Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #4001 (permalink)  
Vechi 26 nov 2012, 12:44:07
sherpika's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 47
Dieta: hipocalorica personalizata
Date: 161cm, 92.6kg
Mesaje: 7.555
Aprecieri acordate: 13.670
Am fost apreciat(a) de 8.482 ori in 3.525 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

O zi frumoasa si voua!
Angela, sa ai o zi linistita la serviciu!
Emy, spor la cumparaturi! Pregatesc placintele sarate pentru cand te intorci (pastrez si pentru Rozi, ca se supara pe mine )
__________________


sherpika, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
sherpika, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2386 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1870 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui sherpika:
angela av (26 nov 2012), rozica1965 (26 nov 2012)
  #4002 (permalink)  
Vechi 26 nov 2012, 12:45:26
Kamyy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 ian 2011
Locaţie: Meiningen, Germania
Vârsta: 43
Dieta: Monti
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 3.552
Aprecieri acordate: 1.999
Am fost apreciat(a) de 2.109 ori in 677 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

O saptamana frumoasa tuturor.....spor la treaba Angi,spor la cumparaturi Emy.....pupik tuturor fetelor dragi mie...
Kamyy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2328 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1811 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1295 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Kamyy:
angela av (26 nov 2012), sherpika (26 nov 2012)
  #4003 (permalink)  
Vechi 26 nov 2012, 12:56:14
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de claudia22 Vezi mesajul


da din francia si nu am mai dat pe acasa din februarie nu deschide nimeni usa cat timp sunt plecata
emy cu maselutele nu a terminat iau iesit doua odata nu stiu cand ca nu am vazut acum e alta rosie foc si mai ramane una si gata terminam
of...ce dureri pe ea saraca,imi imaginez..pup eu o fetita carliontata,lasa ca mai are putin si scapa
Citat:
Anterior postat de claudia22 Vezi mesajul


lasa ca am ajuns si am dat fuga repde peste drum la magazin sa iau ceva de mancare sa nu inchida si cand am deschis sacosa sa bag cumparaturile era ditai paianjrnul
eu cred ca saream in sus de 2 metriurasc paianjenii
Bafta si tie la dentist..e mai ieftin la noi ca in Franta,nu?
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul

Claudici de ce nu faci nanii la ora asta cred ca esti franta ,vezi ca nici bine nu ai intrat si iti iei bataita la,iubita dar se mentine casuta bine asa neaerisita ca am si eu o casuta in care momentan nu stam si cand mergem o data pe luna este groaznic,chiar daca nu locuim acolo am schimbat una alta ,mai aerisim ,dar se duce de rapa se face mucegai pe pereti......
Scumpa de ea mai are una si se termina chinul si pentru ea si pentru tine .

Asa sa faci ,te doare ceva ,ai probleme mari sau vre-o lucrare ceva ,e groaznic poate intri maine si ne zici ce ai facut ,daca ai timp .

Eu nu sunt fricoasa dar imi inspira frica daca sunt din aia cu picioare lungi si slabanogi ce bine era daca eram si eu asa ,sper ca nu te-a ciupit,bine ca ai apucat sa cumparati de papa
Fulg,voiam sa te intreb ce ati mai facut cu procesul,ati rezolvat cu casa..
mie mi-e frica de aia rotunzi,grasiauzi,am citit undeva ca aia cu picioroange saracii sunt total inofensivi si f folositori prin gospodarie,cica sa ii lasi in pace chiar in casa,cred ca te scapa de tantari ceva..si nu musca
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Neata scumpele gata al meu a plecat si eu ma apuc de sucuri ,sa-mi pun grau la incoltit de azi mai schimb ceva in regim..pe urma ma bag la sport va doresc o saptamana frumoasa cu multe realizari si fara multe ispite .
yamm..buun,imi placeeu tot capucino azi..nu mai am lamaie si nu-mi place ceaiul fara..
Citat:
Anterior postat de coco23 Vezi mesajul
Ce matinala esti, Fulguta

Neata, fetelor, sa aveti o saptamana frumoasa si calda ca sufletul vostru va pup pe toate!
Pupicei si de la mine,irina,o zi frumoasa!
Citat:
Anterior postat de Kamyy Vezi mesajul
Neata dragele mele....deci am avut de recuperat 25 de pagini,imediat intarziem la gradi sa stau eu sa citesc.....Fulgu la multi ani mamei tale...si buni a mea a avut ieri ziua de naste 72 ani.....
Noi am fost ieri pana pe la 20 la o zii de nastere,apoi acasa,baita la copii,pregatiti pt azi...cat am facut eu baie sotul a aprins lumanari parfumate,apoi am baut putina sampanie si am stat amandoi la tv si la povesti pana dupa 12.... Nu am mai intrat deloc aseara...
Imediat merg la gradi si apoi la o cafea cu mai multe romance..doua dintre ele iasa din garda si ne intalnim direct de dimi...apoi o sa mai pun iarasi poze de ieri....
Va pup si va doresc o zii minunata....
Ai tinut-o tot intr-o petrecere..ma bucur ca esti asa relaxata,meriti dupa tot ce ai suferit.Si sotul e minunat..
Citat:
Anterior postat de claudia22 Vezi mesajul


de data asta sa facut putin mucegai la baie e prima data nu stiu de ce o fi di cauza ca mi-au spart un geam dar restul case e super ok daca nu ar fi praful si case de paienjeni nici nu zici ca nu a intrat nimeni de un an
cred de la geamul spart,a tot fost ziua cald noaptea frig,cred ca s-a facut condens din cauza asta..
Citat:
Anterior postat de manumanuela Vezi mesajul
BUNA DIMINEATA .Am venit cu cafeluta si un ceiut ptr fetele mele
mersi,manu,o zi frumoasa si tie,iubita!
Citat:
Anterior postat de bety Vezi mesajul
Buna dimineata.......ma laud si eu cu cele 78.3 kg .........un minus de 1.2 kg
Felicitari"si la mai ..multe scazutte!
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Scumpele eu ies si intru mai tarziu am cateva drumuri de facut ,sa platesc cate ceva,la piata .....pupicei si floricele pentru fetele care intra mai tarziu !
vad ca deja nu mai esti,spor la treburi
Citat:
Anterior postat de Vuvuzela Vezi mesajul
Neata, slabutelor! Va doresc o saptamana frumoasa!
Buna,Ina,multumim,la fel,scumpa!
Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Buna dragelor .Eu sunt acasa ,saptamana aceasta merg de la 2 ,pe David nu l-am dus la gradi deoarece abia i-au trecut bubitele dar ii curge nasul ,ii dau propolis C cu ecinaceea si picaturi nazale ,vreau de maine sa-l duc ca nu e grav ce are un mic guturai,va pup si va urez o zi buna
O sa-i treaca..vad ca si el e sensibil,ca si David al nostru..
Tu cum mai esti?Pupici,o saptamana minunata si spor la vanzari si bani!
Citat:
Anterior postat de lacra81 Vezi mesajul
buna,fetelor
n-am reusit sa intru dimi ..sotul a ajuns asta-noapte asa ca a dormit pana tarziu ..acum a plecat sa faca aprovizionare la mag si sa vada ce e pe la tara
tb sa ma imbrac ..tb sa ajung la finante neaparat ..nu mi-a operat una o decl de schimbare a perioadei de rap a tva si n-am putut depune decl .....sper sa fiu cat de cat calma ..ca am niste dracim-am saturat de .........incompetenta lucr de la statnoroc ca am copii la tot ce depun ...ca am si emisa o amenda pt asta ...........................
sunt plina de draci ........................o patesc azi cu mine..toate
si colac peste pupaza Andreei ii iese un dinte aiurea ..tb sa ajung la stomatolog
o zi frumoasa ..nu ca a mea
Stai la coada cand te plangi de incompetenta si birocratia din Ro
App,mai aveti ciuperci?sau productia e non stop,nu conteaza daca e vara sau iarna?
Pupici si vad ca nu a functionat cu zennnnnNasol inceput de saptamana..

Citat:
Anterior postat de manumanuela Vezi mesajul
Eu am o durere de cap ingrozitoaream baut cafeaua,am luat md ,degeaba.Cred ca pana la urma iau o pastilai nu-mi place delocAseara ma gandeam sa fac si eu putina bici,chiar daca am rusi pe cap,aiurea,au venit azi cu o armata intreaga
of..sigur e de la ciclu..si eu patesc asa,nu mereu,o data ma doare burta odata capu,fac cu randul..Stai cumintica,lasa bici in perioada asta,o sa treaca
Citat:
Anterior postat de Kamyy Vezi mesajul

Mersi mersi....pai de cateva luni nu am mai baut nici eu decat medicamente.....ma simt mai bine...poze am pus sambata ...sa ma vz ce frumoasa si slabuta sunt la 70 kg......
daa,ai dreptate
Citat:
Anterior postat de Kamyy Vezi mesajul
Felicitari Bety pt kg pierdut....Vidia sanatate multa lui David......


Eu acum am ajuns acasa,am fost cu fetele la o cafea,apoi putin pe la mag.....i- am luat o cana f frumoasa la Sorana,sapt trecuta dulciuri si o carte cu poze si cuvinte in geermana...astea pt mos nicolae...la Darius un sac pe pus hainele de inot in el cu Bayern munchen,o pijama si un joc cu Fifa 13 pt psp...tot cadou pt sapt viitoare....de craciun si- a gasit pe net tenisi verzi,panatloni orange si albastrii..verzi are....ce ziceti de el??????? Ma dispera cu moda lui......
stai sa vezi mai incolo,pe la 16-17 aniSa le poarte sanatosi!
Citat:
Anterior postat de sherpika Vezi mesajul
Va pup, dragutele!
Nu m-am trezit acum, dar m-am tot fatait pe aici, telefoane, de facut papa la micul dejun, de aranjat una alta prin bucatarie si sa ma pregatesc pentru o tura de bucatareala si sa bag niste rufe la spalat, ca afara tot nu pot sa ies
Bety, felicitari!!!! Si la mai mare!
Vidia, sanatate multa puiutului!
Lacra, sorry de necazuri, Doamne ajuta sa rezolvi cat mai repede!
Fulguta, Manu, Kammy, Emy, Ema, Rozi si toate fetele frumoase, sa aveti o zi cat mai frumoasa, sporuri in toate!

(Si micul meu dejun, paine integrala de casa, somon cu alge si un ou fiert in apa, cu lamaie si piper)
nu am mai vazut combinatia..cred ca e supergustoasa,si sanatoasa rau!
pupicei si spor la treburi!
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
buna fetele...o sapt.linistita va doresc...sunt la servici...ce placere.... pup pe toate....
Buna scumpa,o saptamana frumoasa si relaxata si tie!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui VentoFreddo:
Kamyy (26 nov 2012), lacra81 (26 nov 2012), sherpika (26 nov 2012)
  #4004 (permalink)  
Vechi 26 nov 2012, 13:13:32
lacra81's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 05 mai 2010
Locaţie: ....., Romania
Date: 162cm
Mesaje: 8.719
Aprecieri acordate: 6.205
Am fost apreciat(a) de 4.486 ori in 1.918 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

emy
citeam pe forum si era sa ard friptura
am inceput naspa ..dar s-a rezolavat ..mai rau e ca am o stare aiureaas lasa tot pt 2-3 zile si -as pleca in lume
vb vine ...
sper ca sf de sapt sa fie altfel ..sotul insista sa mergem cu el la Cluj ..mai vedem
fug sa dau cu aspiratorul ..sters praf ...intins haine..................s.a.m.d ..............
o zi minunata ,slabute dragi
__________________
jurnal
Greutatea este incorecta. lacra81, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui lacra81:
angela av (26 nov 2012), sherpika (26 nov 2012)
  #4005 (permalink)  
Vechi 26 nov 2012, 13:23:38
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Vai vaii..ce de treburisa ai spor,Lacra!
eii,de cate ori am ars eu lintea..si Crina orezul..sa fii tu sanatoasadeaia deatunci zic la fete sa-mi aduca aminte ca am pe foc cevaeu am terminat prajitura,am facut-o dupa reteta din cartea mixerului,cu visine si merisoare,si i-a mai pus eu niste bucatele de cioco cu zmeura,deci am facut praji cu fructe de padureSotul zice ca arata delicios..si ca va manca o bucatica dupa pranz,desi eu i-am zis ca e pt md
Sa scriu si meniul:
md-cappucino
pranz-legume in wok,cotlet de porc cu os fript,vin rosu,ardei iute.
gustari-merisoare,cioco neagra,ceaiuri
cina-branza cu linte(ieri daca am gustat o felie de pizza nu am mai mancat si branza,cum aveam in program)
Pupici la fete,ma duc si eu la gatit pranzul,o zi frumoasa!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui VentoFreddo:
lacra81 (26 nov 2012)
  #4006 (permalink)  
Vechi 26 nov 2012, 13:24:08
incognito's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 44
Date: 168cm, 61.5kg
Mesaje: 3.426
Aprecieri acordate: 2.110
Am fost apreciat(a) de 692 ori in 236 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Mama ce ati mai scrisDe la pg 380 incoace nu am mai avut timp sa citesc.. La multi ani mamei tale Fulgu! Si bun venit Irina. Cam atat am retinut. Sunt ok.Sper ca si voi sunteti bine . Am niste zile mai ocupate , nu neaparat ca nu am chef sa scriu..asa ca o sa va citesc pe diagonale, cand apuc
O saptamana frumoasa.
Eu numai -200g la cantar lunea asta, dar cred ca iar retin apa, pt ca vin rusii, asa ca probabil cifra adevarata e pe undeva pe la 63. Asta e , sper ca pana la craciun sa ajung la 61 , sa fiu in grafic. Pupici.
incognito, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1995 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1478 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1479 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui incognito:
angela av (26 nov 2012), Kamyy (26 nov 2012), lacra81 (26 nov 2012), VentoFreddo (26 nov 2012)
  #4007 (permalink)  
Vechi 26 nov 2012, 13:29:01
manumanuela's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 26 nov 2010
Locaţie: alcazar de san juan, Spania
Vârsta: 45
Date: 158cm, 73kg
Mesaje: 2.335
Aprecieri acordate: 5.559
Am fost apreciat(a) de 3.898 ori in 1.155 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Fetele,cred ca am hemoragiecurge fara oprire,cu cheaguri,am fost la magazin si-am zis ca nu mai ajung acasaAm mai patit asa ,acum doi ani,cand am fost cu sotul in spital,atunci donasem sange,si am zis ca de acolo e.Dar acum?Sper sa n-ajung iar la urgente,si nici capul nu mi-a trecutsi trebuie sa fac si mancareOFFFFFF,cum am inceput saptamana.Sa treaca ora 14 si ma pun in pat si nu ma mai ridic pana deseara
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui manumanuela:
angela av (26 nov 2012)
  #4008 (permalink)  
Vechi 26 nov 2012, 13:37:00
manumanuela's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 26 nov 2010
Locaţie: alcazar de san juan, Spania
Vârsta: 45
Date: 158cm, 73kg
Mesaje: 2.335
Aprecieri acordate: 5.559
Am fost apreciat(a) de 3.898 ori in 1.155 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Sa va mai zicc,ca am un tremurat in corp,ma i-a cu calduri,offfffff,gata ies,nu ma mai plang.Ma duc sa vad cum reusesc sa le fac sa manance.PUP DULCE fetele mele dragi
Răspuns cu citat
  #4009 (permalink)  
Vechi 26 nov 2012, 13:41:13
Kamyy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 ian 2011
Locaţie: Meiningen, Germania
Vârsta: 43
Dieta: Monti
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 3.552
Aprecieri acordate: 1.999
Am fost apreciat(a) de 2.109 ori in 677 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de manumanuela Vezi mesajul
Fetele,cred ca am hemoragiecurge fara oprire,cu cheaguri,am fost la magazin si-am zis ca nu mai ajung acasaAm mai patit asa ,acum doi ani,cand am fost cu sotul in spital,atunci donasem sange,si am zis ca de acolo e.Dar acum?Sper sa n-ajung iar la urgente,si nici capul nu mi-a trecutsi trebuie sa fac si mancareOFFFFFF,cum am inceput saptamana.Sa treaca ora 14 si ma pun in pat si nu ma mai ridic pana deseara
Tu ai hemoragie iar la mine nu vine ciclu...ce treaba.....iar tremuratul e de la frica,spaima.....asa ma luat si pe mine cand imi era rau.......
Kamyy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2328 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1811 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1295 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui Kamyy:
angela av (26 nov 2012)
  #4010 (permalink)  
Vechi 26 nov 2012, 13:44:43
Kamyy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 ian 2011
Locaţie: Meiningen, Germania
Vârsta: 43
Dieta: Monti
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 3.552
Aprecieri acordate: 1.999
Am fost apreciat(a) de 2.109 ori in 677 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Am mai pus poze de ieri........
Kamyy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2328 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1811 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1295 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
11, 30, 40, ani, calorii, cunoastem, dieta, jurnale, ne, peste, sanatos, slabit, vino


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10 Slabuta Jurnale slabit 30-40 ani 5917 23 aug 2012 23:24:13
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08 Slabuta Jurnale slabit 30-40 ani 7297 11 iun 2011 04:28:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5073 19 dec 2010 17:01:58
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5157 10 nov 2010 23:27:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) Slabuta Arhiva jurnale slabit 9058 08 iun 2010 16:51:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole