ar placea sa primesc niste bani!!!
[QUOTE=nicoles23;811623]
Citat:
Anterior postat de simonet Vezi mesajul

simo aceiasi chestie am zis-o si eu la 2 prietne dar cinca nu ar mai exista contract colecti de munca la nivel national, sau oricum e ceva optional, tine de firma....asa ca fetele de care zic eu nu au primit.

nici eu!!!!dar eu nu am stiut!!!
oare la cat timp dupa nastere se mai pot da banii astia!!!???
Citat:
Anterior postat de nicoles23 Vezi mesajul
neatza fetele

Nu pot sa cred ca zic neata si chiar e dimineata . Nu am mai intrat de mult asa devreme.
AU plecat baietii, unu la gradi altul la lucru. Sabi a plins azi de acasa deja cand i ziceam sa il imbrac sa mearga la copii...e greu dar se va obijnui.
Pe de alta parte ne-a facut o surpriza placuta, la 7 fara plingea si zicea kk.....sa dus sotul sa il schimbe era mult pisu dar nu kk. L-am luat cu noi in pat, normal ca nu sta si dupa vre-o 20 min zice iar mama kk. I-am adus olita si a facut kk la olita .
Sper sa nu fie o intimplare ci sa devina un obicei. Asa mandra am fost de el.
Vedem cum va fi zilele urmatoare.

Eu beau cafa, si vreau sa ma apuc putin de aspirat, sters praful sa nu avem stres maine ca vrem sa iesim putin prin oras.

ah...m-am cantarit azi si trebuie schimbat tikerul
va pup
felicitari pt olita!!!
ai baiat mare!!!
Citat:
Anterior postat de Fl0r3ntina Vezi mesajul
si mihaita face la fel..daca ii pun caciula nu se culca pana nu si-o da jos...
noi avem un calorifer electric si o sa il punem in functiune...
e bine ca sta invelit....daca il pun la 22:30 la somn sta invelit pana la 4-5...cand se trezeste se joaca cu picioarele si se dezveleste
am body-uri cu maneca scurta noi...nu am apucat sa i le dau...am si fara maneca si nu i le-am dat...iar cu maneca lunga am vre-o 15 buc si nu prea imi ajung...ca il schimb de 3 ori pe zi...
am gandeam sa ii iau 3-4 bluzite cu maneca lunga si sa i le dau peste body cu maneca scurta...
am primit multe body-uri si la botez...cred ca am 30 buc noi
de ce il schimbi de 3 ori pe zi!!???
[QUOTE=simonet;811722]
Citat:
Anterior postat de nicoles23 Vezi mesajul

trebuie sa existe, daca nu se aplica cel vechi

legea e lege. nu tine de firma ... doar ca lumea nu face plangeri ca le e frica de sefi angajatii au si DREPTURI nu numai obligatii!
dar cererea asta se face la firma?
am mai intrebat si mai sus cat ai timp la dispozitie sa depui ?
Citat:
Anterior postat de simonet Vezi mesajul
Eu ma duc sa ma pregatesc, la 11 trb sa fiu la sala
va pup!
spor la treaba!!!
Citat:
Anterior postat de Fl0r3ntina Vezi mesajul
nu stiu dk v-am spus k blocul nostru o sa fie reabilitat termic, schimbare fatada, geamuri termopan
au inceput baietii sa lucreze de 2 sapt si sapt viitoare vin si cu geamurile...sa vezi balamuc in toata casa am stiut noi de ce nu ne-am schimbat geamurile)
noi acum avem perdele de organza si jaluzele de plastic din alea albe...cred ca o sa trebuiasca sa iau si draperii...si ca sa se potriveasca tb sa schimb si perdelele...cred ca o sa ma coste ceva...
dar sa vezi ce frumos va fi la final!!!!
Citat:
Anterior postat de Gea Vezi mesajul
Buna dimineata fetele

Astazi e iarasi zi de serviciu, la birou, asa ca pot sta ceva mai mult cu voi.
Ieri am fost cu Ana sa ii cumpar pantofiori de toamna, dar nu am gasit cum am vrut eu. Adica, am gasit, dar erau doar de piele, la 130 - 150 lei, si nu sunt dispusa sa dau atat pentru o pereche de pantofiori pe care ii va purta nu mai mult de 2 luni. Asa ca i-am luat o pereche la 35 lei, sunt cu talpa de cauciuc usor si panza groasa apretata. Au botul inchis 50%. Adica nu sunt inchisi pana sus, la glezna, ci doar pana la jumatatea piciorusul si se leaga de baretura de peste glezna cu o fasie de material gros. Sunt dragute si Anei ii plac rau de tot. Sunt mai usoare decat ce aveam noi sandalute si mai bune.
Ea poarta la piuciorus un 17 jumate, dar i-am luat pantofiorii marimea 18, pentru ca daca ii mai dau o pereche de sosetute sau ciorapei, sa nu o stranga.
Dar m-am enervat la culme ieri, pentru ca nu am gasit nicaieri marimea 18 decat de piele Intr-un final i-am gasit pe astia (ultima pereche, apropo), la magazinul unde lucreaza cumnata mea. Am uitat sa spun ca au talpa de piele si detasabila. O scot din pantofior si ii pot baga in masina de spalat
Cat am fost la shopping mi-am luat junioara in ham, hamul pe mine si hai la cumparaturi La cele 8 kg si ceva, mi-a rupt spatele (pe moment), dar mi-am revenit pana am ajuns acasa.

Ieri, cum i-am dat pantofiorii si am pus-o sa mearga pe jos, nu a mai vrut sa se opreasca Mergea asa de usor
Si m-a mai uimit ieri o data. A spus TATA Din nefericire sotul nu a fost prezent , dar recupereaza astazi, ca sta toata ziua cu ea. Cum si-a dat seama ca p0oate spune tata, nu m-a scos toata dupa-amiaza din asta Tata in sus, tata in jos (plus minus un ta ). Cand a ajuns sotul de fata, nu a mai spus nimic, a revenit la papa si baba . I-a fost o ciuda

Astept sa inceapa sa zica si mama, dar sa si faca conexiunea intre cuvant si mine Abia astept
ce bine ca ai gasit pantofi!
felicitari pt TATA!!!azi maine zice si MAMA!!!
Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul
o ce fain Gea..
eu ma bucur cand sta cuminte si imi zambeste cand ii vorbesc sau ma maimutaresc la el..
bine ca at gasit pantofiori..
sigur mai trebe si altii iarna asta..

prima noapte fara medicament si a dormit de la 10 jumate la 5... primul somn
SUPER!!!1
sa o tina tot asa!!!
Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul
de ce-l schimbi asa de des?
eu il acopar cu plapumioara.. si e maricica lata si lunga nu o poate da jos inca, se joaca cu piciorusele sub ea..
referitor la caciulita, ma tem sa nu se sugrume cu ea daca o da jos, asa ca o leg de salopetica, nu sub barbie
eu nu ii pun deloc caciulita in casa!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #329 (permalink)  
Vechi 07 oct 2011, 12:16:37
dorutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de nicoleta100;811921[FONT=Comic Sans MS

eu nu ii pun deloc caciulita in casa!
[/FONT]

eu ii pun noaptea.
uneori si ziua pt ca ti-am zis ca-s friguroasa si am impresia ca si lui ii e frig daca mie mi-e frig
plus ca al tau e mai mare
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #330 (permalink)  
Vechi 07 oct 2011, 12:17:00
Gea's Avatar
Gea Gea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 17 feb 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 170cm, 68.5kg
Mesaje: 2.168
Aprecieri acordate: 1.045
Am fost apreciat(a) de 1.229 ori in 521 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul
o ce fain Gea..
eu ma bucur cand sta cuminte si imi zambeste cand ii vorbesc sau ma maimutaresc la el..
bine ca at gasit pantofiori..
sigur mai trebe si altii iarna asta..

prima noapte fara medicament si a dormit de la 10 jumate la 5... primul somn
Pai da, oricum vreau sa ii iau cizmulite pe iarna. si acolo n-o sa am probleme, ca le iau cu un numar mai mare, daca sunt imblanite, plus pentru ciorapelul gros. La marimea 19 gasesc deja.
__________________
Sarcina bebe 1: 66 kg + 25 kg = 91kg
Dupa nastere: 79 kg, inceput slabire: 86.5kg
25.09.11 - 15.03.13 = - 21kg > 65.5 kg
Sarcina bebe 2: 66 kg + 16 kg = 82 kg
Dupa nastere: 75 kg, inceput slabire: 71.5 kg
12.10.15 - 20.12.15 = - 6.5kg > 65kg
Gea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2364 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1331 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
2011, calorii, dieta, jurnalul, mamicilor, sanatos, sarcina, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Mihaela1006 - Slabuta 2011 Slabuta Slabute 2011 5 03 sep 2011 00:15:22
Oferte litoral 2011 lacra81 Turism 13 07 aug 2011 12:15:38
Jurnal Berllina 2011 Berlllina Arhiva jurnale slabit 8 13 iun 2011 06:25:17
Mirese 2011 Daniela Anghel Jurnale slabit mirese 18 26 feb 2011 22:14:13
Slabute 2011 Slabuta Slabute 2011 18 11 feb 2011 16:13:16

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole