Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Procentul de grasime corporala (estimat)

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #41 (permalink)  
Vechi 18 mai 2010, 14:49:54
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Procentul de grasime corporala (estimat)

Citat:
Anterior postat de Byea Vezi mesajul
Dimensiuni Dimensiunile actuale.
Înălţime (cm) 169 Bust (cm) 90 Talie (cm) 61 Şolduri (cm) 82 Gât (cm) 29,5 Încheietura mâinii (cm) 13 Antebraţ (cm) 23 Coapsa (cm) 51 Grăsime corporală (estimată)13.4% (valoare mica, te incadrezi in categoria minim)

Fetelor, cum sa scap de sunculita de pe solduri ?? Am un corp atletic, sunt destul de inalta, nu prea am burtica, insa soldurile o compenseaza. Intr-adevar, conformatia corpului meu este intr-asa fel incat am soldurile f late. Nimic nu se pune pe burta, ci pe solduri. Innebunesc!! Help, Fac exercitii si acasa si la sala!! insa circumferinta soldurilor variaza de la 82-79

E singura mea problema, eu nu par grasuta, insa in costumul de baie soldurile mele parca evadeaza

Care aveti vreun sfat, va astept cu un raspuns!! Pupici! :*
Aico se discuta despre procentul d grasime ca functionalitate

Problema ta o poti expune in categoria de care apartine.
Am nevoie de ajutor!
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #42 (permalink)  
Vechi 18 mai 2010, 23:07:32
anqutz's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 166cm, 53kg
Mesaje: 22.594
Aprecieri acordate: 2.039
Am fost apreciat(a) de 3.087 ori in 2.008 mesaje
Implicit Re: Procentul de grasime corporala (estimat)

Citat:
Anterior postat de Olguta4ever Vezi mesajul
20.9% (valoare excelenta, te incadrezi in categoria constitutie atletica)

si la mine functioneaza!!!
Felicitari! Eu am cu aprox 10 kg mai putin decat tine (la aceeasi inaltime) si sunt mai grasa.

Citat:
Anterior postat de Byea Vezi mesajul
Dimensiuni Dimensiunile actuale.
Înălţime (cm) 169 Bust (cm) 90 Talie (cm) 61 Şolduri (cm) 82 Gât (cm) 29,5 Încheietura mâinii (cm) 13 Antebraţ (cm) 23 Coapsa (cm) 51 Grăsime corporală (estimată)13.4% (valoare mica, te incadrezi in categoria minim)

Fetelor, cum sa scap de sunculita de pe solduri ?? Am un corp atletic, sunt destul de inalta, nu prea am burtica, insa soldurile o compenseaza. Intr-adevar, conformatia corpului meu este intr-asa fel incat am soldurile f late. Nimic nu se pune pe burta, ci pe solduri. Innebunesc!! Help, Fac exercitii si acasa si la sala!! insa circumferinta soldurilor variaza de la 82-79

E singura mea problema, eu nu par grasuta, insa in costumul de baie soldurile mele parca evadeaza

Care aveti vreun sfat, va astept cu un raspuns!! Pupici! :*
Tu ai 82 de cm peste solduri? Sa stii ca solduri=fund.

Slabuta, ar trebui o data si pt totdeauna edificata dilema asta a femeilor. Poate bagati si o sectiune speciala, numita colacel. Sau ceva de genul.

Ca sa fiu pe sb, eu am 24,6% grasime, mult de tot. Dar am scazut destul de repede 1 procent.
Răspuns cu citat
  #43 (permalink)  
Vechi 19 mai 2010, 00:40:20
Birgitt's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 19 mar 2010
Locaţie: Stuttgart, Germania
Vârsta: 49
Date: 167cm, 62kg
Mesaje: 2
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Procentul de grasime corporala (estimat)

Citat:
Anterior postat de Byea Vezi mesajul
Dimensiuni Dimensiunile actuale.
Înălţime (cm) 169 Bust (cm) 90 Talie (cm) 61 Şolduri (cm) 82 Gât (cm) 29,5 Încheietura mâinii (cm) 13 Antebraţ (cm) 23 Coapsa (cm) 51 Grăsime corporală (estimată)13.4% (valoare mica, te incadrezi in categoria minim)

Fetelor, cum sa scap de sunculita de pe solduri ?? Am un corp atletic, sunt destul de inalta, nu prea am burtica, insa soldurile o compenseaza. Intr-adevar, conformatia corpului meu este intr-asa fel incat am soldurile f late. Nimic nu se pune pe burta, ci pe solduri. Innebunesc!! Help, Fac exercitii si acasa si la sala!! insa circumferinta soldurilor variaza de la 82-79

E singura mea problema, eu nu par grasuta, insa in costumul de baie soldurile mele parca evadeaza

Care aveti vreun sfat, va astept cu un raspuns!! Pupici! :*
La dimensiunile tale (inaltime 169, bust 90 si talie 61), solduri de 82 cm mi se par inguste, nicidecum late. Esti sigura ca te masori unde trebuie? Daca da, e imposibil sa fie late.
Birgitt, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1734 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1217 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #44 (permalink)  
Vechi 19 mai 2010, 16:52:13
magicdesignweb's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuţ în trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 19 mai 2010
Locaţie: Braşov, Romania
Vârsta: 38
Date: 180cm, 80kg
Mesaje: 12
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Question Re: Procentul de grasime corporala (estimat)

Salutare!
Sunt nou pe aici pe forum, m-am apucat de m-am măsurat şi am obţinut:
Înălţime (cm)180Bust (cm)99Talie (cm)91Şolduri (cm)92Gât (cm)39Încheietura mâinii (cm)18Antebraţ (cm)30Coapsa (cm)58Grăsime corporală (estimată)19.8% (valoare acceptabila, te incadrezi in categoria constitutie acceptabila)
Greutate (kg)78Greutate dorită (kg)74Nu ştiu ce calcule se fac pentru a se ajunge la procentul de grasime corporală, dar parca m-aş cam îndoi de corectitudinea şi funcţionalitatea calculatorului. Mă ştiu pe mine şi parcă îmi vine greu să cred că 19.8% din greutatea mea e reprezentată de grăsime corporală.
În urma cu 3 ani şi jumatate atingeam un maxim de 95 Kg şi printr-o alimentatie cât de cât sănătoasă şi echilibrată + sport am ajuns la 78 şi mă tot menţin aşa. Aş vrea să scad până la un 74 Kg sau chiar 72.5 Kg aceasta fiind greutatea mea ideală calculată în raport cu înălţimea.
Eu sunt student în ultimul an la psihologie, dar am ajuns să învăţ şi eu pe propria piele câte ceva despre ce înseamnă nutriţie şi sport. La mine sportul e uşor tangent cu sportul de performanţă şi când am văzut că îmi da un procent de 19.8% grăsime corporală am început să văd verde, albastru... şi să pun la îndoială corectitudinea calculelor.
Dacă cineva mă poate lămuri cum e cu această aproximare a procentului de grăsime corporală, aştept poate mă luminez şi eu, măcar aşa un pic.
Vă mulţumesc! Toate cele bune!
magicdesignweb, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
magicdesignweb, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 3006 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #45 (permalink)  
Vechi 19 mai 2010, 16:59:00
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Procentul de grasime corporala (estimat)

Esti sigur ca ai 91 cm in talie?
Unde si cand te masori? La nivelul buricului? Dimineata, pe stomac gol?
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii

Ultima dată editat de Slabuta; 19 mai 2010 at 18:03:09.
Răspuns cu citat
  #46 (permalink)  
Vechi 20 mai 2010, 11:03:37
vadmin's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 45
Date: 182cm, 77kg
Mesaje: 1.886
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 31 ori in 8 mesaje
Post Re: Procentul de grasime corporala (estimat)

Citat:
Anterior postat de magicdesignweb Vezi mesajul
Salutare!
Sunt nou pe aici pe forum, m-am apucat de m-am măsurat şi am obţinut:
Înălţime (cm)180Bust (cm)99Talie (cm)91Şolduri (cm)92Gât (cm)39Încheietura mâinii (cm)18Antebraţ (cm)30Coapsa (cm)58Grăsime corporală (estimată)19.8% (valoare acceptabila, te incadrezi in categoria constitutie acceptabila)
Greutate (kg)78Greutate dorită (kg)74Nu ştiu ce calcule se fac pentru a se ajunge la procentul de grasime corporală, dar parca m-aş cam îndoi de corectitudinea şi funcţionalitatea calculatorului. Mă ştiu pe mine şi parcă îmi vine greu să cred că 19.8% din greutatea mea e reprezentată de grăsime corporală.
În urma cu 3 ani şi jumatate atingeam un maxim de 95 Kg şi printr-o alimentatie cât de cât sănătoasă şi echilibrată + sport am ajuns la 78 şi mă tot menţin aşa. Aş vrea să scad până la un 74 Kg sau chiar 72.5 Kg aceasta fiind greutatea mea ideală calculată în raport cu înălţimea.
Eu sunt student în ultimul an la psihologie, dar am ajuns să învăţ şi eu pe propria piele câte ceva despre ce înseamnă nutriţie şi sport. La mine sportul e uşor tangent cu sportul de performanţă şi când am văzut că îmi da un procent de 19.8% grăsime corporală am început să văd verde, albastru... şi să pun la îndoială corectitudinea calculelor.
Dacă cineva mă poate lămuri cum e cu această aproximare a procentului de grăsime corporală, aştept poate mă luminez şi eu, măcar aşa un pic.
Vă mulţumesc! Toate cele bune!
Formula este cat de matematic posibil poate fi si a fost aleasa din mai multe. Daca a estimat un procent de grasime corporala, inseamna ca acesta este.

M-am uitat la dimensiunile tale si se pare ca talia ta este un pic mai mare, lucru care probabil si explica de ce ti-a iesit un pic mai mare procentul de grasime corporala.

Ca sa ai si un termen de comparatie, pentru dimensiunile tale, dimensiunea ideala a taliei ar fi: ~82 cm, iar la tine este 91 cm. Este si un calcul logic, daca prin absurd ti-ar arata un procent de 10 % acum, unde ar mai putea scadea valoarea daca ai ajunge la dimensiunea ideala?

Daca zici ca depui efort de performanta, atunci s-ar putea sa ai o problema de alimentatie, cred ca acolo ar trebui sa atragi atentia.
Răspuns cu citat
  #47 (permalink)  
Vechi 20 mai 2010, 15:05:51
mihaelacondrea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 02 feb 2010
Locaţie: bacau, Romania
Vârsta: 59
Dieta: calorii cit mai putine
Date: 153cm, 64.20kg
Mesaje: 5
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Procentul de grasime corporala (estimat)

multumesc pentru explicatii... am reusit.....dar sunt f nemultumita de mine ... am scazut 12 kg si tot imi spune ca sunt obeza................
mihaelacondrea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1003 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #48 (permalink)  
Vechi 20 mai 2010, 15:23:30
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Procentul de grasime corporala (estimat)

Citat:
Anterior postat de mihaelacondrea Vezi mesajul
multumesc pentru explicatii... am reusit.....dar sunt f nemultumita de mine ... am scazut 12 kg si tot imi spune ca sunt obeza................
Mihaela, atunci cand ai slabit 12 kg ai facut si sport sau doar dieta?
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #49 (permalink)  
Vechi 20 mai 2010, 17:35:32
alix71's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: aiud, Romania
Dieta: saraca in carne
Date: 168cm, 55kg
Mesaje: 7
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Procentul de grasime corporala (estimat)

nu am priceput daca am circumferinta gatului 19,5 care e problema? de ce e incorecta?
alix71, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1933 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1416 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1159 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #50 (permalink)  
Vechi 20 mai 2010, 17:41:14
magicdesignweb's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuţ în trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 19 mai 2010
Locaţie: Braşov, Romania
Vârsta: 38
Date: 180cm, 80kg
Mesaje: 12
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: Procentul de grasime corporala (estimat)

Citat:
Anterior postat de vadmin Vezi mesajul


Formula este cat de matematic posibil poate fi si a fost aleasa din mai multe. Daca a estimat un procent de grasime corporala, inseamna ca acesta este.

M-am uitat la dimensiunile tale si se pare ca talia ta este un pic mai mare, lucru care probabil si explica de ce ti-a iesit un pic mai mare procentul de grasime corporala.

Ca sa ai si un termen de comparatie, pentru dimensiunile tale, dimensiunea ideala a taliei ar fi: ~82 cm, iar la tine este 91 cm. Este si un calcul logic, daca prin absurd ti-ar arata un procent de 10 % acum, unde ar mai putea scadea valoarea daca ai ajunge la dimensiunea ideala?

Daca zici ca depui efort de performanta, atunci s-ar putea sa ai o problema de alimentatie, cred ca acolo ar trebui sa atragi atentia.
Sunt convins că formula este cât se poate de matematic posibil, dar de unde ştie ea să facă diferenţa între masa osoasă, musculară şi cea grasă? Spre exemplu dimensiunea antebraţului poate să fie mare şi datorită grăsimii de pe antebraţ, dar poate fi şi doar masă musculară. Eu nu prea am grăsime pe corp, sunt destul de binişor definit, eu aşa din ochi aş aproxima la un 10% grăsime ceea ce înseamnă un 7.8 Kg de grăsime. Acest absurd procent de 10% reprezintă 7.8 Kg de grăsime în cazul meu. De la cele 78 de Kg dacă scad aceste 7.8 Kg de grăsime, rămân cu 70.2 Kg, adică sub greutatea ideală. Dar dacă din 78 de Kg scad 15.44 de Kg (adică 19.8% grăsime corporală) aş rămâne doar cu 62.56 Kg. Crezi că e normal ca la 1.80 m să ajung la 62.56 kg? Nu sunt absurd să susţin că se poate 0% grăsime, dar în cazul unei greutăţi ideale procentul de grăsime nu depăseşte 3-4% din toată masa corpului.
Am 91 de cm în talie, dar de unde ştii câtă grăsime e acolo doar măsurând circumferinţa? Abdomenul meu nu e extraplat, dar e binişor definit, e foarte bine antrenat, are doar puţină grăsime pentru că din păcate am fost supraponderal.
Ca să fiu bine înţeles, nu practic nici un sport de performanţă în sensul propriu, am făcut această analogie doar pentru a sublinia faptul că efortul depus de mine poate fi vecin cu efortul depus de spotivii din unele sporturi de performanţă. Cât despre alimentaţie am zis că e cât de cât echilibrată şi sănătoasă. Poate sunt eu un caz particular, dar eu mă îndoiesc că rezultatele obţinute prin acea formulă sunt în conform cu realitatea. Poate formula ar trebui să mai aibă şi un /2, în acest caz poate ar reprezenta o aproximare ceva mai fidelă. Eu mă gândesc că poate ar trebui să se ţină seama de mai mulţi factori în această încercare de a determina procentul aproximativ real de grăsime corporală. Eu unul n-am avut încredere în această formulă de calcul matematic încă de când am văzut datele ce sunt cerute, dar din curiozitate am zis hai sa vedem ce zice, după care m-am gândit să-mi exprim punctul de vedere (destul de pertinent şi logic aş zice eu) aici pe forum pentru a dezbate şi pentru a înţelege care este poziţia voastră.
Numai bine!
magicdesignweb, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
magicdesignweb, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 3006 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de vadmin; 20 mai 2010 at 17:55:44. Motiv: S-a corectat in limbajul acceptat in comunitate
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
corp, fitness, grasime, grasime corporala, procent, procent grasime


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Remodelare corporala (impachetari cu infrarosu, vacuum, electrostimulare) TheMilady Tratamente corporale 30 03 nov 2010 21:42:06
BMI sau Indice de Masa Corporala Slabuta Pregatirea pentru slabire 3 09 oct 2010 23:22:08
Branza topita 13% grasime Raluuca Calorii, lipide, proteine, glucide, vitamine si minerale in lactate si branzeturi 18 16 sep 2010 15:37:38
Unde putem masura cantitatea de grasime din corp? Slabuta Judetul Ilfov-Bucuresti 6 01 oct 2009 22:02:58
Calculator caloric. Indice Masa Corporala (IMC) vadmin Calculator Nutritional 0 01 iun 2009 05:18:27

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole