Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnalul mamicilor 2011

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #5741 (permalink)  
Vechi 27 apr 2012, 09:49:19
Gea's Avatar
Gea Gea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 17 feb 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 170cm, 68.5kg
Mesaje: 2.168
Aprecieri acordate: 1.045
Am fost apreciat(a) de 1.229 ori in 521 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Eu acum dimineaţa aveam 74 kg în condiţiile in care sunt pe ciclu si acum îmi arata mai mult. Targetul meu pe lună asta e 4.5 kg. Sper să ajung cât mai repede. Daca e mai jos, petrecere, vorba lui Nicoles
__________________
Sarcina bebe 1: 66 kg + 25 kg = 91kg
Dupa nastere: 79 kg, inceput slabire: 86.5kg
25.09.11 - 15.03.13 = - 21kg > 65.5 kg
Sarcina bebe 2: 66 kg + 16 kg = 82 kg
Dupa nastere: 75 kg, inceput slabire: 71.5 kg
12.10.15 - 20.12.15 = - 6.5kg > 65kg
Gea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2364 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1331 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5742 (permalink)  
Vechi 27 apr 2012, 09:55:35
Gea's Avatar
Gea Gea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 17 feb 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 170cm, 68.5kg
Mesaje: 2.168
Aprecieri acordate: 1.045
Am fost apreciat(a) de 1.229 ori in 521 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Îmi pare rău Dorutza că David nu se simte bine . Vezi mai bine ce zice medicul că eu stiu ca e epidemie în oraş de ceva virus mai agresiv... Sper să nu fie cazul vostru.. să ne dai de veste cum afli ceva
__________________
Sarcina bebe 1: 66 kg + 25 kg = 91kg
Dupa nastere: 79 kg, inceput slabire: 86.5kg
25.09.11 - 15.03.13 = - 21kg > 65.5 kg
Sarcina bebe 2: 66 kg + 16 kg = 82 kg
Dupa nastere: 75 kg, inceput slabire: 71.5 kg
12.10.15 - 20.12.15 = - 6.5kg > 65kg
Gea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2364 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1331 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5743 (permalink)  
Vechi 27 apr 2012, 10:02:06
Gea's Avatar
Gea Gea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 17 feb 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 170cm, 68.5kg
Mesaje: 2.168
Aprecieri acordate: 1.045
Am fost apreciat(a) de 1.229 ori in 521 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de MIRUTZA Vezi mesajul
Buna dimineata!
Se pare ca sunt prima care intra azi

Sa va zic reusita mea...-900 grame
Stiu ca vor fi mamici care au slabit mai mult, dar pentru mine fiecare suta de grame de care scap, constituie o reusita

Eu in prima luna de concurs am ca target -3 kg Am slabit 0,9 ...mai am de dat jos 2,1 kg. Imi doresc ca aceste 3 kg sa dispara si sa nu se mai intoarca niciodata

Pupici!
Feliitari Mira pentru reusita! In stilul asta ajungi la finalul concursului sa iti depasesti targetul
Citat:
Anterior postat de MIRUTZA Vezi mesajul
Si acum 20 de minute m-a sunat bona ca nu se simte bine si nu poate veni azi...asa ca azi stau acasa

Iar noi nu lucra nici luni, marti iarsi e liber...deci am 5 zile libere, 5 zile de stat cu fetita!
Ce fain Distractie placuta in perioada asta
Citat:
Anterior postat de nicoles23 Vezi mesajul
neatza fetele

dorutza imi pare rau de David, e bine sa mergi la medic cu el daca nu isi revie cu febra. Poate a racit putin .

Miru, felicitari pentru scadere. Si eu inregistrez -700 g deci si eu stau bine si cum zici speram sa nu se puna la loc. Targetul meu pe luna asta e -2.5 kg , si asa ajung la 63 kg greutatea la care am ramas insarcinata . Daca e mai mult de atat e petrecere

Eu azi am spalat frigiderul si am congelatorul la dezghetat. Maine plecam la sat si vreau sa las casa cat se poate de ok. Daca totul e bine cu vremea ne intoarcem abia marti asa ca nu o sa va scriu cateva zile.

Felicitari Nicoles pentru rezultat Distractie placuta la tara
__________________
Sarcina bebe 1: 66 kg + 25 kg = 91kg
Dupa nastere: 79 kg, inceput slabire: 86.5kg
25.09.11 - 15.03.13 = - 21kg > 65.5 kg
Sarcina bebe 2: 66 kg + 16 kg = 82 kg
Dupa nastere: 75 kg, inceput slabire: 71.5 kg
12.10.15 - 20.12.15 = - 6.5kg > 65kg
Gea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2364 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1331 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5744 (permalink)  
Vechi 27 apr 2012, 10:06:18
Gea's Avatar
Gea Gea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 17 feb 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 170cm, 68.5kg
Mesaje: 2.168
Aprecieri acordate: 1.045
Am fost apreciat(a) de 1.229 ori in 521 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Noi maine mergem in sat, la casa bunicilor, la un gratarel Va veni toata familia (parintii mei si fratele meu cu iubita), dar si din partea sotului (parintii lui, sora mare cu baietelul de 6 luni si sotul, fratele cu sotia si nepotica). Ne vom strange o gasca frumusica E o intalnire intarziata de Sf. Gheorghe (sarbatorim si eu si tata ) pentru ca saptamana trecuta a fost urat, a fost frig si a plouat.
Abia astept
__________________
Sarcina bebe 1: 66 kg + 25 kg = 91kg
Dupa nastere: 79 kg, inceput slabire: 86.5kg
25.09.11 - 15.03.13 = - 21kg > 65.5 kg
Sarcina bebe 2: 66 kg + 16 kg = 82 kg
Dupa nastere: 75 kg, inceput slabire: 71.5 kg
12.10.15 - 20.12.15 = - 6.5kg > 65kg
Gea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2364 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1331 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5745 (permalink)  
Vechi 27 apr 2012, 10:42:21
meapasarica's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 20 iul 2009
Locaţie: Alba Iulia /Kristianstad, Suedia
Vârsta: 40
Dieta: nici una :)
Date: 156cm, 49kg
Mesaje: 3.607
Aprecieri acordate: 826
Am fost apreciat(a) de 689 ori in 299 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

salut fetelor!

Dorutza ce rau imi pare pentru voi si pentru David, ai noroc ca te poti duce la dr, pe noi nici nu ne baga in seama nimeni daca are numai un pic de febra, de fapt ei zic ca ce e sub 38.5 nici macar nu e febra si sa nu le dai nimic ... ma rog, au si astia niste metode cateodata de te miri...sper sa nu fie nimic grav sa treaca repede fara complicatii

Petreceree frumoasa la tara Nicoles si Gea si felicitari pentru scadere, la mine nu e nici o miscare nici cu plus nici cu minus, dar nici nu a facut niimic ca sa scad

Si la noi e petrecere intr-un fel, desi sotul lucreaza in weekend, mai avem doar 3 saptamani pana plecam in Romania, ipiiiiiiiiiiiii

Azi merg cu baiatul la control, sa vedem cum mai evolueaza, a fost a atata de marait zilele astea, nimic nu ii convine orice as face maraiala si tinut numai in brate daca se paote, nu pot face nici 2 pasi de langa el fara sa nu il apuce disperrarea, doamne-ajuta sa treaca o data perioada asta ca ma epuizeaza atata maraiala

sa auzim de bine, va pup
meapasarica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1329 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 812 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1071 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5746 (permalink)  
Vechi 27 apr 2012, 12:25:26
nicoleta100's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

salutare!
eu sunt codasa concursului cred ,am -0,1 kg!asta in conditiile in care nu am fost la baie ,dar oricum nu am scazut mai nimik !asta e! poate saptamana viitoare!
Mirutza ,felicitari pt reusita! cred ca esti pe primul loc!ce frumos ca ai atatea zile la dispozitie sa stai cu fetita!
Dorutza,imi pare rau ca aveti febra ,poate e de la dinti sau poate are ceva in gat!foarte bine ca mergi la medic!
Anca ,si Radu este marait ,dar eu cred ca e de la dinti,ca ,daca ar putea ,si-ar manca toate jucariile!
Nicoles,distractie frumoasa la sat ! sa va bronzati,ca tot este cald si bine!
Gea,si tie iti uram distractie frumoasa ,fara excese si kg in plus!si LA MULTI ANI anticipat pt luni!

eu mi-am pus gradinita la somn ,pe la 16.00 vreau sa mergem afara ,trebuie sa ajung la banca ,sa donez ceva pt Diana si pt site!

o zi minunata!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5747 (permalink)  
Vechi 27 apr 2012, 12:41:51
dorutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

profit ca doarme bebe sa ma descarc unpic..
1. problema picaturilor de fier luate suplimentar... dupa cum am mai spus acuma facem pauza de la ele ca sa pot sa-i fac analizele... cand am inceput sa-i dau mi-a fost frica sa i le dau pana nu i-am facut analizele. pana la urma treptat treptat i le-am dat pana am ajuns la 10 pc pe zi... acuma iar mi frica ca nu i le dau.. ca poate are anemie.. (fetita unei cunostiinte a murit din cauza anemiei) asa ca mi foarte foarte frica de chestia asta.. of abia astept sa fac analizele alea odata.. apropo nicoles cum a iesit analiza lui Tavi?

2. ma enerveaza fontanela aia ca e mare si sunt foarte foarte suparata pe medic ca de 3 luni de cand e problema asta nu mi-a zis la nici un control ca sta pe loc ci doar ca e mare... deci treaba cu analizele putea fi facuta acum 2 luni fain frumos..

3. stiu ca nu trebuie comparati copiii dar il vad pe David ca ar vrea sa faca multe dar nu are putere, nu poate.. si ma gandesc ca poate si din cauza asta ca are lipsa de una alta in organism

4. sunt foarte suparata pe mine ca nu am inceput diviersificarea de la 4 luni chiar daca alaptam.. asa poate era mai bine ca-si lua ce avea nevoie din alimente.

5. simt ca ceva nu e in regula cu David mai ales acuma (fontanela, trebuie facute analizele, dintii, febra, vomitat), sunt foarte nelinistita. ma cert si cu sotul non stop. ma supar repede pe el, pe toata lumea... si sunt intr-o faza din aia in care ma inchid in mine si nu spun ca ce am sau de ce sunt suparata cum fac de obicei, ci nu mai vb cu nimeni decat cu puiu mic..

6. in ultima perioada am tot urmarit cum se comporta altii cu el cand raman cu el (cu david) si nu-mi place deloc, adica nu mai am incredere sa-l las cu altii, nici macar cu tatal lui uneori.. adica in continuu trebuie sa spun "ai grija la aia"," ai grija la cealalta" si le spun cu riscul de a parea sacaitoare pentru ca atunci cand am tacut s-a lovit david.. as sta numai eu cu el si nu as mai lasa pe nimeni ca sigur pateste ceva in timpul asta..

scuze pt postul lung..
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5748 (permalink)  
Vechi 27 apr 2012, 13:29:23
nicoleta100's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul
profit ca doarme bebe sa ma descarc unpic..
1. problema picaturilor de fier luate suplimentar... dupa cum am mai spus acuma facem pauza de la ele ca sa pot sa-i fac analizele... cand am inceput sa-i dau mi-a fost frica sa i le dau pana nu i-am facut analizele. pana la urma treptat treptat i le-am dat pana am ajuns la 10 pc pe zi... acuma iar mi frica ca nu i le dau.. ca poate are anemie.. (fetita unei cunostiinte a murit din cauza anemiei) asa ca mi foarte foarte frica de chestia asta.. of abia astept sa fac analizele alea odata.. apropo nicoles cum a iesit analiza lui Tavi?

2. ma enerveaza fontanela aia ca e mare si sunt foarte foarte suparata pe medic ca de 3 luni de cand e problema asta nu mi-a zis la nici un control ca sta pe loc ci doar ca e mare... deci treaba cu analizele putea fi facuta acum 2 luni fain frumos..

3. stiu ca nu trebuie comparati copiii dar il vad pe David ca ar vrea sa faca multe dar nu are putere, nu poate.. si ma gandesc ca poate si din cauza asta ca are lipsa de una alta in organism

4. sunt foarte suparata pe mine ca nu am inceput diviersificarea de la 4 luni chiar daca alaptam.. asa poate era mai bine ca-si lua ce avea nevoie din alimente.

5. simt ca ceva nu e in regula cu David mai ales acuma (fontanela, trebuie facute analizele, dintii, febra, vomitat), sunt foarte nelinistita. ma cert si cu sotul non stop. ma supar repede pe el, pe toata lumea... si sunt intr-o faza din aia in care ma inchid in mine si nu spun ca ce am sau de ce sunt suparata cum fac de obicei, ci nu mai vb cu nimeni decat cu puiu mic..

6. in ultima perioada am tot urmarit cum se comporta altii cu el cand raman cu el (cu david) si nu-mi place deloc, adica nu mai am incredere sa-l las cu altii, nici macar cu tatal lui uneori.. adica in continuu trebuie sa spun "ai grija la aia"," ai grija la cealalta" si le spun cu riscul de a parea sacaitoare pentru ca atunci cand am tacut s-a lovit david.. as sta numai eu cu el si nu as mai lasa pe nimeni ca sigur pateste ceva in timpul asta..

scuze pt postul lung..
ohhh,Dorutza draga posteaza linistita! eu una cand intru ,am rabdare sa citesc!
te inteleg perfect,iti inteleg nelinistea si toate supararile!
trebuie sa le rezolvi pe rand ,cu mult calm!
ai fost azi la medic la 13,00?
1.cand mergi sa faci analizele?
2.ai dreptate sa fi revoltata pe medic ,trebuia sa iti spuna,hai prima luna nu,dar a doua cu siguranta trebuia sa te anunte ;tu ca mama pt prima data(cu primul bebe) de unde sa sti cum trebuie sa fie fontanela?
3.nu trebuie sa iti fie ciuda! le va face si el pe toate ,dar ai rabdare!cate luni are David acum?(sunt multi bebe ,nu mai stiu exact)
4.nu cred ca daca ii dadeai mancare de la 4 luni schimbai ceva ,dar asta e doar parerea mea!
5.sa speram ca nelinistea ta este din alta cauza,ca David este sanatos si nu are nimik! am vazut poze ,David nu arata a copil bolnav!
cu sotul si eu ma cert ,mai ales din lipsa banilor si de acolo pleaca toate ,o cearta duce la alta si .............offfff...am si eu zile cand imi vine sa plec in lume!
6.si eu urmaresc chestia asta! si zici ca sunt paranoia! vine sora la mine si ii da de mancare ,o pun sa se spele de 3 ori cu sapun pe maini (de parca o data nu ar fi de ajuns);daca stranuta careva ,ii trimit urgent sa isi puna masca sau sa ia ceva preventiv;daca il tine mama de maini am senzatia ca nu il tine bine!
dar......copiii trebuie lasati si cu altcineva ,sa nu devina dependenti de noi ,pr ca v-a veni inevitabil perioada in care nu vom mai putea sa stam nonstop cu ei!


.........m-am lungit si eu..........
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5749 (permalink)  
Vechi 27 apr 2012, 14:03:41
MIRUTZA's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 mai 2010
Locaţie: Sfantu Gheorghe, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Dukan, consolidare
Date: 159cm, 56.9kg
Mesaje: 3.047
Aprecieri acordate: 707
Am fost apreciat(a) de 890 ori in 422 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Dorutza suntem alaturi de tine si poti sa ne scrii...ca nu ne suparam
Eu cred ca orice mama trece mai mult sau mai putin prin ce treci tu.

Si eu ca mama, am impresia ca ceilalti nu sunt destul de atenti, ca nu ii tin bine biberonul...dar vorba lui Nico...trebe sa ii lasam si cu altii

Si eu am griji zilnice ca nu ia cum trebuie in greutate si ca nu face, ce fac alti copii...nu sta nesustinuta foarte mult timp in fundulet, cade...si mereu ii zic sotului...ca a noastra nu sta in fund ca ceilalti, ca ceilalti deja stau in picioare...dar trebe sa nu uitam ca desii sunt copii de aceeasi varsta...NU SUNT IDENTICI, SUNT DIFERITI SI UNICI

Nu cred ca trebuia sa incepi diversificarea la 4 luni. Peste tot scrie ca la copilasii alaptati la san nu e necesara diversificarea inainte de 6 luni.

Sper sa iesi din starea asta cat mai repede...mai ales ca se anunta zile libere de 1Mai si e fff frumos afara!
MIRUTZA, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
MIRUTZA, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1875 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1358 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 842 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5750 (permalink)  
Vechi 27 apr 2012, 14:23:57
nicoles23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 08 dec 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Dieta: Incerc sa maninc sanatos :)
Date: 163cm, 58.8kg
Mesaje: 1.004
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Dorutza imi pare rau ptr faza prin care treci.

De copil pot sa iti zic ca , daca ceva iti zice ca nu e ok, mergi la alt medic, alta parere si verifica. Daca se confirma ca e ok, e bine daca nu vezi ce se poate face.

Cat despre copil si ceilalti, nu stiu ce sa zic. Cand esti mama te incearca tot felul de sentimente.....dar un lucru e clar: unchi, matusi, tati, buncii toti isi iubesc copilul/nepotul deci nu le-ar fae ceva rau, cu atat mai putin intentionat. Incearca sa te relaxezi in preajma lor , poate sunt mai stingaci ca le creezi tu o stare de sicomfort daca esti toata ziua cu gura pe ei.Mai ales sotul, e tatal copilului, barbat sigur stie ca nu se ocupa ca si tine de copil dar da-i sansa sa invete.

Copiilor trebuie sa le dam aripi, incredere in ei, nu sa i tinem legati de noi, oricat de mult i iubim.

Poate nu e asta la tine, dar incearca sa te gindesti ce te face sa simti asa. Poate toate sunt pur si simplu ca, crezi ca David nu e ok. Vb cu sotul, merge-ti la medici si se rezolva. Luptati impreuna, nu va certati .

te pup
__________________
nicoles23, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
2011, calorii, dieta, jurnalul, mamicilor, sanatos, sarcina, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Mihaela1006 - Slabuta 2011 Slabuta Slabute 2011 5 03 sep 2011 00:15:22
Oferte litoral 2011 lacra81 Turism 13 07 aug 2011 12:15:38
Jurnal Berllina 2011 Berlllina Arhiva jurnale slabit 8 13 iun 2011 06:25:17
Mirese 2011 Daniela Anghel Jurnale slabit mirese 18 26 feb 2011 22:14:13
Slabute 2011 Slabuta Slabute 2011 18 11 feb 2011 16:13:16

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole