Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal piscupescu - Calatoria unui bombardier prin lumea slabutelor

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Vezi rezultatele sondajului: Ce-ti doresti mai mult acum?
un mar 8 21,05%
un ecler 2 5,26%
o ciorbita de perisoare cu bors 10 26,32%
o friptura 3 7,89%
o portie de lasagna 6 15,79%
o felie de tort cu crema de ciocolata 9 23,68%
Membri care au votat: 38. Nu poţi vota în acest sondaj

Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #11 (permalink)  
Vechi 14 feb 2012, 22:26:24
rozica1965's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Jurnal piscupescu - Calatoria unui bombardier prin lumea slabutelor

Citat:
Anterior postat de piscupescu Vezi mesajul
Draga Rozica, iti multumesc pentru mesaj. Vreau sa-ti marturisesc ca am fost foarte impresionata de vointa de care dai dovada. Cred ca si familia te-a sprijinit, dar si tu pe tine.

Eu am avut o prietena asa ca tine, dar am pierdut-o acum cativa ani. Imi reprosez uneori ca nici eu, dar nici alti prieteni sau sotul ei nu am sustinut-o.

Ceea ce-mi place cel mai mult la tine este veselia ta. Esti tare tonica! Te pup si-ti multumesc (pentru exemplu).
Buna seara (ai putea sa imi zici un nume,ceva). Iti multumesc pt aprecieri. Despre sustinere?.....cel mai mult m-am sustinut singura,ai mei au continuat sa manance tot ce nu trebuie sa mananc eu.. Sa inteleg ca prietena ta a murit,nu?.......Probabil asta ar fi fost si soarta mea daca nu ma apucam de slabit acum un an si ceva. As fi fost oale si ulcele demult. Ti-am mai siz,poti venii la taina la categoria 40 de ani si chiar si in jurnalul meu. Te pup.
__________________
Răspuns cu citat
  #12 (permalink)  
Vechi 14 feb 2012, 22:28:41
rozica1965's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Jurnal piscupescu - Calatoria unui bombardier prin lumea slabutelor

Eu am votat felia de tort,normal,nu?
__________________
Răspuns cu citat
  #13 (permalink)  
Vechi 14 feb 2012, 22:32:03
rozica1965's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Jurnal piscupescu - Calatoria unui bombardier prin lumea slabutelor

Iti fac bine atat de multe batoane proteice?......de ce le mananci?.......in loc de dulciuri cumva?....sau pt a creste nr de proteine?....
__________________
Răspuns cu citat
  #14 (permalink)  
Vechi 15 feb 2012, 09:20:29
valeriaheres's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 18 iul 2010
Locaţie: Lupeni-Hunedoara, Romania
Vârsta: 61
Dieta: Operatie GS
Date: 170cm, 90kg
Mesaje: 1.160
Aprecieri acordate: 486
Am fost apreciat(a) de 488 ori in 288 mesaje
Implicit Re: Jurnal piscupescu - Calatoria unui bombardier prin lumea slabutelor

Buna dimineata Piscuopeasca! ce zici de o cafeluta macinata proaspat si o aroma de se limte din largul marii...dar fara strop de zahar. Draga mea cum mai merge ? te sustin si sunt alaturi de tine si invers nu? iti doresc o zi frumoasa si pe curand!
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-40-50-ani/jurnal-valeria-heres-5796.html
Un suflet ratacit la margine de apa...!
valeriaheres, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2589 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2072 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1298 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #15 (permalink)  
Vechi 15 feb 2012, 09:21:52
piscupescu's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 19 ian 2012
Locaţie: Nicoresti, Romania
Vârsta: 63
Dieta: hipocalorica
Date: 169cm, 105.9kg
Mesaje: 24
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal piscupescu - Calatoria unui bombardier prin lumea slabutelor

Draga mea, recunosc cu mana pe inima ca nu mi-e straina pofta de dulciuri si cu greu mi-o stapanesc. Te inteleg perfect. O vina o au si prietenii sau colegii care ne mai ispitesc, dar o vina o avem si noi, ca nu putem sa spunem NU.
Si eu, acum, am o perioada in care trebuie sa dezvolt un proiect si constat ca domnul creier are nevoie de ceva dulce. Chiar daca-mi dau peste degete nu pot sa nu visez. Probabil ca am un deficit temporar de crom, dar mai bine las organismul sa se echilibreze.

In alta ordine de idei, sondajul il voi schimba din martie, adica as dori sa-l schimb periodic. Pentru martie, fiind luna femeilor, va voi ispiti cu barbati. Astept sugestii!
piscupescu, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
piscupescu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2260 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1743 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #16 (permalink)  
Vechi 15 feb 2012, 09:29:35
piscupescu's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 19 ian 2012
Locaţie: Nicoresti, Romania
Vârsta: 63
Dieta: hipocalorica
Date: 169cm, 105.9kg
Mesaje: 24
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal piscupescu - Calatoria unui bombardier prin lumea slabutelor

Batoanele (unele) imi plac si pentru ca sunt cam pofticioasa de dulce, dar si ca sa-mi cresc aportul proteic. Acum am o perioada mai stresanta si scurtez timpi (ma refer la tabieturile cu mancarea), dar am si perioade in care nu mai vreau sa le vad si trec pe fructe. Acum, cu fructele e o mica problema, ca sunt cam fade in perioada asta, sau eu sunt prea mofturoasa.

Voi trece si prin jurnalul celor de 40, dar mai ales in zona ta. Ti-am spus ca sunt o mare admiratoare a ta!

Din martie deschid un sondaj despre barbati fatali. Astept sugestii. Mersi!

P.S. Pe prietena mea o chema Ioana si avea 65 de ani cand a murit.
piscupescu, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
piscupescu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2260 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1743 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #17 (permalink)  
Vechi 15 feb 2012, 09:32:07
piscupescu's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 19 ian 2012
Locaţie: Nicoresti, Romania
Vârsta: 63
Dieta: hipocalorica
Date: 169cm, 105.9kg
Mesaje: 24
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal piscupescu - Calatoria unui bombardier prin lumea slabutelor

Draga Valeria, uite ca la cafea fara zahar, dar foarte aromata (mai ales la malul marii), nu m-am gandit pana acum. Cred ca ar trebui sa fie o optiune demna de luat in seama. Tu asa bei cafeaua? Eu inca bag cate o jumatate de pastila de indulcitor. Sa-mi fie rusine!
piscupescu, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
piscupescu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2260 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1743 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #18 (permalink)  
Vechi 15 feb 2012, 09:51:33
piscupescu's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 19 ian 2012
Locaţie: Nicoresti, Romania
Vârsta: 63
Dieta: hipocalorica
Date: 169cm, 105.9kg
Mesaje: 24
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal piscupescu - Calatoria unui bombardier prin lumea slabutelor

Citat:
Anterior postat de bellarontzy Vezi mesajul
Salutare!
Tin neaparat sa iti spun ca imi place la nebunie avatarul tau,e foarte tare
Am votat pentru lasagnadesi nici eclerul nu suna rau deloc...
Spor la slabit,sa ai vant din pupa!
Sa vezi cand voi fi chiar o SLABUTA, sa vezi atunci ce avatar tare imi fac! Ceva felin!
piscupescu, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
piscupescu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2260 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1743 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #19 (permalink)  
Vechi 15 feb 2012, 09:53:02
piscupescu's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 19 ian 2012
Locaţie: Nicoresti, Romania
Vârsta: 63
Dieta: hipocalorica
Date: 169cm, 105.9kg
Mesaje: 24
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal piscupescu - Calatoria unui bombardier prin lumea slabutelor

Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Eu am votat felia de tort,normal,nu?
Vai, Rozi! Rosesc! Si eu as fi votat acelasi lucru...
piscupescu, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
piscupescu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2260 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1743 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #20 (permalink)  
Vechi 15 feb 2012, 10:35:04
quarc's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 nov 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: No one ever drowned in sweat
Date: 190cm, 80kg
Mesaje: 634
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 52 ori in 40 mesaje
Implicit Re: Jurnal piscupescu - Calatoria unui bombardier prin lumea slabutelor

Citat:
Anterior postat de piscupescu Vezi mesajul
De ce bombardier? Pentru ca acum doar asa pot sa spun ca interactionez cu prietenii, atunci cand, fara voie, ne ciocnim unii de altii. Eu raman pe loc si ei, sarmanii, sar in laterala, fara ca sa stie exact ce li s-a intamplat. O luptatoare sumo fara sa vreau.

De ce doresc sa slabesc? In primul rand pentru sanatate. Uneori, inima a inceput sa-mi joace feste de ritm si au aparut primele pusee de hipertensiune.

O hipotiroidie ignorata mi-a creat cadrul propice acumularii de kilograme.

Nu cred ca sunt singura in aceasta situatie si orice doamna (sau domn) care doreste sa abordeze slabirea ca sursa de sanatate, este binevenit in lumea bombardierelor.

Sunt constienta ca slabirea nu este un sport, este o meteahna metabolica si chiar psihologica. Fenomenul de recidiva exista si tocmai pentru ca stiu acest lucru, trebuie sa-mi impun un alt stil de viata. Nu ma refer la efectul de yo-yo care se manifesta in perioade scurte de timp, ci la recidiva pe parcursul unui deceniu. Obezitatea este, cu certitudine, boala mileniului 3, boala alimentelor cu hormoni de crestere, boala sedentarismului, dependenta de computer, boala celor care au dat peste abundenta, dupa decenii de frustrare (ma refer la tranzitia de dupa 89)... Toti am mancat de-a valma salamuri, cascaval, ciocolate, bauturi colorate si dulci fara a avea educatia, pregatirea sau atentionarea ca ne vom da peste cap metabolismul.

Ma bucur ca exista portalul Slabutelor. Este o solutie sociala pe care o salut si care ar putea sa aduca mult bine celor care vor respecta in stil de viata, posibilitatile formidabile ale portalului (forumuri, evidente personale, posibilitatea de socializare etc.)

M-am bucurat ca deja cateva doamne inimoase s-au oferit sa ma sustina psihic, pentru ca intr-o cura de slabire de lunga durata, acest lucru este foarte pretios. Am gasit cateva modele de femei care au demonstrat ca se poate nebanuit de mult, fara interventii chirurgicale, fara pilule, ci cu o vointa demna de admirat.

Trebuie sa invatam sa nu mai radem de defectele celuilalt. Nu e vina lui ca este foarte gras sau foarte slab. Invatand sa ne respectam unii pe altii, ne respectam sufletul nostru si orice pas spre normalitate si spre reinsanatosire, trece si prin suflet.
Stimata doamna,

Doresc sa incep prin a imi cere scuze si prin a spera sa nu va deranjez prea mult cu abordarea mea, stilul brut, neslefuit si cam acid pentru care sunt binecunoscut si blamat.

Nu radem de defectele celuilalt, dar obezitatea este cu vinovat clar. Respectivul om este singurul vinovat ca nu a luat masuri mai devreme. Nu spun acum sa fie toti fotomodeli, dar nici sa se inece inima in grasime nu e bine. Sun-Tzu spunea ceva in genul - doar cel care isi iubeste trupul mai mult decat domnia trebuie lasat sa domneasca. Stiind cine este vinovat si identificand cauzele care au adus in starea de fata, fara a ne ascunde dupa deget sau in filosofie si psihologie, putem sa rectificam destul de usor dezechilibrele.

Pe langa alte elemente care ajuta, un factor in atingerea obezitatii este sedentarismul. Dupa mine asta este cel mai important deoarece cum se face ca doi oameni care consuma cam aceleasi chestii si in aceleasi cantitati se pot dezvolta diferit; unul sta si este obez, nu stie de unde sa taie din mancare, iar celalalt face sport si parca ar avea nevoie sa manance mai mult. O dieta din cand in cand nu cred ca face foarte bine ci este necesara o schimbare de stil de viata. Dat fiind ca atunci cand vine vorba de noi nu ne putem baza pe altcineva , a cauta suport moral in alta parte decat in sine, mie unul, mi se pare futil.

Vointa este doar o parte necesara pentru a ajunge la o silueta sanatoasa - atentie, nu am spus greutate. Este parerea mea ca, cu putina grija, din cauza problemelor de sanatate existente, se poate face suficient sport incat sa va schimbati stilul de viata si sa nu va mai priviti ca un bombardier ci ca un "Multipurpose Fighter Bomber" cu "thrust vector control".

Eu cred ca daca aveti vointa si daca medicul curant va permite, puteti incepe sa faceti sport.
Pentru inceput cu grija, mers, mers alert, peste ceva timp alergat pe portiuni, apoi alergat constant si va propun sa va puneti un obiectiv ambitios pe care sa il atingeti. De exemplu propuneti-va sa terminati un maraton sub trei ore si jumatate.

Va propun urmatorul "program", daca alegeti sa il urmati veti avea nevoie doar de vointa, o pereche de adidasi si putina curiozitate ca sa invatati ce trebuie ca sa nu va accidentati. Pentru inceput va alegeti o distanta de 5km pe care sa o parcurgeti zi de zi, indiferent daca ploua sau daca este soare, pauza duminica neaparat si pauza in zilele cand simtiti ca sunteti obosita din ziua precedenta. Pentru inceput o mergeti, va notati timpul si incercati sa reduceti timpul. Mergand din ce in ce mai alert veti incepe sa consumati din exces si veti incepe sa va intariti picioarele si inima. Cu timpul veti ajunge suficient de sprintena incat sa puteti alerga reprize de 50-100m. Dupa ce alergati continuati sa mergeti ca sa va odihniti si mai alergati putin. Cresteti putin cate putin distanta alergata din cei 5km, pana cand ajungeti sa ii alergati pe toti 5. Acum ar trebui sa ii parcurgeti undeva pe la 30 de minute. Cand ajungeti la 5km in 25 de minute va garantez ca o sa fiti foarte multumita de sine. Aceste 5 minute fac toata diferenta. Iar de la 25 la 20 este iar o diferenta foarte mare in senzatii si eficienta. 5km in 25 de minute, acesta este ritmul care va permite sa terminati maratonul in trei ore jumatate, pe acesta va trebui sa va antrenati sa il mentineti.
Din aceasta clipa va mai trebuie putin antrenament (maxim 22 de saptamani) ca sa puteti mentine ritmul pe durata maratonului. La distante mai mari scad vitezele progresiv, iar cu 5k in 25 de minute ca baza veti termina undeva in patru ore; nici macar nu se pune problema ca nu terminati.

Pentru forta picioarelor va recomand pentru inceput ridicari pe varfuri, genuflexiuni si ridicari de bazin.
Va ridicati pe varfuri la inaltimea maxima si mentineti pana la 30 de secunde, de trei ori pe zi. Ridicarile de bazin si pentru spatele piciorului si abdomen - in principal - va intindeti pe spate cu picioarele indoite aproape de sezut si va ridicati bazinul pastrand umerii pe sol, mentineti 30 de secunde de trei ori pe zi
Genuflexiuni cand mai slabiti putin, pentru muschii fundului.

Nu uitati sa faceti si aplecari cu extensie - incet incet ca sa va mentineti flexibilitatea.

Invatati sa faceti stretching complet pentru bicepsul femural, cvadricepsul femural si glutei. Faceti stretching usor zi de zi putin inainte, in timpul si dupa exercitiu.

Retineti si opriti-va la cel mai mic semn de disconfort PRICE: Prevention, Rest, Ice, Compression, Elevation.
quarc, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
quarc, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2836 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2319 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
bombardier, calatoria, calorii, dieta, jurnale, lumea, ro, sanatos, slabit, slabute, slabutelor


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Lumea pisicilor aoede Alimentatie si Sport animale de companie 27 22 aug 2011 19:29:50
Jurnal dariaclaws- Implinirea unui vis dariaclaws Arhiva jurnale slabit 41 05 apr 2011 22:47:35
Jurnal Ralu: Indraznesc sa-mi recreez lumea intru frumos! RaluRalu Arhiva jurnale slabit 2453 10 dec 2010 17:03:44
jurnalul unui ursulet . andralex Arhiva jurnale slabit 19 08 feb 2010 23:52:09

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole