Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Slabitul exagerat... nu este neaparat frumos

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #1 (permalink)  
Vechi 09 apr 2009, 12:38:51
vraji's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 09 apr 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 53
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 1
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Slabitul exagerat... nu este neaparat frumos

Buna! Sunt noua pe aici si ma gandeam sa va spun si parerea mea. Am avut 88 kg si am slabit 20 kg in 12 luni. Acum ma vad ca sunt f bine. Chiar sunt ingrijorata ca slabesc din ce in ce si incep sa arat ca o gloaba. Nu inteleg de ce nu aduceti in discutie si faptul ca a fi slab mort nu inseamna si frumos. Sa pastram cumva lucrurile intr-o limita. Ca sa ai 40 de ani si sa fii plina de riduri e chiar inestetic.
Eu fac mult sport (aerobic), de 3 ori pe saptamana si ma simt super in pielea mea. Muschii oricum cantaresc mai mult decat grasimea. O femeie slaba, inalta cu mainile si picioarele ca niste paienjeni nu sunt chiar un ideal de frumusete.
Nu este setat nivelul de activitate fizica. vraji, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].

Ultima dată editat de Slabuta; 28 aug 2009 at 20:06:25.
Răspuns cu citat
  #2 (permalink)  
Vechi 09 apr 2009, 13:02:58
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit

Citat:
Anterior postat de vraji Vezi mesajul
Buna! Sunt noua pe aici si ma gandeam sa va spun si parerea mea. Am avut 88 kg si am slabit 20 kg in 12 luni. Acum ma vad ca sunt f bine. Chiar sunt ingrijorata ca slabesc din ce in ce si incep sa arat ca o gloaba. Nu inteleg de ce nu aduceti in discutie si faptul ca a fi slab mort nu inseamna si frumos. Sa pastram cumva lucrurile intr-o limita. Ca sa ai 40 de ani si sa fii plina de riduri e chiar inestetic.
Eu fac mult sport (aerobic), de 3 ori pe saptamana si ma simt super in pielea mea. Muschii oricum cantaresc mai mult decat grasimea. O femeie slaba, inalta cu mainile si picioarele ca niste paienjeni nu sunt chiar un ideal de frumusete.
Buna vraji.

Ne bucuram ca ai adus tu acest subiect in discutie, nu le putem discuta pe toate odata, dar cu aceasta ocazie discutam si despre asta.

Nimeni din noi nu sustine ca a fi "schilod" este frumos. Toate fetele de aici vor sa scape de surplusul de kg pe care il au, dar in nici un caz sa devina "transparente".

Stium ce inseamna sa cazi cand mergi, ca nu te mai tin picioarele sau sa te ia vantu... Avem exemplul manechinelor.
Noi vorbim despre un mod de viata sanatos care atinge si aceasta problema, sa nu exageram cu slabirea.

intra-devar, la o anumita varsta nu mai putem pretinde pentru o greutate care sa se incadreze in niste norme prestabilite, mama mea are 48 de ani, la 1.56 are 63 de kg si arata perfect, desi la aceasta inaltime multa lume ar spune ca trebuie sa aiba mai putine kg, dar nu este asa. Asa ca atunci cand slabim trebuie sa tinem cont si de varsta.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii

Ultima dată editat de Slabuta; 09 apr 2009 at 13:09:09.
Răspuns cu citat
  #3 (permalink)  
Vechi 09 apr 2009, 13:10:25
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit

Felicitari pentru stilul tau de viata, si pentru faptul ca ai grija de tine, prea putine femei se intereseaza de aspectul lor la aceasta varsta. Felicitarile mele.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #4 (permalink)  
Vechi 09 apr 2009, 13:38:27
doru's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 02 mar 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Visez la stil de viata 100% sanatos :)
Date: 180cm, 76.2kg
Mesaje: 48
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile

Citat:
Anterior postat de vraji Vezi mesajul
Buna! Sunt noua pe aici si ma gandeam sa va spun si parerea mea. Am avut 88 kg si am slabit 20 kg in 12 luni. Acum ma vad ca sunt f bine. Chiar sunt ingrijorata ca slabesc din ce in ce si incep sa arat ca o gloaba. Nu inteleg de ce nu aduceti in discutie si faptul ca a fi slab mort nu inseamna si frumos. Sa pastram cumva lucrurile intr-o limita. Ca sa ai 40 de ani si sa fii plina de riduri e chiar inestetic.
Eu fac mult sport (aerobic), de 3 ori pe saptamana si ma simt super in pielea mea. Muschii oricum cantaresc mai mult decat grasimea. O femeie slaba, inalta cu mainile si picioarele ca niste paienjeni nu sunt chiar un ideal de frumusete.
Buna vraji, sunt si eu de ceva timp pe aici, dar eu spre deosebire de multa lume de pe aici trebuie sa mai pun niste kg ... Sunt de acord cu un echilibru bine pus la punct intre greutate, sanatate si aspect estetic ... lucru pe care si il promovam toti impreuna pe acest forum si la care ma bucur ca te-ai alaturat noua.
doru, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2364 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1848 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5 (permalink)  
Vechi 10 apr 2009, 16:32:05
Shorty's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 feb 2009
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 38
Dieta: sunt satula de diete, doar mananc sanatos
Date: 165cm, 83kg
Mesaje: 918
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit

Citat:
Anterior postat de vraji Vezi mesajul
Buna! Sunt noua pe aici si ma gandeam sa va spun si parerea mea. Am avut 88 kg si am slabit 20 kg in 12 luni. Acum ma vad ca sunt f bine. Chiar sunt ingrijorata ca slabesc din ce in ce si incep sa arat ca o gloaba. Nu inteleg de ce nu aduceti in discutie si faptul ca a fi slab mort nu inseamna si frumos. Sa pastram cumva lucrurile intr-o limita. Ca sa ai 40 de ani si sa fii plina de riduri e chiar inestetic.
Eu fac mult sport (aerobic), de 3 ori pe saptamana si ma simt super in pielea mea. Muschii oricum cantaresc mai mult decat grasimea. O femeie slaba, inalta cu mainile si picioarele ca niste paienjeni nu sunt chiar un ideal de frumusete.
Buna vraji,

Ai dreptate in ceea ce zici...eu una nu imi doresc sa fiu "slaba"- ma multumesc si cu "normala" ...nu vreau sa arat ca un pai... doar sa ma simt bine in pielea mea...am prietene care sunt foarte slabe ..si nici macar nu arata a femei..arata ca niste copile nedezvoltate...deci clar ca nici in extrema "cealalta" nu e lumea fericita

Intr-adevar mai sunt si fete care isi doresc sa fie extrem de slabe dar nu asta e idealul meu...mie chiar mi se pare o prostie cand vad o tinerica frumusica cu un pic de colacel disperata ca este "grasa"...si ca tine regim...pentru un pic de colacel faci miscare si nu trebuie sa te privezi de mancare...daca intri in "hora" dietelor s-ar putea sa ajungi rau..te infometezi sa dai 2 kg jos ..cand le dai jos te apuci de mancat le pui la loc + inca 1 ..apoi te chinui cu 3 pui inapoi 5 ..intelegeti unde bat...
__________________
O dieta echilibrata inseamna cate o prajitura in fiecare mana.
Shorty, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2080 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1563 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1047 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #6 (permalink)  
Vechi 16 apr 2009, 17:00:31
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit

Azi am gasit niste informatii interesante referitoare la greutatea pe care trebuie sa o aiba cineva in functie de inaltime, varsta si constitutie. Nu stiam de aceste formule.

Formula lui Lorentz a servit drept referinţă în numeroase studii clinice. Singurul ei defect este faptul că nu ia în calcul diferenţele de constituţie. Formula lui Greff corectează acest neajuns luând în calcul vârsta şi constituţia.

Astfel, pentru o persoană cu constituţie “zveltă”, greutatea ideală va fi cu 10% mai mică comparativ cu alta cu constituţie “normală”. În schimb, greutatea ideală a unei persoane cu constituţie “robustă” va fi cu 10% mai mare decât a unei persoane cu constituţie “normală”.

Pentru a afla ce tip de constituţie ai, pune-ţi degetul mare şi mijlociul în jurul încheieturii mâinii.
Dacă degetele se suprapun, ai o constituţie zveltă; dacă degetele se ating, constituţia ta este normală, iar dacă acestea nu se ating, ai o constituţie robustă.

Formula lui Greff:
Calcularea greutatii ideale in functie de inaltime, varsta si constitutie:

Constitutie normala:
Greutatea ideala = (inaltimea (cm) - 100
+ varsta (ani) / 10 ) x 0,9.

Constitutie zvelta:
Greutatea ideala = (inaltimea (cm) - 100
+ varsta (ani) / 10 ) x 0,9 x 0,9.

Constitutie robusta:
Greutatea ideala = (inaltimea (cm) - 100
+ varsta (ani) / 10 ) x 0,9 x 1,1.

Ce parere aveti?

Eu mi-am facut un calcul, a reiesit ca am o constitutie zvelta (testul cu incheietura mainii) si de aici mi-am facut calculul: (166-100+25/10) x 0,9 x 0,9= (66 + 2,5) x 0,9 x 0,9= 68,5 x 0,9 x 0,9= 55,48= 55,5 kg Inseamna ca sunt bine.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii

Ultima dată editat de Slabuta; 16 apr 2009 at 17:10:39.
Răspuns cu citat
  #7 (permalink)  
Vechi 16 apr 2009, 17:09:05
babi's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 06 feb 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: personalizata
Date: 175cm, 59.7kg
Mesaje: 126
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 5 mesaje
Implicit

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul
Azi am gasit niste informatii interesante referitoare la greutatea pe care trebuie sa o aiba cineva in functie de inaltime, varsta si constitutie. Nu stiam de aceste formule.

Formula lui Lorentz a servit drept referinţă în numeroase studii clinice. Singurul ei defect este faptul că nu ia în calcul diferenţele de constituţie. Formula lui Greff corectează acest neajuns luând în calcul vârsta şi constituţia.

Astfel, pentru o persoană cu constituţie “zveltă”, greutatea ideală va fi cu 10% mai mică comparativ cu alta cu constituţie “normală”. În schimb, greutatea ideală a unei persoane cu constituţie “robustă” va fi cu 10% mai mare decât a unei persoane cu constituţie “normală”.

Pentru a afla ce tip de constituţie ai, pune-ţi degetul mare şi mijlociul în jurul încheieturii mâinii.
Dacă degetele se suprapun, ai o constituţie zveltă; dacă degetele se ating, constituţia ta este normală, iar dacă acestea nu se ating, ai o constituţie robustă.

Formula lui Greff:
Calcularea greutatii ideale in functie de inaltime, varsta si constitutie:

Constitutie normala:
Greutatea ideala = (inaltimea (cm) - 100
+ varsta (ani) / 10 ) x 0,9.

Constitutie zvelta:
Greutatea ideala = (inaltimea (cm) - 100
+ varsta (ani) / 10 ) x 0,9 x 0,9.

Constitutie robusta:
Greutatea ideala = (inaltimea (cm) - 100
+ varsta (ani) / 10 ) x 0,9 x 1,1.

Ce parere aveti?

Eu mi-am facut un calcul, a reiesit ca am o constituie zvelta (testul cu incheietura mainii) si de aici mi-am facut calculul: (166-100+25/10) x 0,9 x 0,9= (66 + 2,5) x 0,9 x 0,9= 68,5 x 0,9 x 0,9= 55,48= 55,5 kg Inseamna ca sunt bine.
Foarte interesant, Slabuta.
Sa imi fac si eu un calcul.

Am 1.75 si 28 ani (aproape 29), deci luam 29. Degetele s-au suprapus. Deci am constitutie zvelta.

Si acum formula: (175-100+29/10)*0,9*0,9= 63,099 Deci sunt bine.
babi, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2043 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1526 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #8 (permalink)  
Vechi 24 apr 2009, 10:28:21
Luna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 10 apr 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 167cm, 88.8kg
Mesaje: 2.211
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Post

Buna, fetele!

Slabuta imi facusem si eu ani in urma calculul acesta, insa uitasem formula.
Pupici pt ca mi-ai reamintit-o

Greutatea ideala = (inaltimea (cm) - 100 + varsta (ani) / 10 ) x 0,9 x 1,1=
(167-100+38/10) x 0.9 x 1.1= (67+3.8) x 0.9 x 1.1= 70,092

Adevarul e ca as fi fericita cu 70, dar un 63 ar fi superfrumos

Vraji, nici eu nu am sustinut niciodata slabitul nici macar pana la un BMI de 20, daramite pana la a fi numai piele si os.
Au spus fetele mai sus cam tot ce as fi vrut si eu sa zic.

App, ati vazut "modelul" scos din concurs la Miss Australia 2009 ? Au facut-o pt ca are 1.80 m si 49 de kg, cu un BMI de 15.1. Dupa parerea mea au procedat corect.

In general, daca le-am vedea pe strada pe aceste fete, imbracate normal si fara "artificii", ne-ar fi mila de ele.

O zi frumoasa tuturor !
Luna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2446 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1929 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1413 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #9 (permalink)  
Vechi 24 apr 2009, 13:36:44
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit

Citat:
Anterior postat de Luna Vezi mesajul
Buna, fetele!

Slabuta imi facusem si eu ani in urma calculul acesta, insa uitasem formula.
Pupici pt ca mi-ai reamintit-o

Greutatea ideala = (inaltimea (cm) - 100 + varsta (ani) / 10 ) x 0,9 x 1,1=
(167-100+38/10) x 0.9 x 1.1= (67+3.8) x 0.9 x 1.1= 70,092

Adevarul e ca as fi fericita cu 70, dar un 63 ar fi superfrumos

Vraji, nici eu nu am sustinut niciodata slabitul nici macar pana la un BMI de 20, daramite pana la a fi numai piele si os.
Au spus fetele mai sus cam tot ce as fi vrut si eu sa zic.

App, ati vazut "modelul" scos din concurs la Miss Australia 2009 ? Au facut-o pt ca are 1.80 m si 49 de kg, cu un BMI de 15.1. Dupa parerea mea au procedat corect.

In general, daca le-am vedea pe strada pe aceste fete, imbracate normal si fara "artificii", ne-ar fi mila de ele.

O zi frumoasa tuturor !
Da, mi-a placut tare formula asta, m-a determinat sa ma tin de sport, sa imi fac muschi, de fapt sa nu ma mai stresez cu diete.

Mi se pare aberant, sa iti etalezi oasele pe un podium. Creste o generatie spalata la creieri cu scheleti. O femeie frumoasa trebuie asa aiba carnita pe ea.
Vorba lui tata: " barbatul nu este un caine, sa-i placa oasele"
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #10 (permalink)  
Vechi 24 apr 2009, 13:40:03
miha's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 07 apr 2009
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: dieta personalizata
Date: 175cm, 91kg
Mesaje: 533
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit

aha.multumesc pt formula.mie mi a iesit 70 kg. sper sa ajung la aceste kg!!!
miha, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2588 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2071 kcal/zi. Pentru a slăbi 5kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1297 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
forum, frumusete, ideal frumusete, slabit exagerat, slabit inteligent, slabit sanatos


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Orice sfat este bine venit !!! Roxana Arhiva subiecte - Am intre 70 kg si 80 kg 88 04 mai 2010 13:02:08

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole