Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal "Slabuta"

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #4101 (permalink)  
Vechi 19 nov 2011, 19:33:38
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Mai Vezi mesajul
Buna sera slabuto, imi cerc scuze de deranj, a creat pinksirena un grup pt concursul de craciun si vroiam cu fetele sa aderam la grup, ele au reusit ....eu nu reusesc nici cum, nu gasesc nici regulament si posibilitate de aderare....Ce ar trebui sa fac?
Buna,

Regulamentul este aici: http://forum.slabute.ro/concurs-slab...iun-10612.html

Ca sa aderi la un grup trebuie sa apesi pe omuletul cu plus.
Vezi ca este si explicatia in regulament, este simplu.

Daca nu gasesti omuletul sa-mi scrii.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #4102 (permalink)  
Vechi 19 nov 2011, 19:36:25
Mai's Avatar
Mai Mai este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 22 nov 2010
Locaţie: Tg.Mures, Romania
Dieta: Schimbarea stilului de viata:D
Date: 174cm, 67kg
Mesaje: 317
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul

Buna,

Regulamentul este aici: http://forum.slabute.ro/concurs-slab...iun-10612.html

Ca sa aderi la un grup trebuie sa apesi pe omuletul cu plus.
Vezi ca este si explicatia in regulament, este simplu.

Daca nu gasesti omuletul sa-mi scrii.
Intradevar nu gaseam omuletul , am reusit sa il gasesc si sa ader la grup.Acum voi citi regulamentul.Multumesc.
Răspuns cu citat
  #4103 (permalink)  
Vechi 19 nov 2011, 23:18:45
BornCrank's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 15 mai 2011
Locaţie: ..., Romania
Date:
Mesaje: 1.726
Aprecieri acordate: 14
Am fost apreciat(a) de 45 ori in 33 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Buna seara!

Vai...slabutule, eu-s mai intarziata asa.... Nu prea am dat pe aici. N-am idee de ce nu dorm, am nopti cand pur si simplu nu ma ia somnul si nopti cand as ¨rupe¨ patul, iar seara dau randament si atunci ma apuc sa fac orice.

Cred ca nu m-am exprimat eu bine, ma refeream la baza-finn crisp, eu am amestecat odata crema de branza in loc de unt + biscuiti fara zahar si fulgi de migdale, asta a fost ¨blatul¨, stiu ca nu se face asa, dar am zis sa experimentez si a iesit bun si s-a taiat tare frumos. N-am inele aici, dar se cumpara.

Lapte de vaca...as putea lua de la un nene , dar cheag? Hmmm.....faci pofta cu branza de casa, mozzarella... Ai reusit sa faci mozzarella? Mi-ai facut pofta si ce crezi ca am facut? A 2-a zi am cumparat si numai ca am cumparat, dar am si mancat.

Nu-mi mai spune de placinta, praz, branza...ca salivez aici ....
Ai descoperit inlocuitor de aluat sa mearga la orice?

Puuup
BornCrank, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. BornCrank, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Răspuns cu citat
  #4104 (permalink)  
Vechi 21 nov 2011, 15:47:36
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Tina Vezi mesajul
Si eu de la oboseala sunt extrem de schimbata, de nerecunoscut. Imp. e sa te odihnesti, chiar si un scurt somn de zi e minune pt. creier.

Nu vreau sa induc in eroare slabutele, dar vreau sa devin una dintre ele. Sa ma inscriu in club in mod concret
Se pare ca pe langa oboseala mai e si o raceala de toata frumusetea. Ma dor urechile si mi-au aparut si niste furunculi chiar in ureche, dureroase tablou complet cu tot cu tuse si nas care curge in siroaie.

Tina tot inainte, nu te uita prin parti Locul este deja rezervat asa ca noi avem incredere in tine Cum iti merge cu facultatea?

Citat:
Anterior postat de Rusu Laura Vezi mesajul
multumesc! sunt foarte bine! fericita intr-un final!
m-am transferat la Cluj si toata viata mi s-a schimbat!
regimul alimelnatr l-am pastrat, dar cu sportul a fost mai greu pt ca abia aveam timp de cateva abdomene si execitii pt picioare...drept rezultat putin m-am ingrasat, dar ok..sunt optimista
v-am simtit lipsa! ma bucur sa ma reintorc printre voi si sa vad ce mult a evoluat comunitatea! si ce s-a marit!!!!! abia daca mai recunosc lume

tu cum esti?
Buna Laura

Adica te-ai transferat la o alta facultate de stoma, sau ai schimbat si facultatea?

Lasa ca nu-i capat de tara cateva kilograme, hai sa luam taurul de coarne.

Si noi ti-am simtit lipsa, de fapt simt lipsa la toate fetele 'vechi' cum stateam in fiecare seara la vorba.
Si fetele noi sunt foarte de treaba, asa ca nu sta deoparte, baga-te in gasca.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #4105 (permalink)  
Vechi 21 nov 2011, 16:00:44
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Elysee Vezi mesajul


Buna scumpa
Frizura incepe sa-mi placa, dar mi-au trebuit vreo 2-3 zile sa ma invat cu ea

Cu bicicleta imi fac nervi...cand o vezi e perfecta, cand te asezi e perfecta (ca doar e scumpa,profesionala si recomandata de Doctor), insa cand incep sa pedalez incepe calvarul dupa 5min am dureri de genunchi si transpir toata. La viteza intai este foarte greu de pedalat , de la a2a in sus nici nu prea pot sa misc
M-am ambitionat ieri si am facut de 2 ori cate 10 min si imi tremura si acum genunchi, nu stiu ce sa fac cu ea: sa o trimit inapoi sau sa-l pun pe iuby sa umble in ea ( caci ii place de minune, de-abia asteapta)...dar daca mi-o strica???

De maine o sa incep si eu Rina 90, sper sa mi se potriveasca mai bine decat celelalte.

Si tot maine vreau sa ma inscriu in concursul: Slabute de Craciun alaturi de marinuta. Simt si stiu ca este exact motivatia de care am nevoie pt a trece de toate ce le am in cap
Sper sa fiu la inaltime si sa le fac mandre de mine pe colegele de grupa.

Nu am inteles exact ce este cu poza facuta de la gat in jos si sa prinda si cantarul in poza??? Unde trebuie sa punem poza respectiva??? Trebuie sa o vada toti, caci nu prea is mandra de burtica mea

Si ceva trist acum...mi-au venit azi musafiri, nu au vrut sa-l lase pe bebe sa vina
Asa ca concursul ma va tine ocupata si nu ma voi mai gandi prea tare la bebe.


Pupici si un weekend placut sa ai
Pai cum asa, nu ne pui niste poze?
Nu are de ce iubi sa umble in bicicleta, daca te dor genunchii, spune-i doctorului, cred ca este vorba de o problema.

Sau mai este inca o explicatie... este foarte important cand ati asamblat-o cat de mult ati strans resortul, daca il strangi prea mult chiar si la prima treapta este foarte dificil. Stii cum poti verifica acest lucru?! Incearca sa rotesti pana la ultima treapta si daca nu se roteste, adica opune rezistenta, e prea strans resortul. Dar nu forta, roteste incet.

Legat de concurs, poza poate fi si fara cap, dar trebuie sa te cuprinda pe toata si bineinteles ca poti fi imbracata. Se adauga exact cand te inscrii.

Nu te intrista, inseamna ca, inca nu a venit momentul pentru bebe. Incearca sa vezi partea buna a lucrurilor si relaxeaza.

Citat:
Anterior postat de ras_cristalin Vezi mesajul

Multa bafta in noul concurs, eu o sa va tin pumnii de pe margine!
Multumesc Iulia. Tu nu vrei cu noi?
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #4106 (permalink)  
Vechi 21 nov 2011, 16:21:53
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de BornCrank Vezi mesajul
Buna seara!

Vai...slabutule, eu-s mai intarziata asa.... Nu prea am dat pe aici. N-am idee de ce nu dorm, am nopti cand pur si simplu nu ma ia somnul si nopti cand as ¨rupe¨ patul, iar seara dau randament si atunci ma apuc sa fac orice.

Cred ca nu m-am exprimat eu bine, ma refeream la baza-finn crisp, eu am amestecat odata crema de branza in loc de unt + biscuiti fara zahar si fulgi de migdale, asta a fost ¨blatul¨, stiu ca nu se face asa, dar am zis sa experimentez si a iesit bun si s-a taiat tare frumos. N-am inele aici, dar se cumpara.

Lapte de vaca...as putea lua de la un nene , dar cheag? Hmmm.....faci pofta cu branza de casa, mozzarella... Ai reusit sa faci mozzarella? Mi-ai facut pofta si ce crezi ca am facut? A 2-a zi am cumparat si numai ca am cumparat, dar am si mancat.

Nu-mi mai spune de placinta, praz, branza...ca salivez aici ....
Ai descoperit inlocuitor de aluat sa mearga la orice?

Puuup
Buna

Ti-ai rezolvat problema cu browser-ul?
Sa stii ca si eu seara dau mai mult randament si sportul il fac seara, atunci corpul meu este la capacitate maxima

Ai incercat cu un ceai de tei/musetel si putina miere?

Aaaaa, stai ca acum am inteles, stiu despre ce vorbesti, da, foarte buna ideea, am facut si eu asa si ca sa vezi la ce ma gandeam Inelele se gasesc la un magazin de electrocasnice/vase de bucatarie...


Cheag se cumpara la farmacie veterinara (cel putin in Bucuresti asa l-am gasit), nu-ti trebuie mult, dar joaca un rol important. Eu scriu acum un articol detaliat despre cum am facut mozzarella, am si poze, tot tacamul...

Inca sunt in cercetari... la pizza am descoperit anul trecut, ciuperci cu ou... merg de minune si iese o pizza de innebunesti.

La placinta cu branza, iar am o varianta deja probata. Dovlecei barcute cu branza, nici nu faci diferenta intre o placinta cu aluat.

Sa ma gandesc si la placinta cu branza si praz, cum imi vine o idee te anunt

ps: cu ciuperci si ou am facut si foile de lasagna
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #4107 (permalink)  
Vechi 22 nov 2011, 12:01:33
MCS's Avatar
MCS MCS este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 48
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 165cm, 58kg
Mesaje: 537
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Buna Slabuta,
Aderarea la unul din grupurile pentru concurs se face pe baza vreunui criteriu anume sau ma pot inscrie in oricare din ele? Sau trebuie sa ma primeasca fetele din grupul respectiv?
Abia acum am vazut ce gospodina esti, abia astept sa citesc din urma retetele tale, poate imi dai idei noi. Mai ales la asta cu branzeturile preparate in casa m-ai gasit, sunt fan. Dar nu prea mai gasesc unde sa iau lapte de tara . Apropos de cheag, cand pun laptele sa fac iaurt, folosesc un pic de iaurt din magazin drept "cuib" si iese.
Ti-am trimis un mesaj privt, sa-mi spui te rog daca l-ai primit, mie mi-a dat o eroare si suspectez ca nu a plecat spre tine.

O zi frumoasa
__________________
Noi nu trebuie sa slabim, noi trebuie sa ne schimbam stilul de viata!
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tml#post308428

MCS, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Răspuns cu citat
  #4108 (permalink)  
Vechi 22 nov 2011, 14:10:39
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de MCS Vezi mesajul
Buna Slabuta,
Aderarea la unul din grupurile pentru concurs se face pe baza vreunui criteriu anume sau ma pot inscrie in oricare din ele? Sau trebuie sa ma primeasca fetele din grupul respectiv?
Abia acum am vazut ce gospodina esti, abia astept sa citesc din urma retetele tale, poate imi dai idei noi. Mai ales la asta cu branzeturile preparate in casa m-ai gasit, sunt fan. Dar nu prea mai gasesc unde sa iau lapte de tara . Apropos de cheag, cand pun laptele sa fac iaurt, folosesc un pic de iaurt din magazin drept "cuib" si iese.
Ti-am trimis un mesaj privt, sa-mi spui te rog daca l-ai primit, mie mi-a dat o eroare si suspectez ca nu a plecat spre tine.

O zi frumoasa
Buna

Poti adera la oricare grup, dar este bine sa discuti inainte cu fetele din grupul respectiv (sa nu fie locurile ocupate, etc)... uite aici este subiectul de concurs:
http://forum.slabute.ro/concurs-slab...iun-10612.html

Si mie imi plac branzeturile iar de cand am invatat sa le fac singura, imi plac si mai mult am o mare satisfactie.

Lapte de tara gasesti la piata (ex: Piata Berceni), sunt niste automate de lapte, este lapte de 5% (eu am luat de Bucovina)... bineinteles ca mozzarella de la mama ei se face din lapte de bivolita, dar noi ne multumim cu ce avem. Tot incerc sa gasesc si lapte de capra de tara, am cateva idei interesante.

Sincer nu am incercat cu iaurt... s-ar putea sa mearga.
Am gasit o farmacie veterinara in intersectia Bravu-Baba Novac si are cheag bun (nu este chimic), un plic imi ajunge pentru mai multe ture.

Am primit mesajul privat L-am redirectionat.

Te pup,
Slabuta
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #4109 (permalink)  
Vechi 22 nov 2011, 14:26:03
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Buna ziua slabutelor,

Se pare ca iarna incet-incet isi face prezenta, este din ce in ce mai frig afara... iar eu m-am pricopsit cu migdale inflamate si urechi tiuitoare

Am inceput deja sa ascult colinde, anul acesta m-am grabit si eu... si nu imi dau seama de ce, dar nu mai am rabdare sa vina Mos Nicolae, apoi Craciunul, apoi Revelionul... chiar daca acest lucru inseamna sa mai imbatranesc un an. Ieri ma gandeam ca, nu am realizat cand a trecut acest an, parca mai ieri faceam bradul si uite ca mai este foarte putin si il voi face din nou. Cu siguranta timpul s-a 'scurtat' sau asa simte orice om trecut de adolescenta?!

Sunt prea nostalgica azi... nu ma mai lungesc.


ps: am uitat, va asteapta 2 cadouri (de fapt 4 ) interesante:
Ce o face pe o femeie sa fie speciala? - Concurs.Slabute.ro
'Povestea mea de Craciun' - Concurs.Slabute.ro

Va pup si va doresc o zi minunata,
Slabuta
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #4110 (permalink)  
Vechi 22 nov 2011, 16:46:45
MCS's Avatar
MCS MCS este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 48
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 165cm, 58kg
Mesaje: 537
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Gata, am devenit o Ice Queen .
Mama lor de automate, am tot auzit de ele, dar numai departe de mine sunt toate
In zona mea nu exista. Si acum sa ma duc pana in Berceni pt 2 litri de lapte....
Mai cautam, poate gasim ceva...
Da, laptele de capra e o nebunie, sa-mi spui si mie te rog daca gasesti.
Nah, uite asta e o idee de topic: "Surse de alimente curate", unde sa scrie fiecare ce si de unde cumpara. Sau poate chiar are cineva de vanzare, stiu eu, rude la tara etc.
__________________
Noi nu trebuie sa slabim, noi trebuie sa ne schimbam stilul de viata!
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tml#post308428

MCS, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
cantar, cura, cure de slabit, dieta, frumusete, jurnal, sanatos, slabire, slabit, slabit sanatos, slabuta, sport


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal "Crok" Crok Jurnale barbati 153 07 apr 2010 09:05:31
Bun venit la Cafeneaua "Slabute"! Slabuta Discutii pe diverse teme 1980 23 sep 2009 11:37:57
Jurnalul unui nou inceput - "Shorty" Shorty Arhiva jurnale slabit 459 15 iul 2009 11:03:22
Dieta "Slabire Rapida" IV sau Regimul Marychny Slabuta Dieta Rapida 0 11 mar 2009 14:22:58
Dieta "Sacred Heart" brotacel Dieta Rapida 0 04 feb 2009 19:20:44

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole